Теректі аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 11-1 "Теректі ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2024 жылғы 29 ақпандағы № 13-1 шешімі
Теректі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Теректі аудандық мәслихатының "Теректі ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" 2023 жылғы 22 желтоқсандағы №11-1 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Теректі ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 242 248 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 680 069 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 20 186 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 843 503 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 698 490 мың теңге;
2) шығындар – 12 697 334 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 614 718 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 614 718 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 069 804 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 069 804 мың теңге;
қарыздар түсімі – 3 451 584 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 823 465 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 441 685 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің түсуі ескерілсін:
республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан жалпы сомасы 2 295 562 мың теңге:
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Подстепное ауылында қуаты 110 кВ электр желілерін салуға (көшіру) – 147 812 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға кредит беруге – 614 718 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Шөптікөл ауылындағы су құбырының құрылысына – 728 077 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Қоғалытүбек ауылындағы су құбырының құрылысына – 653 061 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 19 015 мың теңге;
санаторлық-курорттық емдеуге – 996 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыру – 5 857 мың теңге;

О внесении изменений в решение Теректинского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 11-1 "Об утверждении бюджета Теректинского района на 2024-2026 годы"
Решение Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 29 февраля 2024 года года № 13-1
Теректинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Теректинского районного маслихата от 22 декабря 2023 года №11-1 "Об утверждении бюджета Теректинского района на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Теректинского района на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 242 248 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 680 069 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 20 186 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 843 503 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 6 698 490 тысяч тенге;
2) затраты – 12 697 334 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 614 718 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 614 718 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 069 804 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 069 804 тысячи тенге:
поступление займов – 3 451 584 тысячи тенге;
погашение займов – 823 465 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 441 685 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых трансфертов и кредитов из вышестоящего бюджета:
из республиканского бюджета и Национального фонда Республики Казахстан в общей сумме 2 295 562 тысячи тенге:
на строительство (перенос) электролиний мощностью 110 кВ в селе Подстепное Теректинского района Западно-Казахстанской области – 147 812 тысяч тенге;
на кредитование для реализации мер социальной поддержки специалистов – 614 718 тысяч тенге;
на строительство водопровода села Шоптыкуль Теректинского района Западно-Казахстанской области – 728 077 тысяч тенге;
на строительство водопровода села Когалытубек Теректинского района Западно-Казахстанской области – 653 061 тысяча тенге;
на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами – 19 015 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение – 996 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельной категории гражданских служащих, работников организации, работников казенных предприятии содержащиеся за счет средств государственного бюджета – 5 857 тысяч тенге;

халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 126 026 мың теңге;
облыстық бюджеттен жалпы сомасы 7 177 256 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 93 264 мың теңге;
кепілдік берілген әлеуметтік топтамаға – 14 844 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 61 293 мың теңге;
тұрғын үй сертификаттарын беруге – 10 000 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Ақсоғым ауылына кірме жолын күрделі жөндеуге – 735 270 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Покатиловка ауылына кірме жолын күрделі жөндеуге – 54 481 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Подстепное ауылының Бәйтерек көшесінің жолын күрделі жөндеуге – 209 437 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Кемер ауылына кірме жолын күрделі жөндеуге – 201 052 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Ақжайық ауылының Насимуллин және Бейбітшілік көшелерінің жолын күрделі жөндеуге – 640 649 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Подстепное ауылының көшелерінің жолын күрделі жөндеуге – 325 130 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы, Теректі ауданы, Подстепное ауылдық округі, Подстепное ауылында құрама монолитті қаңқадан бірінші қабаты тұрғын емес үй-жайлармен 3-қабатты көп пәтерлі жеті тұрғын үй және 4-қабатты көппәтерлі алты тұрғын үй құрылысына (сыртқы инженерлік желілерсіз және абаттандырусыз) – 2 836 866 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Теректі ауылындағы 3 қабатты көппәтерлі тұрғын үй құрылысына (сыртқы инженерлік желілерсіз және абаттандырусыз) – 222 248 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Теректі ауылындағы 3 қабатты көппәтерлі тұрғын үй құрылысына (сыртқы инженерлік желілерсіз және абаттандырусыз)– 224 043 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Ақжайық ауылындағы 3 қабатты көппәтерлі тұрғын үй құрылысына (сыртқы инженерлік желілерсіз және абаттандырусыз)– 147 972 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Подстепный ауылындағы 3 қабатты көппәтерлі тұрғын үй құрылысына (сыртқы инженерлік желілерсіз және абаттандырусыз) – 82 314 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Подстепный ауылындағы 3 қабатты көппәтерлі тұрғын үй құрылысына (сыртқы инженерлік желілерсіз және абаттандырусыз) – 148 457 мың теңге;

на приобретение жилья из коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения– 126 026 тысяч тенге;
из областного бюджета в общей сумме 7 177 256 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 93 264 тысячи тенге;
на гарантированный социальный пакет – 14 844 тысячи тенге;
на обеспение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан – 61 293 тысячи тенге;
на предоставление жилищных сертификатов– 10 000 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездной дороги к селу Аксогум Теректинского района Западно-Казахстанской области – 735 270 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездной дороги к селу Покатиловка Теректинского района Западно-Казахстанской области – 54 481 тысяча тенге;
на капитальный ремонт дороги по улице Бәйтерек села Подстепное Теректинского района Западно-Казахстанской области – 209 437 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездной дороги к селу Кемер Теректинского района Западно-Казахстанской области – 201 052 тысячи тенге;
на капитальный ремонт дорог по улице Насимуллина и улице Бейбітшілік села Акжаик Теректинского района Западно-Казахстанской области – 640 649 тысяч тенге;
на капитальный ремонт дорог улиц села Подстепное Теректинского района Западно-Казахстанской области – 325 130 тысяч тенге;
на строительство семи 3-х этажных многоквартирных жилых домов с нежилыми помещениями на первом этаже и шести 4-х этажных многоквартирных жилых домов из сборно-монолитного каркаса (без наружных инженерных сетей и благоустройства) в селе Подстепное, Подстепновского сельского округа Теректинского района Западно-Казахстанской области – 2 836 866 тысяч тенге;
на строительство 3-х этажного многоквартирного жилого дома в селе Теректі Теректинского района Западно-Казахстанской области (без наружных инженерных сетей и благоустройства) – 222 248 тысяч тенге;
на строительство 3-х этажного многоквартирного жилого дома в селе Теректі Теректинского района Западно-Казахстанской области (без наружных инженерных сетей и благоустройства) – 224 043 тысячи тенге;
на строительство 3-х этажного многоквартирного жилого дома в селе Акжаик Теректинского района Западно-Казахстанской области (без наружных инженерных сетей и благоустройства) – 147 972 тысячи тенге;
на строительство 3-х этажного многоквартирного жилого дома в селе Подстепное Теректинского района Западно-Казахстанской области (без наружных инженерных сетей и благоустройства) – 82 314 тысяч тенге;
на строительство 3-х этажного многоквартирного жилого дома в селе Подстепное Теректинского района Западно-Казахстанской области (без наружных инженерных сетей и благоустройства) – 148 457 тысяч тенге;

Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Подстепный ауылдық округінің Тоқпай ауылында үш қабатты алты пәтерлік жиырма тұрғын үйдің аумағын абаттандыруға. Түзету – 42 700 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Теректі ауылындағы 3 қабатты көппәтерлі тұрғын үйге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдар құрылысына (сумен жабдықтау) (07-18) – 28 960 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Теректі ауылындағы 3 қабатты көппәтерлі тұрғын үйге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдар құрылысына (сумен жабдықтау) (10-18) – 27 425 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Ақжайық ауылындағы 3 қабатты көппәтерлі тұрғын үйге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдар құрылысына (сумен жабдықтау) (28-18) – 20 000 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Подстепный ауылындағы 3 қабатты көппәтерлі тұрғын үйге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдар құрылысына (сумен жабдықтау) (16-18) – 20 000 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Подстепный ауылындағы 3 қабатты көппәтерлі тұрғын үйге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдар құрылысына (сумен жабдықтау) (19-18) – 17 087 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Шөптікөл ауылында су құбырының құрылысына – 81 072 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Қоғалытүбек ауылындағы су құбырының құрылысына – 72 562 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Талпын ауылындағы су құбырының құрылысына – 124 711 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Абай ауылындағы су құбырының құрылысына – 153 002 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Барбастау ауылындағы су құбырының құрылысына – 72 058 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Магистральное ауылындағы су құбырының құрылысына – 165 267 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Подстепный ауылындағы су құбырын қайта құруға – 345 092 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

на благоустройство территории двадцати, трехэтажных, шестиквартирных жилых домов в селе Тукпай Подстепновского сельского округа Теректинского района Западно-Казахстанской области. Корректировка – 42 700 тысяч тенге;
на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к 3-х этажному многоквартирному жилому дому в селе Теректі Теректинского района Западно-Казахстанской области (водоснабжение) (07-18) – 28 960 тысяч тенге;
на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к 3-х этажному многоквартирному жилому дому в селе Теректі Теректинского района Западно-Казахстанской области (водоснабжение) (10-18) – 27 425 тысяч тенге;
на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к 3-х этажному многоквартирному жилому дому в селе Акжаик Теректинского района Западно-Казахстанской области (водоснабжение) (28-18) – 20 000 тысяч тенге;
на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к 3-х этажному многоквартирному жилому дому в селе Подстепное Теректинского района Западно-Казахстанской области (водоснабжение) (16-18) – 20 000 тысяч тенге;
на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к 3-х этажному многоквартирному жилому дому в селе Подстепное Теректинского района Западно-Казахстанской области (водоснабжение) (19-18) – 17 087 тысяч тенге;
на строительство водопровода села Шоптыкуль Теректинского района Западно-Казахстанской области – 81 072 тысячи тенге;
на строительство водопровода села Когалытубек Теректинского района Западно-Казахстанской области – 72 562 тысячи тенге;
на строительство водопровода села Талпын Теректинского района Западно-Казахстанской области – 124 711 тысяч тенге;
на строительство водопровода села Абай Теректинского района Западно-Казахстанской области – 153 002 тысячи тенге;
на строительство водопровода села Барбастау Теректинского района Западно-Казахстанской области – 72 058 тысяч тенге;
на строительство водопровода села Магистральное Теректинского района Западно-Казахстанской области – 165 267 тысяч тенге;
на реконструкцию водопровода села Подстепное Теректинского района Западно-Казахстанской области – 345 092 тысячи тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

29 900
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
291 223
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс істеуі
289 342
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1 881
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
137 536
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
109 548
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 265
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
74 283
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
27 988
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 988
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
102 867
6
Жер қатынастары
29 027
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
29 027
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 027
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
10
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
73 840
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
73 840
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
73 840
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
56 547
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
56 547
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
56 547
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

29 900
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
291 223
006
Функционирование районных (городских) библиотек
289 342
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 881
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
137 536
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
109 548
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
35 265
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
74 283
006
Капитальные расходы государственного органа
0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
27 988
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
27 988
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
102 867
6
Земельные отношения
29 027
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
29 027
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
29 027
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
0
007
Капитальные расходы государственного органа
0
10
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
73 840
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
73 840
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
73 840
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
56 547
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
56 547
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
56 547
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)