Теректі ауданының ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттерін бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 20-3 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Теректі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Теректі ауданының Ақжайық ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 78 473 мың теңге:
салықтық түсімдер – 10 402 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 414 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 67 657 мың теңге;
2) шығындар – 78 473 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 теңге.
2. 2025-2027 жылдарға арналған Теректі ауданының Ақсоғым ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 51 803 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 484 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 49 319 мың теңге;
2) шығындар – 51 803 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 теңге.
3. 2025-2027 жылдарға арналған Теректі ауданының Ақсуат ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8 және 9-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 38 255 мың теңге:
салықтық түсімдер – 14 232 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

Об утверждении бюджетов сельских округов Теректинского района на 2025-2027 годы
Решение Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 26 декабря 2024 года № 20-3
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Теректинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Акжаикского сельского округа Теректинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 78 473 тысячи тенге:
налоговые поступления – 10 402 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 414 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 67 657 тысяч тенге;
2) затраты – 78 473 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тенге.
2. Утвердить бюджет Аксогумского сельского округа Теректинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 51 803 тысячи тенге:
налоговые поступления – 2 484 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 49 319 тысяч тенге;
2) затраты – 51 803 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тенге.
3. Утвердить бюджет Аксуатского сельского округа Теректинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 38 255 тысяч тенге:
налоговые поступления – 14 232 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;

3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 теңге.
15. 2025-2027 жылдарға арналған Теректі ауданының Шалқар ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 43, 44 және 45-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 56 932 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 527 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 54 405 мың теңге;
2) шығындар – 56 932 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 теңге.
16. 2025 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемінің жалпы сомасы 770 924 мың теңге түсімдері қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
1) Ақжайық ауылдық округі – 67 657 мың теңге;
2) Ақсоғым ауылдық округі – 49 319 мың теңге;
3) Ақсуат ауылдық округі – 24 023 мың теңге;
4) Аңқаты ауылдық округі – 47 900 мың теңге;
5) Богдановка ауылдық округі – 60 060 мың теңге;
6) Долин ауылдық округі – 66 380 мың теңге;
7) Құмақсай ауылдық округі – 45 660 мың теңге;
8) Подстепный ауылдық округі – 24 468 мың теңге;
9) Покатиловка ауылдық округі – 43 403 мың теңге;
10) Приречный ауылдық округі – 47 322 мың теңге;
11) Ұзынкөл ауылдық округі – 47 373 мың теңге;
12) Теректі ауылдық округі – 70 513 мың теңге;

3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тенге.
15. Утвердить бюджет Шалкарского сельского округа Теректинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 43, 44 и 45 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 56 932 тысячи тенге:
налоговые поступления – 2 527 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 54 405 тысяч тенге;
2) затраты – 56 932 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тенге.
16. Учесть в бюджетах сельских округов на 2025 год поступление субвенции, передаваемой из районного бюджета в сумме 770 924 тысячи тенге, в том числе:
1) Акжаикский сельский округ – 67 657 тысяч тенге;
2) Аксогумский сельский округ – 49 319 тысяч тенге;
3) Аксуатский сельский округ – 24 023 тысячи тенге;
4) Анкатинский сельский округ – 47 900 тысяч тенге;
5) Богдановский сельский округ – 60 060 тысяч тенге;
6) Долинский сельский округ – 66 380 тысяч тенге;
7) Сельский округ Кумаксай – 45 660 тысяч тенге;
8) Подстепновский сельский округ – 24 468 тысяч тенге;
9) Покатиловский сельский округ – 43 403 тысячи тенге;
10) Приреченский сельский округ – 47 322 тысячи тенге;
11) Узункольский сельский округ – 47 373 тысячи тенге;
12) Теректинский сельский округ – 70 513 тысяч тенге;

13) Шаған ауылдық округі – 64 043 мың теңге.
14) Шағатай ауылдық округі – 58 398 мың теңге;
15) Шалқар ауылдық округі – 54 405 мың теңге;
17. Теректі аудандық мәслихатының тұрақты комиссияларына әр тоқсан сайын бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің есебін тыңдау жүктелсін.
18. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Теректі аудандық мәслихатының төрағасы А. Нургалиев
Теректі аудандық мәслихатының
2024 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 20-3 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған Ақжайық ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кішi сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

13) Чаганский сельский округ – 64 043 тысячи тенге.
14) Шагатайский сельский округ – 58 398 тысяч тенге;
15) Шалкарский сельский округ – 54 405 тысяч тенге;
17. Поручить постоянным комиссиям Теректинского районного маслихата ежеквартально заслушивать отчеты администраторов бюджетных программ.
18. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Теректинского районного маслихата А. Нургалиев
Приложение 1
к решению Теректинского
районного маслихата
от 26 декабря 2024 года № 20-3
Бюджет Акжаикского сельского округа на 2025 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование