Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 14-5 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 қарашадағы № 29-1 шешімі
Шыңғырлау аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шыңғырлау аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 14-5 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 283 442 мың теңге:
салықтық түсімдер – 782 062 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 657 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 843 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 480 880 мың теңге;
2) шығындар – 5 060 720 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 145 834 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 145 834 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -923 112 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 923 112 мың теңге:
қарыздар түсімі – 785 116 мың теңге;

О внесении изменений в решение Чингирлауского районного маслихата от 20 декабря 2023 года № 14-5 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27 ноября 2024 года № 29-1
Чингирлауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Чингирлауского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 20 декабря 2023 года № 14-5 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 4 283 442 тысячи тенге:
налоговые поступления – 782 062 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 12 657 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 843 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 480 880 тысяч тенге;
2) затраты – 5 060 720 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 145 834 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 145 834 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -923 112 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 923 112 тысяч тенге:
поступление займов – 785 116 тысяч тенге;

қарыздарды өтеу – 66 051 мың теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 204 047 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімінің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы С. Тұрғалиев
Шешімге қосымша
Шыңғырлау аудандық мәслихатының
2023 жылғы 20 желтоқсандағы
№14-5 шешіміне 1- қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

погашение займов – 66 051 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 204 047 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата C. Тургалиев
Приложение к решению
Приложение 1 к решению
Чингирлауского районного маслихата
от 20 декабря 2023 года № 14-5
Районный бюджет на 2024 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

144 979
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
723
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
25 742
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
832
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
75 937
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
41 745
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
77 750
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
67 750
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 312
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
424
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 714
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
300
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
10 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 569 173
1
Тұрғын үй шаруашылығы
721 689
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 323
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
3 291
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
4 032
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
714 366
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 700
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
712 666
2
Коммуналдық шаруашылық
815 942
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
81 909
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
81 909
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
734 033
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
3 495
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

144 979
006
Оказание жилищной помощи
723
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
25 742
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
832
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
75 937
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
41 745
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
77 750
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
67 750
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
65 312
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
424
021
Капитальные расходы государственного органа
1 714
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
300
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
10 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 569 173
1
Жилищное хозяйство
721 689
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 323
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
3 291
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
4 032
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
714 366
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 700
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
712 666
2
Коммунальное хозяйство
815 942
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
81 909
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
81 909
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
734 033
005
Развитие коммунального хозяйства
3 495
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах