Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 14-5 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 4 маусымдағы № 22-17 шешімі
Шыңғырлау аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шыңғырлау аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 20 желтоқсандағы №14-5 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 782 750 мың теңге:
салықтық түсімдер – 782 062 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 800 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 700 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 980 188 мың теңге;
2) шығындар – 4 339 170 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 145 834 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 145 834 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -702 254 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 702 254 мың теңге:
қарыздар түсімі – 564 258 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 66 051 мың теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 204 047 мың теңге.";
6-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Аудандық бюджетте 2024 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен кредиттердіңжалпы сомасы 1 021 176 мың теңге ескерілсін:";
мынадай мазмұндағы он үшінші және он төртінші абзацтармен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение Чингирлауского районного маслихата от 20 декабря 2023 года № 14-5 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 4 июня 2024 года № 22-17
Чингирлауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Чингирлауского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 20 декабря 2023 года №14-5 следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 3 782 750 тысяч тенге:
налоговые поступления – 782 062 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 15 800 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 700 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 980 188 тысяч тенге;
2) затраты – 4 339 170 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 145 834 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 145 834 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -702 254 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 702 254 тысячи тенге:
поступление займов – 564 258 тысяч тенге;
погашение займов – 66 051 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 204 047 тысяч тенге.";
в пункте 6:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых трансфетов и кредитов из областного бюджета в общей сумме 1 021 176 тысяч тенге:";
дополнить абзацамитринадцатым и четырнадцатым следующего содержания:

"Шыңғырлау ауданы Талдысай ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блок модулі қондырғысын орнатуға– 25 500 мың теңге;
"Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" - 1 автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 206 218 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімінің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы С .Тұрғалиев
Шешімге қосымша
Шыңғырлау аудандық мәслихатының
2023 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 14-5шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

"на установка комплексного блок модуля для водоснабжения села Талдысай Чингирлауского района – 25 500 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автодороги "Шынгырлау-Акшат-Сегизсай"- 1 – 206 218 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата C.Тургалиев
Приложение к решению
Приложение 1
к решению Чингирлауского
районного маслихата
от 20 декабря 2023 года № 14-5
Районный бюджет на 2024 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

21 729
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
929
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
94 304
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
53 016
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
91 316
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
81 316
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68 068
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 396
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 800
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
6 052
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
10 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 375 729
1
Тұрғын үй шаруашылығы
502 432
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 624
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
3 592
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
4 032
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
494 808
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
3 000
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
491 808
2
Коммуналдық шаруашылық
827 724
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
77 166
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
77 166
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
750 558
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
750 558
3
Елді - мекендерді көркейту
45 573
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

21 729
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
929
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
94 304
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
53 016
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
91 316
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
81 316
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
68 068
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 396
021
Капитальные расходы государственного органа
1 800
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
6 052
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
10 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 375 729
1
Жилищное хозяйство
502 432
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 624
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
3 592
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
4 032
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
494 808
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
3 000
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
491 808
2
Коммунальное хозяйство
827 724
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
77 166
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
77 166
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
750 558
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
750 558
3
Благоустройство населенных пунктов
45 573
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)