Бұланды аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 8С-25/1 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 наурыздағы № 8С-27/4 шешімі
Бұланды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бұланды аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 8С-25/1 шешіміне өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4278649,4 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2520106,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 19515,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 90824,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1648204,4 мың теңге;
2) шығындар – 4769865,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 7424,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 15728,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8304,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 498639,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 498639,7 мың теңге.";
жоғарыда көрсетілген шешімнің 1, 6 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

О внесении изменений в решение Буландынского районного маслихата от 24 декабря 2024 года № 8С-25/1 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 18 марта 2025 года № 8С-27/4
Буландынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Буландынского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 24 декабря 2024 года № 8С-25/1 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 4278649,4 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2520106,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 19515,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 90824,0 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 1648204,4 тысячи тенге;
2) затраты – 4769865,1 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7424,0 тысячи тенге;
бюджетные кредиты – 15728,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8304,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -498639,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 498639,7 тысяч тенге.";
приложения 1, 6 к вышеуказанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

51 308,4
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14 390,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
72 449,5
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 091,1
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 408,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
16 950,4
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
63 820,9
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 838,9
005
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
2 982,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
221 706,2
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 318,1
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
125 506,9
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
47 881,2
02
Қорғаныс
50 934,8
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
50 934,8
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
15 899,8
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
34 791,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
244,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
13 000,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
13 000,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
13 000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
526 212,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
521 253,1
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 252,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

51 308,4
007
Капитальные расходы государственного органа
14 390,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
72 449,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
54 091,1
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 408,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
16 950,4
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
63 820,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
60 838,9
005
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
2 982,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
221 706,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
48 318,1
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
125 506,9
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
47 881,2
02
Оборона
50 934,8
122
Аппарат акима района (города областного значения)
50 934,8
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
15 899,8
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
34 791,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
244,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
13 000,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
13 000,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
13 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
526 212,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
521 253,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
54 252,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

18 874,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
42 468,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
600,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
170 195,1
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 275,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
600,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
78 819,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
109 165,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
41 855,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
3 150,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
4 959,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
4 959,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
789 617,8
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
319 670,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
299 670,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
20 000,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
469 947,8
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
20 000,0
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
192 058,8
018
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру
257 889,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
681 223,3
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
81 803,7
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 119,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
14 600,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
24 084,7
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі

18 874,0
005
Государственная адресная социальная помощь
42 468,0
006
Оказание жилищной помощи
600,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
170 195,1
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 275,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
600,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
78 819,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
109 165,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
41 855,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3 150,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
4 959,0
007
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
4 959,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
789 617,8
467
Отдел строительства района (города областного значения)
319 670,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
299 670,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
20 000,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
469 947,8
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
20 000,0
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
192 058,8
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
257 889,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
681 223,3
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
81 803,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
43 119,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
14 600,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
24 084,7
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)

648 138,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
109 140,0
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
71 085,0
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
38 055,0
14
Борышқа қызмет көрсету
7 748,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
7 748,0
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
7 748,0
15
Трансферттер
991 606,5
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
991 606,5
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
52 479,5
007
Бюджеттік алып қоюлар
399 182,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
251 340,0
038
Субвенциялар
288 264,0
053
Мемлекеттік органдардың функцияларын мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейлерінен жоғарғы деңгейлерге беруге байланысты жоғары тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
0,1

648 138,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
109 140,0
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
71 085,0
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
38 055,0
14
Обслуживание долга
7 748,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
7 748,0
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
7 748,0
15
Трансферты
991 606,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
991 606,5
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
52 479,5
007
Бюджетные изъятия
399 182,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
251 340,0
038
Субвенции
288 264,0
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению местных исполнительных органов
0,1

054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
340,9
III. Таза бюджеттік кредиттеу
7 424,0
IV. Қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо
0,0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-498 639,7
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
498 639,7
Бұланды аудандық
мәслихатының

054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
340,9
III. Чистое бюджетное кредитование
7 424,0
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
-498 639,7
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
498 639,7
Приложение 2 к решению
Буландынского районного маслихата

2025 жылғы 18 наурыздағы
№ 8С-27/4 шешіміне
2 қосымша
Бұланды аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 8С-25/1 шешіміне
6 қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджеттен Макинск қаласының және ауылдық округтердің бюджеттеріне нысаналы трансферттер
Атауы
Сома,
мың теңге
Барлығы
64 831,6
Нысаналы даму трансферттерi
64 831,6
соның iшiнде:
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
16 950,4
Мемлекеттік органның күрделі шығыстарына
16 950,4
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

от 18 марта 2025 года
№ 8С-27/4
Приложение 6 к решению
Буландынского районного маслихата
от 24 декабря 2024 года
№ 8С-25/1
Целевые трансферты из районного бюджета бюджетам города Макинск и сельских округов на 2025 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
64 831,6
Целевые трансферты на развитие
64 831,6
в том числе:
Отдел экономики и финансов района
16 950,4
На капитальные расходы государственного органа
16 950,4
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района

47 881,2
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
33 881,2
Елді мекендерді абаттандыруға мен көгалдандыруға
7 000,0
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
7 000,0

47 881,2
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
33 881,2
На благоустройство и озеленение населенных пунктов
7 000,0
Освещение улиц в населенных пунктах
7 000,0