Біржан сал ауданы мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № С-17/3 "2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 2025 жылғы 14 ақпандағы № С-20/2 шешімі
Біржан сал ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Біржан сал ауданы мәслихатының "2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № С-17/3 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 943 158,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 458 312,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 30 014,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 500,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 445 332,0 мың теңге;
2) шығындар – 2 943 158,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 6 214,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 15 728,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9 514,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6 214,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 214,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің 1 - қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение маслихата района Биржан сал от 24 декабря 2024 года № С-17/3 "О районном бюджете на 2025 – 2027 годы"
Решение маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 14 февраля 2025 года № С-20/2
Маслихат района Биржан сал РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Биржан сал "О районном бюджете на 2025 – 2027 годы" от 24 декабря 2024 года № С-17/3 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025 – 2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 943 158,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 458 312,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 30 014,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 500,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 445 332,0 тысяч тенге;
2) затраты – 2 943 158,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6 214,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 15 728,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 514,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 6 214,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 214,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.

780,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1110,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
325146,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68879,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
256267,0
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
21667,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21667,0
02
Қорғаныс
67378,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
67378,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4709,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3669,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
59000,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3324,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3324,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3324,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
310043,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
310043,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39426,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
20230,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
28216,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5522,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
77699,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
652,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
867,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
68959,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

780,0
015
Капитальные расходы государственного органа
1110,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
325146,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
68879,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
256267,0
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
21667,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
21667,0
02
Оборона
67378,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
67378,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4709,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3669,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
59000,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3324,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
3324,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3324,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
310043,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
310043,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
39426,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
20230,0
005
Государственная адресная социальная помощь
28216,0
006
Оказание жилищной помощи
5522,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
77699,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
652,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
867,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
68959,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью