Целиноград аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 271/35-8 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2025 жылғы 27 ақпандағы № 309/39-8 шешімі
Целиноград аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Целиноград аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 271/35-8 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 204897 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 38 268 218,7 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 353 320,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 50 532,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 62 490,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 32 801 876,7 мың теңге;
2) шығындар – 41 572 402,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 16 994,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 238 230,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 221 236,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 321 177,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 321 177,5 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімдері – 238 230,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 221 236,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 304 183,5 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Целиноград аудандық мәслихатының төрағасы Л.Конарбаева
Целиноград ауданының әкімі Д.Сабырғали
2025 жылғы
"Целиноград ауданының
экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
басшысының міндетін атқарушы
А.Беркеева
2025 жылғы
Целиноград аудандық
мәслихатының
2025 жылғы 27 ақпандағы

О внесении изменений в решение Целиноградского районного маслихата от 24 декабря 2024 года № 271/35-8 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 27 февраля 2025 года № 309/39-8
Целиноградский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Целиноградского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 24 декабря 2024 года № 271/35-8 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 204897) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 38 268 218,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 353 320,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 50 532,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 62 490,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 32 801 876,7 тысяч тенге;
2) затраты – 41 572 402,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 16 994,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 238 230,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 221 236,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 321 177,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 321 177,5 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 238 230,0 тысяч тенге;
погашение займов – 221 236,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 304 183,5 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Целиноградского районного маслихата Л.Конарбаева
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Целиноградского района
Д.Сабырғали
27 февраля 2025 года
Исполняющая обязанности
руководителя
государственного учреждения
"Отдел экономики и финансов
Целиноградского района"
А.Беркеева
27 февраля 2025 года
Приложение к решению
Целиноградского районного маслихата
от 27 февраля 2025 года

41 572 402,2
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
1 068 300,8
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
53 526,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
51 742,0
005
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
1 784,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
362 155,2
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
362 155,2
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
422 136,1
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75 608,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
3 100,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
800,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10 080,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
332 548,1
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
200 000,0
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
200 000,0
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
30 483,5
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 483,5
02
Қорғаныс
146 822,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
146 822,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
20 022,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
33 800,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу
және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
93 000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
955 229,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
941 708,5
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59 313,5
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
98 192,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
103 002,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 242,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек

41 572 402,2
01
Государственные услуги общего характера
1 068 300,8
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
53 526,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
51 742,0
005
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
1 784,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
362 155,2
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
362 155,2
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
422 136,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
75 608,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
3 100,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
800,0
015
Капитальные расходы государственного органа
10 080,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
332 548,1
467
Отдел строительства района (города областного значения)
200 000,0
040
Развитие объектов государственных органов
200 000,0
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
30 483,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
30 483,5
02
Оборона
146 822,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
146 822,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
20 022,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
33 800,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
93 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
955 229,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
941 708,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
59 313,5
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
98 192,0
005
Государственная адресная социальная помощь
103 002,0
006
Оказание жилищной помощи
3 242,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов

303 864,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 593,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
127 661,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
139 056,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
38 745,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
67 040,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
13 521,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
13 521,0
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
7 417 653,6
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
5 886 690,3
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 736 460,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
895 266,2
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
3 254 964,1
496
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі
1 530 963,3
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық шаруашылық және үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
53 252,6
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
91 152,0
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
163 000,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
50 000,0
030
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
25 000,0
035
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
22 950,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 125 608,7
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
754 736,7
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
508 406,2
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 045,2
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
318 422,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
107 147,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту

303 864,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 593,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
127 661,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
139 056,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
38 745,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
67 040,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
13 521,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
13 521,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
7 417 653,6
467
Отдел строительства района (города областного значения)
5 886 690,3
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 736 460,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
895 266,2
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
3 254 964,1
496
Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства района (города областного значения)
1 530 963,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области коммунального хозяйства и жилищного фонда
53 252,6
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
91 152,0
025
Освещение улиц в населенных пунктах
163 000,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
50 000,0
030
Обеспечение санитарии населенных пунктов
25 000,0
035
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
22 950,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 125 608,7
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
754 736,7
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
508 406,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
33 045,2
003
Поддержка культурно-досуговой работы
318 422,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
107 147,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана