Бурабай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 8С-26/1 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 29 қаңтардағы № 8С-27/1 шешімі
Бурабай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бурабай аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 8С-26/1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 205694 болып тіркелген) шешіміне келесi өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
1. 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет, тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 15908223,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7581449,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 66297,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 338361,0 мың тенге;
трансферттер түсімдері – 7922116,4 мың теңге;
2) шығындар – 15553230,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 68220,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер – 110096,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 41876,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 286773,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – -286773,1 мың теңге.";
Бурабай аудандық мәслихатының көрсетілген шешімінің 1, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Бурабайского районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 8С-26/1 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 29 января 2025 года № 8С-27/1
Бурабайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бурабайского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 8С-26/1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 205694) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 15908223,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7581449,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 66297,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 338361,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7922116,4 тысяч тенге;
2) затраты – 15553230,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 68220,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 110096,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 41876,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 286773,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -286773,1 тысяч тенге.";
приложения 1, 5 к указанному решению Бурабайского районного маслихата изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

15553230,3
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
566535,0
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
45323,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
45323,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
347626,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
198547,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
149079,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
102607,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
80892,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
4630,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
17085,0
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
37043,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35476,0
005
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1567,0
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
33936,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33936,0
02
Қорғаныс
79178,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
79178,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
28615,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
21418,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
29145,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
88938,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
88938,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
88938,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1734456,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1704456,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
89939,0

15553230,3
01
Государственные услуги общего характера
566535,0
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
45323,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
45323,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
347626,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
198547,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
149079,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
102607,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
80892,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
4630,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
17085,0
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
37043,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
35476,0
005
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1567,0
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
33936,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
33936,0
02
Оборона
79178,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
79178,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
28615,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
21418,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
29145,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
88938,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
88938,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
88938,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1734456,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1704456,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
89939,0

004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
51136,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
198649,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
90,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
586813,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2973,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
552,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
279057,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
153534,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
16439,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
261161,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
64113,0
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
30000,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
30000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4873722,2
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
3499426,8
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
111589,0
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
129168,7
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
1929324,0
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
3536,1
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
1075809,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
250000,0
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1374295,4
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
133840,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
25000,0
004
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
1618,0
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру

004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
51136,0
005
Государственная адресная социальная помощь
198649,0
006
Оказание жилищной помощи
90,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
586813,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2973,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
552,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
279057,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
153534,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
16439,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
261161,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
64113,0
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
30000,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
30000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4873722,2
467
Отдел строительства района (города областного значения)
3499426,8
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
111589,0
005
Развитие коммунального хозяйства
129168,7
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
1929324,0
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
3536,1
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1075809,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищноно фонда
250000,0
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
1374295,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
133840,0
003
Капитальные расходы государственного органа
25000,0
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
1618,0
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда