Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының медициналық, әскери-медициналық ұйымдарын, мекемелерін және Ішкі істер министрлігінің білім беру ұйымдарын медициналық техникамен, дәрі-дәрмектермен, медициналық және ветеринарлық мақсаттағы бұйымдармен жабдықтаудың заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2025 жылғы 30 сәуірдегі № 344 бұйрығы
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 70-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының медициналық, әскери-медициналық бөліністерін, мекемелерін және Ішкі істер министрлігінің білім беру ұйымдарын медициналық техникамен, дәрі-дәрмектермен, медициналық және ветеринарлық мақсаттағы бұйымдармен жабдықтаудың заттай нормалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Тыл департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Аппарат басшысына және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Тыл департаментіне жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрі полиция генерал-лейтенанты
Е. Саденов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
2025 жылғы "___" ________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2025 жылғы 30 сәуірдегі
№ 344 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының медициналық, әскери-медициналық ұйымдарын, мекемелерін және Ішкі істер министрлігінің білім беру ұйымдарын медициналық техникамен, дәрі-дәрмектермен, медициналық және ветеринарлық мақсаттағы бұйымдармен жабдықтаудың заттай нормалары Iшкi iстер органдарының білім беру ұйымдарын және медициналық ұйымдарын жұмсақ мүкәммалмен қамтамасыз етудің заттай нормасы 1-тарау
Р/с
Бұйымдар атауы
Өлшім бірлігі
Бiр дәрiгерлiк лауазымға қажеттi заттардың саны
Қызмет мерзiмi (жыл)
1 2 3 4 5

Об утверждении натуральных норм снабжения медицинской техникой, медикаментами, изделиями медицинского и ветеринарного назначения медицинских, военно-медицинских организаций, учреждений органов внутренних дел и организаций образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 апреля 2025 года № 344
В соответствии с пунктом 3 статьи 70 Бюджетного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые натуральные нормы снабжения медицинской техникой, медикаментами, изделиями медицинского и ветеринарного назначения медицинских, военно-медицинских подразделений, учреждений органов внутренних дел и организаций образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
2. Департаменту тыла Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на казахском и русском языках в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Руководителя аппарата Министерства внутренних дел Республики Казахстан и Департамент тыла Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
генерал-лейтенант полиции
Е. Саденов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"___" _________ 2025 года
Утвержден приказом
Министра внутренних дел
от "30" апреля 2025 года № 344
Натуральные нормы снабжения медицинской техникой, медикаментами, изделиями медицинского и ветеринарного назначения медицинских, военно-медицинских организаций, учреждений органов внутренних дел и организаций образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Глава 1 Натуральная норма обеспечение мягким инвентарем медицинских организаций и организаций образования органов внутренних дел
№ п/п
Наименование
Единица измерения
Количество на 1 врачебную должность
Срок службы (лет)
1
2
3
4
5

3033
Жұмсақ ұшы бар резеңке спринцовка № 6 (сыйымдылығы 180 мл)
дана
1
3034
Ветеринариялық термометр
дана
2
Қобдиша ветеринариялық бұйымдар есебінен жинақталады.
Iшкi iстер органдарын ветеринариялық техникамен және мал дәрiгерлiк қызмет мүлiктерiмен жабдықтау нормалары: ветеринариялық (санаттағы емес) шығыс мүлкiнiң жылдық қолданылуына, мүкаммалды (санаттағы) мүлiктiң қызмет (пайдалану) мерзiмiн ескере отырып, есепке алынған.
Ветеринариялық техникаға және мүлiктерге сұраныс осы жабдықтаудың заттай нормаларымен, есеп беру кезеңдегi шығыстарының нақты қолда бары ескерiле отырып, мал басының штаттық сандары негiзінде, жоспарлы жыл басына және жасалады. Ветеринариялық техника мен мүлiкке нақты қажеттiлiктен жоғарғы негiзсiз сұранысқа рұқсат берілмейді.
Дәрi және дезинфекциялау құралдарына, байлап-таңу және тiгу материалдарына (16-кесте) қажеттілік:

3033
Спринцовка резиновая с мягким наконечником № 6 (вмест. 180 мл)
шт.
1
3034
Термометр ветеринарный
шт.
2
Аптечка комплектуется за счет ветимущества.
Нормы снабжения органов внутренних дел ветеринарной техникой и имуществом ветеринарных служб рассчитаны: расходного (некатегорийного) ветеринарного имущества – на годовую потребность, инвентарного (категорийного) с учетом срока службы (эксплуатации).
Истребование ветеринарной техники и имущества производится по настоящим Нормам снабжения на основании штатной численности животных, с учетом фактического наличия к началу планируемого года и расхода за отчетный период. Необоснованное истребование ветеринарной техники и имущества сверх фактической потребности не допускается.
Потребность в лекарственных и дезинфицирующих средствах, перевязочном и шовном материалах (Натуральная норма 16) рассчитываются:

1) № 1, 2-нормалар бойынша, мал басының саны 5 дейiн көрсетiлген норманың жартысы, 5-тен жоғары болғанда толық нормада;
Хирургиялық саймандарға, дәрiгерлiк және лабораториялық заттарға, ыдыстарға (17-кесте) №№ 6, 7 нормалар бойынша есептеледi.
Ветеринариялық техникамен, дәрi-дәрмек құралдарымен және өзге де ветеринариялық мүлiктермен жабдықтау осы Заттай нормамен қарастырылмаған, бiрақ ветеринариялық практикада қолданылуына рұқсат етiлген жабдықтармен қамтамасыз етіледі.

1) по нормам № 1, 2 при количестве животных до 5 голов – по половине указанных норм, свыше 5 голов – полные нормы;
Потребность в хирургических инструментах, врачебных, аптечных и лабораторных предметах, посуде (Натуральная норма 17) рассчитывается по нормам № № 6,7.
Допускается обеспечение ветеринарной техникой, лекарственными средствами и другим ветеринарным имуществом, не предусмотренными настоящими Натуральными нормами, но разрешенными к применению в ветеринарной практике.