"Ақтөбе облысында есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін газбен жабдықтау, электрмен жабдықтау, сумен жабдықтау, су бұру және жылумен жабдықтау жөніндегі коммуналдық көрсетілетін қызметтерді тұтыну нормаларын бекіту туралы" Ақтөбе облысы әкімдігінің 2017 жылғы 1 ақпандағы № 16 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Ақтөбе облысы әкімдігінің 2025 жылғы 4 наурыздағы № 41 қаулысы
Ақтөбе облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ақтөбе облысында есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін газбен жабдықтау, электрмен жабдықтау, сумен жабдықтау, су бұру және жылумен жабдықтау жөніндегі коммуналдық көрсетілетін қызметтерді тұтыну нормаларын бекіту туралы" Ақтөбе облысы әкімдігінің 2017 жылғы 1 ақпандағы № 16 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5763 тіркелген) қаулысына мынадай өзгеріс енгізілсін:
осы қаулыға қосымшаға сәйкес көрсетілген қаулымен бекітілген Ақтөбе облысында есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін газбен жабдықтау, электрмен жабдықтау, сумен жабдықтау, су бұру және жылумен жабдықтау жөніндегі коммуналдық көрсетілетін қызметтерді тұтыну нормалары жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіпте осы қаулыны Ақтөбе облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақтөбе облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе облысының әкімі А. Шахаров
Ақтөбе облысы әкімдігінің
2025 жылғы 4 наурыздағы № 41
қаулысына қосымша
Ақтөбе облысы әкімдігінің
2017 жылғы 1 ақпандағы № 16
қаулысымен бекітілген
Ақтөбе облысында есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін газбен жабдықтау жөніндегі коммуналдық көрсетілетін қызметті тұтыну нормалары
Газды (тауарлық газ) тұтыну сипаттамасы
Өлшем бірлігі
Тұтыну нормасы
1
Газ плитасы және орталықтандырылған ыстық су болғанда

О внесении изменения в постановление акимата Актюбинской области от 1 февраля 2017 года № 16 "Об утверждении норм потребления коммунальных услуг по газоснабжению, электроснабжению, водоснабжению, водоотведению и теплоснабжению для потребителей, не имеющих приборов учета в Актюбинской области"
Постановление акимата Актюбинской области от 4 марта 2025 года № 41
Акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Актюбинской области от 1 февраля 2017 года № 16 "Об утверждении норм потребления коммунальных услуг по газоснабжению, электроснабжению, водоснабжению, водоотведению и теплоснабжению для потребителей, не имеющих приборов учета в Актюбинской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5763) следующее изменение:
Нормы потребления коммунальных услуг по газоснабжению, электроснабжению, водоснабжению, водоотведению и теплоснабжению для потребителей, не имеющих приборов учета в Актюбинской области, утвержденные указанным постановлением изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области" в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Актюбинской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Актюбинской области.
4. Настоящее постановления вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Актюбинской области А. Шахаров
Приложение к постановлению
акимата Актюбинской области
от 4 марта 2025 года № 41
Утверждены постановлением
акимата Актюбинской области
от 1 февраля 2017 года № 16
Нормы потребления коммунальной услуги по газоснабжению для потребителей, не имеющих приборов учета в Актюбинской области
Характеристика потребления газа (товарный газ)
Единица измерения
Норма потребления
1
При наличии газовой плиты и централизованного горячего водоснабжения

268
297
Ескертпе: Электр энергиясы шығындарының нормалары "Есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін электрмен жабдықтау бойынша коммуналдық қызметтерді және коммерциялық есепке алу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін жылу энергиясын сату бойынша коммуналдық қызметтерді тұтыну нормаларын есептеудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 13 қаңтардағы № 15 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10313 тіркелген) бұйрығына сәйкес есептелген.
Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласы бойынша есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін сумен жабдықтау, су бұру жөніндегі коммуналдық қызметтерді тұтыну нормалары
Тұтыну сипаты
Өлшем бірлігі
Тұтыну нормасы
сумен жабдықтау/ су бұру
1
Ванналармен, қолжуғыштармен және раковиналармен жабдықталған, орталықтандырылған ыстық және салқын суы бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
160/260
2
Душтармен, қолжуғыштармен және раковиналармен жабдықталған, орталықтандырылған ыстық және салқын суы бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
200/285
3
Әр секцияда тұрғын бөлмелер, қабаттардағы ортақ ас үйлер және душ бөлімдері, орталықтандырылған ыстық және салқын суы бар жатақханалар
тәулігіне 1 адамға литр
100/180
4
Ортақ душтары, су құбыры және кәріз жұйесі бар жатақханалар
тәулігіне 1 адамға литр
100/100
5
Газды су жылытқыштары, су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
225/225
6
Қатты отынмен жұмыс істейтін су жылытқыштары, су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
180/180
7
Бойлер, су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
200/200
8
Маусымдық ыстық су, ванна, су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
160/260
9
Газбен жабдықталған, су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
150/150
10
Душсыз, су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
120/120
11
Кәріз жүйесіз, газбен жабдықталған және су құбыры бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
150/-
12
Кәріз жүйесіз, су құбыры бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
80/-
13
Көшедегі су тарату колонкаларынан суды пайдалану
тәулігіне 1 адамға литр
50/-
Алға ауданы
Тұтыну сипаты
Өлшем бірлігі
Тұтыну нормасы
сумен жабдықтау/ су бұру
1
Жылыту маусымы кезінде маусымдық ыстық су, ванналармен, душтармен, қолжуғыштармен және раковиналармен жабдықталған орталықтандырылғансу ыстық және салқын суы бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
190/295
2
Су жылытқыштары, су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр

268
297
Примечание: Нормы расхода электрической энергии рассчитаны в соответствии с Приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 января 2015 года № 15 "Об утверждении Типовых правил расчета норм потребления коммунальных услуг по электроснабжению для потребителей, не имеющих приборов учета и коммунальных услуг по реализации тепловой энергии для потребителей, не имеющих приборов коммерческого учета" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10313).
Нормы потребления коммунальных услуг по водоснабжению, водоотведению для потребителей, не имеющих приборов учета по городу Актобе Актюбинской области
Характеристика потребления
Единица измерения
Норма потребления
водоснабжение/ водоотведение
1
Жилые дома с централизованным горячим и холодным водоснабжением, оборудованные ваннами, умывальниками и мойками
литр в сутки на 1 человека
160/260
2
Жилые дома с централизованным горячим и холодным водоснабжением, оборудованные душевыми, умывальниками и мойками
литр в сутки на 1 человека
200/285
3
Общежития с централизованным горячим и холодным водоснабжением, с общими кухнями и блоками душевых на этажах при жилых комнатах в каждой секции
литр в сутки на 1 человека
100/180
4
Общежития с водопроводом и канализацией с общими душевыми
литр в сутки на 1 человека
100/100
5
Жилые дома с водопроводом и канализацией, с газовыми водонагревателями
литр в сутки на 1 человека
225/225
6
Жилые дома с водопроводом и канализацией, с водонагревателями работающими на твердом топливе
литр в сутки на 1 человека
180/180
7
Жилые дома с водопроводом и канализацией, бойлером
литр в сутки на 1 человека
200/200
8
Жилые дома с водопроводом и канализацией, с ванной, сезонная горячая вода
литр в сутки на 1 человека
160/260
9
Жилые дома с водопроводом и канализацией, с газоснабжением
литр в сутки на 1 человека
150/150
10
Жилые дома с водопроводом и канализацией, без душа
литр в сутки на 1 человека
120/120
11
Жилые дома с водопроводом, с газоснабжением, без канализации
литр в сутки на 1 человека
150/-
12
Жилые дома с водопроводом, без канализации
литр в сутки на 1 человека
80/-
13
Разбор воды из уличных водоразборных колонок
литр в сутки на 1 человека
50/-
Алгинский район
Характеристика потребления
Единица измерения
Норма потребления
водоснабжение/ водоотведение
1
Жилые дома с централизованным горячим и холодным водоснабжением, оборудованные ваннами, душевыми, умывальниками и мойками, сезонная горячая вода в отопительный период
литр в сутки на 1 человека
190/295
2
Жилые дома с водопроводом и канализацией, с водонагревателем
литр в сутки на 1 человека

210/210
3
Кәріз жүйесіз, газбен жабдықталған және су құбыры бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
75/-
4
Көшедегі су тарату колонкаларынан суды пайдалану
тәулігіне 1 адамға литр
40
Әйтеке би ауданы
Тұтыну сипаты
Өлшем бірлігі
Тұтыну нормасы
сумен жабдықтау/ су бұру
1
Ванналармен, душтармен, қолжуғыштармен, раковиналармен және газбен жабдықталған, су құбыры және кәріз жүйесі (септик) бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
120/120
2
Кәріз жүйесіз, су құбыры бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
75/-
3
Көшедегі су тарату колонкаларынан суды пайдалану
тәулігіне 1 адамға литр
39/-
Байғанин ауданы
Тұтыну сипаты
Өлшем бірлігі
Тұтыну нормасы
сумен жабдықтау/ су бұру
1
Кәріз жүйесіз, газбен жабдықталған және су құбыры бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
124/-
2
Кәріз жүйесіз, су құбыры бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
75/-
3
Көшедегі су тарату колонкаларынан суды пайдалану
тәулігіне 1 адамға литр
50/-
Ырғыз ауданы
Тұтыну сипаты
Өлшем бірлігі
Тұтыну нормасы
сумен жабдықтау/ су бұру
1
Кәріз жүйесіз, су құбыры бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
75/-
2
Көшедегі су тарату колонкаларынан суды пайдалану
тәулігіне 1 адамға литр
50/-
Қарғалы ауданы
Тұтыну сипаты
Өлшем бірлігі
Тұтыну нормасы
сумен жабдықтау/ су бұру
1
Кәріз жүйесіз, ваннасыз, газбен жабдықталмаған, су құбыры бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
75/-
2
Кәріз жүйесіз, газбен жабдықталған, су құбыры бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
100/-
3
Ванналармен, электр бойлермен және газбен жабдықталған, су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
180/180
4
Газды су жылытқыштарымен және ванналармен жабдықталған, су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
210/210
5
Маусымдық ыстық су, ванна, су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
140/245
6
Көшедегі су тарату колонкаларынан суды пайдалану
тәулігіне 1 адамға литр
50/-
Қобда ауданы
Тұтыну сипаты
Өлшем бірлігі
Тұтыну нормасы
сумен жабдықтау/ су бұру
1
Ванналармен, душтармен, қолжуғыштармен, раковиналармен және газбен жабдықталған, су құбыры және кәріз жүйесі (септик) бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
128/-
2
Кәріз жүйесіз, су құбыры бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
75/-
3
Көшедегі су тарату колонкаларынан суды пайдалану
тәулігіне 1 адамға литр
40/-
Мәртөк ауданы
Тұтыну сипаты
Өлшем бірлігі
Тұтыну нормасы
сумен жабдықтау/ су бұру
1
Ваннасыз, су құбыры бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
76/-
2
Газбен жабдықталған және су құбыры бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
103/-
3
Газды су жылытқыштарымен, душтармен және ванналармен жабдықталған, кәріз жүйесі мен су құбыры бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
125/-
4
Көшедегі су тарату колонкаларынан суды пайдалану
тәулігіне 1 адамға литр
40/-
Мұғалжар ауданы
Тұтыну сипаты
Өлшем бірлігі
Тұтыну нормасы
сумен жабдықтау/ су бұру
1
Газбен жабдықталған, су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр

210/210
3
Жилые дома с водопроводом и газоснабжением, без канализации
литр в сутки на 1 человека
75/-
4
Разбор воды из уличных водоразборных колонок
литр в сутки на 1 человека
40/-
Айтекебийский район
Характеристика потребления
Единица измерения
Норма потребления
водоснабжение/ водоотведение
1
Жилые дома с водопроводом и канализацией (септик), с газоснабжением, оборудованные ваннами, душевыми, умывальниками и мойками
литр в сутки на 1 человека
120/120
2
Жилые дома с водопроводом, без канализации
литр в сутки на 1 человека
75/-
3
Разбор воды из уличных водоразборных колонок
литр в сутки на 1 человека
39/-
Байганинский район
Характеристика потребления
Единица измерения
Норма потребления
водоснабжение/ водоотведение
1
Жилые дома с водопроводом, с газоснабжением, без канализации
литр в сутки на 1 человека
124/-
2
Жилые дома с водопроводом, без канализации
литр в сутки на 1 человека
75/-
3
Разбор воды из уличных водоразборных колонок
литр в сутки на 1 человека
50/-
Иргизский район
Характеристика потребления
Единица измерения
Норма потребления
водоснабжение/ водоотведение
1
Жилые дома с водопроводом, без канализации
литр в сутки на 1 человека
75/-
2
Разбор воды из уличных водоразборных колонок
литр в сутки на 1 человека
50/-
Каргалинский район
Характеристика потребления
Единица измерения
Норма потребления
водоснабжение/ водоотведение
1
Жилые дома с водопроводом, без канализации, ванны, газоснабжения
литр в сутки на 1 человека
75/-
2
Жилые дома с водопроводом и газоснабжением, без канализации
литр в сутки на 1 человека
100/-
3
Жилые дома с водопроводом, канализацией, газоснабжением, оборудованные ваннами и электрическим бойлером
литр в сутки на 1 человека
180/180
4
Жилые дома с водопроводом, канализацией, ванной, оборудованные газовыми водонагревателями
литр в сутки на 1 человека
210/210
5
Жилые дома с водопроводом, канализацией, ванной, сезонная горячая вода
литр в сутки на 1 человека
140/245
6
Разбор воды из уличных водоразборных колонок
литр в сутки на 1 человека
50/-
Кобдинский район
Характеристика потребления
Единица измерения
Норма потребления
водоотведение/ водоснабжение
1
Жилые дома с водопроводом, газоснабжением, и канализацией (септик), оборудованные ваннами, душевыми, умывальниками и мойками
литр в сутки на 1 человека
128/-
2
Жилые дома с водопроводом, без канализации
литр в сутки на 1 человека
75/-
3
Разбор воды из уличных водоразборных колонок
литр в сутки на 1 человека
40/-
Мартукский район
Характеристика потребления
Единица измерения
Норма потребления
водоснабжение/ водоотведение
1
Жилые дома с водопроводом, без ванн
литр в сутки на 1 человека
76/-
2
Жилые дома с водопроводом, с газоснабжением
литр в сутки на 1 человека
103/-
3
Жилые дома с водопроводом, канализацией, оборудованные ваннами, душевыми и газовыми водонагревателями
литр в сутки на 1 человека
125/-
4
Разбор воды из уличных водоразборных колонок
литр в сутки на 1 человека
40/-
Мугалжарский район
Характеристика потребления
Единица измерения
Норма потребления
водоснабжение/ водоотведение
1
Жилые дома с водопроводом, канализацией и газоснабжением
литр в сутки на 1 человека

120/120
2
Су жылытқыштарымен және газбен жабдықталған, су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
135/135
3
Душсыз, ванналармен, су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
108,5/108,5
4
Кәріз жүйесіз, газбен жабдықталған және су құбыры бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
80/-
5
Кәріз жүйесіз, су құбыры бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
75/-
6
Көшедегі су тарату колонкаларынан суды пайдалану
тәулігіне 1 адамға литр
40/-
Ойыл ауданы
Тұтыну сипаты
Өлшем бірлігі
Тұтыну нормасы
сумен жабдықтау/ су бұру
1
Кәріз жүйесіз, су құбыры бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
50/-
2
Су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
55/55
3
Су жылытқыштарымен, ванналармен және қолжуғыштармен жабдықталған, су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
80/80
4
Су жылытқыштарымен, душтармен және қолжуғыштармен жабдықталған, су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
90/90
Темір ауданы
Тұтыну сипаты
Өлшем бірлігі
Тұтыну нормасы
сумен жабдықтау/ су бұру
1
Газбен жабдықталған, су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
190/190
2
Су жылытқыштары, су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
230/230
3
Ваннасыз, су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
160/160
4
Кәріз жүйесіз, газбен жабдықталған және су құбыры бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
95/-
5
Кәріз жүйесіз, су құбыры бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
70/-
6
Көшедегі су тарату колонкаларынан суды пайдалану
тәулігіне 1 адамға литр
25/-
Хромтау ауданы
Тұтыну сипаты
Өлшем бірлігі
Тұтыну нормасы
сумен жабдықтау/ су бұру
1
Ванналармен, қолжуғыштармен және раковиналармен жабдықталған, орталықтандырылған ыстық және салқын суы бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
173/278
2
Ортақ душтары, су құбыры және кәріз жұйесі бар жатақханалар
тәулігіне 1 адамға литр
35/85
3
Әр тұрғын бөлмеде ванналарымен, су құбыры және кәріз жұйесі бар жатақханалар
тәулігіне 1 адамға литр
80/140
4
Газды су жылытқыштармен және ванналармен жабдықталған, су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
160/160
5
Бойлер, су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
190/190
6
Ваннасыз, су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
105/105
7
Кәріз жүйесіз, су құбыры бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
60/-
8
Кәріз жүйесіз (септик), орталықтандырылған ыстық және салқын суы бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
80/-
9
Кәріз жүйесіз (септик), су құбыры бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
88/-
10
Көшедегі су тарату колонкаларынан суды пайдалану
тәулігіне 1 адамға литр
40/-
Шалқар ауданы
Тұтыну сипаты
Өлшем бірлігі
Тұтыну нормасы
сумен жабдықтау/ су бұру
1
Газды су жылытқыштарымен және ванналармен жабдықталған, су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр

120/120
2
Жилые дома с водопроводом, канализацией и газоснабжением, оборудованные водонагревателем
литр в сутки на 1 человека
135/135
3
Жилые дома с водопроводом и канализацией, с ванной, без душа
литр в сутки на 1 человека
108,5/108,5
4
Жилые дома с водопроводом и газоснабжением, без канализации
литр в сутки на 1 человека
80/-
5
Жилые дома с водопроводом, без канализации
литр в сутки на 1 человека
75/-
6
Разбор воды из уличных водоразборных колонок
литр в сутки на 1 человека
40/-
Уилский район
Характеристика потребления
Единица измерения
Норма потребления
водоснабжение/ водоотведение
1
Жилые дома с водопроводом, без канализации
литр в сутки на 1 человека
50/-
2
Жилые дома с водопроводом и канализацией
литр в сутки на 1 человека
55/55
3
Жилые дома с водопроводом, канализацией, оборудованные водонагревателями, умывальниками и ваннами
литр в сутки на 1 человека
80/80
4
Жилые дома с водопроводом, канализацией, оборудованные водонагревателями, умывальниками и душевыми
литр в сутки на 1 человека
90/90
Темирский район
Характеристика потребления
Единица измерения
Норма потребления
водоснабжение/ водоотведение
1
Жилые дома с водопроводом и канализацией, с газоснабжением
литр в сутки на 1 человека
190/190
2
Жилые дома с водопроводом и канализацией, с водонагревателем
литр в сутки на 1 человека
230/230
3
Жилые дома с водопроводом и канализацией, без ванн
литр в сутки на 1 человека
160/160
4
Жилые дома с водопроводом и газоснабжением, без канализации
литр в сутки на 1 человека
95/-
5
Жилые дома с водопроводом, без канализации
литр в сутки на 1 человека
70/-
6
Разбор воды из уличных водоразборных колонок
литр в сутки на 1 человека
25/-
Хромтауский район
Характеристика потребления
Единица измерения
Норма потребления
водоснабжение/ водоотведение
1
Жилые дома с централизованным горячим и холодным водоснабжением, оборудованные ваннами умывальниками и мойками
литр в сутки на 1 человека
173/278
2
Общежития с водопроводом и канализацией с общими душевыми
литр в сутки на 1 человека
35/85
3
Общежития с водопроводом и канализацией с ваннами при всех жилых ячейках
литр в сутки на 1 человека
80/140
4
Жилые дома с водопроводом, канализацией, оборудованные ваннами и газовыми водонагревателями
литр в сутки на 1 человека
160/160
5
Жилые дома с водопроводом и канализацией, бойлером
литр в сутки на 1 человека
190/190
6
Жилые дома с водопроводом и канализацией, без ванн
литр в сутки на 1 человека
105/105
7
Жилые дома с водопроводом, без канализации
литр в сутки на 1 человека
60/-
8
Жилые дома с централизованным горячим и холодным водоснабжением, без канализации, с септиками
литр в сутки на 1 человека
80/-
9
Жилые дома с водопроводом, без канализации, с септиками
литр в сутки на 1 человека
88/-
10
Разбор воды из уличных водоразборных колонок
литр в сутки на 1 человека
40/-
Шалкарский район
Характеристика потребления
Единица измерения
Норма потребления
водоснабжение/ водоотведение
1
Жилые дома с водопроводом и канализацией, оборудованные ваннами и газовыми водонагревателями
литр в сутки на 1 человека

190/190
2
Газбен жабдықталған, ваннасыз, су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
120/120
3
Кәріз жүйесіз, газбен жабдықталған, су құбыры бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
90/-
4
Көшедегі су тарату колонкаларынан суды пайдалану
тәулігіне 1 адамға литр
50/-
Ескертпе: Ақтөбе облысындағы суару маусымының үй маңындағы учаскелерінің суару нормасы 1 соткаға 57,5 м3 құрайды.
Сумен жабдықтау және су бұру жөніндегі коммуналдық көрсетілетін қызметтерді тұтыну нормалары "Есептеу аспаптары жоқ су тұтынушылар үшін сумен жабдықтаудың және (немесе) су бұрудың коммуналдық қызметтерін тұтыну нормаларын есептеудің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 292 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11017 тіркелген) бұйрығына, "Елді мекендердегі сумен жабдықтаудың және (немесе) су бұрудың көрсетілген қызметтерінің көлемдерін есептеу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі Төрағасының 2011 жылғы 26 қыркүйектегі № 354 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7257 тіркелген) бұйрығына сәйкес есептелген.
Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласы бойынша есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін жылумен жабдықтау жөніндегі коммуналдық қызметті тұтыну нормалары
Тұтыну сипаты
Өлшем бірлігі
Тұтыну нормасы
жылыту кезеңі үшін
жылытылмайтын кезең үшін
1
Тұрғын үйлерді жылыту
айына 1 м3-ге Гкал

190/190
2
Жилые дома с водопроводом и канализацией, с газоснабжением, без ванны
литр в сутки на 1 человека
120/120
3
Жилые дома с водопроводом, с газоснабжением, без канализации
литр в сутки на 1 человека
90/-
4
Разбор воды из уличных водоразборных колонок
литр в сутки на 1 человека
50/-
Примечание: Норма за полив приусадебных участков на весь поливочный сезон в Актюбинской области составляет 57,5 м3 на 1 сотку.
Нормы потребления коммунальных услуг по водоснабжению и водоотведению рассчитаны в соответствии с Приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 292 "Об утверждении Типовых правил расчета норм потребления коммунальных услуг водоснабжения и (или) водоотведения для водопотребителей, не имеющих приборов учета" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11017), Приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 26 сентября 2011 года № 354 "Об утверждении Методики расчета объемов предоставленных услуг водоснабжения и (или) водоотведения населенных пунктов" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7257).
Нормы потребления коммунальной услуги по теплоснабжению для потребителей, не имеющих приборов учета по городу Актобе Актюбинской области
Характеристика потребления
Единица измерения
Норма потребления
для отопительного периода
для неотопительного периода
1
Отопление жилых домов
Гкал на 1 м2 в месяц

0,06
0,048
Мұғалжар ауданы, Қандыағаш қаласы
Тұтыну сипаты
Өлшем бірлігі
Тұтыну нормасы
1
Тұрғын үйлерді жылыту
айына 1 м2-ге Гкал
0,0256
Мұғалжар ауданы, Ембі қаласы
Тұтыну сипаты
Өлшем бірлігі
Тұтыну нормасы
1
Тұрғын үйлерді жылыту
айына 1 м2-ге Гкал
0,023924
Мұғалжар ауданы, Жем қаласы
Тұтыну сипаты
Өлшем бірлігі
Тұтыну нормасы
1
Тұрғын үйлерді жылыту
айына 1 м2-ге Гкал
0,017595
Темір ауданы
Тұтыну сипаты
Өлшем бірлігі
Тұтыну нормасы
1
Тұрғын үйлерді жылыту
айына 1 м2-ге Гкал
0,0258
Хромтау ауданы
Тұтыну сипаты
Өлшем бірлігі
Тұтыну нормасы
жылыту кезеңі үшін
жылытылмайтын кезең үшін
1
Тұрғын үйлерді жылыту
айына 1 м2-ге Гкал
0,0258
-
2
Қолжуғыштар, жуғыштар және ванналармен жабдықталған тұрғын үйлер үшін ыстық сумен жабдықтау
1 адамға айына Гкал / тәулігіне 1 адамға литр
0,1746/105
0,1397/105
3
Ортақ душтармен, су құбыры және кәріз жүйесі бар жатақханалар үшін ыстық сумен жабдықтау
1 адамға айына Гкал / тәулігіне 1 адамға литр
0,0831/50
0,0665/50
4
Барлық тұрғын ұйымдарда ванналарымен, су құбыры және кәріз жүйесі бар жатақханалар үшін ыстық сумен жабдықтау
1 адамға айына Гкал / тәулігіне 1 адамға литр
0,0998/60
0,0798/60
5
Кәріз жүйесіз (септик), орталықтандырылған ыстық және салқын суы бар тұрғын үйлер үшін ыстық сумен жабдықтау
1 адамға айына Гкал / тәулігіне 1 адамға литр
0,0366/22
0,0293/22
6
Ыстық сумен жабдықтау үшін 1 м3 суды жылытуға жылу энергиясының шығыны
1 м3-ге Гкал
0,06
0,048
Шалқар ауданы
Тұтыну сипаты
Өлшем бірлігі
Тұтыну нормасы
1
Тұрғын үйлерді жылыту
айына 1 м2-ге Гкал
0,0235
Ескертпе: Жылу энергиясы шығындарының нормалары "Есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін электрмен жабдықтау бойынша коммуналдық қызметтерді және коммерциялық есепке алу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін жылу энергиясын сату бойынша коммуналдық қызметтерді тұтыну нормаларын есептеудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 13 қаңтардағы № 15 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10313 тіркелген) бұйрығына, "Жылу энергиясын пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 18 желтоқсандағы № 211 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10234 тіркелген) бұйрығына сәйкес есептелген.
Ыстық суды тұтыну нормалары "Тарифтерді қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 19 қарашадағы № 90 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19617 тіркелген) бұйрығына сәйкес есептелген.
Аббревиатураның толық жазылуы:
м3 - текше метр
м2 - шаршы метр
Гкал - гигакалория
кВт.сағ.- киловатт-сағат

0,06
0,048
Мугалжарский район, город Кандыагаш
Характеристика потребления
Единица измерения
Норма потребления
1
Отопление жилых домов
Гкал на 1 м2 в месяц
0,0256
Мугалжарский район, город Эмба
Характеристика потребления
Единица измерения
Норма потребления
1
Отопление жилых домов
Гкал на 1 м2 в месяц
0,023924
Мугалжарский район, город Жем
Характеристика потребления
Единица измерения
Норма потребления
1
Отопление жилых домов
Гкал на 1 м2 в месяц
0,017595
Темирский район
Характеристика потребления
Единица измерения
Норма потребления
1
Отопление жилых домов
Гкал на 1 м2 в месяц
0,0258
Хромтауский район
Характеристика потребления
Единица измерения
Норма потребления
для отопительного периода
для неотопительного периода
1
Отопление жилых домов
Гкал на 1 м2 в месяц
0,0258
-
2
Горячее водоснабжение для жилых домов оборудованных умывальниками, мойками и ваннами
Гкал на 1 человека в месяц/литр в сутки на 1 человека
0,1746/105
0,1397/105
3
Горячее водоснабжение для общежитий с водопроводом и канализацией с общими душевыми
Гкал на 1 человека в месяц/литр в сутки на 1 человека
0,0831/50
0,0665/50
4
Горячее водоснабжение для общежитий с водопроводом и канализацией с ваннами при всех жилых ячейках
Гкал на 1 человека в месяц/литр в сутки на 1 человека
0,0998/60
0,0798/60
5
Жилые дома с централизованным горячим и холодным водоснабжением, без канализации, с септиками
Гкал на 1 человека в месяц/литр в сутки на 1 человека
0,0366/22
0,0293/22
6
Расход тепловой энергии на подогрев 1 м3 воды для горячего водоснабжения
Гкал на 1 м3
0,06
0,048
Шалкарский район
Характеристика потребления
Единица измерения
Норма потребления
1
Отопление жилых домов
Гкал на 1 м2 в месяц
0,0235
Примечание: Нормы расхода тепловой энергии рассчитаны в соответствии с Приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 января 2015 года № 15 "Об утверждении Типовых правил расчета норм потребления коммунальных услуг по электроснабжению для потребителей, не имеющих приборов учета и коммунальных услуг по реализации тепловой энергии для потребителей, не имеющих приборов коммерческого учета" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10313), Приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 18 декабря 2014 года № 211 "Об утверждении Правил пользования тепловой энергией" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10234).
Нормы потребления горячей воды рассчитаны в соответствии с Приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 ноября 2019 года № 90 "Об утверждении Правил формирования тарифов" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19617).
Расшифровка аббревиатуры:
м3 - кубический метр
м2 - квадратный метр
Гкал - гигакалория
кВт.час - киловатт-час