Ақтөбе қалалық мәслихатының 2024 жылғы 19 желтоқсандағы № 238 "2025-2027 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2025 жылғы 14 ақпандағы № 266 шешімі
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақтөбе қалалық мәслихатының 2024 жылғы 19 желтоқсандағы № 238 "2025-2027 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2025 - 2027 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 146 178 763 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 95 619 352 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 614 201 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 511 485 мың теңге;
трансферттер түсімі – 42 433 725 мың теңге;
2) шығындар – 167 892 566,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 466 612 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 100 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 566 612 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 114 475 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 114 475 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – - 21 361 666,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 21 361 666,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсiмi – 0 теңге;

О внесении изменений в решение маслихата города Актобе от 19 декабря 2024 года № 238 "Об утверждении бюджета города Актобе на 2025-2027 годы"
Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 14 февраля 2025 года № 266
РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Актобе "Об утверждении бюджета города Актобе на 2025 – 2027 годы" от 19 декабря 2024 года № 238 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Актобе на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 146 178 763 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 95 619 352 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 614 201 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 511 485 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 42 433 725 тысяч тенге;
2) затраты – 167 892 566,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 466 612 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 100 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 566 612 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 114 475 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 114 475 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 21 361 666,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 21 361 666,5 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 0 тенге;

19 450
2
Қаржылық қызмет
78 660
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
26 652
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
24 618
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
2 034
805
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік сатып алу бөлімі
52 008
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 528
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 480
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
1 545 251,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 122 460,2
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
358 660
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
34 100,2
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
729 700
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
180 913
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
180 913
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
241 878
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
241 878
02
Қорғаныс
90 391
1
Әскери мұқтаждар
79 443
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
79 443
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
79 443
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
10 948
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10 948
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
8 873
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2 075
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 516 921,8
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
1 516 921,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 516 921,8
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету

19 450
2
Финансовая деятельность
78 660
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
26 652
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
24 618
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
2 034
805
Отдел государственных закупок района (города областного значения)
52 008
001
Услуги по реализации государственной политики в области государственных закупок на местном уровне
48 528
003
Капитальные расходы государственного органа
3 480
9
Прочие государственные услуги общего характера
1 545 251,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 122 460,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
358 660
013
Капитальные расходы государственного органа
34 100,2
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
729 700
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
180 913
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
180 913
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
241 878
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
241 878
02
Оборона
90 391
1
Военные нужды
79 443
122
Аппарат акима района (города областного значения)
79 443
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
79 443
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
10 948
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10 948
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
8 873
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2 075
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 516 921,8
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
1 516 921,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 516 921,8
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах

1 516 921,8
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
13 116 254,1
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 695 690
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 695 690
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 695 690
2
Әлеуметтік көмек
9 436 628,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
8 739 761,2
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 316
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
3 226 998
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
249 234,8
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
466 540,4
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
4 795 672
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
696 867
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
696 867
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 983 935,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 983 935,9
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
354 169,4
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
12 061
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 198,5
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
174 777
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
647 480
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
479 395
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
10 855
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
300 000
07
Тұрғын үй -коммуналдық шаруашылық
51 260 128,9
1
Тұрғын үй шаруашылығы
18 983 803,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

1 516 921,8
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
13 116 254,1
1
Социальное обеспечение
1 695 690
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 695 690
005
Государственная адресная социальная помощь
1 695 690
2
Социальная помощь
9 436 628,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
8 739 761,2
006
Оказание жилищной помощи
1 316
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
3 226 998
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
249 234,8
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
466 540,4
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
4 795 672
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
696 867
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
696 867
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 983 935,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 983 935,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
354 169,4
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
12 061
021
Капитальные расходы государственного органа
5 198,5
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
174 777
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
647 480
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
479 395
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
10 855
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
300 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
51 260 128,9
1
Жилищное хозяйство
18 983 803,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

7 448 695
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
4 470 283
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 230 815
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
3 239 468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 978 412
Көлік инфрақұрылымын дамыту
2 678 412
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
300 000
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2025 жылғы 14 ақпандағы
№ 266 шешіміне 3 қосымша
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2024 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 238 шешіміне 5 қосымша
2025 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
Барлығы
31 742 380
Ағымдағы нысаналы трансферттер
10 076 783
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 674 678
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 306 211
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 202 486
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
165 981
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 402 105
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
7 248 071
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
154 034
Нысаналы даму трансферттері
21 665 597
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
5 179 273
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
878 529
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
3 582 380
Мәдениет объектілерін дамыту
718 364
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
16 486 324
Көлік инфрақұрылымын дамыту
10 632 651
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
4 972 741
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
880 932

7 448 695
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
4 470 283
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 230 815
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
3 239 468
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 978 412
Развитие транспортной инфраструктуры
2 678 412
Развитие коммунального хозяйства
300 000
Приложение 3 к решению
маслихата города Актобе
от 14 февраля 2025 года № 266
Приложение 5 к решению
маслихата города Актобе
от 19 декабря 2024 года № 238
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета на 2025 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
31 742 380
Целевые текущие трансферты
10 076 783
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 674 678
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 306 211
Государственная адресная социальная помощь
1 202 486
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
165 981
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 402 105
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
7 248 071
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
154 034
Целевые трансферты на развитие
21 665 597
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
5 179 273
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
878 529
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
3 582 380
Развитие объектов культуры
718 364
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
16 486 324
Развитие транспортной инфраструктуры
10 632 651
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
4 972 741
Развитие коммунального хозяйства
880 932