Алға аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 235 "2025-2027 жылдарға арналған Алға аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 ақпандағы № 256 шешімі
Алға аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алға аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Алға аудандық бюджетін бекіту туралы" 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 235 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Алға аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 501 181,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 257 840 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 31 850 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 10 430 мың теңге;
трансферттер түсімі - 8 201 061,5 мың теңге;
2) шығындар – 11 806 098,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 150 487 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 78 640 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 229 127 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -154 430 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 154 430 мың теңге;
қарыздар түсімі – 78 640 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 229 138 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 304 928 мың теңге.";
8 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2025 жылға арналған аудандық бюджетіне облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер және нысаналы даму трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
2) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
4) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды датыту және іске асыруға;
5) спорт объектілерін дамытуға;
6) көлік инфрақұрылымын дамытуға;
7) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
8) кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға;
9) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға;

О внесении изменений в решение Алгинского районного маслихата от 24 декабря 2024 года № 235 "Об утверждении Алгинского районного бюджета на 2025-2027 годы"
Решение Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 18 февраля 2025 года № 256
Алгинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алгинского районного маслихата "Об утверждении Алгинского районного бюджета на 2025-2027 годы" от 24 декабря 2024 года № 235 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Алгинский районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, и 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 11 501 181,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 257 840 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 31 850 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 430 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 201 061,5 тысяч тенге;
2) затраты - 11 806 098,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -150 487 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 78 640 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 229 127 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -154 430 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 154 430 тысяч тенге:
поступление займов – 78 640 тысяч тенге;
погашение займов – 229 138 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 304 928 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
3) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
4) на развитие и реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
5) на развитие объектов спорта;
6) на развитие транспортной инфраструктуры;
7) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
8) на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства;
9) на проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда;

191 780
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
27 379
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
50 580
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
223 818
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
132 570
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
132 570
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 356
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 700
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
32 993
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
58 521
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 738 401,1
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 330 390,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
95 082
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
6 100
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
33 000
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
2 200
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
53 782
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1 235 308,1
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
825 739
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
107 490
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
302 079,1
2
Коммуналдық шаруашылық
391 177
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
391 177
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
38 282
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
352 895
3
Елді-мекендерді көркейту
16 834
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

191 780
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
27 379
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
50 580
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
223 818
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
132 570
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
132 570
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
38 356
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 700
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
32 993
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
58 521
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 738 401,1
1
Жилищное хозяйство
1 330 390,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
95 082
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
6 100
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
33 000
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
2 200
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
53 782
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1 235 308,1
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
825 739
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
107 490
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
302 079,1
2
Коммунальное хозяйство
391 177
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
391 177
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
38 282
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
352 895
3
Благоустройство населенных пунктов
16 834
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)