Қарғалы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 253 "2025-2027 жылдарға арналған Қарғалы аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 мамырдағы № 328 шешімі
Қарғалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қарғалы аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Қарғалы аудандық бюджетін бекіту туралы" 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 253 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
аталған шешімнің преамбуласы жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 85 бабының 2 тармағына, 91 бабының 3 тармағына, 94 және 96 баптарына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес, Қарғалы аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:";
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Қарғалы аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 415 494 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 298 462 мың теңге;
салықтық емес түсімдер –17 822 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 979 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 3 091 231 мың теңге;
2) шығындар – 4 539 362,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – -16 984 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 70 776 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 87 760 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – -106 884,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 106 884,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 70 776 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 87 760,1 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 123 868,3 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарғалы аудандық
мәслихатының төрағасы
С. Аманжолов
Қарғалы аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
19 мамырдағы № 328 шешіміне
қосымша
Қарғалы аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
20 желтоқсандағы № 253
шешіміне 1 қосымша
2025 жылға арналған Қарғалы аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
I. Кірістер

О внесении изменений в решение Каргалинского районного маслихата от 20 декабря 2024 года № 253 "Об утверждении Каргалинского районного бюджета на 2025 – 2027 годы"
Решение Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 19 мая 2025 года № 328
Каргалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каргалинского районного маслихата "Об утверждении Каргалинского районного бюджета на 2025-2027 годы" от 20 декабря 2024 года № 253 следующие изменения:
преамбулу указанного решения изложить в новой редакции:
"В соответствии с пунктом 2 статьи 85, пунктом 3 статьи 91, статьи 94 и 96 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025 - 2027 годы", Каргалинский районный маслихат Решил:";
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Каргалинский районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 415 494 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 298 462 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 17 822 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 979 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 091 231 тысяч тенге;
2) затраты – 4 539 362,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -16 984 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 70 776 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 87 760 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -106 884,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 106 884,2 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 70 776 тысяч тенге;
погашение займов – 87 760,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 123 868,3 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Каргалинского
районного маслихата
С. Аманжолов
Приложение к решению
Каргалинского районного
маслихата от 19 мая 2025 года
№ 328
Приложение 1 к решению
Каргалинского районного
маслихата от 20 декабря
2024 года № 253
Бюджет Каргалинского района на 2025 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. Доходы

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1400,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1400,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
522365,7
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
91949,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
91949,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
91949,0
2
Әлеуметтiк көмек
321506,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
321506,9
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
17478,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
60,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
155117,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
61514,9
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
87337,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
108909,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
108909,8
451
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49450,9
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
471,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3850,1
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
16242,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
33035,8
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
5860,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
484147,1
07
1
Тұрғын үй шаруашылығы
51278,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10100,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
10100,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1400,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1400,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
522365,7
1
Социальное обеспечение
91949,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
91949,0
005
Государственная адресная социальная помощь
91949,0
2
Социальная помощь
321506,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
321506,9
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
17478,0
006
Оказание жилищной помощи
60,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
155117,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся на дому
61514,9
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
87337,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
108909,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
108909,8
451
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49450,9
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
471,0
021
Капитальные расходы государственного органа
3850,1
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
16242,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
33035,8
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5860,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
484147,1
07
1
Жилищное хозяйство
51278,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10100,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
10100,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)