Қобда аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы "2025-2027 жылдарға арналған Қобда аудандық бюджетін бекіту туралы" № 260 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 ақпандағы № 292 шешімі
ШЕШТІ:
1. Қобда аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы "2025-2026 жылдарға арналған Қобда аудандық бюджетін бекіту туралы" № 260 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакция жазылсын:
"1) кірістер – 5 374 808,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 127 836 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 41 273 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 1 250 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 204 449,2 мың теңге;
2) шығындар – 5 590 040,4 мың теңге;
таза бюджеттік кредиттеу - 2 324 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 72 742 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 70 418 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 217 556,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 217 556,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі –72 742 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 70 418 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 215 232,2 мың теңге".
8-тармақ:
мынадай мазмұндағы 5) тармақшасымен толықтырылсын:
"5) Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын салу және реконструкциялау.".
9-тармақ:
мынадай мазмұндағы 5), 6), 7) тармақшаларымен толықтырылсын:
"5) Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу;

О внесении изменений и дополнений в решение Кобдинского районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 260 "Об утверждении Кобдинского районного бюджета на 2025-2027 годы"
Решение Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 24 февраля 2025 года № 292
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кобдинского районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 260 "Об утверждении Кобдинского районного бюджета на 2025-2027 годы" следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 5 374 808,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 127 836 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 41 273 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 250 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 204 449,2 тысяч тенге;
2) затраты – 5 590 040,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 324 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 72 742 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 70 418 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 217 556,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 217 556,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 72 742 тысяч тенге;
погашение займов – 70 418 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 215 232,2 тысяч тенге.".
пункт 8:
дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) на строительство и реконструкция автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах.".
пункт 9:
дополнить подпунктами 5), 6), 7) следующего содержания:
"5) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах;

6) Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру;
7) Мәдениет объектілерін күрделі жөндеу.".
3. Көрсетілген шешімдегі 1 қосымшасы осы шешімдегі қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
4. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қобда аудандық мәслихатының төрағасы Ж. Ергалиев
Қобда аудандық мәслихатының
2025 жылғы 24 ақпандағы
№ 292 шешіміне қосымша
Қобда аудандық мәслихатының

6) на реализацию приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
7) на капитальный ремонт объектов культуры.".
3. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Кобдинского
районного маслихата
Ж. Ергалиев
Приложение к решению
Кобдинского районного
маслихата от 24 февраля 2025
года № 292
Приложение 1 к решению
Кобдинского районного

25558
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
162199
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
48405
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
39854
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
85453
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
105288
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
105288
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34013
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
288
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10000
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
22756
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6033
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
31698
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
268910
1
Тұрғын үй шаруашылығы
48752
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
48752
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
16000
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
7574
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
25178
2
Коммуналдық шаруашылық
126734
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
126734
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
3100
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
43000
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
30000
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
50634
3
Елді-мекендерді көркейту
93424
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

25558
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
162199
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
48405
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
39854
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
85453
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
105288
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
105288
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
34013
021
Капитальные расходы государственного органа
288
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
10000
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
22756
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
6033
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
31698
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
268910
1
Жилищное хозяйство
48752
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
48752
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
16000
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
7574
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
25178
2
Коммунальное хозяйство
126734
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
126734
013
Развитие коммунального хозяйства
3100
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
43000
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
30000
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
50634
3
Благоустройство населенных пунктов
93424
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)