Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 200 "2025-2027 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 20 ақпандағы № 221 шешімі
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы" 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 200 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 4 033 692,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 895 483 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 21 345 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 93 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 116 771,5 мың теңге;
2) шығындар – 4 620 205,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 18 188 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 62 912 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 44 724 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -604 701,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 604 701,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 62 912 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 44 724 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 586 513,1 мың теңге.".
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 16 746 мың теңге;
2) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 1 637 мың теңге;
3) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 25 178 мың теңге;
4) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 109 972 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 60 000 мың теңге;

О внесении изменений в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 23 декабря 2024 года № 200 "Об утверждении Уилского районного бюджета на 2025-2027 годы"
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 20 февраля 2025 года № 221
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области "Об утверждении Уилского районного бюджета на 2025-2027 годы" от 23 декабря 2024 года № 200 следующие изменения:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 033 692,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 895 483 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 21 345 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 93 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 116 771,5 тысяч тенге;
2) затраты – 4 620 205,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 18 188 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 62 912 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 44 724 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -604 701,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита)
бюджета – 604 701,1 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 62 912 тысяч тенге;
погашение займов – 44 724 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 586 513,1 тысяч тенге.".
Пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
1) 16 746 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
2) 1 637 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
3) 25 178 тысяч тенге – на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
4) 109 972 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
Пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
1) 60 000 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;

2) балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 15 356 мың теңге;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 26 633 мың теңге;
4) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 12 688 мың теңге;
5) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға (аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге) – 343 412 мың теңге;
6) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға (мәдениеттің ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстарына) – 58 052 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 31 066,5 мың теңге сомасында бекітілсін.".
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2) 15 356 тысяч тенге – на гарантированный социальный пакет;
3) 26 633 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
4) 12 688 тысяч тенге – на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
5) 343 412 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі" (на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов);
6) 58 052 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі" (на капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций культуры).
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
Пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 31 066,5 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

50 321
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
15 000
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
75 602
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 029
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
15 000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
573
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
875 775,5
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 213
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
76 000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
750 562,5
02
Қорғаныс
127 978
1
Әскери мұқтаждар
22 970
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
22 970
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
22 970
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
105 008
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
105 008
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
34 220
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
70 788
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
510 285
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
227 828
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
227 828
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
227 828
2
Әлеуметтiк көмек
200 109
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
200 109
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
26 541
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
364
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
73 281
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
22 884
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

50 321
007
Капитальные расходы государственного органа
15 000
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
75 602
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
60 029
015
Капитальные расходы государственного органа
15 000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
573
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
875 775,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
49 213
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
76 000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
750 562,5
02
Оборона
127 978
1
Военные нужды
22 970
122
Аппарат акима района (города областного значения)
22 970
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
22 970
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
105 008
122
Аппарат акима района (города областного значения)
105 008
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
34 220
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
70 788
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
510 285
1
Социальное обеспечение
227 828
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
227 828
005
Государственная адресная социальная помощь
227 828
2
Социальная помощь
200 109
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
200 109
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
26 541
006
Оказание жилищной помощи
364
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
73 281
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
22 884
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью