Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы VIII-35-161 "Еңбекшіқазақ ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2025 жылғы 28 ақпандағы № 39-176 шешімі
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының "Еңбекшіқазақ ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № VIII-35-161 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 205157 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімінің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 43 413 386 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 17 719 826 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 177 202 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 3 046 262 мың теңге;
трансферттер түсімі 22 470 096 мың теңге;
2) шығындар 40 526 455 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 320 475 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 487 568 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 167 093 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 тенге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 566 456 мың теңге;

О внесении изменений в решение Енбекшиказахского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № VIII-35-161 "О бюджете Енбекшиказахского района на 2025-2027 годы"
Решение Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 28 февраля 2025 года № 39-176
Енбекшиказахский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Енбекшиказахского районного маслихата "О бюджете Енбекшиказахского района на 2025-2027 годы" от 26 декабря 2024 года № VIII-35-161 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 205157) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 43 413 386 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 17 719 826 тысяч тенге;
неналоговые поступления 177 202 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 3 046 262 тысячи тенге;
поступление трансфертов 22 470 096 тысяч тенге;
2) затраты 40 526 455 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 320 475 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 487 568 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 167 093 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 566 456 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 566 456 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 487 568 мың теңге;
қарыздарды өтеу 3 119 083 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 65 059 мың теңге.
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының төрағасы Б. Ахметов
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2025 жылғы "28" ақпандағы № VIII-39-176 шешіміне қосымша
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы "26" желтоқсандағы № VIII-35-161 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. Кірістер

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 566 456 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 487 568 тысяч тенге;
погашение займов 3 119 083 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 65 059 тысяч тенге.
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Енбекшиказахского районного маслихата Б. Ахметов
Приложение к решению Енбекшиказахского районного маслихата
от "28" февраля 2025 года
№ VIII-39-176
Приложение 1 к решению
Енбекшиказахского районного
маслихата от "26" декабря 2024 года
№ VIII-35-161
Районный бюджет на 2025 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

9 034
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
2 933
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
90 745
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
90 745
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
80 745
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10 000
02
Қорғаныс
89 109
1
Әскери мұқтаждар
19 487
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
19 487
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
19 487
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
69 622
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
69 622
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
75 930
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
75 930
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
75 930
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
75 930
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
4 801 153
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
2 277 700
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 277 700
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 277 700
2
Әлеуметтік көмек
2 232 753
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 232 753
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
145 012
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
15 374
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
308 176
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
26 423
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
179 990
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

9 034
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
2 933
9
Прочие государственные услуги общего характера
90 745
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
90 745
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
80 745
015
Капитальные расходы государственного органа
10 000
02
Оборона
89 109
1
Военные нужды
19 487
122
Аппарат акима района (города областного значения)
19 487
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
19 487
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
69 622
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
69 622
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
75 930
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
75 930
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
75 930
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
75 930
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 801 153
1
Социальное обеспечение
2 277 700
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 277 700
005
Государственная адресная социальная помощь
2 277 700
2
Социальная помощь
2 232 753
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 232 753
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
145 012
006
Оказание жилищной помощи
15 374
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
308 176
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
26 423
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
179 990
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью