"2025 – 2027 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" 2024 жылғы 12 желтоқсандағы № 23/195-VIII Шымкент қаласы мәслихатының шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шымкент қаласы мәслихатының 2025 жылғы 28 наурыздағы № 25/223-VIII шешiмi
Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шымкент қаласы мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" 2024 жылғы 12 желтоқсандағы № 23/195-VIII шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 85-бабы 2-тармағына, 91-бабы 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағына, "2025 – 2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:";
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Шымкент қаласының 2025 – 2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 810 754 253 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 404 713 445 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 12 636 869 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 55 377 447 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 338 026 492 мың теңге;
2) шығындар – 838 247 368 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 9 072 662 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 11 000 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 927 338 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 36 565 777 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 36 565 777 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3 және 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 және 4-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение маслихата города Шымкент от 12 декабря 2024 года № 23/195-VIII "О бюджете города Шымкент на 2025-2027 годы"
Решение маслихата города Шымкент от 28 марта 2025 года № 25/223-VIII
Маслихат города Шымкент РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Шымкент "О бюджете города Шымкент на 2025-2027 годы" от 12 декабря 2024 года № 23/195-VIII следующие изменения:
преамбулу изложить в новой редакции:
"В соответствии с пунктом 2 статьи 85, пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025 – 2027 годы", маслихат города Шымкент РЕШИЛ:";
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Шымкент на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 810 754 253 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 404 713 445 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 636 869 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 55 377 447 тысяч тенге;
поступление трансфертов – 338 026 492 тысяч тенге;
2) затраты – 838 247 368 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9 072 662 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 11 000 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 927 338 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -36 565 777 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 36 565 777 тысяч тенге.";
приложение 1, 2, 3 и 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему решению.

457 245
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
9 000
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
7 598 958
337
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық орта сапасы және бақылау басқармасы
472 547
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
442 446
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
30 101
369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
468 682
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
311 583
004
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
13 776
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
143 323
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
6 657 729
061
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
6 657 729
02
Қорғаныс
11 743 328
1
Әскери мұқтаждар
4 198 923
515
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
4 198 923
003
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
657 532
004
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
556 511
005
Жұмылдыру дайындығы және республикалық маңызы бар қаланы, астананы жұмылдыру
2 984 880
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
7 544 405
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
1 938 050
014
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
1 938 050
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
2 599 015
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
2 599 015
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
2 859 380
003
Аумақтық органның және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің күрделі шығыстары
1 317 745
005
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және жою
1 541 635
515
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
147 960
001
Жергілікті деңгейде жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

457 245
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
9 000
9
Прочие государственные услуги общего характера
7 598 958
337
Управление контроля и качества городской среды города республиканского значения, столицы
472 547
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере государственного архитектурно-строительного контроля на местном уровне
442 446
003
Капитальные расходы государственного органа
30 101
369
Управление по делам религии города республиканского значения, столицы
468 682
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
311 583
004
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
13 776
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
143 323
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
6 657 729
061
Развитие объектов государственных органов
6 657 729
02
Оборона
11 743 328
1
Военные нужды
4 198 923
515
Управление мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороне города республиканского значения, столицы
4 198 923
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
657 532
004
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
556 511
005
Мобилизационная подготовка и мобилизация города республиканского значения, столицы
2 984 880
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
7 544 405
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
1 938 050
014
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
1 938 050
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
2 599 015
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
2 599 015
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
2 859 380
003
Капитальные расходы территориального органа и подведомственных государственных учреждений
1 317 745
005
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба города республиканского значения, столицы
1 541 635
515
Управление мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороне города республиканского значения, столицы
147 960
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны

4 763 367
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
429 153
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
30 182
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
4 303 174
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
858
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
989 072
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
989 072
03
Мамандандырылған медициналық көмек
4 590 251
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
4 590 251
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
4 590 251
04
Емханалар
442 716
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
442 716
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
442 716
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
9 085 622
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
9 085 622
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
290 263
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
184 074
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
46 089
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
80 000
030
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
15 123
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
8 470 073
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
51 413 866
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
13 917 842
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
6 799 821
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 374 907
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 858 907
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

4 763 367
006
Услуги по охране материнства и детства
429 153
007
Пропаганда здорового образа жизни
30 182
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
4 303 174
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
858
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
989 072
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
989 072
03
Специализированная медицинская помощь
4 590 251
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
4 590 251
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
4 590 251
04
Поликлиники
442 716
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
442 716
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
442 716
9
Прочие услуги в области здравоохранения
9 085 622
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
9 085 622
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
290 263
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
184 074
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
46 089
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
80 000
030
Капитальные расходы государственного органа
15 123
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
8 470 073
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
51 413 866
1
Социальное обеспечение
13 917 842
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
6 799 821
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 374 907
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 858 907
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

1 595 459
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
970 548
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
864 380
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
634 706
037
Әлеуметтік сауықтандыру
229 674
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
6 253 641
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
6 253 641
2
Әлеуметтiк көмек
33 402 865
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
33 402 865
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
9 115 744
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
7 553 165
006
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
167 422
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
34 864
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
3 501 571
009
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
5 660 202
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
7 062 308
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
307 589
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
4 093 159
307
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй басқармасы
500 000
068
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
500 000
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
3 593 159
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
583 076
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
18 295
019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
234 905
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
167 844
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
604 840
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
85 819
045
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
1 585 011
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету

1 595 459
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
970 548
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
864 380
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
634 706
037
Социальная реабилитация
229 674
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
6 253 641
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
6 253 641
2
Социальная помощь
33 402 865
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
33 402 865
003
Программа занятости
9 115 744
004
Государственная адресная социальная помощь
7 553 165
006
Реализация мероприятий по социальной защите населения
167 422
007
Оказание жилищной помощи
34 864
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
3 501 571
009
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
5 660 202
015
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
7 062 308
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
307 589
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
4 093 159
307
Управление жилья города республиканского значения, столицы
500 000
068
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
500 000
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
3 593 159
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
583 076
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
18 295
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
234 905
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
167 844
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
604 840
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
85 819
045
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
1 585 011
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам

767 831
021
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
5 020
025
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
124 992
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
35 664
033
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
856
044
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
75 000
052
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіруді жүргізуге арналған ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды сатып алу
4 430
053
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
1 071 773
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
975 682
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 706 046
2
Су шаруашылығы
3 106 628
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
3 106 628
009
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
3 106 628
3
Орман шаруашылығы
515 659
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
515 659
021
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
515 659
4
Балық шаруашылығы
29 000
349
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы
29 000
005
Тауарлық балық өсіру өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
29 000
5
Қоршаған ортаны қорғау
217 358
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
217 358
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
217 358
6
Жер қатынастары
270 103
351
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жер қатынастары басқармасы
270 103
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
270 103
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер

767 831
021
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
5 020
025
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
124 992
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки)
35 664
033
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
856
044
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
75 000
052
Закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных
4 430
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
1 071 773
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
975 682
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 706 046
2
Водное хозяйство
3 106 628
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
3 106 628
009
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
3 106 628
3
Лесное хозяйство
515 659
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
515 659
021
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
515 659
4
Рыбное хозяйство
29 000
349
Управление сельского хозяйства и ветеринарии города республиканского значения, столицы
29 000
005
Cубсидирование повышения продуктивности и качества товарного рыбоводства
29 000
5
Охрана окружающей среды
217 358
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
217 358
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
217 358
6
Земельные отношения
270 103
351
Управление земельных отношений города республиканского значения, столицы
270 103
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории города республиканского значения, столицы
270 103
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений

675 742
017
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
4 052 000
018
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттерін ішінара кепілдендіру
450 000
082
Бизнес-идеяларды іске асыру үшін кәсіпкерлік субъектілеріне мемлекеттік гранттар беру
46 000
9
Басқалар
26 971 104
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
15 175 572
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
15 175 572
309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
3 254 101
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
3 254 101
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
147 254
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
147 254
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
7 167 000
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
7 167 000
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
16 000
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
16 000
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
145 311
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
145 311
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
684 706
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
684 706
393
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және индустриалды-инновациялық даму басқармасы
381 160
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
374 696
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 464
14
Борышқа қызмет көрсету
4 135 816
1
Борышқа қызмет көрсету
4 135 816
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
4 135 816
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
4 133 754
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету

675 742
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам субъектов предпринимательства
4 052 000
018
Частичное гарантирование кредитов субъектов предпринимательства
450 000
082
Предоставление государственных грантов субъектам предпринимательства для реализации бизнес-идей
46 000
9
Прочие
26 971 104
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
15 175 572
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
15 175 572
309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
3 254 101
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
3 254 101
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
147 254
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
147 254
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
7 167 000
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
7 167 000
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
16 000
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
16 000
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
145 311
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
145 311
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
684 706
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
684 706
393
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития города республиканского значения, столицы
381 160
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационного развития
374 696
003
Капитальные расходы государственного органа
6 464
14
Обслуживание долга
4 135 816
1
Обслуживание долга
4 135 816
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
4 135 816
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
4 133 754
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета

3 875 970
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
258 910
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
20 480
006
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
600
008
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
73
010
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
876
016
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
274 715
017
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
71 091
018
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
4 582
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды сусидиялау
767 831
021
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
5 020
025
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
98 285
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
35 664
033
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
856
044
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
122 146
053
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
1 071 773
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
317 436
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
825 632
2
Су шаруашылығы
385 105
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
385 105
009
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
385 105
3
Орман шаруашылығы
429 034
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы

3 875 970
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
258 910
002
Субсидирование развития семеноводства
20 480
006
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
600
008
Организация санитарного убоя больных животных
73
010
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
876
016
Проведение противоэпизоотических мероприятий
274 715
017
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
71 091
018
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
4 582
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
767 831
021
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
5 020
025
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
98 285
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки)
35 664
033
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
856
044
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
122 146
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
1 071 773
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
317 436
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
825 632
2
Водное хозяйство
385 105
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
385 105
009
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
385 105
3
Лесное хозяйство
429 034
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы

515
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
944 213
003
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
638 314
004
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
161 957
005
Жұмылдыру дайындығы және республикалық маңызы бар қаланы, астананы жұмылдыру
143 942
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
3 671 522
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
2 198 930
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
2 198 930
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
1 327 671
005
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және жою
1 327 671
515
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
144 921
001
Жергілікті деңгейде жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
116 583
006
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
28 338
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
23 854 565
1
Құқық қорғау қызметi
18 297 062
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
18 297 062
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету
18 293 587
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
3 475
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
5 557 503
305
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ішкі саясат және жастар істері жөніндегі басқармасы
377 676
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
377 676
348
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
5 179 827
004
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
5 179 827
04
Бiлiм беру
274 537 361
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
55 614 543
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
55 614 543
034
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту
55 614 543
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру

515
Управление мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны города республиканского значения, столицы
944 213
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
638 314
004
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
161 957
005
Мобилизационная подготовка и мобилизация города республиканского значения, столицы
143 942
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
3 671 522
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
2 198 930
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
2 198 930
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
1 327 671
005
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба города республиканского значения, столицы
1 327 671
515
Управление мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны города республиканского значения, столицы
144 921
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны
116 583
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба города республиканского значения, столицы
28 338
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
23 854 565
1
Правоохранительная деятельность
18 297 062
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
18 297 062
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы
18 293 587
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
3 475
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
5 557 503
305
Управление внутренней политики и по делам молодежи города республиканского значения, столицы
377 676
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
377 676
348
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города республиканского значения, столицы
5 179 827
004
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
5 179 827
04
Образование
274 537 361
1
Дошкольное воспитание и обучение
55 614 543
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
55 614 543
034
Дошкольное воспитание и обучение
55 614 543
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование