Мақаншы ауданы мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 15-92/VIII "Мақаншы ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Мақаншы ауданы мәслихатының 2025 жылғы 22 мамырдағы № 21-137/VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2- тармақтан караңыз.
Мақаншы ауданы мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мақаншы ауданы мәслихатының "Мақаншы ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 15-92/VIII шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Мақаншы ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 416 126,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 151 059,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11 451,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 54 348,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 199 268,2 мың теңге;
2) шығындар – 5 444 063,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 45 223,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 57 014,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 791,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата района Мақаншы от 23 декабря 2024 года № 15-92/VIII "О бюджете района Мақаншы на 2025-2027 годы"
Решение маслихата района Мақаншы области Абай от 22 мая 2025 года № 21-137/VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п.2.
Маслихат района Мақаншы РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Мақаншы "О бюджете района Мақаншы на 2025-2027 годы" от 23 декабря 2024 года № 15-92/VIII следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 416 126,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 151 059,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11 451,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 54 348,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 199 268,2 тысяч тенге;
2) затраты – 5 444 063,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 45 223,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 57 014,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 791,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 73 160,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –73 160,0 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 57 014,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 791,0 мың теңге;
бюджет каражатының пайдаланылатын қалдықтары – 27 937,0 мың теңге.
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мақаншы ауданы мәслихатының төрағасы Б. Биболов
Мақаншы ауданы
мәслихатының

5) дефицит (профицит) бюджета – - 73 160,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 73 160,0 тысяч тенге:
поступление займов – 57 014,0 тысяч тенге;
погашение займов – 11 791,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 27 937,0 тысяч тенге;
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата района Мақаншы Б. Биболов
Приложение к решению
маслихата района Мақаншы

742 065,5
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
368 680,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
368 680,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
368 680,0
2
Әлеуметтiк көмек
205 237,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
205 237,5
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
193,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
72 948,5
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 538,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
120 776,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
7 782,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
168 148,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
163 348,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 977,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 081,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
110 730,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
28 560,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 800,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
4 800,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
0,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 861 902,1
1
Тұрғын үй шаруашылығы
457 300,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
457 100,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
104 720,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
0,0

742 065,5
1
Социальное обеспечение
368 680,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
368 680,0
005
Государственная адресная социальная помощь
368 680,0
2
Социальная помощь
205 237,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
205 237,5
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
193,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
72 948,5
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 538,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
120 776,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации и реабилитации лица с инвалидностью
7 782,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
168 148,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
163 348,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
21 977,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 081,0
021
Капитальные расходы государственного органа
0,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
110 730,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
28 560,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 800,0
094
Выдача жилищных сертификатов в качестве социальной помощи
4 800,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
0,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 861 902,1
1
Жилищное хозяйство
457 300,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
457 100,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
104 720,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
0,0