"Сәтбаев қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Ұлытау облысы Сәтбаев қаласының әкімдігінің 2025 жылғы 24 қаңтардағы № 06/04 қаулысы
Қазақстан Республикасының 2023 жылғы 20 сәуірдегі Әлеуметтік кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Сәтбаев қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген "Сәтбаев қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесі бекітілсін.
2. "Сәтбаев қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысы ( Б.Апеков) Ереженің уәкілетті органда тіркелуін қамтамасыз етсін және Заңда белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын барлық шараларды қабылдасын.
3. Сәтбаев қаласы әкімдігінің 2019 жылдың 16 қазандағы №57/03 "Сәтбаев қаласыныңжұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы" қаулысының күші жойылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Сәтбаев қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
Сәтбаев қаласының әкімі М. Бурибаев
Сәтбаев қаласы әкімдігінің
2025 жылғы 24 қаңтардағы
№ 06/04 қаулысымен
бекітілген
1. Жалпы ережелер
1. "Сәтбаев қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - мемлекеттік мекеме) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар саласында мемлекеттік саясатты жүргізу үшін құрылған заңды тұлға мәртебесі бар, коммерциалық емес ұйым.
2. Мемлекеттік мекеме өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, Әкімшілік рәсімдік-процессуалдық Кодексіне және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Мемлекеттік мекеме мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрі және қазақ және орыс тілдерінде өз атауы бар мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Мемлекеттік мекеме азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Мемлекеттік мекеме, егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Сәтбаев қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік мекеме басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.

Об утверждении Положения Государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Сатпаев"
Постановление акимата города Сатпаев области Ұлытау от 24 января 2025 года № 06/04
В соответствии с Социальным Кодексом Республики Казахстан от 20 апреля 2023 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат города СатпаевПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Сатпаев".
2. Руководителю государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Сатпаев" ( Апеков Б.) обеспечить регистрацию положения в уполномоченном органе и принять все меры вытекающие из настоящего постановления в установленном Законом порядке.
3. Постановление акимата города Сатпаев от 16 октября 2019 года № 57/03 "Об утверждении Положения государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Сатпаев" отменить.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Сатпаев.
Аким города Сатпаев М. Бурибаев
Утверждено
постановлением акимата
города Сатпаев
от 24 января 2025 года
№ 06/04
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Сатпаев" (далее – государственное учреждение) является некоммерческой организацией, обладающей статусом юридического лица, осуществляющим руководство в сфере занятости и социальных программ.
2. Государственное учреждение осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией, Административным процедурно-процессуальным Кодексом и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Государственное учреждение является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать с изображением Государственого Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Государственное учреждение вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Сатпаев" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.

7. "Сәтбаев қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: индекс 200003, Ұлытау облысы, Сәтбаев қаласы, Наурыз көшесі, 148 үй.
9. Мемлекеттік органның толық атауы:
мемлекеттік тілде - "Сәтбаев қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде – Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Сатпаев".
10. Мемлекеттік Мекеменің құрылтайшысы Ұлытау облысы Сәтбаев қаласының әкімдігі (бұдан әрі - құрылтайшы) болып табылады.
11. Осы ереже "Сәтбаев қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі"мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Сәтбаев қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру республикалық және жергілікті бюджеттерден, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік органның міндеттері мен өкілеттіктері
13. Мақсаттары:
1) халықтың әлеуметтік әлсіз топтарына жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.
2) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де міндеттер болып табылады.
14. Өкілеттіктер:
1) Құқықтары:
осы Ережеде көзделген міндеттер мен өкілеттіктерді іске асыру үшін мемлекеттік мекеме өзінің өкілеттігі шегінде ведомстволық бағыныстылығы мен меншік нысанына қарамастан мемлекеттік органдардан, лауазымды адамдардан, кәсіпорындардан, ұйымдардан қажетті ақпаратты, құжаттар мен материалдарды сұратуға және алуға құқылы;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқа да құқықтарды жүзеге асыру.
2) Міндеттері:
заңды және жеке тұлғалардың өтініштерін қарау, сондай-ақ мемлекеттік мекеменің құзыретіне жататын түсініктемелер беру;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
15. Функциялар:
"Сәтбаев қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі"мемлекеттік мекемесі құзыретіне жататын сұрақтар бойынша азаматтар мен занды тұлғалардың өтініштерін қабылдау, қарау және Қазақстан Республикасының заңнамаларында белгіленген мерзімдер мен тәртіпке сәйкес өтініш білдірушіге қабылданған шешім жөнінде хабарлау ;
мемлекеттік сатып алуды жүргізу;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу және кепілдік берілген әлеуметтік топтама бойынша;
тұрғын үй көмек тағайындау және төлеу;
әлеуметтік көмек тағайындау бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына жергілікті өкілетті органдардың шешімдері;
мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу;
мүгедектігі бар адамдарды және мүгедектігі бар балаларды жеке бағдарламаға сәйкес санаторийлік-курорттық емдеуді қамтамасыз ету;
мүгедектігі бар адамдарды жеке бағдарламаға сәйкес техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдармен және (немесе) арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету;
жеке бағдарламаға сәйкес жүріп-тұруы қиын, бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдар үшін жеке көмекшінің, есту қабілеті бойынша мүгедектігі бар адамдар үшін ымдау тілі маманының көрсетілетін қызметтерімен қамтамасыз ету;
мүгедектігі бар адамдарға Қазақстан Республикасының заңнамасында кезделген қосымша әлеуметтік көмек шараларын ұсыну;
Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру;
тұрғын үй сертификатын беру;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен қызмет көрсететін мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды рәсімдеу;
медициналық - әлеуметтік мекемелерде(ұйымдарда)арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу;
үйде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету;
қарауындағы арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді ұсынатын субъектілерді құру және олардың қызметі;
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін субъектілердің тұрғылықты жері бойынша үйде арнаулы әлеуметтік қызметтердің кепілдік берілген көлемін тәуліктің күндізгі уақытында азаматтардың мынадай санаттарына (бұдан әрі - қызмет алушылар)ұсыну:
-психоневрологиялық патологиясы бар мүгедек балаларға;
- тірек-қимыл аппараты бұзылған мүгедек балаларға;
- үйде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге мұқтаж бір жарым жастан он сегіз жасқа дейінгі балаларға;
- бірінші және екінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға;
-жасы ұлғаюына байланысты өз бетінше қызмет көрсетуге қабілетсіз адамдарға;
халықтың арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге деген қажеттіліктеріне талдау жүргізу;
арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді ұсыну жүйесін дамыту жөнінде шаралар қабылдау;
арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді ұсынатын субъектілерді кадрмен қамтамасыз етуді, әлеуметтік жұмыскерлерді кәсіптік даярлауды, қайта даярлауды және олардың біліктілігін арттыруда ұймдастыру;
арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді ұсыну мәселелері бойынша жеке, заңды тұлғалармен және мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасау;
арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді ұсыну және арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге деген қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі көрсетілетін қызметтер бойынша мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру, сондай-ақ мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру;
жұмыс күшінің сұранысы мен ұсыныстарын талдау, болжау және облыстың жергілікті атқарушы органына хабарлау;
облыстың жергілікті атқарушы органдарына халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесу шаралары бойынша ұсыныстар енгізу;
жергілікті атқарушы органдарға халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесу шаралары бойынша ұсыныстар енгізу;
өңірлік жұмыспен қамту картасын және халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларын іске асыру;
ұлттық жобалар, қаланы дамыту жоспарлары, өңірлік жұмыспен қамту картасы шеңберінде жұмыс орындарын құру мониторингін жүзеге асыру;
жұмыс орындарын босату және қысқарту тәуекелдері бар ұйымдардың мониторингін жүзеге асырады;
әрекетке қабілетсіз немесе әрекет қабілеті шектеулі кәмелетке толған адамдарға қорғаншылық пен қамқоршылық белгілеу;
еңбекші көшіп келушіге рұқсат беру, ұзарту және кері қайтарып алу;
әлеуметтік әріптестік және әлеуметтік пен еңбек қатынастарын реттеу жөніндегі қалалық үшжақты комиссияның жұмысын ұйымдастыру;
сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша жұмыс жүргізу.

7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Сатпаев" утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Местонахождение юридического лица: индекс 200003, область Ұлытау, город Сатпаев, улица Наурыз, дом 148.
9. Полное наименование государственного органа:
на государственном языке - "Сәтбаев қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке – Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Сатпаев".
10. Учредителем Государственного Учреждения является акимат города Сатпаев области Ұлытау.
11. Настоящее положение является учредительным документом государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Сатпаев".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Сатпаев" осуществляется из республиканского и местных бюджетов, бюджета Национального Банка Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2. Задачи и полномочия государственного органа
13. Задачи:
Осуществление единой государственной политики в области занятости, социальной защиты социально уязвимых слоев населения.
14. Полномочия:
1) Права:
для реализации предусмотренных настоящим Положением задач и полномочий государственное учреждение вправе запрашивать и получать необходимую информацию, документы и материалы от государственных органов, должностных лиц, предприятий, организаций, независимо от ведомственной подчиненности и форм собственности в пределах своих полномочий;
осуществлять иные права в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2) Обязанности:
рассматривать обращения юридических и физических лиц, а также давать разъяснения, отнесенные к компетенции государственного учреждения;
осуществлять иные обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
15. Функции:
принятие, рассмотрение обращений граждан и юридических лиц по вопросам, относящимся к компетенции государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Сатпаев", и сообщение заявителям о принятых решениях в порядке и сроки, установленные законодательством Республики Казахстан;
организация проведения государственных закупок;
назначение и выплата государственной адресной социальной помощи и гарантированного социального пакета;
назначениеи выплатажилищной помощи;
назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов;
возмещение затрат на обучение на дому детей с инвалидностью;
обеспечение санаторно-курортного лечения лиц с инвалидностью и детей с инвалидностью в соответствии с индивидуальной программой;
обеспечения лиц с инвалидностью техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами (или) специальными средствами передвижения в соответствии с индивидуальной программой;
обеспечения услугами индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой;
предоставления дополнительных мер социальной помощи лицам с инвалидностью, предусмотренных законодательством Республики Казахстан;
регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений;
выдача жилищного сертификата;
оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств;
оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико - социальных учреждениях(организациях);
оказание специальных социальных услуг на дому;
создание и деятельность субъектов, предоставляющих специальные социальные услуги, находящихся в ведении;
предоставления субъектами, предоставляющими специальные социальные услуги, гарантированного объема специальных социальных услуг на дому по месту жительства, в дневное время суток следующим категориям граждан (далее - получатели услуг):
-детям-лицам с инвалидностью с психоневрологическими патологиями;
-детям - лицам с инвалидностью с нарушениями опорно-двигательного аппарата;
-детям от полтора до восемнадцати лет, нуждающимся в оказании специальных социальных услуг на дому;
-лицам с инвалидностью первой и второй групп;
-лицам, не способным к самостоятельному обслуживанию в связи с преклонным возрастом;
проведение анализа потребностей населения в специальных социальных услугах;
принятие мер по развитию системы предоставления специальных социальных услуг;
организация кадрового обеспечения субъектов, предоставляющих специальные социальные услуги, профессиональной подготовки, переподготовки и повышения квалификации социальных работников;
взаимодействия с физическими, юридическими лицами и государственными органами по вопросам предоставления специальных социальных услуг;
осуществления государственных закупок, а также размещения государственного социального заказа по предоставлению специальных социальных услуг и услуг по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах.
анализ, прогнозирование спроса и предложений рабочей силы и информирования местного исполнительного органа области;
внесение в местные исполнительные органы области предложений по мерам содействия занятости населения;
реализации региональной карты занятости и активных мер содействия занятости населения;
осуществления мониторинга создания рабочих мест в рамках национальных проектов, планов развития города, региональной карты занятости;
осуществляет мониторинг организаций с рисками высвобождения и сокращения рабочих мест;
установление опекунства и попечительства над недееспособными или ограниченно дееспособными совершеннолетними лицами;
выдача, продление и отзыв разрешения трудовому иммигранту;
организация работы городской трехсторонней комиссии по социальному партнерству и регулированию социальных и трудовыхотношений;
проведение работы по противодействию коррупции.

3. Мемлекеттік органның бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттігі
16. Сәтбаев қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі мемлекеттік мекемесіне басшылықты мемлекеттік мекемеге жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өкілеттіктерін жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
17. Сәтбаев қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
18. Сәтбаев қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) өз орынбасарының және қызметкерлерінің міндеттерін мен өкілеттігін белгілейді;
2) заңнамаға сәйкес мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) заңдарда белгіленген тәртіппен мемлекеттік мекемесі қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолданады және еңбек қатынастарының мәселелерін шешеді;
4) бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
5) мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдардамемлекеттік мекемесін білдіреді;
6) мемлекеттік мекемесінің мүддесін ұйымдарда,мемелекеттік мекемелерде және кәсіпорындарда (меншік нысанына қарамастан) сенімхатсыз қорғайды;
7) бағынысты қызметкерлердің сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасауының алдын алу жөніндегі лауазымдық міндеттерін орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл және тәртіптік жауапкершілік жөнінде шаралар қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралардың қабылдануына дербес жауапты болады;
сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жасауға бағытталған іс шараларды ұйымдастыру үшін жеке жауапкершілік алады;
8) "Сәтбаев қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды;
9) бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді;
10) азаматтарды жеке қабылдауды жүзеге асырады;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген шарттар жасасады және өзге де мәмілелер жасайды.
Сәтбаев қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
19. Сәтбаев қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Сәтбаев қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

3. Статус, полномочия первого руководителя государственного органа
16. Руководство государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Сатпаев" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение задач и осуществление им своих полномочий.
17. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Сатпаев" назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Сатпаев":
1) определяет обязанности и полномочия своего заместителя, подчиненных специалистов и работников;
2) в соответствии с законодательством назначает на должности и освобождает от должностей сотрудников государственного учреждения;
3) в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания и применяет меры по поощрению сотрудников государственного учреждения, решает вопросы трудовых отношений;
4) издает приказы и дает указания;
5) представляет государственное учреждение во всех государственных органах и иных организациях;
6) выдает доверенности на право представления государственного учреждения в отношениях с третьими лицами, не связанные с исполнением государственных функций;
7) принимает меры, по противодействие коррупции и дисциплинарной ответственности за неисполнение или ненадлежащее исполнение должностных обязанностей по предупреждению совершения коррупционных правонарушений подчиненными сотрудниками и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
8) исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством;
9) первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством;
10) осуществляет личный прием граждан;
11) заключает договоры и совершает иные сделки предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Сатпаев" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
19. Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Сатпаев" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Сатпаев" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

20. Сәтбаев қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Сәтбаев қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген, қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
22. "Сәтбаев қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

20. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Сатпаев" относится к коммунальной собственности.
21. Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Сатпаев" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
22. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Сатпаев" осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.