Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 24/151 "2025-2027 жылдарға арналған кенттер және ауылдық округтердің бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ұлытау облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2025 жылғы 28 наурыздағы № 26/165 шешімі
ШЕШТІ:
1. Жаңаарқа аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған кенттер және ауылдық округтердің бюджеті туралы" 2024 жылғы 26 желтоқсандағы №24/151 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 205176 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) 1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Жаңаарқа кентінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 499 420 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 200 613 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 25 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 515 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 298 267 мың теңге;
2) шығындар – 566 996 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 67 576 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 67 576 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 67 576 мың теңге";
2) 3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2025-2027 жылдарға арналған Ақтүбек ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 166 176 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 581 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 272 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 157 323 мың теңге;
2) шығындар – 226 176 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 60 000 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 60 000 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;

О внесении изменений в решение Жанааркинского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 24/151 "О бюджете поселков и сельских округов на 2025-2027 годы"
Решение Жанааркинского районного маслихата области Ұлытау от 28 марта 2025 года № 26/165
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жанааркинского районного маслихата "О бюджете поселков и сельских округов на 2025-2027 годы" от 26 декабря 2024 года под №24/151 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 205176) следующие изменения:
1) пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет поселка Жаңаарқа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 499 420 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 200 613 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 25 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 515 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 298 267 тысяч тенге;
2) затраты – 566 996 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 67 576 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 67 576 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 67 576 тысяч тенге";
2) пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Актубекского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 166 176 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 581 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 272 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 157 323 тысяч тенге;
2) затраты – 226 176 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 60 000 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 60 000 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 500 мың теңге".
9) көрсетілген шешімнің 1, 7, 16, 19, 25, 28, 31, 37, 43 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жаңаарқа аудандық мәслихат төрағасы Ю.А.Бекқожин
2025 жылғы 28 наурыздағы №26/165
Жаңаарқа аудандық мәслихатының
шешіміне 1 қосымша

используемые остатки бюджетных средств – 1 500 тысяч тенге";
9) приложения 1, 7, 16, 19, 25, 28, 31, 37, 43 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 ,3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Жанааркинского районного маслихата Ю.Беккожин
Приложение 1 к решению
Жанааркинского районного маслихата
от 28 марта 2025 год №26/165
Приложение 1 к решению
Жанааркинского районного маслихата