Жетісу облыстық мәслихатының 2024 жылғы 11 желтоқсандағы № 24-143 "Жетісу облысының 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Жетісу облыстық мәслихатының 2025 жылғы 22 қаңтардағы № 25-153 шешімі
Жетісу облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жетісу облыстық мәслихатының "Жетісу облысының 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" 2024 жылғы 11 желтоқсандағы № 24-143 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 204625 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 499 832 429 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша 53 041 533 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша 2 490 157 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетін түсiмдер бойынша 17 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша 444 283 739 мың теңге;
2) шығындар 509 561 519 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 20 454 120 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 30 209 814 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 9 755 694 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо 75 895 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 75 895 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 30 259 105 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
30 259 105 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 18 306 754 мың теңге;
қарыздарды өтеу 5 355 571 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 17 307 922 мың теңге.";

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата области Жетісу от 11 декабря 2024 года № 24-143 "Об областном бюджете области Жетісу на 2025-2027 годы"
Решение маслихата области Жетісу от 22 января 2025 года № 25-153
Маслихат области Жетісу РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата области Жетісу "Об областном бюджете области Жетісу на 2025-2027 годы" от 11 декабря 2024 года № 24-143 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 204625) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 499 832 429 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 53 041 533 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям 2 490 157 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 17 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов 444 283 739 тысяч тенге;
2) затраты 509 561 519 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 20 454 120 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 30 209 814 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 9 755 694 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 75 895 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 75 895 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 30 259 105 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 30 259 105 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 18 306 754 тысячи тенге;
погашение займов 5 355 571 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств 17 307 922 тысячи тенге.";

көрсетілген шешімнің 15, 16-тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:
"15. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте қоршаған ортаны қорғау және объектілерді дамыту жөніндегі іс-шараларды өткізуге 1 021 612 мың теңге сомасында көзделсін.
16. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге және көлік инфрақұрылымын дамытуға 31 666 176 мың теңге сомасында көзделсін.".
мынадай мазмұндағы 17-1-тармақпен толықтырылсын:

пункты 15, 16 указанного решения изложить в новой редакции:
"15. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год на проведение мероприятий по охране окружающей среды и развития объектов в сумме 1 021 612 тысяч тенге.
16. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год на обеспечение функционирования автомобильных дорог и развитие транспортной инфраструктуры в сумме 31 666 176 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 17-1 следующего содержания:

"17-1. "Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысына және "Жетісу облысының бюджетінен қаржыландырылатын ұйымдар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеудің тәртібі мен шарттарын айқындау туралы" Жетісу облысы әкімдігінің 2024 жылғы 20 мамырдағы № 144 қаулысына сәйкес, "Jetisy Jastary", "Дін саласындағы мәселелерді зерттеу және оңалту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемелері жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына облыстық бюджет қаражаты есебінен ынталандыру үстемеақылары белгіленсін.".

"17-1. Установить за счет средств областного бюджета стимулирующие надбавки к должностным окладам работников коммунальных государственных учреждений "Jetisy Jastary", "Центр исследования проблем и реабилитации в сфере религий" в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий" и постановлением акимата области Жетісу от 20 мая 2024 года № 144 "Об определении порядка и условий установления стимулирующих надбавок к должностным окладам из бюджета области Жетісу".".

2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Облыстық мәслихаттың төрағасы Г.Тойлыбаева
Жетісу облыстық мәслихатының 2025 жылғы 22 қаңтардағы № 25-153 шешіміне 1-қосымша
Жетісу облыстық мәслихатының 2024 жылғы 11 желтоқсандағы "Жетісу облысының 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 24-143 шешіміне 1-қосымша
Жетісу облысының 2025 жылға арналған облыстық бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер

2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель областного маслихата Г.Тойлыбаева
Приложение 1 к решению маслихата области Жетісу от 22 января 2025 года № 25-153
Приложение 1 к решению маслихата области Жетісу от 11 декабря 2024 года № 24-143 "Об областном бюджете области Жетісу на 2025-2027 годы"
Областной бюджет области Жетісу на 2025 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

171 097
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
45 540
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
15 730
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
2 712 435
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
3 419 691
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
7 138 395
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
2 487 622
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 073 160
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
13 176
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
196 462
271
Облыстың құрылыс басқармасы
825 327
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
825 327
719
Облыстың ветеринария басқармасы
5 091 412
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
161 160
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
950
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
56 600
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
36 619
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
7 184
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
95 911
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
3 743 694
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
802 715
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
21 218
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)

171 097
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
45 540
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
15 730
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
2 712 435
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
3 419 691
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
7 138 395
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
2 487 622
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 073 160
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
13 176
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
196 462
271
Управление строительства области
825 327
020
Развитие объектов сельского хозяйства
825 327
719
Управление ветеринарии области
5 091 412
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
161 160
003
Капитальные расходы государственного органа
950
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
56 600
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
36 619
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
7 184
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
95 911
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
3 743 694
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
802 715
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
21 218
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)