Алакөл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 43-1 "Алакөл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Алакөл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 30 қаңтардағы № 45-1 шешімі
Алакөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алакөл аудандық мәслихатының "Алакөл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 43-1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 206483 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редақцияда баяндалсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 13 142 738 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер 2 812 810 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 59 488 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 328 357 мың теңге;
трансферттер түсімі 9 942 083 мың теңге, оның ішінде;
2) шығындар 13 984 892 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 155 253 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер 196 600 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 41 347 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 997 407 мың теңге;

О внесении изменений в решение Алакольского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 43-1 "О бюджете Алакольского района на 2025-2027 годы"
Решение Алакольского районного маслихата области Жетісу от 30 января 2025 года № 45-1
Алакольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алакольского районного маслихата "О бюджете Алакольского района на 2025-2027 годы" от 26 декабря 2024 года № 43-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 206483) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 13 142 738 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 2 812 810 тысяч тенге;
неналоговые поступления 59 488 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 328 357 тысяч тенге;
поступления трансфертов 9 942 083 тысячи тенге, в том числе;
2) затраты 13 984 892 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 155 253 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 196 600 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 41 347 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 997 407 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 997 407 мың теңге:
қарыздар түсімі 196 600 мың теңге;
қарыздарды өтеу 41 348 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 842 155 мың теңге."
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешiм 2025 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Алакөл аудандық мәслихат төрағасы Д.Е. Каримов

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
997 407 тысяч тенге:
поступление займов 196 600 тысяч тенге;
погашение займов 41 348 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 842 155 тысач тенге."
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Алакольского районного маслихата Д.Е. Каримов

007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
75 254
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 606
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
125 402
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
330 139
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
231 536
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
214 431
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 397
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
6 700
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
400
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
120 798
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
19 810
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
17 038
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
13 288
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
17 105
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
17 105
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 872 390
1
Тұрғын үй шаруашылығы
552 497
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
552 497
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
10 592
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
541 905
2
Коммуналдық шаруашылық
1 270 248
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 270 248
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
66 692
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
88 979
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
75 254
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 606
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
125 402
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
330 139
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
231 536
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
214 431
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
36 397
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
6 700
021
Капитальные расходы государственного органа
400
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
120 798
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
19 810
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
17 038
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
13 288
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
17 105
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
17 105
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 872 390
1
Жилищное хозяйство
552 497
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
552 497
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
10 592
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
541 905
2
Коммунальное хозяйство
1 270 248
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 270 248
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
66 692
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
88 979
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения