Жария сервитутты белгілеу туралы
Қарағанды облысы Ақтоғай ауданының әкімдігінің 2025 жылғы 26 ақпандағы № 11/01 қаулысы
Қазақстан Республикасының Жер кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Ақтоғай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес "ULMUS BESSHOKY (УЛМУС БЕСШОКЫ)" акционерлік қоғамына пайдалы қазбаларды барлау үшін, жалпы көлемі 2467,1 гектар жер учаскесін меншік иелері мен жер пайдаланушылардан алып қоймай 2029 жылдың 29 желтоқсанға дейін жария сервитут белгіленсін.
2. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес "ULMUS BESSHOKY (УЛМУС БЕСШОКЫ)" акционерлік қоғамына пайдалы қазбаларды барлау үшін, жалпы көлемі 4895,9546 гектар жер учаскесін меншік иелері мен жер пайдаланушылардан алып қоймай 2030 жылдың 26 қаңтарға дейін жария сервитут белгіленсін.
3. Осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес "ULMUS BESSHOKY (УЛМУС БЕСШОКЫ)" акционерлік қоғамына пайдалы қазбаларды барлау үшін, жалпы көлемі 167,2405 гектар жер учаскесін меншік иелері мен жер пайдаланушылардан алып қоймай 2030 жылдың 12 қаңтарға дейін жария сервитут белгіленсін.
4. Осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес "ULMUS BESSHOKY (УЛМУС БЕСШОКЫ)" акционерлік қоғамына пайдалы қазбаларды барлау үшін, жалпы көлемі 3192,1800 гектар жер учаскесін меншік иелері мен жер пайдаланушылардан алып қоймай 2029 жылдың 29 желтоқсанға дейін жария сервитут белгіленсін.
5. "ULMUS BESSHOKY (УЛМУС БЕСШОКЫ)" акционерлік қоғамы (келісім бойынша) жер пайдаланушыларға және жер учаскесінің иелеріне толық көлемде шығындарын өтеуді қамтамасыз етсін, шығын көлемі және олардың өтемақысы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес тараптардың келісімдері бойынша белгіленсін.
6. "Ақтоғай ауданының жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақтоғай ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

Об установлении публичного сервитута
Постановление акимата Актогайского района Карагандинской области от 26 февраля 2025 года № 11/01
В соответствии с Земельным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Актогайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить публичный сервитут сроком до 29 декабря 2029 года, без изъятия земельного участка у собственников и землепользователей акционерному обществу "ULMUS BESSHOKY (УЛМУС БЕСШОКЫ)", на земельный участок общей площадью 2467,1 гектара для разведки полезных ископаемых, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Установить публичный сервитут сроком до 26 января 2030 года, без изъятия земельного участка у собственников и землепользователей акционерному обществу "ULMUS BESSHOKY (УЛМУС БЕСШОКЫ)", на земельный участок общей площадью 4895,9546 гектара для разведки полезных ископаемых, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Установить публичный сервитут сроком до 12 января 2030 года, без изъятия земельного участка у собственников и землепользователей акционерному обществу "ULMUS BESSHOKY (УЛМУС БЕСШОКЫ)", на земельный участок общей площадью 167,2405 гектара для разведки полезных ископаемых, согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
4. Установить публичный сервитут сроком до 29 декабря 2029 года, без изъятия земельного участка у собственников и землепользователей акционерному обществу "ULMUS BESSHOKY (УЛМУС БЕСШОКЫ)", на земельный участок общей площадью 3192,1800 гектара для разведки полезных ископаемых, согласно приложению 4 к настоящему постановлению.
5. Акционерному обществу "ULMUS BESSHOKY (УЛМУС БЕСШОКЫ)" (по согласованию) обеспечить возмещение убытков собственникам земельных участков и землепользователям в полном объеме, размер убытков и порядок их компенсации определить соглашением сторон в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
6. Государственному учреждению "Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства Актогайского района" принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Актогайского района.

8. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі А.Аманжолов
Ақтоғай ауданы әкімдігінің
2025 жылғы 26 ақпандағы
№ 11/01 қаулысына 1- қосымша
"ULMUS BESSHOKY (УЛМУС БЕСШОКЫ)" акционерлік қоғамына жария сервитут белгіленетін жер учаскелерінің тізбесі
р/с №
Жер пайдаланушылардың (меншік иелерінің) атауы
Кадастрлық нөмірі
Жария сервитут белгілеудің жалпы алаңы, гектар
1
"Шабанбай би ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі

8. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района А.Аманжолов
Приложение 1
к постановлению
акимата Актогайского района
от 26 февраля 2025 года
№ 11/01
Перечень земельных участков, на которые устанавливается публичный сервитут акционерному обществу "ULMUS BESSHOKY (УЛМУС БЕСШОКЫ)"
№ п/п
Наименование землепользователей (собственников)
Кадастровый номер
Общая площадь установления публичного сервитута, гектар
1
Государственное учреждение "Аппарат акима Шабанбайбийского сельского округа"