Жария сервитутты белгілеу туралы
Қарағанды облысы Ақтоғай ауданының әкімдігінің 2025 жылғы 26 ақпандағы № 11/02 қаулысы
Қазақстан Республикасының Жер кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Ақтоғай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес "КазГеоЭксплорейшен" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне пайдалы қазбаларды барлау үшін, жалпы көлемі 2273,6307 гектар жер учаскесін меншік иелері мен жер пайдаланушылардан алып қоймай, 2030 жылдың 09 шілдеге дейін жария сервитут белгіленсін.
2. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес "КазГеоЭксплорейшен" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне пайдалы қазбаларды барлау үшін, жалпы көлемі 3444,9336 гектар жер учаскесін меншік иелері мен жер пайдаланушылардан алып қоймай, 2030 жылдың 09 шілдеге дейін жария сервитут белгіленсін.
3. Осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес "КазГеоЭксплорейшен" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне пайдалы қазбаларды барлау үшін, жалпы көлемі 8736,5223 гектар жер учаскесін меншік иелері мен жер пайдаланушылардан алып қоймай, 2030 жылдың 09 шілдеге дейін жария сервитут белгіленсін.
4. Осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес "КазГеоЭксплорейшен" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне пайдалы қазбаларды барлау үшін, жалпы көлемі 7922,7474 гектар жер учаскесін меншік иелері мен жер пайдаланушылардан алып қоймай, 2030 жылдың 24 ақпанға дейін жария сервитут белгіленсін.
5. Осы қаулының 5-қосымшасына сәйкес "КазГеоЭксплорейшен" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне пайдалы қазбаларды барлау үшін, жалпы көлемі 11321,0355 гектар жер учаскесін меншік иелері мен жер пайдаланушылардан алып қоймай, 2030 жылдың 30 қаңтарға дейін жария сервитут белгіленсін.
6. "КазГеоЭксплорейшен" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі (келісім бойынша) жер пайдаланушыларға және жер учаскесінің иелеріне толық көлемде шығындарын өтеуді қамтамасыз етсін, шығын көлемі және олардың өтемақысы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес тараптардың келісімдері бойынша белгіленсін.
7. "Ақтоғай ауданының жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.

Об установлении публичного сервитута
Постановление акимата Актогайского района Карагандинской области от 26 февраля 2025 года № 11/02
В соответствии с Земельным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Актогайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить публичный сервитут сроком до 09 июля 2030 года, без изъятия земельного участка у собственников и землепользователей товариществу с ограниченной ответственностью "КазГеоЭксплорейшен", на земельный участок общей площадью 2273,6307 гектара для разведки полезных ископаемых, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Установить публичный сервитут сроком до 09 июля 2030 года, без изъятия земельного участка у собственников и землепользователей товариществу с ограниченной ответственностью "КазГеоЭксплорейшен", на земельный участок общей площадью 3444,9336 гектара для разведки полезных ископаемых, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Установить публичный сервитут сроком до 09 июля 2030 года, без изъятия земельного участка у собственников и землепользователей товариществу с ограниченной ответственностью "КазГеоЭксплорейшен", на земельный участок общей площадью 8736,5223 гектара для разведки полезных ископаемых, согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
4. Установить публичный сервитут сроком до 24 февраля 2030 года, без изъятия земельного участка у собственников и землепользователей товариществу с ограниченной ответственностью "КазГеоЭксплорейшен", на земельный участок общей площадью 7922,7474 гектара для разведки полезных ископаемых, согласно приложению 4 к настоящему постановлению.
5. Установить публичный сервитут сроком до 30 января 2030 года, без изъятия земельного участка у собственников и землепользователей товариществу с ограниченной ответственностью "КазГеоЭксплорейшен", на земельный участок общей площадью 11321,0355 гектара для разведки полезных ископаемых, согласно приложению 5к настоящему постановлению.
6. Товариществу с ограниченной ответственностью "КазГеоЭксплорейшен" (по согласованию) обеспечить возмещение убытков собственникам земельных участков и землепользователям в полном объеме, размер убытков и порядок их компенсации определить соглашением сторон в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
7. Государственному учреждению "Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства Актогайского района" принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.

8. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақтоғай ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
9. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі А.Аманжолов
Ақтоғай ауданы әкімдігінің
2025 жылғы 26 ақпандағы
№ 11/02 қаулысына 1-қосымша
"КазГеоЭксплорейшен" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне жария сервитут белгіленетін жер учаскелерінің тізбесі
р/с №
Жер пайдаланушылардың (меншік иелерінің) атауы
Кадастрлық нөмірі
Жария сервитут белгілеудің жалпы алаңы, гектар
1
Айыртас ауылдық округінің жерлері
2273,6307
Ақтоғай ауданы әкімдігінің
2025 жылғы 26 ақпандағы
№ 11/02 қаулысына 2-қосымша
"КазГеоЭксплорейшен" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне жария сервитут белгіленетін жер учаскелерінің тізбесі
р/с №
Жер пайдаланушылардың (меншік иелерінің) атауы
Кадастрлық нөмірі
Жария сервитут белгілеудің жалпы алаңы, гектар
1
Ақтоғай ауданының жер қоры
3444,9336
Ақтоғай ауданы әкімдігінің
2025 жылғы 26 ақпандағы
№ 11/02 қаулысына 3-қосымша
"КазГеоЭксплорейшен" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне жария сервитут белгіленетін жер учаскелерінің тізбесі
р/с №
Жер пайдаланушылардың (меншік иелерінің) атауы
Кадастрлық нөмірі
Жария сервитут белгілеудің жалпы алаңы, гектар
1
Айыртас ауылдық округінің жерлері
8736,5223
Ақтоғай ауданы әкімдігінің
2025 жылғы 26 ақпандағы
№ 11/02 қаулысына 4-қосымша
"КазГеоЭксплорейшен" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне жария сервитут белгіленетін жер учаскелерінің тізбесі
р/с №
Жер пайдаланушылардың (меншік иелерінің) атауы
Кадастрлық нөмірі
Жария сервитут белгілеудің жалпы алаңы, гектар
1
Ақтоғай ауданының жер қоры

8. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Актогайского района.
9. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района А.Аманжолов
Приложение 1
к постановлению
акимата Актогайского района
от 26 февраля 2025 года
№ 11/02
Перечень земельных участков, на которые устанавливается публичный сервитут товариществу с ограниченной ответственностью "КазГеоЭксплорейшен"
№ п/п
Наименование землепользователей (собственников)
Кадастровый номер
Общая площадь установления публичного сервитута, гектар
1
Земли Айыртасского сельского округа
2273,6307
Приложение 2
к постановлению
акимата Актогайского района
от 26 февраля 2025 года
№ 11/02
Перечень земельных участков, на которые устанавливается публичный сервитут товариществу с ограниченной ответственностью "КазГеоЭксплорейшен"
№ п/п
Наименование землепользователей (собственников)
Кадастровый номер
Общая площадь установления публичного сервитута, гектар
1
Земельный фонд Актогайского района
3444,9336
Приложение 3
к постановлению
акимата Актогайского района
от 26 февраля 2025 года
№ 11/02
Перечень земельных участков, на которые устанавливается публичный сервитут товариществу с ограниченной ответственностью "КазГеоЭксплорейшен"
№ п/п
Наименование землепользователей (собственников)
Кадастровый номер
Общая площадь установления публичного сервитута, гектар
1
Земли Айыртасского сельского округа
8736,5223
Приложение 4
к постановлению
акимата Актогайского района
от 26 февраля 2025 года
№ 11/02
Перечень земельных участков, на которые устанавливается публичный сервитут товариществу с ограниченной ответственностью "КазГеоЭксплорейшен"
№ п/п
Наименование землепользователей (собственников)
Кадастровый номер
Общая площадь установления публичного сервитута, гектар
1
Земельный фонд Актогайского района