Жария сервитутты белгілеу туралы
Қарағанды облысы Ақтоғай ауданының әкімдігінің 2025 жылғы 24 сәуірдегі № 24/01 қаулысы
Қазақстан Республикасының Жер кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Ақтоғай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес "АК Алтыналмас" акционерлік қоғамына пайдалы қазбаларды барлау үшін, жалпы көлемі 747,1231 гектар жер учаскесін меншік иелері мен жер пайдаланушылардан алып қоймай 2025 жылдың 12 кыркүйегіне дейін жария сервитут белгіленсін.
2. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес "АК Алтыналмас" акционерлік қоғамына пайдалы қазбаларды барлау үшін, жалпы көлемі 289,0646 гектар жер учаскесін меншік иелері мен жер пайдаланушылардан алып қоймай 2025 жылдың 15 қарашасына дейін жария сервитут белгіленсін.
3. Осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес "АК Алтыналмас" акционерлік қоғамына пайдалы қазбаларды барлау үшін, жалпы көлемі 2023,3727 гектар жер учаскесін меншік иелері мен жер пайдаланушылардан алып қоймай 2025 жылдың 15 қарашасына дейін жария сервитут белгіленсін.
4. Осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес "АК Алтыналмас" акционерлік қоғамына пайдалы қазбаларды барлау үшін, жалпы көлемі 9287,0428 гектар жер учаскесін меншік иелері мен жер пайдаланушылардан алып қоймай 2025 жылдың 15 қарашасына дейін жария сервитут белгіленсін.
5. Осы қаулының 5-қосымшасына сәйкес "АК Алтыналмас" акционерлік қоғамына пайдалы қазбаларды барлау үшін, жалпы көлемі 22435,0123 гектар жер учаскесін меншік иелері мен жер пайдаланушылардан алып қоймай 2025 жылдың 15 қарашасына дейін жария сервитут белгіленсін.
6. "АК Алтыналмас" акционерлік қоғамы (келісім бойынша) жер пайдаланушыларға және жер учаскесінің иелеріне толық көлемде шығындарын өтеуді қамтамасыз етсін, шығын көлемі және олардың өтемақысы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес тараптардың келісімдері бойынша белгіленсін.
7. "Ақтоғай ауданының жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын басқа да шараларды қабылдасын.
8. Осы қаулының орындалысына бақылау жасау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
9. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі А.Аманжолов
Ақтоғай ауданы әкімдігінің

Об установлении публичного сервитута
Постановление акимата Актогайского района Карагандинской области от 24 апреля 2025 года № 24/01
В соответствии с Земельным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Актогайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить публичный сервитут сроком до 12 сентября 2025 года, без изъятия земельного участка у собственников и землепользователей акционерному обществу "АК Алтыналмас", на земельный участок общей площадью 747,1231 гектара для разведки полезных ископаемых, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Установить публичный сервитут сроком до 15 ноября 2025 года, без изъятия земельного участка у собственников и землепользователей акционерному обществу "АК Алтыналмас", на земельный участок общей площадью 289,0646 гектара для разведки полезных ископаемых, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Установить публичный сервитут сроком до 15 ноября 2025 года, без изъятия земельного участка у собственников и землепользователей акционерному обществу "АК Алтыналмас", на земельный участок общей площадью 2023,3727 гектара для разведки полезных ископаемых, согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
4. Установить публичный сервитут сроком до 15 ноября 2025 года, без изъятия земельного участка у собственников и землепользователей акционерному обществу "АК Алтыналмас", на земельный участок общей площадью 9287,0428 гектара для разведки полезных ископаемых, согласно приложению 4 к настоящему постановлению.
5. Установить публичный сервитут сроком до 15 ноября 2025 года, без изъятия земельного участка у собственников и землепользователей акционерному обществу "АК Алтыналмас", на земельный участок общей площадью 22435,0123 гектара для разведки полезных ископаемых, согласно приложению 5 к настоящему постановлению.
6. Акционерному обществу "АК Алтыналмас" (по согласованию) обеспечить возмещение убытков собственникам земельных участков и землепользователям в полном объеме, размер убытков и порядок их компенсации определить соглашением сторон в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
7. Государственному учреждению "Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства Актогайского района" принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
8. Контроль за исполнением данного постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
9. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким района А.Аманжолов
Приложение 1
к постановлению
акимата Актогайского района

2025 жылғы 24 сәуірдегі
№ 24/01 қаулысына 1- қосымша
"АК Алтыналмас" акционерлік қоғамына жария сервитут белгіленетін жер учаскелерінің тізбесі
р/с №
Жер пайдаланушылардың (меншік иелерінің) атауы
Кадастрлық нөмірі
Жария сервитут белгілеудің жалпы алаңы, гектар
1
Ақтоғай ауданының жер қоры
747,1231
Ақтоғай ауданы әкімдігінің
2025 жылғы 24 сәуірдегі
№ 24/01 қаулысына 2- қосымша
"АК Алтыналмас" акционерлік қоғамына жария сервитут белгіленетін жер учаскелерінің тізбесі
р/с №
Жер пайдаланушылардың (меншік иелерінің) атауы
Кадастрлық нөмірі
Жария сервитут белгілеудің жалпы алаңы, гектар
1
Ақтоғай ауданының жер қоры
289,0646
Ақтоғай ауданы әкімдігінің
2025 жылғы 24 сәуірдегі
№ 24/01қаулысына 3- қосымша
"АК Алтыналмас" акционерлік қоғамына жария сервитут белгіленетін жер учаскелерінің тізбесі
р/с №
Жер пайдаланушылардың (меншік иелерінің) атауы
Кадастрлық нөмірі
Жария сервитут белгілеудің жалпы алаңы, гектар
1
Ақтоғай ауданының жер қоры
2023,3727
Ақтоғай ауданы әкімдігінің
2025 жылғы 24 сәуірдегі
№ 24/01 қаулысына 4- қосымша
"АК Алтыналмас" акционерлік қоғамына жария сервитут белгіленетін жер учаскелерінің тізбесі
р/с №
Жер пайдаланушылардың (меншік иелерінің) атауы
Кадастрлық нөмірі
Жария сервитут белгілеудің жалпы алаңы, гектар
1
Ақтоғай ауданының жер қоры
9287,0428
Ақтоғай ауданы әкімдігінің
2025 жылғы 24 сәуірдегі
№ 24/01 қаулысына 5- қосымша
"АК Алтыналмас" акционерлік қоғамына жария сервитут белгіленетін жер учаскелерінің тізбесі
р/с №
Жер пайдаланушылардың (меншік иелерінің) атауы
Кадастрлық нөмірі
Жария сервитут белгілеудің жалпы алаңы, гектар
1
Ақтоғай ауданының жер қоры

от 24 апреля 2025 года
№ 24/01
Перечень земельных участков, на которые устанавливается публичный сервитут акционерному обществу "АК Алтыналмас"
№ п/п
Наименование землепользователей (собственников)
Кадастровый номер
Общая площадь установления публичного сервитута, гектар
1
Земельный фонд Актогайского района
747,1231
Приложение 2
к постановлению
акимата Актогайского района
от 24 апреля 2025 года
№ 24/01
Перечень земельных участков, на которые устанавливается публичный сервитут акционерному обществу "АК Алтыналмас"
№ п/п
Наименование землепользователей (собственников)
Кадастровый номер
Общая площадь установления публичного сервитута, гектар
1
Земельный фонд Актогайского района
289,0646
Приложение 3
к постановлению
акимата Актогайского района
от 24 апреля 2025 года
№ 24/01
Перечень земельных участков, на которые устанавливается публичный сервитут акционерному обществу "АК Алтыналмас"
№ п/п
Наименование землепользователей (собственников)
Кадастровый номер
Общая площадь установления публичного сервитута, гектар
1
Земельный фонд Актогайского района
2023,3727
Приложение 4
к постановлению
акимата Актогайского района
от 24 апреля 2025 года
№ 24/01
Перечень земельных участков, на которые устанавливается публичный сервитут акционерному обществу "АК Алтыналмас"
№ п/п
Наименование землепользователей (собственников)
Кадастровый номер
Общая площадь установления публичного сервитута, гектар
1
Земельный фонд Актогайского района
9287,0428
Приложение 5
к постановлению
акимата Актогайского района
от 24 апреля 2025 года
№ 24/01
Перечень земельных участков, на которые устанавливается публичный сервитут акционерному обществу "АК Алтыналмас"
№ п/п
Наименование землепользователей (собственников)
Кадастровый номер
Общая площадь установления публичного сервитута, гектар
1
Земельный фонд Актогайского района