Қарқаралы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № VIII-31/244 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қала, кент, ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 31 наурыздағы № VIII-35/268 шешімі
Аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қарқаралы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № VIII-31/244 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қала, кент, ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Қарқаралы қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 541061 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 53810 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 525 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 486726 мың теңге;
2) шығындар – 626454 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -85303 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 85303 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 85303 мың теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"2. 2025-2027 жылдарға арналған Қарағайлы кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 170508 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 31272 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 120 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 139116 мың теңге;
2) шығындар – 200802 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -30294 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 30294 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 30294 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:

О внесении изменений в решение Каркаралинского районного маслихата от 27 декабря 2024 года № VIII-31/244 "О бюджетах города районного значения, поселка, сельских округов на 2025-2027 годы"
Решение Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 31 марта 2025 года № VIII-35/268
Районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каркаралинского районного маслихата "О бюджетах города районного значения, поселка, сельских округов на 2025-2027 годы" от 27 декабря 2024 года №VIII-31/244 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Каркаралинск на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 541061 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 53810 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 525 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 486726 тысячи тенге;
2) затраты – 626455 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -85393 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 85393 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 85393 тысячи тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет поселка Карагайлы на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 170508 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 31272 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 120 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 139116 тысячи тенге;
2) затраты – 200802 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -30294 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 30294 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 30294 тысячи тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:

"3. 2025-2027 жылдарға арналған Егіндібұлақ ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 129747 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7900 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 120847мың теңге;
2) шығындар – 133617 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3870 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3870 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3870 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"4. 2025-2027 жылдарға арналған Қырғыз ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 51861 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 14900 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 600 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 36361 мың теңге;
2) шығындар – 54872 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3011 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3011 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3011 мың теңге.";
5-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"5. 2025-2027 жылдарға арналған Абай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 69744 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2346 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 67398 мың теңге;
2) шығындар – 71232 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;

"3. Утвердить бюджет Егиндыбулакского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 129747 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7900 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 1000 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 120847 тысячи тенге;
2) затраты – 133617 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3870тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3870 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3870 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Киргизского сельского округа на 2025-2027годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 51861 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14900 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 600 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 36361 тысячи тенге;
2) затраты – 54872 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3011 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3011 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3011 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Абайского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 69744 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2346 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 67398 тысячи тенге;
2) затраты – 71232 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;

көрсетілген шешімге 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 49, 52, 55, 58, 61, 64, 67, 70, 73, 76 қосымшалары осы шешімге 1, 2 , 3 , 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы С.Оспанов
Қарқаралы аудандық мәслихатының

приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 49, 52, 55, 58, 61, 64, 67, 70, 73, 76 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложений 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата С. Оспанов
Приложение 1 к решению
Каркаралинского районного маслихата