Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2025 жылғы 17 наурыздағы № 16/қе бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Кадрлар департаменті заңнамада белгіленген тәртіпте осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның орыс және қазақ тілдеріндегі көшірмелерін электронды түрде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актілерiнiң эталондық бақылау банкiне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасы Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдасын.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Алматы, Ақмола, Қостанай, Маңғыстау, Ақтөбе, Қарағанды, Қызылорда облысы және Байқоңыр қаласы, Шығыс Қазақстан облысы, Павлодар, Атырау, Батыс Қазақстан облысы, Түркістан және Абай облыстары, Алматы және Шымкент қалалары бойынша департаменттері осы бұйрықтың 1-тармағында көрсетілген енгізілген өзгерістер мен толықтырулар туралы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің тиісті аумақтық органдарын бір айлық мерзімде хабардар етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Комитет Төрағасы ұлттық
қауіпсіздік генерал-лейтенанты
Е. Сағымбаев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік
комитеті Төрағасының
2025 жылғы 17 наурыздағы
№ 16/қе бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 369 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9886 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Алматы облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Департаменттің құрылымын және штат санының лимитін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ҰҚК Төрағасы бекітеді.
Департамент оның құрылымын құрайтын басқармалардан, бөлімдерден, бөлімшелерден, топтардан тұрады. Оның құрамына мынадай оқшауланған құрылымдық бөлімшелер кіреді:

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 17 марта 2025 года № 16/нс
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения.
2. Департаменту кадров Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в установленном законодательством порядке в течение десяти календарных дней со дня подписания настоящего приказа направить его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Департаментам Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Алматинской, Акмолинской, Костанайской, Мангистауской, Актюбинской, Карагандинской, Кызылординской и города Байконыр, Восточно-Казахстанской, Павлодарской, Атырауской, Западно-Казахстанской, Туркестанской областям, области Абай, городам Алматы и Шымкенту в месячный срок известить соответствующие территориальные органы Министерства юстиции Республики Казахстан о внесенных изменениях и дополнениях, указанных в пункте 1 настоящего приказа.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Комитета
генерал-лейтенант национальной безопасности
Е. Сагимбаев
Утвержден приказом
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 17 марта 2025 года № 16/нс
Перечень некоторых приказов Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
1. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 ноября 2014 года № 369 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Алматинской области" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9886) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Алматинской области, утвержденном вышеуказанным приказом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются Председателем КНБ в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Департамент состоит из управлений, отделов, отделений, групп, образующих его структуру. В его состав входят следующие обособленные структурные подразделения:

1) Қарасай аудандық басқармасы. Қызмет көрсету аймағы – Алматы облысының Қарасай ауданы;
2) Еңбекшіқазақ аудандық бөлімі. Қызмет көрсету аймағы – Алматы облысының Еңбекшіқазақ ауданы;
3) Еңбекшіқазақ аудандық бөлімінің Шелек бөлімшесі. Қызмет көрсету аймағы – Алматы облысы Еңбекшіқазақ ауданының Шелек, Тескенсу, Қаратұрық, Қаражота, Қорам, Бартоғай, Сөгеті, Аса, Масақ, Малыбай және Қазақстан ауылдық округтері;
4) Жамбыл аудандық бөлімі. Қызмет көрсету аймағы – Алматы облысының Жамбыл ауданы;
5) Іле аудандық бөлімі. Қызмет көрсету аймағы – Алматы облысының Іле ауданы;
6) Райымбек аудандық бөлімі. Қызмет көрсету аймағы – Алматы облысының Райымбек ауданы;
7) Кеген аудандық бөлімі. Қызмет көрсету аймағы – Алматы облысының Кеген ауданы;
8) Талғар аудандық бөлімі. Қызмет көрсету аймағы – Алматы облысының Талғар ауданы;
9) Ұйғыр аудандық бөлімі. Қызмет көрсету аймағы – Алматы облысының Ұйғыр ауданы;
10) Балқаш аудандық бөлімшесі. Қызмет көрсету аймағы – Алматы облысының Балқаш ауданы;
11) Алатау қалалық бөлімі. Қызмет көрсету аймағы – Алматы облысының Алатау қаласы. ";
14-тармақтың 1) тармақшасы:
мынадай мазмұндағы отыз бесінші, отыз алтыншы абзацтармен толықтырылсын:
"Департамент қызметкерлеріне арнайы тексеру жүргізу;
Қазақстан Республикасының азаматтарын ерікті негізде штаттан тыс жедел қызметкерлер ретінде тарту;";
14-тармақтың 2) тармақшасында:
он екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президентінің және басқа да күзетілетін адамдардың қауіпсіздігін қамтамасыз етуге қатысу;";
он сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттiк қызметке алғаш рет немесе мемлекеттік қызметті тоқтатқаннан кейiн оған қайта кіретін, сондай-ақ судья, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және оның ведомстволарының қызметшісі, қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның қызметшісі, азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйымның авиациялық қауіпсіздік саласында бақылау мен қадағалау функцияларын жүзеге асыратын авиация инспекторы лауазымына орналасуға үміткер Қазақстан Республикасының азаматтарына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларда, шектерде және тәртіппен міндетті арнайы тексеру жүргізу;
жиырма үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Департаменттегі жедел-қызметтік іс-қимылды психологиялық-əлеуметтанушылық қамтамасыз етуді жүзеге асыру;";
мынадай мазмұндағы жиырма төртінші, жиырма бесінші, жиырма алтыншы, жиырма жетінші, жиырма сегізінші абзацтармен толықтырылсын:
"хабарланған алдын ала ескертулерді есепке алуды жүргізу;
Департаментте кадрлық құрамды патриоттық, адамгершілік және рухани тәрбиелеуге және құқық бұзушылықтардың алдын алуға бағытталған жұмысты жүзеге асыру;
Департаментте жауынгерлік кезекшілікті ұйымдастыру жəне атқару;
Департаментте жауынгерлік қызметті ұйымдастыру және атқару;
Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасының Президенті актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.".

1) Карасайское районное управление. Зона обслуживания – Карасайский район Алматинской области;
2) Енбекшиказахский районный отдел. Зона обслуживания –Енбекшиказахский район Алматинской области;
3) Шелекское отделение Енбекшиказахского районного отдела. Зона обслуживания – Шелекский, Тескенсуский, Каратурукский, Каражотинский, Корамский, Бартогайский, Согетинский, Асинский, Масакский, Малыбайский и Казахстанский сельские округа Енбекшиказахского района Алматинской области;
4) Жамбылский районный отдел. Зона обслуживания – Жамбылский район Алматинской области;
5) Илийский районный отдел. Зона обслуживания – Илийский район Алматинской области;
6) Райымбекский районный отдел. Зона обслуживания – Райымбекский район Алматинской области;
7) Кегенский районный отдел. Зона обслуживания – Кегенский район Алматинской области;
8) Талгарский районный отдел. Зона обслуживания - Талгарский район Алматинской области;
9) Уйгурский районный отдел. Зона обслуживания – Уйгурский район Алматинской области;
10) Балхашское районное отделение. Зона обслуживания – Балхашский район Алматинской области;
11) Алатауский городской отдел. Зона обслуживания – город Алатау Алматинской области.";
подпункт 1) пункта 14:
дополнить абзацами тридцать пятым, тридцать шестым следующего содержания:
"проводить специальную проверку сотрудников Департамента;
привлекать граждан Республики Казахстан на добровольной основе в качестве внештатных оперативных сотрудников;";
в подпункте 2) пункта 14:
абзац двенадцатый изложить в следующей редакции:
"участвовать в обеспечении безопасности Президента Республики Казахстан и других охраняемых лиц;";
абзац восемнадцатый изложить в следующей редакции:
"проводить обязательную специальную проверку граждан Республики Казахстан, впервые поступающих на государственную службу или вновь поступающих на государственную службу после ее прекращения, а также претендующих на занятие должности судьи, служащего Национального Банка Республики Казахстан и его ведомств, служащего уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций, авиационного инспектора уполномоченной организации в сфере гражданской авиации, осуществляющего контрольные и надзорные функции в области авиационной безопасности, в случаях, пределах и порядке, которые установлены законодательством Республики Казахстан;";
абзац двадцать третий изложить в следующей редакции:
"осуществлять психолого-социологическое обеспечение оперативно-служебной деятельности в Департаменте;";
дополнить абзацами двадцать четвертым, двадцать пятым, двадцать шестым, двадцать седьмым, двадцать восьмым следующего содержания:
"вести учет объявленных предостережений;
осуществлять работу, направленную на патриотическое, нравственное и духовное воспитание кадрового состава и предупреждение правонарушений в Департаменте;
организовывать и нести боевое дежурство в Департаменте;
организовывать и нести боевую службу в Департаменте;
осуществлять иные полномочия, предусмотренные законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан.".

2. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 397 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10010 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
14-тармақтың 1) тармақшасы:
мынадай мазмұндағы отыз бесінші, отыз алтыншы абзацтармен толықтырылсын:
"Департамент қызметкерлеріне арнайы тексеру жүргізу;
Қазақстан Республикасының азаматтарын ерікті негізде штаттан тыс жедел қызметкерлер ретінде тарту;";
14-тармақтың 2) тармақшасында:
он екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президентінің және басқа да күзетілетін адамдардың қауіпсіздігін қамтамасыз етуге қатысу;";
он сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттiк қызметке алғаш рет немесе мемлекеттік қызметті тоқтатқаннан кейiн оған қайта кіретін, сондай-ақ судья, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және оның ведомстволарының қызметшісі, қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның қызметшісі, азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйымның авиациялық қауіпсіздік саласында бақылау мен қадағалау функцияларын жүзеге асыратын авиация инспекторы лауазымына орналасуға үміткер Қазақстан Республикасының азаматтарына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларда, шектерде және тәртіпте міндетті арнайы тексеру жүргізу;";
жиырма үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Департаменттегі жедел-қызметтік іс-қимылды психологиялық-əлеуметтанушылық қамтамасыз етуді жүзеге асыру;";
мынадай мазмұндағы жиырма төртінші, жиырма бесінші, жиырма алтыншы, жиырма жетінші, жиырма сегізінші абзацтармен толықтырылсын:
"хабарланған алдын ала ескертулерді есепке алуды жүргізу;
Департаментте кадрлық құрамды патриоттық, адамгершілік және рухани тәрбиелеуге және құқық бұзушылықтардың алдын алуға бағытталған жұмысты жүзеге асыру;
Департаментте жауынгерлік кезекшілікті ұйымдастыру жəне атқару;
Департаментте жауынгерлік қызметті ұйымдастыру және атқару;
Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасының Президенті актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.".
3. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 22 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10771 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті туралы ережеде:

2. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года № 397 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Акмолинской области" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10010) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Акмолинской области, утвержденном вышеуказанным приказом:
подпункт 1) пункта 14:
дополнить абзацами тридцать пятым, тридцать шестым следующего содержания:
"проводить специальную проверку сотрудников Департамента;
привлекать граждан Республики Казахстан на добровольной основе в качестве внештатных оперативных сотрудников;";
в подпункте 2) пункта 14:
абзац двенадцатый изложить в следующей редакции:
"участвовать в обеспечении безопасности Президента Республики Казахстан и других охраняемых лиц;";
абзац восемнадцатый изложить в следующей редакции:
"проводить обязательную специальную проверку граждан Республики Казахстан, впервые поступающих на государственную службу или вновь поступающих на государственную службу после ее прекращения, а также претендующих на занятие должности судьи, служащего Национального Банка Республики Казахстан и его ведомств, служащего уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций, авиационного инспектора уполномоченной организации в сфере гражданской авиации, осуществляющего контрольные и надзорные функции в области авиационной безопасности, в случаях, пределах и порядке, которые установлены законодательством Республики Казахстан;";
абзац двадцать третий изложить в следующей редакции:
"осуществлять психолого-социологическое обеспечение оперативно-служебной деятельности в Департаменте;";
дополнить абзацами двадцать четвертым, двадцать пятым, двадцать шестым, двадцать седьмым, двадцать восьмым следующего содержания:
"вести учет объявленных предостережений;
осуществлять работу, направленную на патриотическое, нравственное и духовное воспитание кадрового состава и предупреждение правонарушений в Департаменте;
организовывать и нести боевое дежурство в Департаменте;
организовывать и нести боевую службу в Департаменте;
осуществлять иные полномочия, предусмотренные законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан.".
3. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 9 апреля 2015 года № 22 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Костанайской области" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10771) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Костанайской области, утвержденном вышеуказанным приказом:

6. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 25 қыркүйектегі № 76 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12212 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
14-тармақтың 1) тармақшасы:
мынадай мазмұндағы отыз бесінші, отыз алтыншы абзацтармен толықтырылсын:
"Департамент қызметкерлеріне арнайы тексеру жүргізу;
Қазақстан Республикасының азаматтарын ерікті негізде штаттан тыс жедел қызметкерлер ретінде тарту;";
14-тармақтың 2) тармақшасында:
он екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президентінің және басқа да күзетілетін адамдардың қауіпсіздігін қамтамасыз етуге қатысу;";
он сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттiк қызметке алғаш рет немесе мемлекеттік қызметті тоқтатқаннан кейiн оған қайта кіретін, сондай-ақ судья, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және оның ведомстволарының қызметшісі, қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның қызметшісі, азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйымның авиациялық қауіпсіздік саласында бақылау мен қадағалау функцияларын жүзеге асыратын авиация инспекторы лауазымына орналасуға үміткер Қазақстан Республикасының азаматтарына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларда, шектерде және тәртіпте міндетті арнайы тексеру жүргізу;";
жиырма үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Департаменттегі жедел-қызметтік іс-қимылды психологиялық-əлеуметтанушылық қамтамасыз етуді жүзеге асыру;";
мынадай мазмұндағы жиырма төртінші, жиырма бесінші, жиырма алтыншы, жиырма жетінші, жиырма сегізінші абзацтармен толықтырылсын:
"хабарланған алдын ала ескертулерді есепке алуды жүргізу;
Департаментте кадрлық құрамды патриоттық, адамгершілік және рухани тәрбиелеуге және құқық бұзушылықтардың алдын алуға бағытталған жұмысты жүзеге асыру;
Департаментте жауынгерлік кезекшілікті ұйымдастыру жəне атқару;
Департаментте жауынгерлік қызметті ұйымдастыру және атқару;
Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасының Президенті актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.".
7. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 6 қазандағы № 79 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12261 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті туралы ережеде:

6. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 25 сентября 2015 года № 76 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Актюбинской области" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12212) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Актюбинской области, утвержденном вышеуказанным приказом:
подпункт 1) пункта 14:
дополнить абзацами тридцать пятым, тридцать шестым следующего содержания:
"проводить специальную проверку сотрудников Департамента;
привлекать граждан Республики Казахстан на добровольной основе в качестве внештатных оперативных сотрудников;";
в подпункте 2) пункта 14:
абзац двенадцатый изложить в следующей редакции:
"участвовать в обеспечении безопасности Президента Республики Казахстан и других охраняемых лиц;";
абзац восемнадцатый изложить в следующей редакции:
"проводить обязательную специальную проверку граждан Республики Казахстан, впервые поступающих на государственную службу или вновь поступающих на государственную службу после ее прекращения, а также претендующих на занятие должности судьи, служащего Национального Банка Республики Казахстан и его ведомств, служащего уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций, авиационного инспектора уполномоченной организации в сфере гражданской авиации, осуществляющего контрольные и надзорные функции в области авиационной безопасности, в случаях, пределах и порядке, которые установлены законодательством Республики Казахстан;";
абзац двадцать третий изложить в следующей редакции:
"осуществлять психолого-социологическое обеспечение оперативно-служебной деятельности в Департаменте;";
дополнить абзацами двадцать четвертым, двадцать пятым, двадцать шестым, двадцать седьмым, двадцать восьмым следующего содержания:
"вести учет объявленных предостережений;
осуществлять работу, направленную на патриотическое, нравственное и духовное воспитание кадрового состава и предупреждение правонарушений в Департаменте;
организовывать и нести боевое дежурство в Департаменте;
организовывать и нести боевую службу в Департаменте;
осуществлять иные полномочия, предусмотренные законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан.".
7. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 октября 2015 года № 79 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Карагандинской области" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12261) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Карагандинской области, утвержденном вышеуказанным приказом:

1) Ақсу қалалық бөлімі. Қызмет көрсету аймағы – Ақсу қаласы, Май ауданы;
2) Железин аудандық бөлімшесі. Қызмет көрсету аймағы – Железин ауданы және Тереңкөл ауданы;
3) Екібастұз қаласындағы басқарма. Қызмет көрсету аймағы – Екібастұз қаласы және Екібастұз ауылдық аймағы;
4) Ертіс аудандық бөлімшесі. Қызмет көрсету аймағы – Ертіс және Ақтоғай аудандары;
5) Успен аудандық бөлімшесі. Қызмет көрсету аймағы – Успен және Павлодар аудандары;
6) Шарбақты аудандық бөлімшесі. Қызмет көрсету аймағы – Шарбақты ауданы және Аққулы ауданы;
7) Баянауыл аудандық бөлімшесі. Қызмет көрсету аймағы – Баянауыл ауданы".
14-тармақтың 1) тармақшасы:
мынадай мазмұндағы отыз бесінші, отыз алтыншы абзацтармен толықтырылсын:
"Департамент қызметкерлеріне арнайы тексеру жүргізу;
Қазақстан Республикасының азаматтарын ерікті негізде штаттан тыс жедел қызметкерлер ретінде тарту;";
14-тармақтың 2) тармақшасында:
он екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президентінің және басқа да күзетілетін адамдардың қауіпсіздігін қамтамасыз етуге қатысу;";
он сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттiк қызметке алғаш рет немесе мемлекеттік қызметті тоқтатқаннан кейiн оған қайта кіретін, сондай-ақ судья, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және оның ведомстволарының қызметшісі, қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның қызметшісі, азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйымның авиациялық қауіпсіздік саласында бақылау мен қадағалау функцияларын жүзеге асыратын авиация инспекторы лауазымына орналасуға үміткер Қазақстан Республикасының азаматтарына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларда, шектерінде және тәртіпте міндетті арнайы тексеру жүргізу;";
жиырма үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Департаменттегі жедел-қызметтік іс-қимылды психологиялық-əлеуметтанушылық қамтамасыз етуді жүзеге асыру;";
мынадай мазмұндағы жиырма төртінші, жиырма бесінші, жиырма алтыншы, жиырма жетінші, жиырма сегізінші абзацтармен толықтырылсын:
"хабарланған алдын ала ескертулерді есепке алуды жүргізу;
"Департаментте кадрлық құрамды патриоттық, адамгершілік және рухани тәрбиелеуге және құқық бұзушылықтардың алдын алуға бағытталған жұмысты жүзеге асыру;
Департаментте жауынгерлік кезекшілікті ұйымдастыру жəне атқару;
Департаментте жауынгерлік қызметті ұйымдастыру және атқару;
Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасының Президенті актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.".
9 "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Қызылорда облысы және Байқоңыр қаласы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 6 қазандағы № 81 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12262 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Қызылорда облысы және Байқоңыр қаласы бойынша департаменті туралы ережеде:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

1) Аксуский городской отдел. Зона обслуживания – город Аксу, Майский район;
2) Железинское районное отделение. Зона обслуживания – Железинский район и район Тереңкөл;
3) Управление в городе Экибастузе. Зона обслуживания – город Экибастуз и Экибастузская сельская зона;
4) Иртышское районное отделение. Зона обслуживания – Иртышский и Актогайский районы;
5) Успенское районное отделение. Зона обслуживания – Успенский и Павлодарский районы;
6) Шербактинское районное отделение. Зона обслуживания – Шербактинский район и район Аққулы;
7) Баянаульское районное отделение. Зона обслуживания – Баянаульский район.";
подпункт 1) пункта 14:
дополнить абзацами тридцать пятым, тридцать шестым следующего содержания:
"проводить специальную проверку сотрудников Департамента;
привлекать граждан Республики Казахстан на добровольной основе
в качестве внештатных оперативных сотрудников;";
в подпункте 2) пункта 14:
абзац двенадцатый изложить в следующей редакции:
"участвовать в обеспечении безопасности Президента Республики Казахстан и других охраняемых лиц;";
абзац восемнадцатый изложить в следующей редакции:
"проводить обязательную специальную проверку граждан Республики Казахстан, впервые поступающих на государственную службу или вновь поступающих на государственную службу после ее прекращения, а также претендующих на занятие должности судьи, служащего Национального Банка Республики Казахстан и его ведомств, служащего уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций, авиационного инспектора уполномоченной организации в сфере гражданской авиации, осуществляющего контрольные и надзорные функции в области авиационной безопасности, в случаях, пределах и порядке, которые установлены законодательством Республики Казахстан;";
абзац двадцать третий изложить в следующей редакции:
"осуществлять психолого-социологическое обеспечение оперативно-служебной деятельности в Департаменте;";
дополнить абзацами двадцать четвертым, двадцать пятым, двадцать шестым, двадцать седьмым, двадцать восьмым следующего содержания:
"осуществлять работу, направленную на патриотическое, нравственное и духовное воспитание кадрового состава и предупреждение правонарушений в Департаменте;
вести учет объявленных предостережений;
организовывать и нести боевое дежурство в Департаменте;
организовывать и нести боевую службу в Департаменте;
осуществлять иные полномочия, предусмотренные законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан.".
9. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 октября 2015 года № 81 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Кызылординской области и городу Байконыр" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12262) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Кызылординской области и городу Байконыр, утвержденном вышеуказанным приказом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:

10. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 6 қазандағы № 82 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12253 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Департаменттің құрылымы және штат санының лимитін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ҰҚК Төрағасы бекітеді.
Департамент оның құрылымын құрайтын басқармалардан, бөлімдерден, топтардан тұрады. Оның құрамына мынадай оқшауланған құрылымдық бөлімшелер кіреді:
1) Алтай аудандық бөлімі. Қызмет көрсету аймағы – Шығыс Қазақстан облысының Алтай, Үлкен Нарын және Қатонқарағай аудандары;
2) Зайсан аудандық бөлімі. Қызмет көрсету аймағы – Шығыс Қазақстан облысының Зайсан және Тарбағатай аудандары;
3) Күршім аудандық бөлімі. Қызмет көрсету аймағы – Шығыс Қазақстан облысының Күршім, Самар және Марқакөл аудандары;
4) Риддер қалалық бөлімі. Қызмет көрсету аймағы – Шығыс Қазақстан облысының Риддер қаласы;
5) Шемонайха аудандық бөлімі. Қызмет көрсету аймағы – Шығыс Қазақстан облысының Шемонайха ауданы.";
14-тармақтың 1) тармақшасы:
мынадай мазмұндағы отыз бесінші, отыз алтыншы абзацтармен толықтырылсын:
"Департамент қызметкерлеріне арнайы тексеру жүргізу;
Қазақстан Республикасының азаматтарын ерікті негізде штаттан тыс жедел қызметкерлер ретінде тарту;";
14-тармақтың 2) тармақшасында:
он екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президентінің және басқа да күзетілетін адамдардың қауіпсіздігін қамтамасыз етуге қатысу;";
он сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттiк қызметке алғаш рет немесе мемлекеттік қызметті тоқтатқаннан кейiн оған қайта кіретін, сондай-ақ судья, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және оның ведомстволарының қызметшісі, қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның қызметшісі, азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйымның авиациялық қауіпсіздік саласында бақылау мен қадағалау функцияларын жүзеге асыратын авиация инспекторы лауазымына орналасуға үміткер Қазақстан Республикасының азаматтарына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларда, шектерде және тәртіпте міндетті арнайы тексеру жүргізу;";
жиырма үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Департаменттегі жедел-қызметтік іс-қимылды психологиялық-əлеуметтанушылық қамтамасыз етуді жүзеге асыру;";
мынадай мазмұндағы жиырма төртінші, жиырма бесінші, жиырма алтыншы, жиырма жетінші, жиырма сегізінші абзацтармен толықтырылсын:
"хабарланған алдын ала ескертулерді есепке алуды жүргізу;
Департаментте кадрлық құрамды патриоттық, адамгершілік және рухани тәрбиелеуге және құқық бұзушылықтардың алдын алуға бағытталған жұмысты жүзеге асыру;
Департаментте жауынгерлік кезекшілікті ұйымдастыру жəне атқару;
Департаментте жауынгерлік қызметті ұйымдастыру және атқару;
Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасының Президенті актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.".

10. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 октября 2015 года № 82 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12253) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области, утвержденном вышеуказанным приказом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются Председателем КНБ в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Департамент состоит из управлений, отделов, групп, образующих его структуру. В его состав входят следующие обособленные структурные подразделения:
1) Алтайский районный отдел. Зона обслуживания – Алтайский, Үлкен Нарын и Катон-Карагайский районы Восточно-Казахстанской области;
2) Зайсанский районный отдел. Зона обслуживания – Зайсанский и Тарбагатайский районы Восточно-Казахстанской области;
3) Курчумский районный отдел. Зона обслуживания – Курчумский, Самарский и Маркаколский районы Восточно-Казахстанской области;
4) Риддерский городской отдел. Зона обслуживания – город Риддер Восточно-Казахстанской области;
5) Шемонайхинский районный отдел. Зона обслуживания – Шемонайхинский район Восточно-Казахстанской области.";
подпункт 1) пункта 14:
дополнить абзацами тридцать пятым, тридцать шестым следующего содержания:
"проводить специальную проверку сотрудников Департамента;
привлекать граждан Республики Казахстан на добровольной основе в качестве внештатных оперативных сотрудников;";
в подпункте 2) пункта 14:
абзац двенадцатый изложить в следующей редакции:
"участвовать в обеспечении безопасности Президента Республики Казахстан и других охраняемых лиц;";
абзац восемнадцатый изложить в следующей редакции:
"проводить обязательную специальную проверку граждан Республики Казахстан, впервые поступающих на государственную службу или вновь поступающих на государственную службу после ее прекращения, а также претендующих на занятие должности судьи, служащего Национального Банка Республики Казахстан и его ведомств, служащего уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций, авиационного инспектора уполномоченной организации в сфере гражданской авиации, осуществляющего контрольные и надзорные функции в области авиационной безопасности, в случаях, пределах и порядке, которые установлены законодательством Республики Казахстан;";
абзац двадцать третий изложить в следующей редакции:
"осуществлять психолого-социологическое обеспечение оперативно-служебной деятельности в Департаменте;";
дополнить абзацами двадцать четвертым, двадцать пятым, двадцать шестым, двадцать седьмым, двадцать восьмым следующего содержания:
"вести учет объявленных предостережений;
осуществлять работу, направленную на патриотическое, нравственное и духовное воспитание кадрового состава и предупреждение правонарушений в Департаменте;
организовывать и нести боевое дежурство в Департаменте;
организовывать и нести боевую службу в Департаменте;
осуществлять иные полномочия, предусмотренные законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан.".

11. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 15 қазандағы № 84 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12271 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
14-тармақтың 1) тармақшасы:
мынадай мазмұндағы отыз бесінші, отыз алтыншы абзацтармен толықтырылсын:
"Департамент қызметкерлеріне арнайы тексеру жүргізу;
Қазақстан Республикасының азаматтарын ерікті негізде штаттан тыс жедел қызметкерлер ретінде тарту;";
14-тармақтың 2) тармақшасында:
он екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президентінің және басқа да күзетілетін адамдардың қауіпсіздігін қамтамасыз етуге қатысу;";
он сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттiк қызметке алғаш рет немесе мемлекеттік қызметті тоқтатқаннан кейiн оған қайта кіретін, сондай-ақ судья, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және оның ведомстволарының қызметшісі, қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның қызметшісі, азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйымның авиациялық қауіпсіздік саласында бақылау мен қадағалау функцияларын жүзеге асыратын авиация инспекторы лауазымына орналасуға үміткер Қазақстан Республикасының азаматтарына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларда, шектерде және тәртіпте міндетті арнайы тексеру жүргізу;";
жиырма үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Департаменттегі жедел-қызметтік іс-қимылды психологиялық-əлеуметтанушылық қамтамасыз етуді жүзеге асыру;";
мынадай мазмұндағы жиырма төртінші, жиырма бесінші, жиырма алтыншы, жиырма жетінші, жиырма сегізінші абзацтармен толықтырылсын:
"хабарланған алдын ала ескертулерді есепке алуды жүргізу;
Департаментте кадрлық құрамды патриоттық, адамгершілік және рухани тәрбиелеуге және құқық бұзушылықтардың алдын алуға бағытталған жұмысты жүзеге асыру;
Департаментте жауынгерлік кезекшілікті ұйымдастыру жəне атқару;
Департаментте жауынгерлік қызметті ұйымдастыру және атқару;
Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасының Президенті актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.".
12. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 13 қазандағы № 85 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12279 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті туралы ережеде:

11. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 13 октября 2015 года № 84 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12271) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области, утвержденном вышеуказанным приказом:
подпункт 1) пункта 14:
дополнить абзацами тридцать пятым, тридцать шестым следующего содержания:
"проводить специальную проверку сотрудников Департамента;
привлекать граждан Республики Казахстан на добровольной основе в качестве внештатных оперативных сотрудников;";
в подпункте 2) пункта 14:
абзац двенадцатый изложить в следующей редакции:
"участвовать в обеспечении безопасности Президента Республики Казахстан и других охраняемых лиц;";
абзац восемнадцатый изложить в следующей редакции:
"проводить обязательную специальную проверку граждан Республики Казахстан, впервые поступающих на государственную службу или вновь поступающих на государственную службу после ее прекращения, а также претендующих на занятие должности судьи, служащего Национального Банка Республики Казахстан и его ведомств, служащего уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций, авиационного инспектора уполномоченной организации в сфере гражданской авиации, осуществляющего контрольные и надзорные функции в области авиационной безопасности, в случаях, пределах и порядке, которые установлены законодательством Республики Казахстан;";
абзац двадцать третий изложить в следующей редакции:
"осуществлять психолого-социологическое обеспечение оперативно-служебной деятельности в Департаменте;";
дополнить абзацами двадцать четвертым, двадцать пятым, двадцать шестым, двадцать седьмым, двадцать восьмым следующего содержания:
"вести учет объявленных предостережений;
осуществлять работу, направленную на патриотическое, нравственное и духовное воспитание кадрового состава и предупреждение правонарушений в Департаменте;
организовывать и нести боевое дежурство в Департаменте;
организовывать и нести боевую службу в Департаменте;
осуществлять иные полномочия, предусмотренные законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан.".
12. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 13 октября 2015 года № 85 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Атырауской области" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12279) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Атырауской области, утвержденном вышеуказанным приказом:

14. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің аумақтық органдары туралы ережелерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2022 жылғы 21 шілдедегі № 594/қе-қа бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Абай облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Департаменттің құрылымы және штат санының лимитін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ҰҚК Төрағасы бекітеді.
Департамент оның құрылымын құрайтын басқармалардан, бөлімдерден, бөлімшелерден, топтардан тұрады. Оның құрамына мынадай оқшауланған құрылымдық бөлімшелер кіреді:
1) Аягөз аудандық бөлімі. Қызмет көрсету аймағы – Абай облысының Аягөз ауданы;
2) Ақсуат аудандық бөлімшесі. Қызмет көрсету аймағы – Абай облысының Ақсуат ауданы;
3) Бородулиха аудандық бөлімшесі. Қызмет көрсету аймағы – Абай облысының Бородулиха ауданы;
4) Жарма аудандық бөлімі. Қызмет көрсету аймағы – Абай облысының Жарма және Көкпекті аудандары;
5) Курчатов қалалық бөлімшесі. Қызмет көрсету аймағы – Абай облысының Курчатов қаласы;
6) Үржар аудандық бөлімі. Қызмет көрсету аймағы – Абай облысының Үржар ауданы және Мақаншы ауданы.
7) Жаңасемей аудандық бөлімшесі. Қызмет көрсету аймағы – Абай облысының Жаңасемей ауданы, Бесқарағай ауданы және Абай ауданы.";
14-тармақтың 1) тармақшасы:
мынадай мазмұндағы отыз бесінші, отыз алтыншы абзацтармен толықтырылсын:
"Департамент қызметкерлеріне арнайы тексеру жүргізу;
Қазақстан Республикасының азаматтарын ерікті негізде штаттан тыс жедел қызметкерлер ретінде тарту;";
14-тармақтың 2) тармақшасында:
он екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президентінің және басқа да күзетілетін адамдардың қауіпсіздігін қамтамасыз етуге қатысу;";
он сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттiк қызметке алғаш рет немесе мемлекеттік қызметті тоқтатқаннан кейiн оған қайта кіретін, сондай-ақ судья, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және оның ведомстволарының қызметшісі, қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның қызметшісі, азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйымның авиациялық қауіпсіздік саласында бақылау мен қадағалау функцияларын жүзеге асыратын авиация инспекторы лауазымына орналасуға үміткер Қазақстан Республикасының азаматтарына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларда, шектерде және тәртіпте міндетті арнайы тексеру жүргізу;";
жиырма үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Департаменттегі жедел-қызметтік іс-қимылды психологиялық-əлеуметтанушылық қамтамасыз етуді жүзеге асыру;";
мынадай мазмұндағы жиырма төртінші, жиырма бесінші, жиырма алтыншы, жиырма жетінші, жиырма сегізінші абзацтармен толықтырылсын:
"хабарланған алдын ала ескертулерді есепке алуды жүргізу;
Департаментте кадрлық құрамды патриоттық, адамгершілік және рухани тәрбиелеуге және құқық бұзушылықтардың алдын алуға бағытталған жұмысты жүзеге асыру;
Департаментте жауынгерлік кезекшілікті ұйымдастыру жəне атқару;
Департаментте жауынгерлік қызметті ұйымдастыру және атқару;
Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасының Президенті актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.".

14. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 21 июля 2022 года № 594/нс-па "Об утверждении положений о территориальных органах Комитета национальной безопасности Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по области Абай, утвержденном указанным вышеуказанным приказом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются Председателем КНБ в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Департамент состоит из управлений, отделов, отделений, групп, образующих его структуру. В его состав входят следующие обособленные структурные подразделения:
1) Аягозский районный отдел. Зона обслуживания – Аягозский район области Абай;
2) Аксуатское районное отделение. Зона обслуживания – Аксуатский район области Абай;
3) Бородулихинское районное отделение. Зона обслуживания – Бородулихинский район области Абай;
4) Жарминский районный отдел. Зона обслуживания – Жарминский и Кокпектинский районы области Абай;
5) Курчатовское городское отделение. Зона обслуживания – г.Курчатов области Абай;
6) Урджарский районный отдел. Зона обслуживания – Урджарский район и район Мақаншы области Абай;
7) Жанасемейское районное отделение. Зона обслуживания – район Жаңасемей, Бескарагайский район и Абайский район области Абай.";
подпункт 1) пункта 14:
дополнить абзацами тридцать пятым и тридцать шестым следующего содержания:
"проводить специальную проверку сотрудников Департамента;
привлекать граждан Республики Казахстан на добровольной основе в качестве внештатных оперативных сотрудников;";
в подпункте 2) пункта 14:
абзац двенадцатый изложить в следующей редакции:
"участвовать в обеспечении безопасности Президента Республики Казахстан и других охраняемых лиц;";
абзац восемнадцатый изложить в следующей редакции:
"проводить обязательную специальную проверку граждан Республики Казахстан, впервые поступающих на государственную службу или вновь поступающих на государственную службу после ее прекращения, а также претендующих на занятие должности судьи, служащего Национального Банка Республики Казахстан и его ведомств, служащего уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций, авиационного инспектора уполномоченной организации в сфере гражданской авиации, осуществляющего контрольные и надзорные функции в области авиационной безопасности, в случаях, пределах и порядке, которые установлены законодательством Республики Казахстан;";
абзац двадцать третий изложить в следующей редакции:
"осуществлять психолого-социологическое обеспечение оперативно-служебной деятельности в Департаменте;";
дополнить абзацами двадцать четвертым, двадцать пятым, двадцать шестым, двадцать седьмым, двадцать восьмым следующего содержания:
"вести учет объявленных предостережений;
осуществлять работу, направленную на патриотическое, нравственное и духовное воспитание кадрового состава и предупреждение правонарушений в Департаменте;
организовывать и нести боевое дежурство в Департаменте;
организовывать и нести боевую службу в Департаменте;
осуществлять иные полномочия, предусмотренные законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан.".