"2025–2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Сырдария аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 159 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 2025 жылғы 27 ақпандағы № 173 шешімі
Сырдария аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Сырдария аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 159 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9319122,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4639869 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 100 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 14544 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4664609,1 мың теңге;
2) шығындар – 10010911,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -98357 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 92402 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 190759 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -593432,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 593432,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 92402 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 190759 мың теңге;

О внесении изменений в решение Сырдарьинского районного маслихата от 23 декабря 2024 года № 159 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 27 февраля 2025 года № 173
Сырдарьинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сырдарьинского районного маслихата от 23 декабря 2024 года №159 "О районном бюджете на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 9319122,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4639869 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 100 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 14544 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4664609,1 тысяч тенге;
2) затраты – 10010911,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -98357 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 92402 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 190759 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -593432,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 593432,5 тысяч тенге;
поступления займов – 92402 тысяч тенге;
погашение займов – 190759 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 691789,5 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сырдария аудандық мәслихатының төрағасы Е. Әжікенов
Сырдария аудандық мәслихатының
2025 жылғы 27 ақпандағы
№ 173 шешіміне қосымша
Сырдария аудандық мәслихатының
2024 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 159 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

используемые остатки бюджетных средств – 691789,5 тысяч тенге.".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Сырдарьинского районного маслихата Е. Әжікенов
Приложение к решению
Сырдарьинского районного маслихата
от 27 февраля 2025 года № 173
Приложение 1 к решению
Сырдарьинского районного маслихата
от 23 декабря 2024 года № 159
Районный бюджет на 2025 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

29370
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
108471,2
459
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
103200,2
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1916
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3355
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
39797
493
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39797
02
Қорғаныс
30811
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
30811
122
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
16793
122
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
863
122
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
13155
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
21000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
21000
458
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
21000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1103802,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1103802,3
451
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік қөмек
189149
451
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
40169
451
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
15436
451
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
95396
451
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
180
451
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9470
451
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
192332
451
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

29370
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
108471,2
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
103200,2
015
Капитальные расходы государственного органа
1916
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3355
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
39797
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
39797
02
Оборона
30811
122
Аппарат акима района (города областного значения)
30811
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
16793
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций районного (города областного значения) масштаба
863
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
13155
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
21000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
21000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
21000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1103802,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1103802,3
005
Государственная адресная социальная помощь
189149
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
40169
006
Оказание жилищной помощи
15436
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
95396
009
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
180
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9470
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
192332
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью