Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 23/189 "2025 - 2027 жылдарға арналған Жаңаөзен қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2025 жылғы 12 наурыздағы № 25/204 шешімі
Жаңаөзен қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025 – 2027 жылдарға арналған Жаңаөзен қаласының бюджеті туралы" Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 23/189 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025 – 2027 жылдарға арналған Жаңаөзен қаласының бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 22 114 327,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 19 389 904,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 99 173,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 1 306 060,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 1 319 190,0 мың теңге;
2) шығындар –22 012 590,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 78 087,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 117 960,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 39 873,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 800 000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 800 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 776 349,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 776 349,8 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 117 960,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 38 670,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 697 059,8 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2025 жылға арналған қалалық бюджеттен ауылдардың бюджеттеріне 4 234 097,1 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Теңге ауылы – 614 854,7 мың теңге;

О внесении изменений в решение Жанаозенского городского маслихата от 20 декабря 2024 года № 23/189 "О бюджете города Жанаозен на 2025 - 2027 годы"
Решение Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 12 марта 2025 года № 25/204
Жанаозенский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жанаозенского городского маслихата от 20 декабря 2024 года № 23/189 "О бюджете города Жанаозен на 2025 – 2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Жанаозен на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1)доходы – 22 114 327,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 19 389 904,8 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 99 173,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 306 060,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 319 190,0 тысяч тенге;
2)затраты – 22 012 590,6 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование – 78 087,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 117 960,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 39 873,0 тысячи тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами – 800 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 800 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5)дефицит (профицит) бюджета – - 776 349,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 776 349,8 тысяч тенге;
поступления займов – 117 960,0 тысяч тенге;
погашение займов – 38 670,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 697 059,8 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Учесть, что из городского бюджета на 2025 год в бюджеты сел выделена субвенция в сумме 4 234 097,1 тысяча тенге, в том числе:
села Тенге – 614 854,7 тысяч тенге;

Қызылсай ауылы – 859 294,3 мың теңге;
Рахат ауылы – 1 436 727,2 мың теңге;
Кендірлі ауылы –1 323 220,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жаңаөзен қалалық мәслихатының төрағасы Г. Байжанов
Жаңаөзен қалалық мәслихатының
2025 жылғы 12 наурыздағы
№ 25/204 шешіміне қосымша
Жаңаөзен қалалық мәслихатының

села Кызылсай – 859 294,3 тысячи тенге;
села Рахат – 1 436 727,2 тысячи тенге;
села Кендерли – 1 323 220,9 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Жанаозенского городского маслихата Г. Байжанов
Приложение
к решению Жанаозенского городского
маслихата от 12 марта 2025 года
№ 25/204
Приложение 1
к решению Жанаозенского городского

76 815,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
372 745,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
372 745,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
372 745,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
372 745,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 553 182,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
667 063,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
667 063,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
667 063,0
2
Әлеуметтiк көмек
2 387 274,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 355 439,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
24 684,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
11 430,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
924 640,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
21 233,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
137 214,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 236 238,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
31 835,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
31 835,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
498 845,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
468 845,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
104 939,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
10 775,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13 000,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер

76 815,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
372 745,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
372 745,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
372 745,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
372 745,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 553 182,0
1
Социальное обеспечение
667 063,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
667 063,0
005
Государственная адресная социальная помощь
667 063,0
2
Социальная помощь
2 387 274,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 355 439,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
24 684,0
006
Оказание жилищной помощи
11 430,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
924 640,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
21 233,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
137 214,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 236 238,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
31 835,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
31 835,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
498 845,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
468 845,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
104 939,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
10 775,0
021
Капитальные расходы государственного органа
13 000,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия