Мәслихаттың 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 147 "Қостанай қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2025 жылғы 4 наурыздағы № 156 шешімі
Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Қостанай қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 147 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 125 986 224,3 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 85 802 082,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 574 937,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 14 654 984,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 24 954 221,3 мың теңге;
2) шығындар – 135 654 488,2 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – -335 706,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 3 373 914,3 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -12 706 472,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 12 706 472,2 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 700 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение маслихата от 30 декабря 2024 года № 147 "О бюджете города Костаная на 2025-2027 годы"
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 4 марта 2025 года № 156
Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете города Костаная на 2025-2027 годы" от 30 декабря 2024 года № 147 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Костаная на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 125 986 224,3 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 85 802 082,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 574 937,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 14 654 984,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 24 954 221,3 тысяча тенге;
2) затраты – 135 654 488,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -335 706,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 3 373 914,3 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -12 706 472,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 12 706 472,2 тысячи тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2025 год в сумме 700 000,0 тысяч тенге.";
приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.

198 385,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
198 385,0
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
198 385,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
647 778,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
647 778,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
647 778,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
8 113 226,8
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 520 589,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 505 909,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 505 909,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
14 680,0
041
Әлеуметтік қамтамасыз етуобъетілерін салу және реконструкциялау
14 680,0
2
Әлеуметтiк көмек
5 900 732,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
5 900 732,8
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
16 636,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
1 166 852,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
52 373,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
392 630,4
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
536 501,4
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
3 735 740,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
691 905,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
616 905,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
183 499,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 807,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
383 601,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
25 146,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
19 852,0
491
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары бөлімі

198 385,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
198 385,0
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
198 385,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
647 778,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
647 778,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
647 778,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
8 113 226,8
1
Социальное обеспечение
1 520 589,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 505 909,0
005
Государственная адресная социальная помощь
1 505 909,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
14 680,0
041
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
14 680,0
2
Социальная помощь
5 900 732,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
5 900 732,8
006
Оказание жилищной помощи
16 636,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 166 852,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
52 373,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
392 630,4
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
536 501,4
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
3 735 740,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
691 905,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
616 905,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
183 499,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 807,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
383 601,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
25 146,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
19 852,0
491
Отдел жилищных отношений района (города областного значения)

56 754,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
610 918,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
610 918,0
2
Қаржылық қызмет
214 003,0
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
93 473,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
74 372,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
19 101,0
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
120 530,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
105 950,0
005
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
14 580,0
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
78 706,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
78 706,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 456,0
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
13 250,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
235 828,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
43 468,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 468,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
192 360,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
192 360,0
02
Қорғаныс
149 027,0
1
Әскери мұқтаждар
148 027,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
148 027,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
148 027,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
1 000,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1 000,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 000,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
628 666,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
628 666,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

56 754,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
610 918,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
610 918,0
2
Финансовая деятельность
214 003,0
452
Отдел финансов района (города областного значения)
93 473,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
74 372,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
19 101,0
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
120 530,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
105 950,0
005
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
14 580,0
5
Планирование и статистическая деятельность
78 706,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
78 706,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
65 456,0
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
13 250,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
235 828,0
454
Ортдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
43 468,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
43 468,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
192 360,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
192 360,0
02
Оборона
149 027,0
1
Военные нужды
148 027,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
148 027,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
148 027,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
1 000,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1 000,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 000,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
628 666,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
628 666,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)