Қостанай облысы Денисов аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 78 "Денисов ауданы ауылдарының және ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 2025 жылғы 12 наурыздағы № 21 шешімі
Денисов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай облысы Денисов аудандық мәслихатының "Денисов ауданы ауылдарының және ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 78 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Архангельск ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 60627,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 8086,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 1000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 51541,0 мың теңге;
2) шығындар – 61450,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 823,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 823,9 мың теңге.";
көрсетілген шешім келесі мазмұндағы 2-1 тармағымен толықтырылсын:
"2-1. Архангельск ауылдық округінің бюджетінде, аудан бюджетіне 0,6 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Аршалы ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 84714,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 10250,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 170,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 1000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 73294,0 мың теңге;
2) шығындар – 85205,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 491,7 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение Денисовского районного маслихата Костанайской области от 30 декабря 2024 года № 78 "О бюджетах сел и сельских округов Денисовского района на 2025-2027 годы"
Решение маслихата Денисовского района Костанайской области от 12 марта 2025 года № 21
Денисовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Денисовского районного маслихата Костанайской области "О бюджетах сел и сельских округов Денисовского района на 2025-2027 годы" от 30 декабря 2024 года № 78 следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Архангельского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 60627,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 8086,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1000,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 51541,0 тысяч тенге;
2) затраты – 61450,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 823,9 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 823,9 тысячи тенге.";
дополнить указанное решение пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. Учесть, что в бюджете Архангельского сельского округа предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов, в бюджет района, в сумме 0,6 тысяч тенге.";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Аршалинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 84714,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 10250,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 170,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1000,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 73294,0 тысячи тенге;
2) затраты – 85205,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяча тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 491,7 тысячи тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 491,7 мың теңге.";
көрсетілген шешім келесі мазмұндағы 4-1 тармағымен толықтырылсын:
"4-1. Аршалы ауылдық округінің бюджетінде, аудан бюджетіне 0,2 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Әйет ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 298361,3 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 15021,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 1000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 282340,3 мың теңге;
2) шығындар – 300931,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2570,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2570,6 мың теңге.";
көрсетілген шешім келесі мазмұндағы 6-1 тармағымен толықтырылсын:
"6-1. Әйет ауылдық округінің бюджетінде, аудан бюджетіне 0,4 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Глебовка ауылының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 28345,7 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 5287,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 1000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 22058,7 мың теңге;
2) шығындар – 29117,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 772,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 772,1 мың теңге.";
көрсетілген шешім келесі мазмұндағы 8-1 тармағымен толықтырылсын:
"8-1. Глебовка ауылының бюджетінде, аудан бюджетіне 0,2 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 9-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 491,7 тысячи тенге.";
дополнить указанное решение пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Учесть, что в бюджете Аршалинского сельского округа предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов, в бюджет района, в сумме 0,2 тысяч тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Аятского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 298361,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 15021,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1000,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 282340,3 тысяч тенге;
2) затраты – 300931,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2570,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2570,6 тысяч тенге.";
дополнить указанное решение пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Учесть, что в бюджете Аятского сельского округа предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов, в бюджет района, в сумме 0,4 тысяч тенге.";
пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет села Глебовка на 2025-2027 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 28345,7 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5287,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1000,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 22058,7 тысяч тенге;
2) затраты – 29117,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 772,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 772,1 тысяч тенге.";
дополнить указанное решение пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Учесть, что в бюджете села Глебовка предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов, в бюджет района, в сумме 0,2 тысяч тенге.";
пункт 9 указанного решения изложить в новой редакции:

"9. Денисов ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 668115,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 111978,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 4040,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 552097,0 мың теңге;
2) шығындар – 681113,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 12998,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 12998,9 мың теңге.";
көрсетілген шешім келесі мазмұндағы 10-1 тармағымен толықтырылсын:
"10-1. Денисов ауылдық округінің бюджетінде, аудан бюджетіне 8,9 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 11-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Красноармейск ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 34218,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 14304,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 1000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 18914,0 мың теңге;
2) шығындар – 39570,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 5352,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5352,0 мың теңге.";
көрсетілген шешім келесі мазмұндағы 12-1 тармағымен толықтырылсын:
"12-1. Красноармейск ауылдық округінің бюджетінде, аудан бюджетіне 0,1 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 13-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Қырым ауылының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 114056,4 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 6975,0 мың теңге;

"9. Утвердить бюджет Денисовского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 668115,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 111978,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4040,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 552097,0 тысячи тенге;
2) затраты – 681113,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 12998,9 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 12998,9 тысячи тенге.";
дополнить указанное решение пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. Учесть, что в бюджете Денисовского сельского округа предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов, в бюджет района, в сумме 8,9 тысяч тенге.";
пункт 11 указанного решения изложить в новой редакции:
"11. Утвердить бюджет Красноармейского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 34218,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 14304,0,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1000,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 18914,0 тысяч тенге;
2) затраты – 39570,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 5352,0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5352,0 тысяч тенге.";
дополнить указанное решение пунктом 12-1 следующего содержания:
"12-1. Учесть, что в бюджете Красноармейского сельского округа предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов, в бюджет района, в сумме 0,1 тысяч тенге.";
пункт 13 указанного решения изложить в новой редакции:
"13. Утвердить бюджет села Крымское на 2025-2027 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 114056,4 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6975,0 тысячи тенге;

"22-1. Свердлов ауылдық округінің бюджетінде, аудан бюджетіне 1,5 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 23-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"23. Тельман ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 34, 35 және 36-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 233870,2 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 12455,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 1000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 220415,2 мың теңге;
2) шығындар – 235200,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1330,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1330,1 мың теңге.";
көрсетілген шешім келесі мазмұндағы 24-1 тармағымен толықтырылсын:
"24-1. Тельман ауылдық округінің бюджетінде, аудан бюджетіне 1,7 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

"22-1. Учесть, что в бюджете Свердловского сельского округа предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов, в бюджет района, в сумме 1,5 тысяч тенге.";
пункт 23 указанного решения изложить в новой редакции:
"23. Утвердить бюджет Тельманского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 233870,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 12455,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1000,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 220415,2 тысяч тенге;
2) затраты – 235200,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1330,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1330,1 тысяч тенге.";
дополнить указанное решение пунктом 24-1 следующего содержания:
"24-1. Учесть, что в бюджете Тельманского сельского округа предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов, в бюджет района, в сумме 1,7 тысяч тенге.";
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 к настоящему решению.