Мәслихаттың 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 239 "Жітіқара ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2025 жылғы 10 сәуірдегі № 281 шешімі
Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың "Жітіқара ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 239 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 206032 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Жітіқара ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 035 439,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 5 516 858,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 39 804,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 8 334,0 мың теңге;
трансферттер түсiмi бойынша – 4 470 443,8 мың теңге;
2) шығындар – 10 321 905,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -70 771,3 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 167 791,7 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 238 563,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 51 520,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 267 214,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 267 214,2 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Жітіқара ауданының жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 21 343,2 мың теңге сомасында бекітілсін.";
10-тармақтың 37), 42) тармақшалары алынып тасталсын;
10-тармақ мынадай мазмұндағы 51), 52), 53), 54), 55) тармақшалармен толықтырылсын:
"51) Жітіқара қаласының автомобиль жолдарын күтіп ұстауға (қарды шығару);
52) тыл еңбеккерлеріне және ҰОС жеңіске үлес қосқан басқа да санаттарға 9 мамырға орай біржолғы әлеуметтік төлемді жүзеге асыру үшін жетіспейтін қаражаттың айырмасына;
53) Жітіқара қаласының 7 көшесін орташа жөндеуге;
54) Қостанай облысы Жітіқара ауданы Шевченковка ауылында биіктігі 24 метр байланыс тірегін салуға (қайта қолдану);
55) Жітіқара қаласындағы дене шынықтыру-сауықтыру кешенінің спорттық паркетін ауыстыру бойынша ағымдағы жөндеуге.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 30 декабря 2024 года № 239 "О районном бюджете Житикаринского района на 2025-2027 годы"
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 10 апреля 2025 года № 281
Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Житикаринского района на 2025-2027 годы" от 30 декабря 2024 года № 239 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 206032) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Житикаринского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год, в следующих объемах:
1) доходы – 10 035 439,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 516 858,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 39 804,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 8 334,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 4 470 443,8 тысячи тенге;
2) затраты – 10 321 905,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -70 771,3 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 167 791,7 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 238 563,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 51 520,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 267 214,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 267 214,2 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить резерв местного исполнительного органа Житикаринского района на 2025 год в сумме 21 343,2 тысячи тенге.";
подпункты 37), 42) пункта 10 исключить;
пункт 10 дополнить подпунктами 51), 52), 53), 54), 55) следующего содержания:
"51) содержание автомобильных дорог города Житикара (вывоз снега);
52) разницу недостающих средств для осуществления Единовременной социальной выплаты к 9 мая труженикам тыла и другим категориям внесшим вклад в Победу в ВОВ;
53) средний ремонт 7 улиц г.Житикара;
54) строительство опоры связи высотой 24 метра в селе Шевченковка, Житикаринского района Костанайской области (повторного применения);
55) текущий ремонт по замене спортивного паркета Физкультурно-оздоровительного комплекса в г. Житикара.";
приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.

561068,5
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
31646,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
80413,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6608,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
287811,5
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
154590,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
163372,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
163372,5
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
88357,5
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1023,0
021
Капитальные расходы государственного органа
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
50709,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
22041,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелермен ұйымдардың күрделі шығыстары
109,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1207297,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы
582277,9
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
28500,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
14700,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
13800,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
553777,9
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
12477,9
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
541300,0
2
Коммуналдық шаруашылық
625019,5
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
343721,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
343721,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
281298,5

561068,5
006
Оказание жилищной помощи
31646,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
80413,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6608,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
287811,5
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
154590,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
163372,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
163372,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
88357,5
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1023,0
021
Капитальные расходы государственного органа
1133,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
50709,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
22041,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
109,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1207297,4
1
Жилищное хозяйство
582277,9
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
28500,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
14700,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
13800,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
553777,9
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
12477,9
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
541300,0
2
Коммунальное хозяйство
625019,5
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
343721,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
343721,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
281298,5

260475,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
90756,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
162865,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
162865,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
89913,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1128,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
20038,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
51786,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
797774,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
15000,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
15000,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
15000,0
2
Коммуналдық шаруашылық
782774,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
582774,0
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
582774,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
200000,0
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
200000,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
678564,0
1
Мәдениет саласындағы қызмет
227605,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
227605,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
227605,0
2
Спорт
196623,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
196623,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
106901,0
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
66397,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
5653,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
17672,0
3
Ақпараттық кеңiстiк

260475,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
90756,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
162865,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
162865,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
89913,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1128,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
20038,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
51786,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
797774,0
1
Жилищное хозяйство
15000,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
15000,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
15000,0
2
Коммунальное хозяйство
782774,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
582774,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
582774,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
200000,0
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
200000,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
678564,0
1
Деятельность в области культуры
227605,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
227605,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
227605,0
2
Спорт
196623,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
196623,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
106901,0
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
66397,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
5653,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
17672,0
3
Информационное пространство