Мәслихаттың 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 172 "Меңдіқара ауданының 2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2025 жылғы 20 наурыздағы № 189 шешімі
Меңдіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Меңдіқара ауданының 2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 172 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Меңдіқара ауданының 2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 7 457 579,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 2 033 698,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 52 539,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 33 650,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 5 337 692,6 мың теңге;
2) шығындар - 7 441 266,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 43 705,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 84 538,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 40 833,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 16 580,8 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 43 972,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 43 972,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Қ. Рахметқалиев
Мәслихаттың

О внесении изменений в решение маслихата от 26 декабря 2024 года № 172 "О районном бюджете Мендыкаринского района на 2025 - 2027 годы"
Решение маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 20 марта 2025 года № 189
Мендыкаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Мендыкаринского района на 2025 - 2027 годы" от 26 декабря 2024 года № 172 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Мендыкаринского района на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 7 457 579,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 2 033 698,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 52 539,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 33 650,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 5 337 692,6 тысяч тенге;
2) затраты - 7 441 266,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 43 705,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 84 538,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 40 833,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 16 580,8 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 43 972,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 43 972,8 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата К. Рахметкалиев
Приложение
к решению маслихата

244736,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
244736,0
2
Әлеуметтiк көмек
287992,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
287992,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
20,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
43700,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6229,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
99478,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
138565,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
85391,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
85391,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43964,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8300,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
570,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
26977,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
5580,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1402704,6
1
Тұрғын үй шаруашылығы
856499,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
760000,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
760000,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
96499,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
96499,0
2
Коммуналдық шаруашылық
546205,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7965,6
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
7965,6
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
538240,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
538240,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк

244736,0
005
Государственная адресная социальная помощь
244736,0
2
Социальная помощь
287992,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
287992,0
006
Оказание жилищной помощи
20,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
43700,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6229,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
99478,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
138565,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
85391,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
85391,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
43964,0
021
Капитальные расходы государственного органа
8300,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
570,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
26977,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
5580,0
07
Жилищно - коммунальное хозяйство
1402704,6
1
Жилищное хозяйство
856499,0
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
760000,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
760000,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
96499,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
96499,0
2
Коммунальное хозяйство
546205,6
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7965,6
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
7965,6
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
538240,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
538240,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство