Мәслихаттың 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 243 "Сарыкөл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Сарыкөл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 14 ақпандағы № 287 шешімі
Сарыкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Сарыкөл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджетi туралы" 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 243 шешіміне мынадай өзгерiстер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Сарыкөл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 806 250,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 709 522,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 28 740,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 9 943,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3 058 045,4 мың теңге;
2) шығындар – 4 902 377,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 5 931,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 47 184,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 41 253,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 102 057,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 102 057,7 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сарыкөл аудандық мәслихатының төрағасы Д. Әбжамалов
Мәслихаттың

О внесении изменений в решение маслихата от 27 декабря 2024 года № 243 "О районном бюджете Сарыкольского района на 2025-2027 годы"
Решение маслихата Сарыкольского района Костанайской области от 14 февраля 2025 года № 287
Сарыкольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Сарыкольского района на 2025-2027 годы" от 27 декабря 2024 года № 243 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Сарыкольского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 806 250,4 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 709 522,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 28 740,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 9 943,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 3 058 045,4 тысяч тенге;
2) затраты – 4 902 377,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 5 931,0 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 47 184,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 41 253,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 102 057,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 102 057,7 тысяч тенге.";
приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Сарыкольского районного маслихата Д. Абжамалов
Приложение
к решению маслихата

99 780,8
2
Әлеуметтiк көмек
160 841,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
160 841,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
24 223,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 223,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
98 974,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
33 421,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
74 496,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
74 496,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
62 670,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
904,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
10 922,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
931 047,0
2
Коммуналдық шаруашылық
747 687,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
747 687,0
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
43 868,0
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
703 819,0
3
Елді-мекендерді көркейту
183 360,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
183 360,0
029
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
183 360,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
608 372,8
1
Мәдениет саласындағы қызмет
163 792,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
163 792,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
163 792,0
2
Спорт
119 153,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
117 153,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 334,0
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
36 404,0

99 780,8
2
Социальная помощь
160 841,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
160 841,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
24 223,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 223,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
98 974,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
33 421,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
74 496,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
74 496,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
62 670,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
904,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
10 922,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
931 047,0
2
Коммунальное хозяйство
747 687,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
747 687,0
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
43 868,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
703 819,0
3
Благоустройство населенных пунктов
183 360,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
183 360,0
029
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
183 360,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
608 372,8
1
Деятельность в области культуры
163 792,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
163 792,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
163 792,0
2
Спорт
119 153,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
117 153,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
51 334,0
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
36 404,0

006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
5 794,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
23 621,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 000,0
021
Cпорт объектілерін дамыту
2 000,0
3
Ақпараттық кеңiстiк
226 628,8
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
206 479,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
178 893,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
27 586,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
10 146,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
10 146,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 003,8
075
Байланыс желілерін салу
10 003,8
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
98 799,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
27 727,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 727,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 000,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
71 072,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 878,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
39 194,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
69 633,0
1
Ауыл шаруашылығы
34 561,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
34 561,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 561,0
6
Жер қатынастары
26 940,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
26 940,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 790,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2 150,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер

006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
5 794,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
23 621,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 000,0
021
Развитие объектов спорта
2 000,0
3
Информационное пространство
226 628,8
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
206 479,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
178 893,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
27 586,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
10 146,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
10 146,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 003,8
075
Строительство сетей связи
10 003,8
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
98 799,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
27 727,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
26 727,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 000,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
71 072,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
31 878,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
39 194,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
69 633,0
1
Сельское хозяйство
34 561,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
34 561,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
34 561,0
6
Земельные отношения
26 940,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
26 940,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
24 790,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2 150,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений