Азаматтық қорғау органдарының ерекше үй-жайларына арналған алаңдардың заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің м.а. 2025 жылғы 29 сәуірдегі № 164 бұйрығы
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 70-бабының 3-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Азаматтық қорғау органдарының ерекше үй-жайларына арналған алаңдардың заттай нормалары бекітілсін.
2. "Азаматтық қорғау органдарының ерекше үй-жайларына арналған алаңдардың заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2022 жылғы 1 маусымдағы № 198 бұйрығының күші жойылсын.
3. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Тылдық қамтамасыз ету департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
2) осы бұйрықты қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңңама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Эталондық бақылау нормативтік-құқықтық актілер банкіне енгізу үшін жолдауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар вице-министріне жүктелсін.

Об утверждении натуральных норм площадей для специфических помещений органов гражданской защиты
Приказ и.о. Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 29 апреля 2025 года № 164
В соответствии с пунктом 3 статьи 70 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые натуральные нормы площадей для специфических помещений органов гражданской защиты.
2. Отменить приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 1 июня 2022 года № 198 "Об утверждении натуральных норм площадей для специфических помещений органов гражданской защиты".
3. Департаменту тылового обеспечения Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
2) направление настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.

5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің міндетін атқарушы К. Тұрсынбаев
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі
міндетін атқарушының
2025 жылғы 9 сәуірдегі
№ 164 бұйрығына
қосымша
Азаматтық қорғау органдарының ерекше үй-жайларына арналған алаңдардың заттай нормалары
р/с
Үй-жайдың атауы
Өлшем бірлігі
Үй-жайдың алаңы
1
Стратегиялық жоспарлау және жедел басқару командалық орталығы – ахуалдық орталығы (Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігімен бейне конференция байланыс өткізу кабинеті)
шаршы метр

5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий
обязанности Министра
К. Турсынбаев
Приложение
к приказу исполняющего
обязанности Министра
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 29 апреля 2025 года № 164
Натуральные нормы площадей для специфических помещений органов гражданской защиты
№ п/п
Наименование помещения
Единица измерения
Площадь помещения
1
Командный центр стратегического планирования и оперативного управления – ситуационный центр (кабинет для проведения видео-конференцсвязи с Министерством по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан)
кв.м