Ақсу қалалық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы "2025 - 2027 жылдарға арналған Ақсу қаласының ауылдық округтерінің бюджеті туралы" № 181/30 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2025 жылғы 28 наурыздағы № 194/32 шешімі
Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақсу қалалық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы "2025 - 2027 жылдарға арналған Ақсу қаласының ауылдық округтерінің бюджеті туралы" № 181/30 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2025 - 2027 жылдарға арналған Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 189202 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 15092 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1815 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 172291 мың теңге;
2) шығындар – 190131 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -929 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 929 мың теңге".
2) көрсетілген шешімнің 2-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"2. 2025 - 2027 жылдарға арналған Қызылжар ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 494022 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 11575 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 308 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 259 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 481880 мың теңге;
2) шығындар – 495156 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1131 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1131 мың теңге".
3) көрсетілген шешімнің 3-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"3. 2025 - 2027 жылдарға арналған Қанаш Қамзин атындағы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8, 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 157676 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 23858 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 156 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 96 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 133566 мың теңге;
2) шығындар – 161929 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;

О внесении изменений в решение Аксуского городского маслихата от 27 декабря 2024 года № 181/30 "О бюджете сельских округов города Аксу на 2025 - 2027 годы"
Решение Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 28 марта 2025 года № 194/32
Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аксуского городского маслихата от 27 декабря 2024 года № 181/30 "О бюджете сельских округов города Аксу на 2025 - 2027 годы", следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет сельского округа имени Мамаита Омарова на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 189202 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15092 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1815 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 172291 тысячи тенге;
2) затраты –190131 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -929 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 929 тысяч тенге".
2) пункт 2 указанного решения изложить в следующей редакции:
"2. Утвердить бюджет Кызылжарского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 494022 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11575 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 308 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 259 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 481880 тысяч тенге;
2) затраты – 495156 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1131 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1131 тысяч тенге".
3) пункт 3 указанного решения изложить в следующей редакции:
"3. Утвердить бюджет сельского округа Қанаш Қамзин на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 157676 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 23858 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 156 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 96 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 133566 тысячи тенге;
2) затраты – 161929 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4253 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4253 мың теңге".
4) көрсетілген шешімнің 4-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"4. 2025 - 2027 жылдарға арналған Евгеньевка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11, 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 171316 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 43856 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 733 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 126727 мың теңге;
2) шығындар – 206210 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -34894 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 34894 мың теңге".
5) көрсетілген шешімнің 5-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"5. 2025-2027 жылдарға арналған Достық ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14, 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 213737 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 21439 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 560 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 191738 мың теңге;
2) шығындар – 215797 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2060 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2060 мың теңге".
6) көрсетілген шешімнің 6-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"6. 2025 - 2027 жылдарға арналған Қалқаман ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17, 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 208515 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 29591 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 409 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 178515 мың теңге;
2) шығындар – 210357мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1842 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1842 мың теңге".
7) көрсетілген шешімнің 8-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"8. 2025 жылға арналған Ақсу қаласының бюджетінде ауылдық округтердің бюджетіне 984717 мың теңге көлемінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі ескерілсін, оның ішінде:
Бағдарлама бойынша: 001 "Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" - 32083 мың теңге:

5) дефицит (профицит) бюджета – -4253 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4253 тысяч тенге".
4) пункт 4 указанного решения изложить в следующей редакции:
"4. Утвердить бюджет Евгеньевского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 171316 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 43856 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 733 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 126727 тысяч тенге;
2) затраты – 206210 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -34894 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 34894 тысяч тенге".
5) пункт 5 указанного решения изложить в следующей редакции:
"5. Утвердить бюджет Достыкского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 213737 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 21439 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 560 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 191738 тысяч тенге;
2) затраты – 215797 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2060 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2060 тысяч тенге".
6) пункт 6 указанного решения изложить в следующей редакции:
"6. Утвердить бюджет Калкаманского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 208515 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 29591 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 409 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 178515 тысяч тенге;
2) затраты – 210357 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1842 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1842 тысяч тенге".
7) пункт 8 указанного решения изложить в следующей редакции:
"8. Учесть в бюджете города Аксу на 2025 год объем целевых текущих трансфертов в бюджеты сельских округов в объеме 984717 тысячи тенге, в том числе:
По программе: 001 "Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа" – 32083 тысяч тенге:

011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 480 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 80 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 80 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 80 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 80 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 80 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 80 мың теңге;
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 31603 мың теңге:
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 31603 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 006 "Жергілікті деңгейде мәдени-сауықтыру жұмыстарын қолдау" - 68050 мың теңге:
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 240 мың теңге:
Қалқаман ауылдық округі - 120 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 120 мың теңге;
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 67810 мың теңге:
Қалқаман ауылдық округі - 49528 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 18282 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 008 "Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру" - 63728 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 63728 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 9237 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 5708 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 16433 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 16500 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 6755 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 9095 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 009 "Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету" - 18000 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 18000 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 4000 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 4000 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 3000 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 4000 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 1000 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 2000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 011 "Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру" - 28916 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 28916 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 13516 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 5950 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 3450 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 3600 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 250 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 2150 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 013 "Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету" - 42789 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 42789 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 6000 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 9000 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 10000 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 7289 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 7500 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 3000 мың теңге.

011 За счет трансфертов из республиканского бюджета – 480 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 80 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 80 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 80 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 80 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 80 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 80 тысяч тенге.
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 31603 тысяч тенге:
сельский округ Қанаш Қамзин – 31603 тысяч тенге.
По программе: 006 "Поддержка культурно - досуговой работы на местном уровне" - 68050 тысяч тенге:
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета – 240 тысяч тенге:
Калкаманский сельский округ – 120 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 120 тысяч тенге.
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 67810 тысяч тенге:
Калкаманский сельский округ – 49528 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 18282 тысяч тенге.
По программе: 008 "Освещение улиц в населенных пунктах" - 63728 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 63728 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 9237 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 5708 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 16433 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 16500 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 6755 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 9095 тысяч тенге.
По программе: 009 "Обеспечение санитарии населенных пунктов" - 18000 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 18000 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 4000 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 4000 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 3000 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 4000 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 1000 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 2000 тысяч тенге.
По программе: 011 "Благоустройство и озеленение населенных пунктов" - 28916 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 28916 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 13516 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 5950 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 3450 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 3600 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 250 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 2150 тысяч тенге.
По программе: 013 "Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах" - 42789 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 42789 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 6000 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 9000 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 10000 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 7289 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 7500 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 3000 тысяч тенге.

Бағдарлама бойынша: 014 "Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру" - 119106 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 119106 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 14000 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 14000 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 19000 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 31400 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 13706 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 27000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 022 "Мемлекеттік органның күрделі шығыстары" - 192114 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 192114 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 53116 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 15000 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 15998 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 93000 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 15000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 045 "Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу" - 88000 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 88000 мың теңге:
Достық ауылдық округі – 88000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 057 "Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру" - 331931 мың теңге:
028 Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 331931 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 331931 мың теңге";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

По программе: 014 "Организация водоснабжения населенных пунктов" - 119106 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 119106 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 14000 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 14000 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 19000 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 31400 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 13706 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 27000 тысяч тенге.
По программе: 022 "Капитальные расходы государственного органа" - 192114 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 192114 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 53116 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 15000 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 15998 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 93000 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 15000 тысяч тенге.
По программе: 045 "Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах" - 88000 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 88000 тысяч тенге:
Достыкский сельский округ – 88000 тысяч тенге.
По программе: 057 "Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" – 331931 тысяч тенге:
028 За счет трансфертов из областного бюджета – 331931 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 331931 тысяч тенге";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 к настоящему решению.