Железин аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 153/8 "2025 - 2027 жылдарға арналған Железин аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 2025 жылғы 20 наурыздағы № 163/8 шешімі
Железин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Железин аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 153/8 "2025 - 2027 жылдарға арналған Железин аудандық бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 204612 болып тіркелді) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) 1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025 - 2027 жылдарға арналған Железин аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3567400 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1839984 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5759 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 28900 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1692757 мың теңге;
2) шығындар – 3598310 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 45811 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 90436мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 44625мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең:
қаржы активтерін сатып алу – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 76721 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 76721 мың теңге.";
2) 6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер мынадай мөлшерде ескерілсін:
187837 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
390739 мың теңге – елді мекендерің жолдар мен көшелерін орташа жөндеуге және күтіп ұстауға;
108115 мың теңге – елді мекендерде аббаттандыру және санитария жөніндегі іс-шаралар өткізуге;
1071 мың теңге – елді мекендерді жарықтандыру жөніндегі іс-шараларды өткізуге;
11500 мың теңге – спорт нысандарын жөндеуге және орнатуға;
1322 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттырың, мемлекеттік қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
878 мың теңге – елді мекендерді сумен қамту шараларын жүргізуге.";

О внесении изменений в решение Железинского районного маслихата от 24 декабря 2024 года № 153/8 "О Железинском районном бюджете на 2025 - 2027 годы"
Решение Железинского районного маслихата Павлодарской области от 20 марта 2025 года № 163/8
Железинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Железинского районного маслихата "О Железинском районном бюджете на 2025 - 2027 годы" от 24 декабря 2024 года № 153/8 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 204612) следующие изменения:
1) пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Железинский районный бюджет на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 3567400 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1839984 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 5759 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 28900 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1692757 тысяч тенге;
2) затраты – 3598310 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 45811 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 90436 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 44625 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю:
приобретение финансовых активов – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 76721 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 76721 тысяча тенге.";
2) пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов в следующих размерах:
187837 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
390739 тысяч тенге – на проведение среднего ремонта и содержания дорог и улиц населенных пунктов;
108115 тысяч тенге – на проведение мероприятий по благоустройству и санитарии населенных пунктов;
1071 тысяча тенге – на проведение мероприятий по освещению населенных пунктов;
11500 тысяч тенге – на ремонт спортивных сооружений;
1322 тысячи тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
878 тысяч тенге – на проведение мероприятий по водоснабжению.";

19441
5
Жоспарлау және статистикалыққызмет
55205
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
55205
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53383
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жеке шелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
500
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1322
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
792523
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
58353
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауылшаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58353
810
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономиканың нақты секторы бөлімі
734170
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45530
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
688640
02
Қорғаныс
67465
1
Әскери мұқтаждар
16226
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
16226
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
16226
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
51239
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
51239
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрыл маған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
51239
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыз дандыру
520538
1
Әлеуметтiк қамсыз дандыру
98841
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
98841
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
98841
2
Әлеуметтiк көмек
312614
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
312614
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
15980
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
53
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
129426
010
Үйден тәрбиелені поқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
680
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
90473
017
Оң алтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курортты қемделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қол мен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

19441
5
Планирование и статистическая деятельность
55205
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
55205
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
53383
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
500
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1322
9
Прочие государственные услуги общего характера
792523
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
58353
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
58353
810
Отдел реального сектора экономики района (города областного значения)
734170
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства
45530
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
688640
02
Оборона
67465
1
Военные нужды
16226
122
Аппарат акима района (города областного значения)
16226
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
16226
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
51239
122
Аппарат акима района (города областного значения)
51239
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
51239
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
520538
1
Социальное обеспечение
98841
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
98841
005
Государственная адресная социальная помощь
98841
2
Социальная помощь
312614
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
312614
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
15980
006
Оказание жилищной помощи
53
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
129426
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
680
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
90473
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью