Алматы қаласы мәслихатының 2024 жылғы 6 желтоқсандағы № 183 "Алматы қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезекті XXVIII сессиясының 2025 жылғы 20 наурыздағы № 204 шешiмi
Алматы қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Алматы қаласы мәслихатының 2024 жылғы 6 желтоқсандағы № 183 "Алматы қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Алматы қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 035 307 564 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 837 018 303 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 433 070 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 21 816 667 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 168 039 524 мың теңге;
2) шығындар – 2 308 561 255,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 55 733 350 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 72 488 567 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 72 680 067 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 401 475 608,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профициті пайдалану) – 401 475 608,2 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Қала бюджетінде жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтерді қаржыландыру 31 575 638 мың теңге сомасында бекітілсін.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Қорғаныс шығындары 17 947 744 мың теңге сомасында бекітілсін.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Қоғамдық тәртіпті, қауіпсіздікті, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметті қамтамасыз ету бойынша шығындар 59 710 976 мың теңге сомасында бекітілсін.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Білім беру шығындары 611 433 735 мың теңге сомасында бекітілсін.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. Денсаулық сақтау шығындары 69 939 498 мың теңге сомасында бекітілсін.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету шығындары 78 224 364 мың теңге сомасында бекітілсін.";
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық шығындары 587 083 354 мың теңге сомасында бекітілсін.";
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік 90 059 760 мың теңге сомасында бекітілсін.";
14-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"14. Отын-энергетика кешенiне және жер қойнауын пайдалану шығындары 19 914 644 мың теңге сомасында бекітілсін.";
15-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение маслихата города Алматы от 6 декабря 2024 года № 183 "О бюджете города Алматы на 2025-2027 годы"
Решение очередной XXVIII сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 20 марта 2025 года № 204
Маслихат города Алматы РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Алматы "О бюджете города Алматы на 2025-2027 годы" от 6 декабря 2024 года № 183 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Алматы на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 035 307 564 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 1 837 018 303 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 8 433 070 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 21 816 667 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 168 039 524 тысяч тенге;
2) затраты – 2 308 561 255,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 55 733 350 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 72 488 567 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 72 680 067 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -401 475 608,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использования профицита) бюджета – 401 475 608,2 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить в бюджете города расходы на государственные услуги общего характера в сумме 31 575 638 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить расходы на оборону в размере 17 947 744 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить расходы по обеспечению общественного порядка, безопасности, правовой, судебной, уголовно-исполнительной деятельности в сумме 59 710 976 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить расходы на образование в сумме 611 433 735 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить расходы на здравоохранение в сумме 69 939 498 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить расходы на социальную помощь и социальное обеспечение в сумме 78 224 364 тысяч тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Утвердить расходы на жилищно-коммунальное хозяйство в сумме 587 083 354 тысячи тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить расходы на культуру, спорт, туризм и информационное пространство в сумме 90 059 760 тысяч тенге.";
пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Утвердить расходы на топливно-энергетический комплекс и недропользование в сумме 19 914 644 тысяч тенге.";
пункт 15 изложить в новой редакции:

"15. Ауыл шаруашылығы, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аймақтардың, қоршаған орта мен жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары шығындары 34 594 592 мың теңге сомасында бекітілсін.";
16-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"16. Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметтеріне шығындар 7 908 162 мың теңге сомасында бекітілсін.";
17-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"17. Көлік және коммуникация шығындары 389 916 765 мың теңге сомасында бекітілсін.";
18-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"15. Утвердить расходы на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения в сумме 34 594 592 тысяч тенге.";
пункт 16 изложить в новой редакции:
"16. Утвердить расходы на промышленность, архитектурную, градостроительную и строительную деятельность в сумме 7 908 162 тысяч тенге.";
пункт 17 изложить в новой редакции:
"17. Утвердить расходы на транспорт и коммуникации в сумме 389 916 765 тысяч тенге.";
пункт 18 изложить в новой редакции:

580 649,0
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
580 649,0
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
2 278 931,0
003
Аумақтық органның және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің күрделі шығыстары
2 110 787,0
004
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың азаматтық қорғаныс іс-шаралары
168 144,0
519
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сейсмикалық қауіпсіздік және жұмылдыру дайындығы басқармасы
12 726 773,0
001
Жергілікті деңгейде сейсмикалық қауіпсіздік және жұмылдыру дайындығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
792 499,0
006
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
7 564 277,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 369 997,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
59 710 976,0
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
41 659 738,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету
36 549 708,0
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
18 000,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 092 030,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
9 488,0
021
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік объектілерін салу
9 488,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
18 041 750,0
004
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
18 041 750,0
04
Бiлiм беру
611 433 735,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
83 350 296,0
029
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқыту, оның ішінде мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
83 350 296,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
3 114 015,0
034
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту
3 114 015,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
15 227 048,0
006
Алматы қаласында мектепке дейінгі ұйымдарды сейсмикалық күшейту
5 444 015,0
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
9 783 033,0
323
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың спорт басқармасы
10 103 342,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
8 683 163,0
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру

580 649,0
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
580 649,0
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
2 278 931,0
003
Капитальные расходы территориального органа и подведомственных государственных учреждений
2 110 787,0
004
Мероприятия гражданской обороны города республиканского значения, столицы
168 144,0
519
Управление сейсмической безопасности и мобилизационной подготовки города республиканского значения, столицы
12 726 773,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области сейсмической безопасности и мобилизационной подготовки на местном уровне
792 499,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
7 564 277,0
011
Капитальные расходы государственного органа
4 369 997,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
59 710 976,0
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
41 659 738,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы
36 549 708,0
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
18 000,0
007
Капитальные расходы государственного органа
5 092 030,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
9 488,0
021
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
9 488,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
18 041 750,0
004
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
18 041 750,0
04
Образование
611 433 735,0
123
Аппарат акима района в городе
83 350 296,0
029
Дошкольное воспитание и обучение, в том числе обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
83 350 296,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
3 114 015,0
034
Дошкольное воспитание и обучение
3 114 015,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
15 227 048,0
006
Сейсмоусиление детских дошкольных организаций в городе Алматы
5 444 015,0
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
9 783 033,0
323
Управление спорта города республиканского значения, столицы
10 103 342,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
8 683 163,0
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования

1 420 179,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
279 248 715,0
003
Жалпы білім беру
80 224 029,0
004
Арнаулы бiлiм беру бағдарламалары бойынша жалпы бiлiм беру
8 487 443,0
005
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
2 627 298,0
008
Балаларға қосымша білім беру
11 712 536,0
019
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
68 000,0
040
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
159 745 336,0
204
Жеке орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
16 384 073,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
139 941 071,0
027
Алматы қаласында орта білім беру объектілерін сейсмикалық күшейту
3 040 007,0
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
37 431 343,0
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
25 847 981,0
205
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу
73 621 740,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
3 587 733,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
3 587 733,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
55 663 345,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
55 663 345,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
6 323 502,0
046
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
6 323 502,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
10 965,0
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
10 965,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
1 100 000,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
1 100 000,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
826 771,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
826 771,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
12 936 932,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
677 804,0
006
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру

1 420 179,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
279 248 715,0
003
Общеобразовательное обучение
80 224 029,0
004
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
8 487 443,0
005
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
2 627 298,0
008
Дополнительное образование для детей
11 712 536,0
019
Присуждение грантов государственным учреждениям образования города республиканского значения, столицы за высокие показатели работы
68 000,0
040
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
159 745 336,0
204
Размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
16 384 073,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
139 941 071,0
027
Сейсмоусиление организаций среднего образования в городе Алматы
3 040 007,0
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
37 431 343,0
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
25 847 981,0
205
Строительство объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
73 621 740,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
3 587 733,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
3 587 733,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
55 663 345,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
55 663 345,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
6 323 502,0
046
Строительство и реконструкция объектов технического, профессионального и послесреднего образования
6 323 502,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
10 965,0
019
Обучение участников избирательного процесса
10 965,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
1 100 000,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
1 100 000,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
826 771,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
826 771,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
12 936 932,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
677 804,0
006
Информатизация системы образования в государственных организациях образования города республиканского значения, столицы

2 253 326,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
3 591 130,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
1 543 145,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
3 105 788,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
348 554,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
434 093,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
3 539,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
832 441,0
069
Балалар құқығын қорғау саласында іс шаралар өткізу
147 112,0
05
Денсаулық сақтау
69 939 498,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
11 979 347,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
297 331,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
69 783,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 323 259,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
10 288 974,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
20 622 383,0
009
Алматы қаласында денсаулық сақтау объектілерін сейсмикалық күшейту
1 347 927,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
19 274 456,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
4 971 391,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
4 971 391,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
839 648,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
839 648,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
54 060,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары

2 253 326,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
3 591 130,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
1 543 145,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
3 105 788,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
348 554,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
434 093,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
3 539,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
832 441,0
069
Проведение мероприятий в области защиты прав детей
147 112,0
05
Здравоохранение
69 939 498,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
11 979 347,0
006
Услуги по охране материнства и детства
297 331,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
69 783,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 323 259,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
10 288 974,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
20 622 383,0
009
Сейсмоусиление объектов здравоохранения в городе Алматы
1 347 927,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
19 274 456,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
4 971 391,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
4 971 391,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
839 648,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
839 648,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
54 060,0
029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы

54 060,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
31 472 669,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
471 305,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
93 806,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
224 630,0
030
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
7 457,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
30 668 198,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
78 224 364,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
3 131 135,0
056
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
3 131 135,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
11 918 613,0
014
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 879 556,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
4 424 326,0
021
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 539 948,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 415 841,0
029
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
3 893,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
655 049,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
1 707 491,0
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
1 248 286,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
459 205,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 215 000,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау

54 060,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
31 472 669,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
471 305,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
93 806,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
7 273,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
224 630,0
030
Капитальные расходы государственного органа
7 457,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
30 668 198,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
78 224 364,0
123
Аппарат акима района в городе
3 131 135,0
056
Государственная адресная социальная помощь
3 131 135,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
11 918 613,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 879 556,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
4 424 326,0
021
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
1 539 948,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 415 841,0
029
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
3 893,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
655 049,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
1 707 491,0
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 248 286,0
037
Социальная реабилитация
459 205,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 215 000,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения

1 215 000,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
24 325 422,0
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
2 050 526,0
030
Тұрғын үй көмегін көрсету
29 353,0
031
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
6 007 215,0
033
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
10 527 936,0
035
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
5 710 392,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
7 580 714,0
017
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
7 580 714,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
20 682 908,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
18 192 524,0
009
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
1 657 120,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
833 264,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
2 389 146,0
036
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
29 422,0
037
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 819 974,0
039
Кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтер
539 750,0
325
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық даму басқармасы
49 159,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
49 159,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 368 776,0
001
Жергілікті деңгейде халықты жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламалар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
706 976,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 997 935,0
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
16 858,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
417 350,0
062
Біліктілік жүйесін дамыту
2 528,0
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
16 027,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

1 215 000,0
123
Аппарат акима района в городе
24 325 422,0
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
2 050 526,0
030
Оказание жилищной помощи
29 353,0
031
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
6 007 215,0
033
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
10 527 936,0
035
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
5 710 392,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
7 580 714,0
017
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
7 580 714,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
20 682 908,0
003
Программа занятости
18 192 524,0
009
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
1 657 120,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
833 264,0
123
Аппарат акима района в городе
2 389 146,0
036
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
29 422,0
037
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 819 974,0
039
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
539 750,0
325
Управление общественного развития города республиканского значения, столицы
49 159,0
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
49 159,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
3 368 776,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения занятости и социальных программ для населения на местном уровне
706 976,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 997 935,0
026
Капитальные расходы государственного органа
16 858,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
417 350,0
062
Развитие системы квалификаций
2 528,0
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
16 027,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

85 706 087,0
016
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
46 104 494,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
221 958 665,0
001
Жергілікті деңгейде жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
589 163,0
008
Метрополитендегі жолаушылар тасымалын субсидиялау
11 760 313,0
009
Әлеуметтiк маңызы бар iшкi қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
85 071 835,0
011
Жол жүрiсiн реттеудiң техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
7 073 333,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
117 464 021,0
13
Басқалар
123 764 557,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
34 257 140,0
005
Кәсіпкерлік субъектілерін қолдау
1 770 758,0
017
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
30 000 000,0
018
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттерін ішінара кепілдендіру
1 600 000,0
060
Креативті индустриялар саласында жеке кәсіпкерлікті дамыту, креативті кеңістіктерді инфрақұрылымын құру үшін қаржыландыру және жағдайлар жасау
686 382,0
082
Бизнес-идеяларды іске асыру үшін кәсіпкерлік субъектілеріне мемлекеттік гранттар беру
200 000,0
313
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру басқармасы
4 346 774,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
4 346 774,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
567 484,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
567 484,0
323
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың спорт басқармасы
265 415,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
265 415,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
3 097 097,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік, өнеркәсіп, инвестициялар және ауыл шаруашылық, ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 532 681,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
24 325,0
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
1 207 791,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
332 300,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
43 380 000,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
40 000 000,0
022
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу

85 706 087,0
016
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
46 104 494,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
221 958 665,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере пассажирского транспорта и автомобильных дорог на местном уровне
589 163,0
008
Субсидирование пассажирских перевозок метрополитеном
11 760 313,0
009
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым внутренним сообщениям
85 071 835,0
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
7 073 333,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
117 464 021,0
13
Прочие
123 764 557,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
34 257 140,0
005
Поддержка субъектов предпринимательства
1 770 758,0
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам субъектов предпринимательства
30 000 000,0
018
Частичное гарантирование кредитов субъектов предпринимательства
1 600 000,0
060
Финансирование и создание условий для развития частного предпринимательства в сфере креативных индустрий, создания инфраструктуры креативных пространств
686 382,0
082
Предоставление государственных грантов субъектам предпринимательства для реализации бизнес-идей
200 000,0
313
Управление цифровизации города республиканского значения, столицы
4 346 774,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
4 346 774,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
567 484,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
567 484,0
323
Управление спорта города республиканского значения, столицы
265 415,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
265 415,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
3 097 097,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности, инвестиций и сельского хозяйства, ветеринарии
1 532 681,0
003
Капитальные расходы государственного органа
24 325,0
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
1 207 791,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
332 300,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
43 380 000,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
40 000 000,0
022
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов

21 131 954,0
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
21 131 954,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
1 698 796,0
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
1 698 796,0
512
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және сумен жабдықтау басқармасы
20 635 177,0
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
20 635 177,0
513
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экология және қоршаған орта басқармасы
78 900,0
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
78 900,0
06
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
191 500,0
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
191 500,0
05
Мүліктік кешен түріндегі коммуналдық мемлекеттік мекемелер мен мемлекеттік кәсіпорындарды және коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың жедел басқаруындағы немесе шаруашылық жүргізуіндегі өзге мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін түсімдер
191 500,0
V. Бюджеттік дефицит
-401 475 608,2
VI. Бюджет дефицитін қаржыландыру
401 475 608,2

21 131 954,0
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
21 131 954,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
1 698 796,0
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
1 698 796,0
512
Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
20 635 177,0
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
20 635 177,0
513
Управление экологии и окружающей среды города республиканского значения, столицы
78 900,0
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
78 900,0
06
Поступления от продажи финансовых активов государства
191 500,0
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
191 500,0
05
Поступления от продажи коммунальных государственных учреждений и государственных предприятий в виде имущественного комплекса, иного государственного имущества, находящегося в оперативном управлении или хозяйственном ведении коммунальных государственных предприятий
191 500,0
V. Дефицит бюджета
-401 475 608,2
VI. Финансирование дефицита бюджета
401 475 608,2