"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заречный ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 23/367 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 4 наурыздағы № 24/385 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заречный ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 23/367 шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заречный ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 52 970 мың теңге:
салықтық түсімдер - 13 919 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 32 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 861 мың теңге;
трансферттер түсімі - 38 158 мың теңге;
2) шығындар - 53 563,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 593,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 593,2 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 593,2 мың теңге.";
1-1 тармақпен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"1-1. Заречный ауылдық округі бюджетінің шығыстарында 2025 қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен 2024 қаржы жылында облыстық бюджеттен 1,1 мың теңге сомасында және аудандық бюджеттен 0,3 мың теңге сомасында бөлінген пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару 4-қосымшаға сәйкес көзделсін.";
1-2 тармақпен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"1-2. Заречный ауылдық округінің бюджетінде 2025 қаржы жылының басындағы жағдай бойынша қалыптасқан бос қалдықтар есебінен 4-қосымшаға сәйкес шығыстар көзделсін.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заречный ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін оның ішінде:
еңбекақы төлеу қорына;
Чириковка ауылында балалар ойын алаңын жайластыруға;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
ағымдағы шығындарға.

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 23/367 "Об утверждении бюджета Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы"
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 4 марта 2025 года № 24/385
Маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы" от 27 декабря 2024 года № 23/367 следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 52 970 тысяч тенге:
налоговые поступления - 13 919 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 32 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 861 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 38 158 тысяч тенге;
2) затраты - 53 563,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 593,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 593,2 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 593,2 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Предусмотреть в расходах бюджета Заречного сельского округа на 2025 год за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года возврат неиспользованных целевых трансфертов выделенных в 2024 финансовом году из областного бюджета в сумме 1,1 тысяч тенге районного бюджета в сумме 0,3 тысяч тенге, согласно приложению 4.";
дополнить пунктом 1-2 следующего содержания:
"1-2. Предусмотреть в бюджете Заречного сельского округа расходы за счет свободных остатков, сложившихся по состоянию на начало 2025 финансового года, согласно приложению 4.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Предусмотреть в бюджете Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области объемы целевых текущих трансфертов выделенных из районного бюджета, в том числе:
на фонд оплаты труда;
на обустройство детской игровой площадки в селе Чириковка;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
на освещение улиц в населенных пунктах;
на текущие расходы.

Аталған нысаналы трансферттерді аудандық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Заречный ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заречный ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген шешім осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес 4-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтарнан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы
мәслихатының төрағасы
Е. Тұтқышев
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының

Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
дополнить указанное решение приложением 4 согласно приложению 2 к настоящему решению
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
Е. Туткушев
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области