Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 19/1 "2025-2027 жылдарға арналған Қызылжар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы мәслихатының 2025 жылғы 28 қаңтардағы № 20/1 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысының Қызылжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Қызылжар аудандық бюджетін бекіту туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 19/1 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Қызылжар аудандық бюджет осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 094 106 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 865 472 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 101 553 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 215 568 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 911 513 мың теңге;
2) шығындар – 7 524 759 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -379 147 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 165 144 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 544 291 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -51 506 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 51 506 мың теңге:
қарыздар түсімі – 410 994 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 544 291 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 184 803 мың теңге.";
11-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"11. 2025 жылға ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 150 000 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

О внесении изменений в решение Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2024 года № 19/1 "Об утверждении Кызылжарского районного бюджета на 2025-2027 годы"
Решение Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 28 января 2025 года № 20/1
Кызылжарский районный маслихат Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области "Об утверждении Кызылжарского районного бюджета на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 19/1 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Кызылжарский районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 094 106 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 865 472 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 101 553 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 215 568 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 911 513 тысяч тенге;
2) затраты – 7 524 759 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -379 147 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 165 144 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 544 291 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -51 506 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 51 506 тысяч тенге:
поступление займов – 410 994 тысяч тенге;
погашение займов – 544 291 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 184 803 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 150 000 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

206 669
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
84 393
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 077
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
118 199
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 313 230
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53 617
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
104 803
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 154 810
02
Қорғаныс
69 895
1
Әскери мұқтаждар
18 377
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
18 377
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
18 377
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
51 518
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
51 518
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
45 955
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
5 563
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
838 351
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
150 092
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
150 092
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
150 092
2
Әлеуметтiк көмек
622 906
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
622 906
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
14 934
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
708
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
88 940
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 381
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
318 840
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

206 669
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
84 393
015
Капитальные расходы государственного органа
4 077
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
118 199
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 313 230
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
53 617
003
Капитальные расходы государственного органа
104 803
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 154 810
02
Оборона
69 895
1
Военные нужды
18 377
122
Аппарат акима района (города областного значения)
18 377
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
18 377
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
51 518
122
Аппарат акима района (города областного значения)
51 518
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
45 955
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
5 563
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
838 351
1
Социальное обеспечение
150 092
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
150 092
005
Государственная адресная социальная помощь
150 092
2
Социальная помощь
622 906
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
622 906
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
14 934
006
Оказание жилищной помощи
708
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
88 940
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 381
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
318 840
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

3 814
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
102 548
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
48 480
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 343
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
16 137
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
54 068
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 946
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
15 122
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
181 776
1
Ауыл шаруашылығы
47 460
811
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылық, кәсіпкерлік және ветеринария бөлімі
47 460
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, қәсіпкерлік және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 460
5
Қоршаған ортаны қорғау
58 656
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
58 656
071
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
58 656
6
Жер қатынастары
39 744
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
39 744
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39 744
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
35 916
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
35 916
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
35 916
12
Көлік және коммуникация
269 215
1
Автомобиль көлiгi
260 000
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
260 000
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
110 000
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
150 000
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
9 215
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9 215
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау

3 814
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
102 548
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
48 480
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
32 343
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
16 137
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
54 068
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
38 946
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
15 122
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
181 776
1
Сельское хозяйство
47 460
811
Отдел сельского хозяйства, предпринимательства и ветеринарии района (города областного значения)
47 460
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства, предпринимательства и ветеринарии
47 460
5
Охрана окружающей среды
58 656
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
58 656
071
Мероприятия по охране окружающей среды
58 656
6
Земельные отношения
39 744
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
39 744
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
39 744
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
35 916
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
35 916
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
35 916
12
Транспорт и коммуникации
269 215
1
Автомобильный транспорт
260 000
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
260 000
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
110 000
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
150 000
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
9 215
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9 215
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям