Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2025 жылғы 5 мамырдағы № 297/23 шешiмi
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 14-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 91-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасының "Құқықтық актілер туралы" Заңының 27-бабының 2-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9416948,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2959166,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 122608 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 461119 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5874055,4 мың теңге;
2) шығындар – 9195348,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 19657 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 47184 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 27527 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 201942,8 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – - 201942,8 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 201942,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 47184 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 455046 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 205919,2 мың теңге.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағында мемлекеттік кіріс органдарында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген орналасқан жеке тұлғалардың дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығын қоспағанда, облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығы:
тұрған жері - жеке кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіби медиатор үшін;
тұрғылықты жері-қалған жеке тұлғалар үшін;
1-1) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес бірыңғай жиынтық төлемді төлеген жеке тұлғалардан облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша алынатын жеке табыс салығы;

Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025 - 2027 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 5 мая 2025 года № 297/23
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 14 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 9416948,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2959166,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 122608 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 461119 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5874055,4 тысяч тенге;
2) затраты – 9195348,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 19657 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 47184 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 27527 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -201942,8 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – -201942,8 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 201942,8 тысяч тенге:
поступление займов – 47184 тысяч тенге;
погашение займов – 455046 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 205919,2 тысяч тенге.
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2025 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуального подоходного налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом, за исключением индивидуального подоходного налога по доходам, подлежащими обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории города районного значения, села, поселка расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;
1-1) индивидуального подоходного налога с физических лиц, уплативших единый совокупный платеж в соответствии с законами Республики Казахстан, по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;

1-2) бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкілетті органмен бірлесіп мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкілетті орган бекітетін тізбе бойынша ірі кәсіпкерлік субъектілерінен түсетін түсімдерді және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, келіп түскен салықтық аударымдардың кемінде елу пайызы мөлшерінде облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша корпоративтік табыс салығы;
2) облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салық;
3) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
4) бензинге (авиациялықты қоспағанда) және дизель отынына арналған акциз;
5) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
6) жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
7) жекелеген қызмет түрлерімен айналысуға арналған лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақылар;
8) коммерциялық ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін қоспағанда, заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
9) көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
10) консулдық алымнан және республикалық бюджетке есептелетін мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баждар.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері келесі салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
аудан әкімдігінің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы ауданның коммуналдық меншік мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның коммуналдық меншік мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
аудандық бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер.
4. Аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін
5. 2025 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенциялар 307144 мың теңге сомасында белгіленсін.
6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджетіне берілетін субвенция көлемі 610173 мың теңге сомасында көзделсін.

1-2) корпоративный подоходный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом в размере не менее пятидесяти процентов от поступивших налоговых отчислений, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства по перечню, утверждаемому центральным уполномоченным органом по государственному планированию совместно с центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета, и поступлений от организаций нефтяного сектора;
2) социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
3) налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
4) акциза на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
5) платы за пользование земельными участками, за исключением земельных участков, находящихся на территории города районного значения, села, поселка;
6) лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
7) платы за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
8) сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию, за исключением юридических лиц, являющихся коммерческими организациями, их филиалов и представительств;
9) сбора за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
10) государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить, что доходы районного бюджета на 2025 год формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
поступлений части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению акимата района;
доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, сельского округа;
вознаграждений по кредитам, выданным из районного бюджета;
других неналоговых поступленийй в районный бюджет.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет поступлений от продажи основного капитала.
5. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в районный бюджет на 2025 год в сумме 307144 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемой из районного бюджета в бюджет сельских округов в сумме 610173 тысяч тенге.

7. Осы шешімге 4-қосымшаға сәйкес 2025 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары және 2024 жылы республикалық және облыстық бюджеттерден пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару есебінен 2025 жылға арналған аудандық бюджет шығыстары көзделсін.
8. 2025 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарында республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімдері көзделсін. Көрсетілген нысаналы трансферттерді Республикалық бюджеттен бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы әкімдігінің "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.
9. 2025 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарында облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімдері көзделсін. Көрсетілген нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттен бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы әкімдігінің "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.
10. 2025 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарында аудандық бюджеттен ауылдық округтер мен Тайынша қаласының бюджеттеріне нысаналы трансферттер түсімдері көзделсін. Көрсетілген нысаналы трансферттерді аудандық бюджеттен бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы әкімдігінің "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.
11. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 70017 мың теңге сомасында бекітілсін.
12. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының ауылдық елді мекендеріне жұмыс істеу және тұру үшін келген азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін облыс мамандарын, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет саласындағы мамандарды, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілерін әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер көзделсін.

7. Предусмотреть расходы бюджета района на 2025 год за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2025 года и возврат неиспользованных (недоиспользованных) в 2024 году целевых трансфертов из республиканского и областного бюджетов, согласно приложению 4 к настоящему решению.
8. Предусмотреть в расходах районного бюджета на 2025 год поступления целевых трансфертов из Республиканского бюджета. Распределение указанных целевых трансфертов из Республиканского бюджета определяется постановлением акимата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025 – 2027 годы"".
9. Предусмотреть в расходах районного бюджета на 2025 год поступления целевых трансфертов из областного бюджета. Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025 – 2027 годы"".
10. Предусмотреть в расходах районного бюджета на 2025 год поступления целевых трансфертов из районного бюджета в бюджеты сельских округов и города Тайынша. Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется постановлением акимата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025 - 2027 годы"".
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025 год в сумме 70017 тысяч тенге.
12. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов в области, социального обеспечения, культуры являющимися гражданскими служащими и работающих в сельской местности, государственным служащим аппаратов акимов сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты Тайыншинского района Северо-Казахстанской области.

13. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының мынадай шешімдерінің күші жойылды деп танылсын:
1) Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 247/20 "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешімі;
2) Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2025 жылғы 05 наурыздағы № 278/21 "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 247/20 "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешімі.

13. Признать утратившими силу следующие решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области:
1) Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2024 года № 247/20 "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025–2027 годы";
2) Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской от 05 марта 2025 года № 278/21 "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2024 года № 247/20 "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025–2027 годы".

900
005
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
1200
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
278212
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
251212
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
19000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
8000
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
139692
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
107459
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2309
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
9500
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
19424
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
589787,2
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67118
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
522669,2
02
Қорғаныс
25436
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
25436
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
21411
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2870
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерiнiң, сондай-ақ мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердiң алдын алу және оларды сөндiру жөнiндегi iс-шаралар
1155
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
11384
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
11384
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
11384
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
812130
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
812130
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59343
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

900
005
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
1200
122
Аппарат акима района (города областного значения)
278212
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
251212
003
Капитальные расходы государственного органа
19000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
8000
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
139692
7118
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
107459
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2309
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
9500
015
Капитальные расходы государственного органа
1000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
19424
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
589787,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
67118
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
522669,2
02
Оборона
25436
122
Аппарат акима района (города областного значения)
25436
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
21411
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2870
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1155
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
11384
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
11384
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
11384
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
812130
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
812130
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
59343
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

10137
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
92849
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
879
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
131693
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2688
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1438
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
259675
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
181615
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1000
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
46307
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
3407
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
21099
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2262234,6
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2262234,6
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
40700
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
170700
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
85200
028
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
348
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1894684,6
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
70602
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
583287
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
75964
001
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28491
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
28631
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
16742
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
600
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1500
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
507323
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

10137
005
Государственная адресная социальная помощь
92849
006
Оказание жилищной помощи
879
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
131693
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2688
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1438
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
259675
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
181615
021
Капитальные расходы государственного органа
1000
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
46307
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3407
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
21099
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2262234,6
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2262234,6
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
40700
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
170700
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
85200
028
Содержание мест захоронений и захоронение безродных
348
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1894684,6
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
70602
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
583287
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
75964
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
28491
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
28631
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
16742
006
Капитальные расходы государственного органа
600
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1500
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
507323
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта