Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Амандық ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2025 жылғы 8 мамырдағы № 303/23 шешiмi
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 8-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 91-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына және Қазақстан Республикасының "Құқықтық актілер туралы" Заңының 27-бабының 2-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Амандық ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 40274 мың теңге:
салықтық түсімдер –9131 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1069 мың теңге;
трансферттер түсімі – 30074 мың теңге;
2) шығындар – 41580,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1306,1 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – -1306,1 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1306,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1306,1 мың теңге.
2. Тайынша ауданы Амандық ауылдық округі бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес қалыптастырылатыны белгіленсін.
3. 2025 жылға арналған Амандық ауылдық округінің бюджетінде Амандық ауылдық округінің бюджетіне республикалық бюджеттен 55 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
4. 2025 жылға арналған Амандық ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен Амандық ауылдық округінің бюджетіне 1222 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
5. 2025 жылға арналған Амандық ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенция 28797 мың теңге сомасында белгіленсін.

Об утверждении бюджета Амандыкского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 8 мая 2025 года № 303/23
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 8 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пункта 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Амандыкского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 40274 тысяч тенге:
налоговые поступления – 9131 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1069 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 30074 тысяч тенге;
2) затраты – 41580,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1306,1 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – -1306,1 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1306,1 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1306,1 тысяч тенге.
2. Установить, что доходы бюджета Амандыкского сельского округа Тайыншинского района формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
3. Учесть в бюджете Амандыкского сельского округа на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в бюджет Амандыкского сельского округа в сумме 55 тысяч тенге.
4. Учесть в бюджете Амандыкского сельского округа на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в бюджет Амандыкского сельского округа в сумме 1222 тысяч тенге.
5. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Амандыкского сельского округа на 2025 год в сумме 28797 тысяч тенге.

6. 2025 жылға арналған Амандық ауылдық округінің бюджетінде қаржы жылының басында жинақталған бюджет қаражатының бос қалдықтарынан шығыстар осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес 1306,1 мың теңге сомасында ескерілсін.
7. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 253/20 "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Амандық ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешімінің күші жойылды деп танылсын.

6. Учесть в бюджете Амандыкского сельского округа на 2025 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 1306,1 тысяч тенге, согласно приложению 4 к настоящему решению.
7. Признать утратившим силу решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 253/20 "Об утверждении бюджета Амандыкского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы".