Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Яснополян ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2025 жылғы 8 мамырдағы № 306/23 шешiмi
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 8-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 91-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына және Қазақстан Республикасының "Құқықтық актілер туралы" Заңының 27-бабының 2-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Яснополян ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 75535 мың теңге:
салықтық түсімдер – 16819 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 58716 мың теңге;
2) шығындар – 75535,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -0,3 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – - 0,3 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0,3 мың теңге.
2. Тайынша ауданы Яснополян ауылдық округінің бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес қалыптастырылатыны белгіленсін.
3. 2025 жылға арналған Яснополян ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен Яснополян ауылдық округінің бюджетіне 20 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін.
4. 2025 жылға арналған Яснополян ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен Яснополян ауылдық округінің бюджетіне 928 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін.
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен Яснополян ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция 44928 мың теңге сомасында белгіленсін.

Об утверждении бюджета Яснополянского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 8 мая 2025 года № 306/23
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 8 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Яснополянского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 75535 тысяч тенге:
налоговые поступления – 16819 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 58716 тысяч тенге;
2) затраты – 75535,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -0,3 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – -0,3 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,3 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0,3 тысяч тенге.
2. Установить, что доходы бюджета Яснополянского сельского округа Тайыншинского района формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
3. Учесть в бюджете Яснополянского сельского округа на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в бюджет Яснополянского сельского в сумме 20 тысяч тенге.
4. Учесть в бюджете Яснополянского сельского округа на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в бюджет Яснополянского сельского в сумме 928 тысячи тенге.
5. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Яснополянского сельского округа на 2025 год в сумме 44928 тысяч тенге

6. 2025 жылға арналған Яснополян ауылдық округінің бюджетінде қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес 0,3 мың теңге сомасында ескерілсін.
7. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 268/20 "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Яснополян ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешімінің күші жойылды деп танылсын.

6. Учесть в бюджете Яснополянского сельского округа на 2025 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, в сумме 0,3 тысяч тенге, согласно приложению 4 к настоящему решению.
7. Признать утратившим силу решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 268/20 "Об утверждении бюджета Яснополянского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы".