Отырар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 22/126-VIІІ "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Отырар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 сәуірдегі № 25/144-VIII шешiмi
Отырар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Отырар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 22/126-VIІІ "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Отырар ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1,2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 10 429 172 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 784 366 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 18 507 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 060 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 624 239 мың теңге;
2) шығындар – 10 642 868 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 29 634 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 53 082 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 23 448 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерiн сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -243 330 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 243 330 мың теңге:
қарыздар түсімі – 53 082 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 23 448 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 213 696 мың теңге.
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Отырар аудандық мәслихатының төрағасы У.Ұзақов
Отырар аудандық
мәслихатының

О внесении изменений в решение Отырарского района маслихата от 24 декабря 2024 года № 22/126-VIІІ "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Отрарского районного маслихата Туркестанской области от 24 апреля 2025 года № 25/144-VIII
Отырарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Отырарского районного маслихата от 24 декабря 2024 года № 22/126-VІІI "О районном бюджете на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Отырарского района на 2025-2027 годы согласно приложению 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 429 172 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 784 366 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 18 507 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 060 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 624 239 тысяч тенге;
2) затраты – 10 642 868 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 29 634 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 53 082 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 23 448 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -243 330 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –243 330 тысяч тенге;
поступление займов – 53 082 тысяч тенге;
погашение займов – 23 448 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 213 696 тысяч тенге.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Отырарского районного маслихата У.Ұзақов
Приложение к решению
Отырарского района маслихата

31 792
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
672
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
121 506
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 555
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
205 214
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
71 982
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
462 518
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
121 546
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
116 546
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
78 961
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
536
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
112
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
33 823
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3 114
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 683 966
1
Тұрғын үй шаруашылығы
181 040
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
58 458
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
58 458
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
122 582
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
82 582
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
40 000
2
Коммуналдық шаруашылық
2 511 462
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 511 462
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
1 015 218
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру

31 792
006
Оказание жилищной помощи
672
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
121 506
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 555
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
205 214
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
71 982
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
462 518
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
121 546
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
116 546
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
78 961
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
536
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
33 823
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
3 114
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 683 966
1
Жилищное хозяйство
181 040
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
58 458
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
58 458
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
122 582
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
82 582
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
40 000
2
Коммунальное хозяйство
2 511 462
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 511 462
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
1 015 218
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)