Өскемен қалалық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 30/3-VIII "Өскемен қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 2025 жылғы 27 ақпандағы № 32/6-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т қараңыз.
Өскемен қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Өскемен қалалық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 30/3-VIII "Өскемен қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 205573 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған қаланың бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес тиісінше, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 101 570 675,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 69 020 863,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 272 292,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 618 088,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 20 659 432,0 мың теңге;
2) шығындар – 89 143 019,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1 602 005,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 1 602 005,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 10 825 650,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -10 825 650,7 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 759 974,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 934 323,3 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Усть-Каменогорского городского маслихата от 26 декабря 2024 года № 30/3-VIII "О бюджете города Усть-Каменогорска на 2025-2027 годы"
Решение Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 27 февраля 2025 года № 32/6-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Усть-Каменогорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Усть-Каменогорского городского маслихата от 26 декабря 2024 года № 30/3-VIII "О бюджете города Усть-Каменогорска на 2025-2027 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 205573) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 101 570 675,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 69 020 863,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 272 292,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 618 088,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 20 659 432,0 тысяч тенге;
2) затраты – 89 143 019,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 602 005,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1 602 005,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 10 825 650,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -10 825 650,7 тысяч тенге;
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 11 759 974,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 934 323,3 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:

"3. Өскемен қаласының 2025 ж ылға арналған жергілікті атқарушы органының резерві 1 479 745,5 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Өскемен қалалық мәслихатының төрағасы А. Светаш
Өскемен қалалық мәслихатының
2025 жылғы 27 ақпандағы
№ 32/6-VIII шешіміне
қосымша
Өскемен қалалық мәслихатының

"3. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Усть-Каменогорска на 2025 год в сумме 1 479 745,5 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Усть-Каменогорского городского маслихата А. Светаш
Приложение к решению
Усть-Каменогорского
городского маслихата
от 27 февраля 2025 года
№ 32/6-VIII
Приложение 1 к решению
Усть-Каменогорского
городского маслихата

535 678,6
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
46 019,0
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
452 130,3
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
265 692,8
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
23 561,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 294,0
018
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
27 462,5
028
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
134 120,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
106 642,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
101 069,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 578,0
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
1 995,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
99 442,1
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
91 773,1
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
445,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7 224,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
541 322,5
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
530 044,5
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10 000,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 278,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
15 100,0
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
15 100,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
288 745,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
288 745,0
02
Қорғаныс
126 032,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
126 032,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
120 707,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5 325,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі

535 678,6
003
Капитальные расходы государственного органа
46 019,0
452
Отдел финансов района (города областного значения)
452 130,3
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
265 692,8
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
23 561,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 294,0
018
Капитальные расходы государственного органа
27 462,5
028
Приобретение имущества в коммунальную собственность
134 120,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
106 642,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
101 069,0
004
Капитальные расходы государственного органа
3 578,0
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
1 995,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
99 442,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
91 773,1
007
Капитальные расходы государственного органа
445,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 224,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
541 322,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
530 044,5
013
Капитальные расходы государственного органа
10 000,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 278,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
15 100,0
040
Развитие объектов государственных органов
15 100,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
288 745,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
288 745,0
02
Оборона
126 032,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
126 032,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
120 707,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5 325,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность

163 463,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
163 463,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
163 463,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
5 342 163,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
5 076 800,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
191 462,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7 008,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 031 946,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
10 833,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
564 269,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
45 651,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
8 863,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
216 038,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
864 445,2
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 824 199,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
156 126,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
25 870,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
23 590,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
106 500,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
265 363,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
265 363,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
18 778 090,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

163 463,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
163 463,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
163 463,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
5 342 163,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
5 076 800,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
191 462,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7 008,0
005
Государственная адресная социальная помощь
1 031 946,0
006
Оказание жилищной помощи
10 833,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
564 269,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
45 651,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
8 863,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
216 038,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
864 445,2
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 824 199,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
156 126,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
25 870,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
23 590,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
106 500,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
265 363,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
265 363,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
18 778 090,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

26 200,0
008
Cпорт объектілерін дамыту
26 200,0
804
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене тәрбиесі, спорт және туризм бөлімі
203 351,0
001
Дене тәрбиесі, спорт және туризм саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
46 585,0
004
Туристік қызметті реттеу
30 757,0
005
Көпшілік спортты және ұлттық спорт түрлерін дамыту
16 755,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорт жарыстарын өткізу
80 763,0
007
Облыстық спорт жарыстарында түрлі спорт түрлері бойынша ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрама командалары мүшелерінің дайындығы және қатысуы
28 491,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
77 684,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
3 932,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
3 932,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
53 752,0
071
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
53 752,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
20 000,0
008
Аудандар, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдық округтердiң, кенттердің, ауылдардың шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
20 000,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
417 610,1
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
140 235,2
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
138 489,8
017
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 745,4
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
277 374,9
004
Аудан аумағының қала құрылысын дамыту және елді мекендердің бас жоспарларының схемаларын әзірлеу
277 374,9
12
Көлiк және коммуникация
19 935 861,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
19 935 861,0
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
4 324 275,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
6 737 969,6
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
120 000,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
5 524 486,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу

26 200,0
008
Развитие объектов спорта
26 200,0
804
Отдел физической культуры, спорта и туризма района (города областного значения)
203 351,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры, спорта и туризма
46 585,0
004
Регулирование туристической деятельности
30 757,0
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
16 755,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
80 763,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
28 491,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
77 684,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
3 932,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
3 932,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
53 752,0
071
Мероприятия по охране окружающей среды
53 752,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
20 000,0
008
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
20 000,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
417 610,1
467
Отдел строительства района (города областного значения)
140 235,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
138 489,8
017
Капитальные расходы государственного органа
1 745,4
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
277 374,9
004
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
277 374,9
12
Транспорт и коммуникации
19 935 861,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
19 935 861,0
022
Развитие транспортной инфраструктуры
4 324 275,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
6 737 969,6
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
120 000,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
5 524 486,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов