4723744,3
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
934576,0
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
53518,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
53518,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
327979,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
204208,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
19390,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
104381,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
52278,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40188,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12090,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
415227,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46209,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
369018,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
85574,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
83142,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1012,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1420,0
02
Қорғаныс
29150,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
29150,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
20237,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
8913,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3980,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3980,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3980,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
488152,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
488152,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

4723744,3
01
Государственные услуги общего характера
934576,0
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
53518,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
53518,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
327979,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
204208,0
003
Капитальные расходы государственного органа
19390,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
104381,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
52278,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
40188,0
007
Капитальные расходы государственного органа
12090,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
415227,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
46209,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
369018,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
85574,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
83142,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1012,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1420,0
02
Оборона
29150,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
29150,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
20237,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
8913,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3980,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3980,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3980,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
488152,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
488152,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

54966,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
38800,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
138154,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
550,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
25623,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1063,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1000,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
140713,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
41470,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12070,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
14343,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
17900,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1500,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1661183,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
130978,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
6500,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
59680,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
20000,0
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
13798,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
30000,0
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
1000,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1530205,0
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
1000,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1529205,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
683711,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
2000,0
008
Cпорт объектілерін дамыту
1000,0

54966,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
38800,0
005
Государственная адресная социальная помощь
138154,0
006
Оказание жилищной помощи
550,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
25623,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1063,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1000,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
140713,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
41470,0
021
Капитальные расходы государственного органа
12070,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
14343,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
17900,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1500,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1661183,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
130978,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
6500,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
59680,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
20000,0
015
Освещение улиц в населенных пунктах
13798,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
30000,0
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
1000,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1530205,0
005
Развитие коммунального хозяйства
1000,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1529205,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
683711,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
2000,0
008
Развитие объектов спорта
1000,0

075
Байланыс желілерін салу
1000,0
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі)
681711,0
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48864,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12070,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
42155,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
17000,0
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
66723,0
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
23257,0
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
422104,0
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
3000,0
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
11091,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
35447,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
83952,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
19296,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
19296,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
62156,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47876,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14280,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
2500,0
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
2500,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
60089,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
60089,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
60089,0
12
Көлiк және коммуникация
2955,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2955,0
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
955,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу

075
Строительство сетей связи
1000,0
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
681711,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
48864,0
003
Капитальные расходы государственного органа
12070,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
42155,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
17000,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
66723,0
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
23257,0
009
Поддержка культурно-досуговой работы
422104,0
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
3000,0
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
11091,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
35447,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
83952,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
19296,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
19296,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
62156,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
47876,0
007
Капитальные расходы государственного органа
14280,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
2500,0
010
Развитие объектов сельского хозяйства
2500,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
60089,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
60089,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
60089,0
12
Транспорт и коммуникации
2955,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2955,0
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
955,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов

006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
039
Заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге өтемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
III. Таза бюджеттік кредиттеу
Бюджеттік кредиттер
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
018
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
IV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
7
Қарыздар түсімдері
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
2
Қарыз алу келісім-шарттары
16
Қарыздарды өтеу
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
8
Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
Үлкен Нарын ауданы мәслихатының
2025 жылғы 15 сәуірдегі
№11/125-VIII шешіміне
3 қосымша
Үлкен Нарын ауданы мәслихатының
2024 жылғы 24 желтоқсандағы
№9/80-VIII шешіміне
5-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен түскен нысаналы ағымдағы трансферттер және даму трансферттері
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
5
II. Шығындар
1679528,0
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
121810,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
121810,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
121810,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
57718,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
57718,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
19803,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
14980,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
039
Целевые текущие трансферты из вышестоящего бюджета на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства
III. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
018
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
5
Погашение бюджетных кредитов
01
Погашение бюджетных кредитов
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
Поступление от продажи финансовых активов государства
V. Дефицит (профицит) бюджета
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
7
Поступления займов
01
Внутренние государственные займы
2
Договоры займа
16
Погашение займов
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
8
Используемые остатки бюджетных средств
01
Остатки бюджетных средств
1
Свободные остатки бюджетных средств
Приложение 3 к решению
маслихата района Үлкен Нарын
от 15 апреля 2025 года
№ 11/125-VIII
Приложение 5 к решению
маслихата района Үлкен Нарын
от 24 декабря 2024 года
№9/80-VIII
Целевые текущие трансферты и трансферты на развитие поступившие из областного бюджета на 2025 год
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Администратор программ
программа
Наименование
1
2
3
4
5
II. Затраты
1679528,0
1
Государственные услуги общего характера
121810,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
121810,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
121810,0
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
57718,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
57718,0
005
Государственная адресная социальная помощь
19803,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
14980,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью