Сырым аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 27-4 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2025 жылғы 27 наурыздағы № 30-5 шешімі
Сырым аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сырым аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 24 желтоқсандағы №27-4 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 285 708 мың теңге:
салықтық түсімдер – 959 025 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 200 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 304 483 мың теңге;
2) шығындар – 3 980 764 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 105 125 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 190 702 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 85 577 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 17 670 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 17 670 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 817 851 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 817 851 мың теңге;
қарыздар түсімі – 190 702 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 85 577 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 712 726 теңге.";
3 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке бөлінетін нысаналы Қазақстан Республикасы Ұлттық қоры, республикалық, облыстық трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 910 015 мың теңге көлемінде қарастырылсын:
1) республикалық бюджет трансферттері – 326 125 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 100 209 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 10 875 мың теңге;
санаторлы-курорттық емдеуге – 2 740 мың теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 208 118 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға – 4 183 мың теңге;
2) облыстық бюджет трансферттер сомасы – 393 188 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 110 435 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 8 918 мың теңге;

О внесении изменений в решение Сырымского районного маслихата от 24 декабря 2024 года № 27-4 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27 марта 2025 года № 30-5
Сырымский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сырымского районного маслихата от 24 декабря 2024 года № 27-4 "О районном бюджете на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025–2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 285 708 тысяч тенге:
налоговые поступления – 959 025 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 200 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 304 483 тысячи тенге;
2) затраты – 3 980 764 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 105 125 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 190 702 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 85 577 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 17 670 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 17 670 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 817 851 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 817 851 тысяча тенге;
поступление займов – 190 702 тысячи тенге;
погашение займов – 85 577 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 712 726 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан, республиканских, областных трансфертов и кредитов на общую сумму 910 015 тысяч тенге:
1) трансферты из республиканского бюджета – 326 125 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 100 209 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами – 10 875 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение – 2 740 тысяч тенге;
на приобретение жилья из коммунального жилищного фонда социально-уязвимым слоям населения – 208 118 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, работников казенных предприятий, содержащихся за счет средств государственного бюджета – 4 183 тысячи тенге;
2) сумма трансфертов из областного бюджета – 393 188 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 110 435 тысяч тенге;
гарантированный социальный пакет для детей – 8 918 тысяч тенге;

Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 48 966 мың теңге;
тұрғын үй сертификаттарын беруге – 7 000 мың теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 89 191 мың теңге;
Жымпиты ауылының Ж.Молдағалиев, Б.Момышұлы, С.Жонысов, Е.Сатаев көшелерінің ауылішілік жолдарын күрделі жөндеуге – 84 678 мың теңге;
Сасықкөл ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді- модуль блок орнатуға – 22 000 мың теңге;
Жаңаөңір ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді -модуль блок орнатуға – 22 000 мың теңге;

на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан – 48 966 тысяч тенге;
на выдачу жилищных сертификатов – 7 000 тысяч тенге;
на капитальный ремонт внутрипоселковых дорог улиц Ж. Молдагалиева, Б. Момышулы, С. Жонысова, Е. Сатаева села Жымпиты – 84 678 тысяч тенге;
на установку комплексно-модульного блока для водоснабжения села Сасыкколь - 22 000 тысяч тенге;
на установку комплексно-модульного блока для водоснабжения села Жанаонир - 22 000 тысяч тенге;