Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 30-1 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 20 наурыздағы № 33-1 шешімі
Шыңғырлау аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шыңғырлау аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 20 желтоқсандағы №30-1 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 624 123 мың теңге:
салықтық түсімдер – 787 340 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 937 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 200 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 814 646 мың теңге;
2) шығындар – 6 747 777 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 157 280 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 157 280 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -280 934 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 280 934 мың теңге:
қарыздар түсімі – 157 280 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 73 460 мың теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 197 114 мың теңге.";
4-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Аудандық бюджетте 2025 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 580 332 мың теңге ескерілсін:";
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын жайын сатып алу – 208 118 мың теңге;";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Аудандық бюджетте 2025 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 3 237 815 мың теңге ескерілсін:
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 1 274 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 15 540 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдарға құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 19 620 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беруге – 2 000 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының жасанды құрылыстарын паспорттауға – 2 082 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының паспорттауға – 20 401 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Ақбұлақ ауылына су мұнарасын сатып алу және орнатуға – 35 000 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Қайынды ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блок модулін орнатуға – 17 700 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Ақсоғым ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блок модулін орнатуға – 17 700 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Ұрысай ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блок модулін орнатуға – 17 700 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Аққұдық ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блок модулін орнатуға – 17 700 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Қотантал ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блок модулін орнатуға – 17 700 мың теңге;

О внесении изменений в решение Чингирлауского районного маслихата от 20 декабря 2024 года № 30-1 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20 марта 2025 года № 33-1
Чингирлауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Чингирлауского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 20 декабря 2024 года №30-1 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 6 624 123 тысячи тенге:
налоговые поступления – 787 340 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 937 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 200 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 814 646 тысяч тенге;
2) затраты – 6 747 777 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 157 280 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 157 280 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -280 934 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 280 934 тысяч тенге:
поступление займов – 157 280 тысяч тенге;
погашение займов – 73 460 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 197 114 тысяч тенге.";
в пункте 4:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"4. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфетов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 580 332 тысячи тенге:";
абзац шестой изложить в следующей редакции:
"приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 208 118 тысяч тенге;";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 3 237 815 тысяч тенге:
на гарантированный социальный пакет детям – 1 274 тысячи тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 15 540 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан – 19 620 тысяч тенге;
для предоставления жилищных сертификатов как социальная помощь – 2 000 тысяч тенге;
на паспортизацию искусственных сооружений автомобильных дорог районного значения – 2 082 тысячи тенге;
на паспортизацию автомобильных дорог районного значения – 20 401 тысяча тенге;
на приобретение и установку водонапорной башни в селе Акбулак Чингирлауского района – 35 000 тысяч тенге;
на установку комплексного блок модуля для водоснабжения села Кайынды Чингирлауского района – 17 700 тысяч тенге;
на установку комплексного блок модуля для водоснабжения села Аксогым Чингирлауского района – 17 700 тысяч тенге;
на установку комплексного блок модуля для водоснабжения села Урысай Чингирлауского района – 17 700 тысяч тенге;
на установку комплексного блок модуля для водоснабжения села Аккудык Чингирлауского района – 17 700 тысяч тенге;
на установку комплексного блок модуля для водоснабжения села Котантал Чингирлауского района – 17 700 тысяч тенге;

халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын жайын сатып алу – 89 191 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы "Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" аудандық маңызы бар автомобиль жолының 47-62 шқ (15 шқ) орташа жөндеуге – 1 605 676 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы "Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" аудандық маңызы бар автомобиль жолының 62-77 шқ (15 шқ) орташа жөндеуге – 1 192 835 мың теңге;
"Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" - 1 автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 87 661 мың теңге;
"Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" - 2 автомобиль жолын күрделі жөндеуге (түзету) – 0 теңге;
"Ауыл - Ел Бесігі" бағдарламасы аясында:
Шыңғырлау ауданы Ақбұлақ ауылындағы орамішілік көшелерді күрделі жөндеу – 0 теңге;
Шыңғырлау ауданы Алмазное ауылындағы орамішілік көшелерді күрделі жөндеу – 0 теңге;
Шыңғырлау ауданы Сегізсай ауылындағы су құбырының құрылысы – 78 035 мың теңге.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 89 191 тысяча тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения 47-62 км (15 км) "Чингирлау-Акшат-Сегизсай" Чингирлауского района – 1 605 676 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения 62-77 км (15 км) "Чингирлау-Акшат-Сегизсай" Чингирлауского района – 1 192 835 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автодороги "Шынгырлау-Акшат-Сегизсай" - 1 - 87 661 тысяча тенге;
на капитальный ремонт автодороги "Шынгырлау-Акшат-Сегизсай" - 2 - (корректировка) – 0 тенге;
в рамках программы "Ауыл - Ел бесігі":
на капитальный ремонт внутриквартальных улиц в селе Акбулак Чингирлауского района – 0 тенге;
на капитальный ремонт внутриквартальных улиц в селе Алмазное Чингирлауского района – 0 тенге.
на строительство водопровода в селе Сегизсай Чингирлауского района – 78 035 тысяч тенге;";
пункт 11 изложить в новой редакции:

"11. Ауданның жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 2025 жылдың 31 желтоқсанына 2 541 355 мың теңгені құрайды.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімінің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы С .Тұрғалиев
Шешімге қосымша
Шыңғырлау аудандық мәслихатының
2024 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 30-1 шешіміне 1- қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

"11. На 31 декабря 2025 года лимит долга местного исполнительного органа района составляет 2 541 355 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата C.Тургалиев
Приложение к решению
Приложение 1
к решению Чингирлауского
районного маслихата
от 20 декабря 2024 года №30-1
Районный бюджет на 2025 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование