Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 875 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 3 ақпандағы № 9 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 4-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының "Кеден одағының "Газ тәріздес отынмен жұмыс істейтін аппараттардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентін қабылдау туралы" 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 875 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы В. Христенко
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының 2015 жылғы 3 ақпандағы
№ 9 шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 875 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Кеден одағының көрсетілген Шешіммен бекітілген "Газ тәріздес отынмен жұмыс істейтін аппараттардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенті (КО ТР 016/2011) талаптарының сақталуы қолдану нәтижесінде ерікті негізде қамтамасыз етілетін стандарттар тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Кеден одағы Комиссиясының
2011 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 875 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 3 ақпандағы
№ 9 шешімінің редакциясында)

О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 875
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 3 февраля 2015 года № 9
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 875 «О принятии технического регламента Таможенного союза «О безопасности аппаратов, работающих на газообразном топливе» изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении
30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии         В. Христенко
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 3 февраля 2015 г. № 9
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Комиссии Таможенного союза
от 9 декабря 2011 г. № 875
1. Перечень стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза «О безопасности аппаратов, работающих на газообразном топливе» (ТР ТС 016/2011), утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
«УТВЕРЖДЕН
Решением Комиссии
Таможенного союза
от 9 декабря 2011 г. № 875
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 3 февраля 2015 г. № 9)
ПЕРЕЧЕНЬ
стандартов, в результате применения которых на добровольной
основе обеспечивается соблюдение требований технического
регламента Таможенного союза «О безопасности аппаратов,

Кеден одағының "Газ тәріздес отынмен жұмыс істейтін аппараттардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенті (КО ТР 016/2011) талаптарының сақталуы қолдану нәтижесінде ерікті негізде қамтамасыз етілетін стандарттар ТІЗБЕСІ
р/с
Кеден одағы техникалық
регламентінің элементтері
Стандарт
белгілемесі
Стандарт
атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
І. Тамақ дайындауға, жылуға және ыстық сумен жабдықтауға арналған газ пайдаланылатын жабдық
1. Тұрмыстық жылыту газ аппараттары (су контуры бар жылыту және аралас аппараттар, конвекторлар, каминдер, ауа жылытқыштар, кіріктірілген газды ауа жылытқыштары бар ауа баптағыштар)
1

работающих на газообразном топливе» (ТР ТС 016/2011)
№ п/п
Элементы технического регламента Таможенного союза
Обозначение стандарта
Наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
5
I. Газоиспользующее оборудование, предназначенное для приготовления пищи, отопления и горячего водоснабжения
1. Аппараты отопительные газовые бытовые (аппараты отопительные и комбинированные с водяным контуром, конвекторы, камины, воздухонагреватели, кондиционеры со встроенными газовыми воздухонагревателями)
1.

2 және 3-қосым- шалар, 4, 5, 7 және 8-баптар
2 – 4-бөлімдер
МЕМСТ ЕN 613-2010
Автономды конвективті газ жылытқыштары
2
1, 2 және 5-бөлімдер
МЕМСТ 20219-74
Су контуры бар тұрмыстық жылыту газ аппараттары. Техникалық шарттар
3
1, 2 және 5-бөлімдер МЕМСТ 20219-93
Су контуры бар тұрмыстық жылыту газ аппараттары. Техникалық шарттар
4
5 және 7-бөлімдер МЕМСТ 32441-2013
(ЕN 461:1999)
Жылу қуаты 10 кВт аспайтын, сұйытылған көмірсутек газдарына арналған тұрмыстық емес мақсаттағы мұржасыз жылыту аппараттары
5
4 – 6 және 8-бөлімдер МЕМСТ 32447-2013
Жанарғыларының кіріктірілген қосалқы желдеткіші бар автономды жылыту газ конвекторлары
6
5, 6 және 8-бөлімдер МЕМСТ 32451-2013
Ашық фронтальды беті бар автономды жылыту газ аппараттары
7
4, 5 және 7-бөлімдер БСТ ЕN 778-2009
Жану аймағына ауа беру және/немесе жанатын өнімдерді бұрып жіберу үшін желдеткішсіз, номиналды жылу қуаты 70 кВт аспайтын, тұрмыстық мақсаттағы үй-жайларды жылытуға арналған мәжбүрлі конвекциясы бар газды ауа жылытқыштар
8
4, 5 және 7-бөлімдер БСТ ЕN 1319-2009
Желдеткіші бар, номиналды жылу қуаты 70 кВт аспайтын, тұрмыстық мақсаттағы үй-жайларды
жылытуға арналған мәжбүрлі конвекциясы бар газды ауа жылытқыштар
9
2 – 4-бөлімдер
Р МЕМСТ 51377-99
Тұрмыстық жылыту газ конвекторлары. Қауіпсіздік талаптары және сынақ әдістері
10
4, 5 және 7-бөлімдер Р МЕМСТ 53635-2009
(ЕН 778:1998)
Жылу шығаруы 100 кВт дейін болатын, үй-жайларды жылытуға арналған мәжбүрлі конвекциясы бар газды ауа жылытқыштар.
Жалпы техникалық талаптар және сынақ әдістері
11
4, 5 және 7-бөлімдер Р МЕМСТ 54819-2011
(ЕН 449:2002)
Сұйытылған көмірсутек газдарымен жұмыс істеуге арналған, мұржаға жалғанбаған тұрмыстық жылыту аппараттары
12
4 – 6 және 8-бөлімдер Р МЕМСТ 54822-2011 (ЕН 1319:2009)
Номиналды жылу қуаты 70 кВт аспайтын, мәжбүрлі конвекциясы және жанарғыларының қосалқы желдеткіші бар тұрмыстық жылыту газды ауа жылытқыштары. Жалпы техникалық талаптар және сынақ әдістері
2. Тамақ дайындауға және ысытуға арналған тұрмыстық газ аспаптары (плиталар, қайнату панельдері, духовка шкафтары, грильдер, кемінде бір газды жанарғысы бар электрплиталар)
13
2 және 3-қосым-шалар, 4, 5, 7 және 8-баптар
4-бөлім
БСТ ЕН 30-1-2-2004
Тамақ дайындауға арналған тұрмыстық газ аспаптары. 1-2-бөлік. Духовкадағы және/немесе грильдегі
ауаны мәжбүрлеп айдайтын аспаптар қауіпсіздігі
14
4-бөлім
БСТ ЕН 30-2-2-2006
Тамақ дайындауға арналған тұрмыстық газ аспаптары. 2-2-бөлік. Энергияны ұтымды пайдалану. Духовкадағы және/немесе грильдегі ауаны мәжбүрлеп айдайтын аспаптар
15
4 – 6 және 8-бөлімдер Р МЕМСТ 50696-2006
Тамақ дайындауға арналған тұрмыстық газ аспаптары. Жалпы техникалық талаптар және сынақ әдістері
16

статьи 4, 5, 7 и 8, приложения 2 и 3
разделы 2 – 4
ГОСТ ЕN 613-2010
Нагреватели газовые автономные конвективные
2.
разделы 1, 2 и 5
ГОСТ 20219-74
Аппараты отопительные газовые бытовые с водяным контуром. Технические условия
3.
разделы 1, 2 и 5
ГОСТ 20219-93
Аппараты отопительные газовые бытовые с водяным контуром. Технические условия
4.
разделы 5 и 7
ГОСТ 32441-2013
(EN 461:1999)
Аппараты отопительные бездымоходные небытового назначения для сжиженных углеводородных газов тепловой мощностью
не более 10 кВт
5.
разделы 4 – 6 и 8
ГОСТ 32447-2013
Конвекторы газовые отопительные автономные со встроенным вспомогательным вентилятором горелок
6.
разделы 5, 6 и 8
ГОСТ 32451-2013
Аппараты газовые отопительные автономные с открытой фронтальной поверхностью
7.
разделы 4, 5 и 7
СТБ EN 778-2009
Воздухонагреватели газовые с принудительной конвекцией для обогрева помещений бытового назначения с номинальной тепловой мощностью не более 70 кВт без вентилятора для подачи воздуха в зону горения и/или отвода продуктов сгорания
8.
разделы 4, 5 и 7
СТБ EN 1319-2009
Воздухонагреватели газовые с принудительной конвекцией для обогрева помещений бытового назначения с номинальной тепловой мощностью не более 70 кВт с вентилятором
9.
разделы 2 – 4
ГОСТ Р 51377-99
Конвекторы отопительные газовые бытовые. Требования безопасности
и методы испытаний
10.
разделы 4, 5 и 7 ГОСТ Р 53635-2009
(ЕН 778:1998)
Газовые воздухонагреватели
с принудительной конвекцией для отопления (обогрева) помещений теплопроизводительностью до 100 кВт. Общие технические требования
и методы испытаний
11.
разделы 4, 5 и 7
ГОСТ Р 54819-2011
(ЕН 449:2002)
Аппараты, отопительные бытовые, не подключаемые к дымоходу, для работы
на сжиженных углеводородных газах
12.
разделы 4 – 6 и 8
ГОСТ Р 54822-2011
(ЕН 1319:2009)
Воздухонагреватели газовые бытовые отопительные с принудительной конвекцией
и вспомогательным вентилятором горелок
с номинальной тепловой мощностью не более
70 кВт. Общие технические требования и методы испытаний
2. Приборы газовые бытовые для приготовления и подогрева
пищи (плиты, панели варочные, шкафы духовые, грили, электроплиты,
имеющие не менее одной газовой горелки)
13.
статьи 4, 5, 7 и 8, приложения 2 и 3
раздел 4
СТБ ЕН 30-1-2-2004
Приборы газовые бытовые для приготовления пищи. Часть 1-2. Безопасность приборов с принудительной циркуляцией воздуха в духовке и/или гриле
14.
раздел 4
СТБ ЕН 30-2-2-2006
Приборы газовые бытовые для приготовления пищи. Часть 2-2. Рациональное использование энергии. Приборы с принудительной циркуляцией воздуха в духовках и/или грилях
15.
разделы 4 – 6 и 8
ГОСТ Р 50696-2006
Приборы газовые бытовые для приготовления пищи. Общие технические требования и методы испытаний
16.

4-бөлім
Р МЕМСТ 54450-2011 (ЕН 30-2-1:1998)
Тамақ дайындауға арналған тұрмыстық газ аспаптары. 2-1-бөлік. Энергияны ұтымды пайдалану. Жалпы ережелер
17
4-бөлім
Р МЕМСТ 54451-2011 (ЕН 30-2-2:1999)
Тамақ дайындауға арналған тұрмыстық газ аспаптары. 2-2-бөлік. Энергияны ұтымды пайдалану. Духовкадағы және/немесе грильдегі ауаны мәжбүрлеп айдайтын аспаптар
3. Газ жүріп өтетін су жылытқыш аппараттар
18
2 және 3-қосым- шалар, 4, 5, 7 және 8-баптар
4 – 9-бөлімдер
МЕМСТ 31856-2012 (ЕN 26:1997)
Коммуналдық-тұрмыстық мақсаттағы ыстық суды дайындау үшін атмосфералық жанарғылары бар лезде жанатын газды су жылытқыштар. Жалпы техникалық талаптар және сынақ әдістері
19
БСТ ЕN 26-2010
Атмосфералық жанарғы- ларымен жабдықталған
газ жүріп өтетін тұрмыстық су жылытқыштар
4. Су жылытқыш сыйымдылықты газ аппараттары
20
2 және 3 қосым- шалар, 4, 5, 7 және 8-баптар
4 – 6, 9 және 10-бөлімдер
МЕМСТ 11032-97
Тұрмысқа арналған су жылытқыш сыйымдылықты газ аппараттары. Жалпы техникалық шарттар
21
4 – 9-бөлімдер Р МЕМСТ 54821-2011 (ЕН 89:1999)
Тұрмыстық ыстық су дайындауға арналған сыйымдылықты газды су жылытқыштар
22
БСТ ЕN 89-2012
Тұрмыстық қажеттіліктер үшін ыстық су дайындауға арналған сыйымдылықты газды су жылытқыштар
5. Газды портативтік және туристік плиталар мен тағандар, тұрмыстық газды шырағдандар
23
2 және 3 қосым- шалар, 4, 5, 7 және 8-баптар
2 және 3-бөлімдер
МЕМСТ 30154-94
Тұрмыстық туристік газ плиталары. Жалпы техникалық шарттар
6. Инфрақызыл сәулелі газды жанарғылар және тұрмыстық аппараттарға арналған газды жанарғы құрылғылар, кішігірім пештерге арналған газды брудерлер
24
2 және 3 қосым- шалар, 4, 5, 7 және 8-баптар
1 – 4, 7 және 8-бөлімдер
МЕМСТ 16569-86
Тұрмыстық жылыту пештеріне арналған газды жанарғы құрылғылары. Техникалық шарттар
25
1 және 2-бөлімдер
МЕМСТ 25696-83
Инфрақызыл сәулелі газды жанарғылар. Жалпы техникалық талаптар және қабылдау
7. Блоктық үрлейтін жанарғылары бар қазандықтарды қоса, газ жылыту қазандықтары
26
2 және 3 қосым- шалар, 4, 5, 7 және 8-баптар
МЕМСТ ЕN 303-3-2013
Жылыту қазандықтары. 3-бөлік. Орталықтан жылытуға арналған газ қазандықтары. Жану үшін ауа мәжбүрлеп берілетін жанарғысы бар құрастырылған қазандық
27
БСТ ЕN 297-2010
Орталықтан жылытуға арналған газ қазандықтары.
Атмосфералық жанарғылармен жарақталған, номиналды жылу қуаты 70 кВт аспайтын В типті қазандықтар
28
4 және 6-бөлімдер
БСТ ЕN 303-7-2010
Жылыту қазандықтары. 7-бөлік. Номиналды жылу қуаты 1000 кВт аспайтын, орталықтан жылыту үшін жануға ауа мәжбүрлеп берілетін газ жанарғысы бар қазандықтар. Техникалық талаптар және сынақ әдістері
29

раздел 4
ГОСТ Р 54450-2011
(ЕН 30-2-1:1998)
Приборы газовые бытовые для приготовления пищи. Часть 2-1. Рациональное использование энергии. Общие положения
17.
раздел 4
ГОСТ Р 54451-2011 (ЕН 30-2-2:1999)
Приборы газовые бытовые для приготовления пищи. Часть 2-2. Рациональное использование энергии. Приборы с принудительной циркуляцией воздуха в духовках и/или грилях
3. Аппараты водонагревательные проточные газовые
18.
статьи 4, 5, 7 и 8, приложения 2 и 3
разделы 4 – 9
ГОСТ 31856-2012
(EN 26:1997)
Водонагреватели газовые мгновенного действия с атмосферными горелками для производства горячей воды коммунально-бытового назначения. Общие технические требования и методы испытаний
19.
СТБ EN 26-2010
Водонагреватели проточные газовые бытовые, оборудованные атмосферными горелками
4. Аппараты водонагревательные емкостные газовые
20.
статьи 4, 5, 7 и 8, приложения 2 и 3
разделы 4 – 6,
9 и 10
ГОСТ 11032-97
Аппараты водонагревательные емкостные газовые бытовые. Общие технические условия
21.
разделы 4 – 9
ГОСТ Р 54821-2011 (ЕН 89:1999)
Водонагреватели газовые емкостные для приготовления бытовой горячей воды
22.
СТБ EN 89-2012
Водонагреватели емкостные газовые для производства горячей воды для бытовых нужд
5. Плиты и таганы газовые портативные и туристские, светильники газовые бытовые
23.
статьи 4, 5, 7 и 8, приложения 2 и 3
разделы 2 и 3
ГОСТ 30154-94
Плиты газовые бытовые туристские. Общие технические условия
6. Горелки газовые инфракрасного излучения и устройства газогорелочные для бытовых аппаратов, брудеры газовые для птичников
24.
статьи 4, 5, 7 и 8, приложения 2 и 3
разделы 1 – 4, 7 и 8 ГОСТ 16569-86
Устройства газогорелочные для отопительных бытовых печей. Технические условия
25.
разделы 1 и 2
ГОСТ 25696-83
Горелки газовые инфракрасного излучения. Общие технические требования и приемка
7. Котлы отопительные газовые, включая котлы с блочными дутьевыми горелками
26.
статьи 4, 5, 7 и 8, приложения 2 и 3
ГОСТ EN
303-3-2013
Котлы отопительные. Часть 3. Котлы газовые для центрального отопления. Котел в сборе с горелкой с принудительной подачей воздуха для горения
27.
СТБ EN 297-2010
Котлы газовые для центрального отопления. Котлы типа В, оснащенные атмосферными горелками, номинальной тепловой мощностью не более
70 кВт
28.
разделы 4 и 6
СТБ EN 303-7-2010
Котлы отопительные.
Часть 7. Котлы с газовыми горелками с принудительной подачей воздуха для горения для централизованного отопления с номинальной тепловой мощностью не более 1000 кВт. Технические требования
и методы испытаний
29.

БСТ ЕN 483-2010
Орталықтан жылытуға арналған газ қазандықтары.
Номиналды жылу қуаты 70 кВт аспайтын С типті қазандықтар
30
БСТ ЕN 656-2012
Орталықтан жылытуға арналған газ қазандықтары.
Номиналды жылу қуаты 70 кВт асатын, бірақ 300 кВт аспайтын В типті қазандықтар
31
4, 5 және 7-бөлімдер
БСТ ЕN 677-2000
Орталықтан жылытуға арналған газ қазандықтары. Номиналды жылу қуаты 70 кВт аспайтын конденсациялық қазандықтарға қойылатын арнайы талаптар
32
БСТ ЕN 13836-2010
Орталықтан жылытуға арналған жылыту газ қазандықтары.
Номиналды жылу қуаты 300 кВт асатын, бірақ 1000 кВт аспайтын В типті қазандықтар
33
МЕМСТ 12.2.096-83
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Будың жұмыс қысымы 0,07 МПа дейінгі бу қазандықтары. Қауіпсіздік талаптары
34
1 – 3-бөлімдер
МЕМСТ 20548-87
Су жылытатын жылу шығаруы 100 кВт дейінгі жылыту қазандықтары. Жалпы техникалық шарттар
35
4 және 5-бөлімдер
МЕМСТ 30735-2001
Су жылытатын жылу шығаруы 0,1-ден 4,0 МВт дейінгі жылыту қазандықтары. Жалпы техникалық шарттар
36
4-бөлім
Р МЕМСТ 51733-2001
Атмосфералық жанарғылармен жарақталған, номиналды жылу қуаты 70 кВт дейінгі орталықтан жылытатын газ қазандықтары. Қауіпсіздік талаптары және сынақ әдістері
37
4 – 6 және 8-бөлімдер
Р МЕМСТ 53634-2009 (ЕН 656:1999)
Номиналды жылу қуаты 70 кВт асатын, бірақ 300 кВт аспайтын В типті орталықтан жылытатын газ қазандықтары. Жалпы техникалық талаптар және сынақ әдістері
38
4 және 5-бөлімдер
Р МЕМСТ 54438-2011 (ЕН 625:1996)
Орталықтан жылытуға арналған газ қазандықтары.
Номиналды жылу қуаты 70 кВт дейінгі қазандықтармен бірге тұрмыстық су жылытқыштарға қойылатын қосымша талаптар
39
5 – 8-бөлімдер
Р МЕМСТ 54439-2011 (ЕН 13836:2006)
Орталықтан жылытуға арналған газ қазандықтары.
Номиналды жылу қуаты
300 кВт асатын, бірақ 1000 кВт аспайтын В типті қазандықтар
40
4, 6 және 7-бөлімдер
Р МЕМСТ 54440-2011 (ЕН 303-1:1999)
Жылыту қазандықтары. 1-бөлік. Ауа мәжбүрлеп берілетін жанарғылары бар жылыту қазандықтары. Терминология, жалпы талаптар, сынақтар және таңбалау
41
4, 5 және 7-бөлімдер
Р МЕМСТ 54444-2011 (ЕН 303-7:2006)
Жылыту қазандықтары. 7-бөлік. Жылу қуаты 1000 кВт аспайтын, орталықтан жылыту үшін ауа мәжбүрлеп берілетін газ жанарғылары бар қазандықтар
42
4, 6 және 7-бөлімдер
Р МЕМСТ 54825-2011 (ЕН 677:1998)
Орталықтан жылытуға арналған газ қазандықтары. Номиналды жылу қуаты 70 кВт аспайтын конденсациялық қазандықтарға арналған арнайы талаптар
43
4 – 6 және 8-бөлімдер
Р МЕМСТ 54826-2011 (ЕН 483:1999)
Орталықтан жылытуға арналған газ қазандықтары. Номиналды жылу қуаты 70 кВт аспайтын "С" типті қазандықтар
44
5 – 7-бөлімдер
Р МЕМСТ 54829-2011 (ЕN 14394:2005+ А1:2008)

СТБ EN 483-2010
Котлы газовые для центрального отопления. Котлы типа С с номинальной тепловой мощностью не более
70 кВт
30.
СТБ EN 656-2012
Котлы газовые для центрального отопления. Котлы типа В с номинальной тепловой мощностью свыше 70 кВт, но не более 300 кВт
31.
разделы 4, 5 и 7
СТБ EN 677-2000
Котлы газовые для центрального отопления. Специальные требования к конденсационным котлам с номинальной тепловой мощностью не более 70 кВт
32.
СТБ EN 13836-2010
Котлы отопительные газовые для центрального отопления. Котлы типа В с номинальной тепловой мощностью свыше 300 кВт, но не более 1000 кВт
33.
ГОСТ 12.2.096-83
Система стандартов безопасности труда. Котлы паровые с рабочим давлением пара до 0,07 МПа. Требования безопасности
34.
разделы 1 – 3
ГОСТ 20548-87
Котлы отопительные водогрейные теплопроизводительностью до 100 кВт. Общие технические условия
35.
разделы 4 и 5
ГОСТ 30735-2001
Котлы отопительные водогрейные теплопроизводительностью от 0,1 до 4,0 МВт. Общие технические условия
36.
раздел 4
ГОСТ Р 51733-2001
Котлы газовые центрального отопления, оснащенные атмосферными горелками, номинальной тепловой мощностью до 70 кВт. Требования безопасности и методы испытаний
37.
разделы 4 – 6 и 8
ГОСТ Р 53634-2009
(ЕН 656:1999)
Котлы газовые центрального отопления, котлы типа В, номинальной тепловой мощностью свыше 70 кВт, но не более 300 кВт. Общие технические требования и методы испытаний
38.
разделы 4 и 5
ГОСТ Р 54438-2011
(ЕН 625:1996)
Котлы газовые для центрального отопления. Дополнительные требования к бытовым водонагревателям совместно с котлами номинальной тепловой мощностью до 70 кВт
39.
разделы 5 – 8
ГОСТ Р 54439-2011
(ЕН 13836:2006)
Котлы газовые для центрального отопления. Котлы типа В с номинальной тепловой мощностью свыше 300 кВт, но не более 1000 кВт
40.
разделы 4, 6 и 7
ГОСТ Р 54440-2011
(ЕН 303-1:1999)
Котлы отопительные.
Часть 1. Отопительные котлы с горелками с принудительной подачей воздуха. Терминология, общие требования, испытания и маркировка
41.
разделы 4, 5 и 7
ГОСТ Р 54444-2011
(ЕН 303-7:2006)
Котлы отопительные.
Часть 7. Котлы с газовыми горелками с принудительной подачей воздуха для центрального отопления с тепловой мощностью не более 1000 кВт
42.
разделы 4, 5 и 7 ГОСТ Р 54825-2011
(ЕН 677:1998)
Котлы газовые центрального отопления. Специальные требования для конденсационных котлов с номинальной тепловой мощностью не более 70 кВт
43.
разделы 4 – 6 и 8
ГОСТ Р 54826-2011
(ЕН 483:1999)
Котлы газовые центрального отопления. Котлы типа «С»
с номинальной тепловой мощностью не более
70 кВт
44.
разделы 5 – 7
ГОСТ Р 54829-2011
(EN 14394:2005+
A1:2008)
Отопительные котлы, оборудованные горелкой

Номиналды жылу қуаты 10 кВт аспайтын және ең жоғары жұмыс температурасы 150 °С болатын, ауа мәжбүрлеп берілетін жанарғымен жабдықталған жылыту қазандықтары
8. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары мен тамақ блоктарына арналған жылу газ жабдығы (тамақ пісіретін стационарлық қазандықтар, асүй плиталары, тамақ қайнататын және қуыратын аппараттар, аударылмалы табалар, шоқ салатын ыдыстар, қуырма ыдыстар, сұйытылғантықты қайнатуға және жылытуға арналған жабдық, бірінші және екінші тағамдарға арналған мармиттер)
45

с принудительной подачей воздуха, с номинальной тепловой мощностью не более 10 МВт и максимальной рабочей температурой 150 ҮС
8. Оборудование тепловое газовое для предприятий общественного питания и пищеблоков (котлы стационарные пищеварочные, плиты кухонные, аппараты пищеварочные и жарочные, сковороды опрокидывающиеся, жаровни, фритюрницы, оборудование для кипячения и подогрева жидкостей, мармиты для первых и вторых блюд)
45.

2 және 3 қосым- шалар, 4, 5, 7 және 8-баптар
2 және 4-бөлімдер
МЕМСТ 27441-87 (ӨЭК СТ 5796-86)
Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін тамақты жылумен өңдеуге арналған газ аппараттары. Сыныптау, жалпы техникалық талаптар және сынақ әдістері
46
6 және 7-бөлімдер Р МЕМСТ 55211-2012 (ЕН 203-1:2005)
Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін газбен жылыту жабдығы. 1-бөлік. Қауіпсіздік талаптары және сынақ әдістері
47
6 және 7-бөлімдер Р МЕМСТ 55213-2012 (ЕН 203-2-1:2005)
Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін газбен жылыту жабдығы. 2-1-бөлік. Арнайы талаптар. Ашық жалынды жанарғылар мен жұмыс жанарғылары
48
6 және 7-бөлімдер Р МЕМСТ 55214-2012 (ЕН 203-2-3:2005)
Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін газбен жылыту жабдығы. 2-3-бөлік. Арнайы талаптар. Қайнату қазандықтары
49
6 және 7-бөлімдер Р МЕМСТ 55215-2012 (ЕН 203-2-4:2005)
Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін газбен жылыту жабдығы. 2-4-бөлік. Арнайы талаптар.
Қуыру аппараттары
50
6 және 7-бөлімдер
Р МЕМСТ 55216-2012 (ЕН 203-2-6:2005)
Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін газбен жылыту жабдығы. 2-6-бөлік. Арнайы талаптар. Сусындар үшін ыстық су жылытқыштар
51
6 және 7-бөлімдер
Р МЕМСТ 55217-2012 (ЕН 203-2-8:2005)
Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін газбен жылыту жабдығы. 2-8-бөлік. Арнайы талаптар.
Шұңғыл табалар және паэльи дайындауға арналған ыдыс
52
6 және 7-бөлімдер
Р МЕМСТ 55218-2012 (ЕН 203-2-9:2005)
Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін газбен жылыту жабдығы. 2-9-бөлік. Арнайы талаптар.
Жалынды қақ жарғыштар, мармиттер және табалар
53
6 және 7-бөлімдер
Р МЕМСТ 55219-2012 (ЕН 203-2-10:2007)
Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін газбен жылыту жабдығы. 2-10-бөлік. Арнайы талаптар. Лаво грильдері
54
6 және 7-бөлімдер
Р МЕМСТ 55220-2012 (ЕН 203-2-11:2006)
Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін газбен жылыту жабдығы. 2-11-бөлік. Арнайы талаптар. Макарон өнімдерін қайнатуға арналған қазандықтар
55
6 және 7-бөлімдер
Р МЕМСТ 55221-2012 (ЕН 203-2-2:2006)
Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін газбен жылыту жабдығы. 2-2-бөлік. Арнайы талаптар. Пештер
56
6 және 7-бөлімдер
Р МЕМСТ 55222-2012 (ЕН 203-2-7:2007)
Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін газбен жылыту жабдығы. 2-7-бөлік. Арнайы талаптар. Істігі бар шоқ салатын ыдыстар мен грильдер
57
ҚР СТ ІЕС
60335-2-102-2012
Тұрмыстық және сондай электрлі аспаптар. Қауіпсіздік. 2-102-бөлік. Газбен, сұйытылған және қатты отынмен жұмыс істейтін және электрге жалғанған аспаптарға қойылатын қосымша талаптар

статьи 4, 5, 7 и 8, приложения 2 и 3
разделы 2 и 4
ГОСТ 27441-87
(CТ СЭВ 5796-86)
Аппараты газовые для тепловой обработки пищи для предприятий общественного питания. Классификация, общие технические требования и методы испытаний
46.
разделы 6 и 7
ГОСТ Р 55211-2012
(ЕН 203-1:2005)
Оборудование газовое нагревательное для предприятий общественного питания. Часть 1. Требования безопасности и методы испытаний
47.
разделы 6 и 7
ГОСТ Р 55213-2012
(ЕН 203-2-1:2005)
Оборудование газовое нагревательное для предприятий общественного питания. Часть 2-1. Специальные требования. Горелки с открытым пламенем и рабочие горелки
48.
разделы 6 и 7
ГОСТ Р 55214-2012
(ЕН 203-2-3:2005)
Оборудование газовое нагревательное для предприятий общественного питания. Часть 2-3. Специальные требования. Котлы варочные
49.
разделы 6 и 7
ГОСТ Р 55215-2012
(ЕН 203-2-4:2005)
Оборудование газовое нагревательное для предприятий общественного питания. Часть 2-4. Специальные требования. Аппараты обжарочные
50.
разделы 6 и 7
ГОСТ Р 55216-2012
(ЕН 203-2-6:2005)
Оборудование газовое нагревательное для предприятий общественного питания. Часть 2-6. Специальные требования. Нагреватели горячей воды для напитков
51.
разделы 6 и 7
ГОСТ Р 55217-2012
(ЕН 203-2-8:2005)
Оборудование газовое нагревательное для предприятий общественного питания. Часть 2-8. Специальные требования. Сковороды глубокие и посуда для приготовления паэльи
52.
разделы 6 и 7
ГОСТ Р 55218-2012
(ЕН 203-2-9:2005)
Оборудование газовое нагревательное для предприятий общественного питания. Часть 2-9. Специальные требования. Рассекатели пламени, мармиты и сковороды
53.
разделы 6 и 7
ГОСТ Р 55219-2012
(ЕН 203-2-10:2007)
Оборудование газовое нагревательное для предприятий общественного питания. Часть 2-10. Специальные требования. Грили лавовые
54.
разделы 6 и 7
ГОСТ Р 55220-2012
(ЕН 203-2-11:2006)
Оборудование газовое нагревательное для предприятий общественного питания. Часть 2-11. Специальные требования. Котлы для варки макаронных изделий
55.
разделы 6 и 7
ГОСТ Р 55221-2012
(ЕН 203-2-2:2006)
Оборудование газовое нагревательное для предприятий общественного питания. Часть 2-2. Специальные требования. Печи
56.
разделы 6 и 7
ГОСТ Р 55222-2012
(ЕН 203-2-7:2007)
Оборудование газовое нагревательное для предприятий общественного питания. Часть 2-7. Специальные требования. Жаровни и грили с вертелом
57.
СТ РК IEC
60335-2-102-2012
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-102. Дополнительные требования к приборам, работающим на газовом, жидком и твердом топливе и имеющим электрические соединения

9. Арнаулы мақсаттағы өнеркәсіптік газ жанарғылары ("жарық" инфрақызыл сәулелі жылытқыштар)
58
2 және 3 қосым- шалар, 4, 5, 7 және 8-баптар
5 және 6-бөлімдер Р МЕМСТ 54446-2011 (ЕН 419-1:2009)
Тұрмыста қолдануға арналмаған, жарық сәулелі газ жылытқыштар. 1-бөлік. Қауіпсіздік талаптары
59
5 және 6-бөлімдер
Р МЕМСТ 54447-2011 (ЕН 419-2:2006)
Тұрмыста қолданылмайтын, үстіңгі жағынан сәулемен жылытуға арналған газ жылытқыштар. 2-бөлік. Энергияны ұтымды пайдалану
10. Газды жабық радиациялық сәуле шығарғыштар ("қараңғы" сәуле шығарғыштар)
60
2 және 3 қосым- шалар, 4, 5, 7 және 8-баптар
5 және 6-бөлімдер
Р МЕМСТ 54448-2011 (ЕН 416-1:2009)
Тұрмыста қолдануға арналмаған, бір жанарғысы бар құбырлы радиациялық газ жылытқыштар. 1-бөлік. Қауіпсіздік талаптары
61
5 және 6-бөлімдер Р МЕМСТ 54449-2011 (ЕН 416-2:2006)
Тұрмыста қолдануға арналмаған, бір жанарғысы бар құбырлы радиациялық газ жылытқыштар. 2-бөлік. Энергияны ұтымды пайдалану
11. Блоктық үрленетін жанарғылары бар ауа жылытқыштарды, кіріктірілген газды ауа жылытқыштары бар ауа баптағыштарды, мал шаруашылығы үй-жайларына арналған газды жылу генераторларын қоса, газды өнеркәсіптік (рекуперативті және қоспалауышты) ауа жылытқыштар
62
2 және 3 қосым- шалар, 4, 5, 7 және 8-баптар
4 және 5-бөлімдер МЕМСТ ЕN 1196-2013
Тұрмыстық және тұрмыстық емес мақсаттағы газ ауа жылытқыштар. Конденсациялық ауа жылытқыштарға қойылатын қосымша талаптар
63
4, 5 және 7-бөлімдер
БСТ ЕN 621-2006
Жану аймағына ауа беру және/немесе жанатын өнімдерді бұрып жіберу үшін желдеткішсіз, номиналды жылу қуаты 300 кВт аспайтын, тұрмыстық емес мақсаттағы үй-жайларды жылытуға арналған мәжбүрлі конвекциясы бар газ жылу генераторлары
64
4 – 6-бөлімдер
МЕМСТ 31848-2012
Газ пайдаланылатын өнеркәсіптік жабдық.
Ауа жылытқыштар.
Жалпы техникалық талаптар
65
4 – 6-бөлімдер
МЕМСТ 31849-2012
Газ пайдаланылатын өнеркәсіптік жабдық.
Қоспалауыш ауа жылытқыштар.
Жалпы техникалық талаптар
66
5 және 7-бөлімдер
МЕМСТ 32430-2013
(ЕN 1596:1998)
Сұйытылған көмірсутек газдарымен жұмыс істейтін, мәжбүрлі конвекциясы бар тұрмыстық емес мақсаттағы жылжымалы және тасымалды қоспалауыш ауа жылытқыштар. Жалпы техникалық талаптар және сынақ әдістері
67
МЕМСТ 32445-2013 (ЕN 621:2009)
Номиналды жылу қуаты 300 кВт аспайтын, жанарғылардың қосалқы желдеткіші жоқ, мәжбүрлі конвекциясы бар тұрмыстық емес мақсаттағы газ жылыту ауа жылытқыштар. Жалпы техникалық талаптар және сынақ әдістері
68
5, 6 және 8-бөлімдер
Р МЕМСТ 55202-2012 (ЕН 12669:2000)
Жылыжайлар мен сондай тұрмыстық емес үй-жайларды жылытуға арналған қоспалауыш газ ауа жылытқыштар
69
5, 6 және 8-бөлімдер
Р МЕМСТ 55203-2012 (ЕН 525:2009)
Номиналды жылу қуаты 300 кВт дейінгі, мәжбүрлі конвекциясы бар, тұрмыстық емес мақсаттағы үй-жайларды жылытуға арналған қоспалауыш газ ауа жылытқыштар
70
5, 6 және 8-бөлімдер
Р МЕМСТ 55204-2012 (ЕН 1020:2009)
Жануға ауа беру немесе жанатын өнімдерді бұрып жіберу үшін желдеткішпен жабдықталған, номиналды жылу қуаты 300 кВт аспайтын, тұрмыстық емес конвективті газ ауа жылытқыштар
71

9. Горелки газовые промышленные специального назначения (нагреватели «светлые» инфракрасного излучения)
58.
статьи 4, 5, 7 и 8, приложения 2 и 3
разделы 5 и 6
ГОСТ Р 54446-2011
(ЕН 419-1:2009)
Нагреватели светового излучения газовые, не предназначенные для бытового применения.
Часть 1. Требования безопасности
59.
разделы 5 и 6
ГОСТ Р 54447-2011
(ЕН 419-2:2006)
Нагреватели газовые для лучистого верхнего отопления, не применяемые в быту. Часть 2. Рациональное использование энергии
10. Радиационные излучатели газовые закрытые (излучатели «темные»)
60.
статьи 4, 5, 7 и 8, приложения 2 и 3
разделы 5 и 6
ГОСТ Р 54448-2011
(ЕН 416-1:2009)
Нагреватели трубчатые радиационные газовые с одной горелкой, не предназначенные для бытового применения. Часть 1. Требования безопасности
61.
разделы 5 и 6
ГОСТ Р 54449-2011
(ЕН 416-2:2006)
Нагреватели трубчатые радиационные газовые с одной горелкой, не предназначенные для бытового применения. Часть 2. Рациональное использование энергии
11. Воздухонагреватели газовые промышленные (рекуперативные и смесительные), включая воздухонагреватели с блочными дутьевыми горелками, кондиционеры со встроенными газовыми воздухонагревателями, теплогенераторы газовые для животноводческих помещений
62.
статьи 4, 5, 7 и 8, приложения 2 и 3
разделы 4 и 5
ГОСТ ЕN
1196-2013
Воздухонагреватели газовые бытового и небытового назначения. Дополнительные требования к конденсационным воздухонагревателям
63.
разделы 4, 5 и 7
СТБ ЕN 621-2006
Теплогенераторы газовые с принудительной конвекцией для обогрева помещений небытового назначения с номинальной тепловой мощностью не более 300 кВт без вентилятора для подачи воздуха в зону горения и/или отвода продуктов сгорания
64.
разделы 4 – 6
ГОСТ 31848-2012
Оборудование промышленное газоиспользующее. Воздухонагреватели. Общие технические требования
65.
разделы 4 – 6
ГОСТ 31849-2012
Оборудование промышленное газоиспользующее. Воздухонагреватели смесительные. Общие технические требования
66.
разделы 5 и 7
ГОСТ 32430-2013
(EN 1596:1998)
Воздухонагреватели смесительные передвижные и переносные небытового назначения с принудительной конвекцией, работающие на сжиженных углеводородных газах. Общие технические требования и методы испытаний
67.
ГОСТ 32445-2013 (EN 621:2009)
Воздухонагреватели газовые отопительные небытового назначения с принудительной конвекцией, без вспомогательного вентилятора горелок с номинальной тепловой мощностью не более
300 кВт. Общие технические требования и методы испытаний
68.
разделы 5, 6 и 8
ГОСТ Р 55202-2012
(ЕН 12669:2000)
Воздухонагреватели газовые смесительные для обогрева теплиц и аналогичных небытовых помещений
69.
разделы 5, 6 и 8
ГОСТ Р 55203-2012
(ЕН 525:2009)
Воздухонагреватели газовые смесительные c принудительной конвекцией для обогрева помещений небытового назначения с номинальной тепловой мощностью до 300 кВт
70.
разделы 5, 6 и 8
ГОСТ Р 55204-2012
(ЕН 1020:2009)
Воздухонагреватели небытовые газовые конвективные, оборудованные вентилятором для подачи воздуха на горение или отвода продуктов сгорания, с номинальной тепловой мощностью не более 300 кВт
71.

4 – 6-бөлімдер
ҚР СТ Р МЕМСТ 50670-2008
Газ пайдаланылатын өнеркәсіптік жабдық.
Ауа жылытқыштар.
Жалпы техникалық талаптар
ІІ. Блоктық автоматты жанарғылар
Блоктық өнеркәсіптік газ және құрамдастырылған жанарғылар
72
2 және 3 қосым- шалар, 4, 5, 7 және 8-баптар
4 – 6-бөлімдер
МЕМСТ 21204-97
Өнеркәсіптік газ жанарғылар. Жалпы техникалық талаптар
73
4 – 6-бөлімдер
МЕМСТ 27824-2000
Сұйытылған отынға арналған өнеркәсіптік жанарғылар. Жалпы техникалық талаптар
74
4-бөлім
МЕМСТ 31850-2012 (ЕN 676:1996)
Ауа мәжбүрлеп берілетін автоматты газ жанарғылар.
Техникалық талаптар, қауіпсіздік талаптары және сынақ әдістері
75
БСТ ЕN 676-2012
Жану үшін ауа мәжбүрлеп берілетін автоматты газ жанарғылар
76
3-бөлім
Р МЕМСТ 50591-2013
Газ пайдаланылатын жылу агрегаттары.
Өнеркәсіптік газ жанарғылар. Жанатын өнімдердегі NOx концентрациясының шекті нормалары
III. Жабдыққа кіріктіруге арналған құрылғылар
1. Энергияның бөгде көзін пайдаланбай жұмыс істейтін газ қысымын реттеуіштер
77
2 және 3 қосым- шалар, 4, 5, 7 және 8-баптар
2 және 5-бөлімдер
МЕМСТ 11881-76
Өнеркәсіптік аспаптардың мемлекеттік жүйесі (ГСП). Энергияның бөгде көзін пайдаланбай жұмыс істейтін реттеуіштер. Жалпы техникалық шарттар
78
4 және 6 – 8-бөлімдер
Р МЕМСТ 54823-2011 (ЕН 88-2:2007)
Газ аппараттарына арналған қысым реттеуіштер және солармен жалғанған сақтандырғыш құрылғылар. 2-бөлік. Кірердегі қысымы 50 кПа-дан асатын, қоса алғанда 500 кПа дейін болатын реттеуіштер
79
4 және 6 – 8-бөлімдер
Р МЕМСТ 54824-2011 (ЕН 88-1:2007)
Газ аппараттарына арналған қысым реттеуіштер және солармен жалғанған сақтандырғыш құрылғылар. 1-бөлік. Кірердегі қысымы қоса алғанда 50 кПа дейін болатын реттеуіштер
80
БСТ ЕN 4 88-1-2012
Газ аспаптарына арналған қысым реттеуіштер және қауіпсіздікті қамтамасыз ету құрылғылары. 1-бөлік. Кірердегі қысымы 50 кПа дейін болатын реттеуіштер
81
БСТ ЕN 88-2-2012
Газ аспаптарына арналған қысым реттеуіштер және қауіпсіздікті қамтамасыз ету құрылғылары. 2-бөлік. Кірердегі қысымы 500 мбар-дан жоғары, бірақ 5 бар-дан аспайтын реттеуіштер
2. Газ баллондарына орнатылатын редукторлар
82
2 және 3 қосым- шалар, 4, 5, 7 және 8-баптар
1 – 3-бөлімдер
МЕМСТ 21805-94
1,6 МПа дейінгі қысымға арналған сұйытылған көмірсутек газдарының қысым реттеуіштері. Жалпы техникалық шарттар
3. Газ жанарғылары мен аппараттарына арналған аспаптар және автоматтандыру құралдары
(автоматты тұтатуға арналған блоктар мен панельдер)
83
2 және 3 қосым- шалар, 4, 5, 7 және 8-баптар
2 – 4 және 7-бөлімдер
Р МЕМСТ 52219-2012 (ЕН 298:2003)
Газ жанарғылары мен аппараттарына арналған автоматты басқару жүйелері. Жалпы техникалық талаптар және сынақ әдістері

разделы 4 – 6
СТ РК ГОСТ Р 50670-2008
Оборудование промышленное газоиспользующее. Воздухонагреватели. Общие технические требования
II. Блочные автоматические горелки
Горелки газовые и комбинированные блочные промышленные
72.
статьи 4, 5, 7 и 8, приложения 2 и 3
разделы 4 – 6
ГОСТ 21204-97
Горелки газовые промышленные. Общие технические требования
73.
разделы 4 – 6
ГОСТ 27824-2000
Горелки промышленные на жидком топливе. Общие технические требования
74.
раздел 4
ГОСТ 31850-2012
(EN 676:1996)
Горелки газовые автоматические с принудительной подачей воздуха. Технические требования, требования безопасности и методы испытаний
75.
СТБ EN 676-2012
Горелки газовые автоматические с принудительной подачей воздуха для горения
76.
раздел 3
ГОСТ Р 50591-2013
Агрегаты тепловые газопотребляющие. Горелки газовые промышленные. Предельные нормы концентраций NOx в продуктах сгорания
III. Устройства, предназначенные для встраивания в оборудование
1. Регуляторы давления газа, работающие без постороннего источника энергии
77.
статьи 4, 5, 7 и 8, приложения 2 и 3
разделы 2 и 5
ГОСТ 11881-76
ГСП. Регуляторы, работающие без использования постороннего источника энергии. Общие технические условия
78.
разделы 4 и 6 – 8
ГОСТ Р 54823-2011 (ЕН 88-2:2007)
Регуляторы давления и соединенные с ними предохранительные устройства для газовых аппаратов. Часть 2. Регуляторы с давлением на входе свыше 50 кПа до 500 кПа включительно
79.
разделы 4 и 6 – 8
ГОСТ Р 54824-2011 (ЕН 88-1:2007)
Регуляторы давления и соединенные с ними предохранительные устройства для газовых аппаратов. Часть 1. Регуляторы с давлением на входе до 50 кПа включительно
80.
СТБ EN 88-1-2012
Регуляторы давления и устройства обеспечения безопасности для газовых приборов. Часть 1. Регуляторы с давлением на входе до 50 кПа
81.
СТБ EN 88-2-2012
Регуляторы давления и устройства обеспечения безопасности для газовых приборов. Часть 2. Регуляторы с давлением на входе свыше 500 мбар, но не более 5 бар
2. Редукторы к баллонам газовым
82.
статьи 4, 5, 7 и 8, приложения 2 и 3
разделы 1 – 3
ГОСТ 21805-94
Регуляторы давления для сжиженных углеводородных газов на давление до 1,6 МПа. Общие технические условия
3. Приборы и средства автоматизации для газовых горелок и аппаратов (блоки и панели для автоматического розжига)
83.
статьи 4, 5, 7 и 8, приложения 2 и 3
разделы 2 – 4 и 7
ГОСТ Р 52219-2012
(ЕН 298:2003)
Системы управления автоматические для газовых горелок и аппаратов. Общие технические требования и методы испытаний

4. Газ реттегіш және ілмекті-сақтандырғыш арматура (автоматты айыру клапандары, қысым реттеуіштер, жалынды бақылайтын термоэлектрлік құрылғылар, крандар, механикалық термостаттар, көп функционалды құрылғылар)
84
2 және 3 қосым- шалар, 4, 5, 7 және 8-баптар
6, 7 және 9-бөлімдер
МЕМСТ 32028-2012 (ЕN 161:2001)
Газ жанарғылары мен аппараттарына арналған автоматты айыру клапандары. Жалпы техникалық талаптар және сынақ әдістері
85
4 – 6 және 8-бөлімдер
МЕМСТ 32029-2012 (ЕN 257:1992)
Газ аппараттарына арналған механикалық термостаттар (термореттеуіштер). Жалпы техникалық талаптар және сынақ әдістері
86
5-бөлім
МЕМСТ 32032-2013
(ЕN 1106:2010)
Газ аппараттарына арналған крандар. Жалпы техникалық талаптар және сынақ әдістері
87
2, 3 және 5-бөлімдер
Р МЕМСТ 51843-2001
Газ аппараттарына арналған жалынды бақылау құрылғылары. Жалынды бақылайтын термоэлектрлік құрылғылар. Жалпы техникалық талаптар және сынақ әдістері
88
6 – 8-бөлімдер
Р МЕМСТ
54823-2011 ЕН 88-2:2007)
Газ аппараттарына арналған қысым реттеуіштер және солармен жалғанған сақтандырғыш құрылғылар. 2-бөлік. Кірердегі қысымы 50 кПа-дан асатын, қоса алғанда 500 кПа-ға дейін болатын реттеуіштер
89
6 – 8-бөлімдер
Р МЕМСТ 54824-2011 (ЕН 88-1:2007)
Газ аппараттарына арналған қысым реттеуіштер және солармен жалғанған сақтандырғыш құрылғылар. 1-бөлік. Кірердегі қысымы қоса алғанда 50 кПа дейін болатын реттеуіштер
90
4 және 6 – 9-бөлімдер
Р МЕМСТ 55205-2012 (ЕН 1854:2010)
Пневматикалық типті газ жанарғылары мен аппараттарына арналған қысым бақылау датчиктері
91
4, 5 және 7-бөлімдер
Р МЕМСТ 55206-2012 (ЕН 12067-1:1998)
Газ жанарғылары мен газ пайдаланылатын аппараттар үшін газ/ауа арақатынасын реттеуіштер. 1-бөлік. Пневматикалық типті реттеуіштер
92
4 және 6 – 8-бөлімдер
Р МЕМСТ 55207-2012 (ЕН 12067-2:2007)
Газ жанарғылары мен газ пайдаланылатын аппараттар үшін газ/ауа арақатынасын реттеуіштер. 2-бөлік. Электрондық типті реттеуіштер
93
5 және 6-бөлімдер
Р МЕМСТ 55208-2012 (ЕN 1643:2000)
Газ жанарғылары мен газ аспаптарына арналған автоматты ілмекті клапандардың бітеулігін бақылау жүйелері
94
6, 7 және 9-бөлімдер
Р МЕМСТ 55209-2012 (ЕН 13611:2007)
Газ жанарғылары мен газ аспаптарына арналған қауіпсіздік, реттеу және басқару құрылғылары. Жалпы талаптар
95
БСТ ЕN 13611-2012
Қауіпсіздікті қамтамасыз ету құрылғылары және газ жанарғылары мен газ аспаптарын басқару құрылғылары. Жалпы техникалық талаптар
5. Газ жанарғылары мен аппараттарына арналған икемді болат жалғаушы құбыршектер
96
2 және 3 қосым- шалар, 4, 5, 7 және 8-баптар
2 және 9-бөлімдер
Р МЕМСТ 52209-2004
Газ жанарғылары мен аппараттарына арналған жалғаушылар. Жалпы техникалық шарттар және сынақ әдістері
".

4. Арматура газорегулирующая и запорно-предохранительная (клапаны автоматические отсечные, регуляторы давления, термоэлектрические устройства контроля пламени, краны, термостаты механические, устройства многофункциональные)
84.
статьи 4, 5, 7 и 8, приложения 2 и 3
разделы 6, 7 и 9
ГОСТ 32028-2012
(EN 161:2001)
Клапаны автоматические отсечные для газовых горелок и аппаратов. Общие технические требования и методы испытаний
85.
разделы 4 – 6 и 8
ГОСТ 32029-2012
(EN 257:1992)
Термостаты (терморегуляторы) механические для газовых аппаратов. Общие технические требованияи методы испытаний
86.
раздел 5
ГОСТ 32032-2013 (EN 1106:2010)
Краны для газовых аппаратов. Общие технические требования и методы испытаний
87.
разделы 2, 3 и 5
ГОСТ Р 51843-2001
Устройства контроля пламени для газовых аппаратов.
Термоэлектрические устройства контроля пламени. Общие технические требования и методы испытаний
88.
разделы 6 – 8
ГОСТ Р 54823-2011 (ЕН 88-2:2007)
Регуляторы давления и соединенные с ними предохранительные устройства для газовых аппаратов. Часть 2. Регуляторы с давлением
на входе свыше 50 кПа
до 500 кПа включительно
89.
разделы 6 – 8
ГОСТ Р 54824-2011 (ЕН 88-1:2007)
Регуляторы давления и соединенные с ними предохранительные устройства для газовых аппаратов. Часть 1. Регуляторы с давлением
на входе до 50 кПа включительно
90.
разделы 4 и 6 – 9
ГОСТ Р 55205-2012
(ЕН 1854:2010)
Датчики контроля давления для газовых горелок и аппаратов пневматического типа
91.
разделы 4, 5 и 7
ГОСТ Р 55206-2012
(ЕН 12067-1:1998)
Регуляторы соотношения газ/воздух для газовых горелок и газопотребляющих аппаратов. Часть 1. Регуляторы пневматического типа
92.
разделы 4 и 6 – 8
ГОСТ Р 55207-2012
(ЕН 12067-2:2007)
Регуляторы соотношения газ/воздух для газовых горелок и газопотребляющих аппаратов. Часть 2. Регуляторы электронного типа
93.
разделы 5 и 6
ГОСТ Р 55208-2012 (ЕN 1643:2000)
Системы контроля герметичности автоматических запорных клапанов для газовых горелок и газовых приборов
94.
разделы 6, 7 и 9
ГОСТ Р 55209-2012
(ЕН 13611:2007)
Устройства безопасности, регулирования и управления для газовых горелок и газовых приборов. Общие требования
95.
СТБ ЕN 13611-2012
Устройства обеспечения безопасности и устройства управления газовыми горелками и газовыми приборами. Общие технические требования
5. Соединения-шланги стальные гибкие для газовых горелок и аппаратов
96.
статьи 4, 5, 7 и 8, приложения 2 и 3
разделы 2 и 9
ГОСТ Р 52209-2004
Соединения для газовых горелок и аппаратов. Общие технические условия и методы испытаний

2. Кеден одағының көрсетілген Шешіммен бекітілген "Газ тәріздес отынмен жұмыс істейтін аппараттардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 016/2011) талаптарын қолдану және орындау үшін қажет зерттеулер (сынақтар) мен өлшеулер қағидалары және әдістері, соның ішінде үлгілерді іріктеу және өнімдер сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру (растау) қағидалары қамтылатын стандарттар тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Кеден одағы Комиссиясының
2011 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 875 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 3 ақпандағы
№ 9 шешімінің редакциясында)
Кеден одағының "Газ тәріздес отынмен жұмыс істейтін аппараттардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 016/2011) талаптарын қолдану және орындау үшін қажет зерттеулер (сынақтар) мен өлшеулер қағидалары және әдістері, соның ішінде үлгілерді іріктеу және өнімдер сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру (растау) қағидалары қамтылатын стандарттар ТІЗБЕСІ
р/с
Кеден одағы техникалық
регламентінің элементтері
Стандарт
белгілемесі
Стандарт
атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
І. Тамақ дайындауға, жылуға және ыстық сумен жабдықтауға арналған газ пайдаланылатын жабдық
1. Тұрмыстық жылыту газ аппараттары (су контуры бар жылыту және аралас аппараттар, конвекторлар, каминдер, ауа жылытқыштар, кіріктірілген газды ауа жылытқыштары бар ауа баптағыштар)
1
2 және 3 қосым-шалар, 4, 5, 7
және 8-баптар
5-бөлім
МЕМСТ ЕN 613-2010
Автономды конвективті газ жылытқыштары
2
6-бөлім
БСТ ЕN 778-2009
Жану аймағына ауа беру және/немесе жанатын өнімдерді бұрып жіберу үшін желдеткішсіз, номиналды жылу қуаты 70 кВт аспайтын, тұрмыстық мақсаттағы үй-жайларды жылытуға арналған мәжбүрлі конвекциясы бар газды ауа жылытқыштар
3
6-бөлім
БСТ ЕN 1319-2009
Желдеткіші бар, номиналды жылу қуаты 70 кВт аспайтын, тұрмыстық мақсаттағы үй-жайларды жылытуға арналған мәжбүрлі конвекциясы бар газды ауа жылытқыштар
4
4-бөлім
МЕМСТ 20219-74
Су контуры бар тұрмыстық жылыту газ аппараттары. Техникалық шарттар
5
1, 2 және 5-бөлімдер
МЕМСТ 20219-93
Су контуры бар тұрмыстық жылыту газ аппараттары. Техникалық шарттар
6
6-бөлім
МЕМСТ 32441-2013 (ЕN 461:1999)
Жылу қуаты 10 кВт аспайтын, сұйытылған көмірсутек газдарына арналған тұрмыстық емес мақсаттағы мұржасыз жылыту аппараттары
7
7-бөлім
МЕМСТ 32447-2013
Жанарғыларының кіріктірілген қосалқы желдеткіші бар автономды жылыту газ конвекторлары
8
7-бөлім
МЕМСТ 32451-2013
Ашық фронтальды беті бар автономды жылыту газ аппараттары
9
5-бөлім
Р МЕМСТ 51377-99 (ЕN 613-1991)
Тұрмыстық жылыту газ конвекторлары. Қауіпсіздік талаптары және сынақ әдістері
10

2. Перечень стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза «О безопасности аппаратов, работающих на газообразном топливе» (ТР ТС 016/2011) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции, утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
«УТВЕРЖДЕН
Решением Комиссии
Таможенного союза
от 9 декабря 2011 г. № 875
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 3 февраля 2015 г. № 9)
ПЕРЕЧЕНЬ
стандартов, содержащих правила и методы
исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила
отбора образцов, необходимые для применения и исполнения
требований технического регламента Таможенного союза
«О безопасности аппаратов, работающих на газообразном
топливе» (ТР ТС 016/2011) и осуществления оценки
(подтверждения) соответствия продукции
№ п/п
Элементы технического регламента Таможенного союза
Обозначение стандарта
Наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
5
I. Газоиспользующее оборудование, предназначенное для приготовления пищи, отопления и горячего водоснабжения
1. Аппараты отопительные газовые бытовые (аппараты отопительные и комбинированные с водяным контуром, конвекторы, камины, воздухонагреватели,кондиционеры со встроенными газовыми воздухонагревателями)
1.
статьи 4, 5, 7 и 8, приложения 2 и 3
раздел 5
ГОСТ ЕN 613-2010
Нагреватели газовые автономные конвективные
2.
раздел 6
СТБ EN 778-2009
Воздухонагреватели газовые с принудительной конвекцией для обогрева помещений бытового назначения с номинальной тепловой мощностью не более 70 кВт без вентилятора для подачи воздуха в зону горения и/или отвода продуктов сгорания
3.
раздел 6
СТБ EN 1319-2009
Воздухонагреватели газовые с принудительной конвекцией для обогрева помещений бытового назначения с номинальной тепловой мощностью не более 70 кВт с вентилятором
4.
раздел 4
ГОСТ 20219-74
Аппараты отопительные газовые бытовые с водяным контуром. Технические условия
5.
разделы 1, 2 и 5
ГОСТ 20219-93
Аппараты отопительные газовые бытовые с водяным контуром. Технические условия
6.
раздел 6
ГОСТ 32441-2013
(EN 461:1999)
Аппараты отопительные бездымоходные небытового назначения для сжиженных углеводородных газов тепловой мощностью не более 10 кВт
7.
раздел 7
ГОСТ 32447-2013
Конвекторы газовые отопительные автономные со встроенным вспомогательным вентилятором горелок
8.
раздел 7
ГОСТ 32451-2013
Аппараты газовые отопительные автономные с открытой фронтальной поверхностью
9.
раздел 5
ГОСТ Р 51377-99
(EN 613-1991)
Конвекторы отопительные газовые бытовые. Требования безопасности
и методы испытаний
10.