Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 18 қазандағы № 823 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 19 мамырдағы № 55 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 4-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне
№ 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Кеден одағы Комиссиясының "Машиналар мен жабдықтар қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентін қабылдау туралы" 2011 жылғы 18 қазандағы № 823 шешіміне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы                                                В. Христенко
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2015 жылғы 19 мамырдағы
№ 55 шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 18 қазандағы № 823 шешіміне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР
1. Аталған Шешіммен бекітілген, ерікті түрде қолданылуы нәтижесінде "Машиналар мен жабдықтар қауіпсіздігі туралы" Кеден одағы техникалық регламенті (КО ТР 010/2011) талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін стандарттар тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Кеден одағы комиссиясының
2011 жылғы 18 қазандағы
№ 823 шешімімен
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2015 жылғы 19 мамырдағы
№ 55 шешімі редакциясында)
БЕКІТІЛГЕН
Ерікті түрде қолданылуы нәтижесінде "Машиналар мен
жабдықтар қауіпсіздігі туралы" Кеден одағы техникалық
регламенті (КО ТР 010/2011) талаптарының сақталуы
қамтамасыз етілетін стандарттар ТІЗБЕСІ
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
І. А тобының стандарттары (қауіпсіздіктің жалпы техникалық мәселелері)
1
4 және 5-баптар,
1 және
2-қосымшалар
МЕМСТ ЕН
1050-2002
Машиналар қауіпсіздігі. Тәуекелді бағалау мен айқындау қағидаттары
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
2
4 және 6 – 8-бөлімдер
МЕМСТ
2.601-2006
Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары
3
4 және 5-бөлімдер МЕМСТ Р ИСО 12100-1-2007
Машиналар қауіпсіздігі. Негізгі ұғымдар, құрастырудың жалпы қағидаттары. 1-бөлік. Негізгі терминдер, әдіснама
4
4 – 6-бөлімдер МЕМСТ Р ИСО 12100-2-2007
Машиналар қауіпсіздігі. Негізгі ұғымдар, құрастырудың жалпы қағидаттары. 2-бөлік. Техникалық қағидаттар
5
МЕМСТ Р

О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 18 октября 2011 г. № 823
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 мая 2015 года № 55
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Комиссии Таможенного союза от 18 октября 2011 г. № 823 «О принятии технического регламента Таможенного союза «О безопасности машин и оборудования» изменения согласно приложению
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии              В. Христенко
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии Евразийской
экономической комиссии
от 19 мая 2015 г. № 55
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Комиссии Таможенного союза
от 18 октября 2011 г. № 823
1. Перечень стандартов, в результате применения которых
на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза «О безопасности машин
и оборудования» (ТР ТС 010/2011), утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
«УТВЕРЖДЕН
Решением Комиссии
Таможенного союза
от 18 октября 2011 г. № 823
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 19 мая 2015 г. № 55
ПЕРЕЧЕНЬ
стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза «О безопасности машин
и оборудования» (ТР ТС 010/2011)
п/п
Элементы технического регламента Таможенного союза
Обозначение стандарта
Наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
5
I.  Стандарты группы A (общетехнические вопросы безопасности)
1
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ ЕН 1050-2002
Безопасность машин. Принципы оценки и определения риска
2
разделы 4 и 6 – 8
ГОСТ 2.601-2006
Единая система конструкторской   документации.
Эксплуатационные документы
3
разделы 4 и 5
ГОСТ Р ИСО 12100-1-2007
Безопасность машин. Основные понятия, общие принципы конструирования. Часть 1. Основные термины, методология
4
разделы 4 – 6
ГОСТ Р ИСО 12100-2-2007
Безопасность машин. Основные понятия, общие принципы конструирования. Часть 2. Технические принципы
5

53387-2009 (ИСО/КО 14798:2006)
Лифттер, эскалаторлар және жолаушы конвейерлері. Талдау және тәуекелді азайту әдіснамасы
ІІ. В тобының стандарттары (қауіпсіздіктің топтық мәселелері)
6
4 және
5-баптар,
1 және
2-қосымшалар
5-бөлім
МЕМСТ ИСО 8995-2002
Көру эргономикасының қағидаттары. Үй-жайлар ішіндегі жұмыс жүйелеріне жарық түсіру
7
6 – 10-бөлімдер МЕМСТ ИСО 13851-2006
Жабдықтар қауіпсіздігі. Екіқолмен басқару құрылғылары. Құрастырудың функционалдық аспектілері мен қағидаттары
8
6 және 8-бөлімдер МЕМСТ ИСО 13855-2006
Жабдықтар қауіпсіздігі. Адам денесі мүшелерінің жақындау жылдамдығы ескеріле отырып,қорғау құрылғыларын орналастыру
9

ГОСТ Р 53387-2009 (ИСО/ТС 14798:2006)
Лифты, эскалаторы и пассажирские конвейеры. Методология анализа и снижения риска
II.  Стандарты группы B (групповые вопросы безопасности)
статьи 4 и 5,
приложения 1 и 2
раздел 5
ГОСТ ИСО 8995-2002
Принципы зрительной эргономики. Освещение рабочих систем внутри помещений
разделы  6 – 10
ГОСТ ИСО 13851-2006
Безопасность оборудования.  Двуручные устройства управления. Функциональные аспекты и принципы конструирования
разделы 6 и 8
ГОСТ ИСО  13855-2006
Безопасность оборудования. Расположение защитных устройств с учетом скоростей приближения частей тела человека

4 – 6-бөлімдер
МЕМСТ Р ИСО
14122-4-2009
Машиналар қауіпсіздігі. Машиналарға қол жеткізудің стационарлық құралдары. 4-бөлік. Тік сатылар
27
3 – 9-бөлімдер
МЕМСТ Р ИСО
14738-2007
Машиналар қауіпсіздігі. Машиналардың жұмыс орындарын жобалау кезіндегі антропометриялық талаптар
28
3 және 4-бөлімдер
МЕМСТ Р ИСО
15534-1-2009
Қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшінмашиналарды эргономикалық жобалау. 1-бөлік. Машина ішіне адамның бүкіл денесінің кіруі үшін ойықтардың мөлшерлерін айқындау қағидаттары
29
3 және 4-бөлімдер
МЕМСТ Р ИСО
15534-2-2009
Қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшінмашиналарды эргономикалық жобалау. 2-бөлік. Кіру саңылауларының мөлшерлерін айқындау қағидаттары
30
3 және 4-бөлімдер
МЕМСТ Р ИСО
15534-3-2009
Қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшінмашиналарды эргономикалық жобалау. 3-бөлік. Антропометриялық деректер
31
4 – 6, 8 және
9-бөлімдер
СТБ ИСО
13849-1-2005
Машиналар қауіпсіздігі. Басқару жүйелерінің қауіпсіздік элементтері. 1-бөлік. Құрастырудың жалпы қағидаттары
32
СТБ ISO
13857-2010
Машиналар қауіпсіздігі. Аяқ-қолдардың қауіпті аймаққа түсіп кетуінен қорғау үшін қауіпсіз арақашықтық
33
СТБ ИСО
14122-1-2004
Машиналар қауіпсіздігі. Механизмдерге ұдайы қол жеткізу құралдары. 1-бөлік. Ұдайы қол жеткізу құралдарын екі деңгей арасынан таңдау
34
СТБ ИСО
14122-2-2004
Машиналар қауіпсіздігі. Механизмдерге ұдайы қол жеткізу құралдары. 2-бөлік. Жұмыс платформалары мен өтпежолдар
35
СТБ ISO
14159-2011
Машиналар қауіпсіздігі.
Машиналар конструкциясына қойылатын гигиеналық талаптар
36
СТБ МЭК
60204-31-2006
Машиналар қауіпсіздігі. Машиналар мен механизмдердің электр жабдықтары. 31-бөлік. Қосымша қауіпсіздік талаптары және тігін машиналарына, қондырғылары мен жүйелеріне қойылатын электрмагниттік үйлесімділік талаптары
37
СТБ ІЕС
60335-1-2013
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік.
1-бөлік. Жалпы талаптар
38
СТБ МЭК
61310-1-2005
Машиналар қауіпсіздігі. Индикаттау, таңбалау және іске қосу. 1-бөлік. Көрнекі, дыбыстық және сезімдік сигналдарға қойылатын талаптар
39
СТБ МЭК
61310-2-2005
Машиналар қауіпсіздігі. Индикаттау, таңбалау және іске қосу. 2-бөлік. Таңбалауға қойылатын талаптар
40
СТБ МЭК
61310-3-2005
Машиналар қауіпсіздігі. Индикаттау, таңбалау және іске қосу. 3-бөлік. Басқару органдарын орналастыру мен олардың жұмыс істеуіне қойылатын талаптар
41
СТ РК МЭК
61310-1-2008
Машиналар қауіпсіздігі. Индикаттау, таңбалау және іске қосу. 1-бөлік. Көрнекі, дыбыстық және сезімдік сигналдарға қойылатын талаптар
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
42
СТБ РК МЭК
61310-2-2008
Машиналар қауіпсіздігі. Индикаттау, таңбалау және іске қосу. 2-бөлік. Таңбалауға қойылатын талаптар
43

разделы 4 – 6
ГОСТ Р ИСО 14122-4-2009
Безопасность машин.
Средства доступа к машинам стационарные. Часть 4. Лестницы вертикальные
27
разделы 3 – 9
ГОСТ Р ИСО 14738-2007
Безопасность машин. Антропометрические требования при проектировании рабочих мест машин
28
разделы 3 и 4
ГОСТ Р ИСО 15534-1-2009
Эргономическое проектирование    машин для обеспечения  безопасности. Часть 1. Принципы определения размеров проемов для доступа всего тела человека внутрь машины
29
разделы 3 и 4
ГОСТ Р ИСО 15534-2-2009
Эргономическое проектирование    машин для обеспечения  безопасности. Часть 2. Принципы определения размеров отверстий доступа
30
разделы 3 и 4
ГОСТ Р ИСО 15534-3-2009
Эргономическое проектирование    машин для обеспечения  безопасности. Часть 3. Антропометрические данные
31
разделы 4 – 6, 8 и 9
СТБ ИСО 13849-1-2005
Безопасность машин. Элементы безопасности систем управления. Часть 1. Общие принципы конструирования
32
СТБ ISO 13857-2010
Безопасность машин. Безопасные  расстояния для предохранения верхних и нижних конечностей от попадания в опасную зону
33
СТБ ИСО 14122-1-2004
Безопасность машин.
Средства доступа к механизмам постоянные. Часть 1. Выбор постоянных средств доступа между двумя уровнями
34
СТБ ИСО  14122-2-2004
Безопасность машин.
Средства доступа к механизмам постоянные. Часть 2. Рабочие платформы и проходы
35
СТБ ISO 14159-2011
Безопасность машин. Гигиенические требования к конструкции машин
36
СТБ МЭК 60204-31-2006
Безопасность машин. Электрооборудование машин и механизмов. Часть 31. Дополнительные требования безопасности и требования электромагнитной совместимости к швейным машинам, установкам
и системам
37
СТБ IEC 60335-1-2013
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 1. Общие требования
38
СТБ МЭК 61310-1-2005
Безопасность машин. Индикация,   маркировка и запуск. Часть 1. Требования к визуальным, звуковым и осязаемым сигналам
39
СТБ МЭК 61310-2-2005
Безопасность машин. Индикация, маркировка и запуск. Часть 2. Требования к маркировке
40
СТБ МЭК 61310-3-2005
Безопасность машин. Индикация, маркировка и запуск. Часть 3. Требования к размещению и функционированию органов управления
41
СТ РК МЭК
61310-1-2008
Безопасность машин. Индикация, маркировка и запуск. Часть 1. Требования к визуальным, звуковым и осязаемым сигналам
42
СТ РК МЭК
61310-2-2008
Безопасность машин. Индикация, маркировка и запуск. Часть 2. Требования к маркировке
43

3-бөлім
СТБ ЕН
547-1-2003
Машиналар қауіпсіздігі. Адам денесінің мөлшерлері. 1-бөлік. Адамның машиналар жанындағы жұмыс орындарына бүкіл денесімен кіруі үшін өтпежолдар мөлшерлерін айқындауға арналған негізгі қағидаттар
44
СТБ ЕН
547-2-2003
Машиналар қауіпсіздігі. Адам денесінің мөлшерлері. 2-бөлік. Жекелеген дене мүшелерінің кіру саңылаулары мөлшерлерін айқындауға арналған негізгі қағидаттар
45
СТБ ЕН
547-3-2003
Машиналар қауіпсіздігі. Адам денесінің мөлшерлері. 3-бөлік.
Антропометриялық деректер
46
СТБ ЕН 547-2006
Машиналар қауіпсіздігі. Екі қолмен басқару құрылғысы. Құрастыру қағидаттары
47
4 және 5-бөлімдер
СТБ ЕН
614-1-2007
Машиналар қауіпсіздігі. Жобалаудың эргономикалық қағидаттары. 1-бөлік. Терминдер, анықтамалар және жалпы қағидаттар
48
СТБ ЕН
614-2-2005
Машиналар қауіпсіздігі. Жобалаудың эргономикалық қағидаттары. 2-бөлік. Машиналарды топтастыру мен жұмыс тапсырмалары арасындағы өзара байланыс
49
СТБ ЕН
894-1-2003
Машиналар қауіпсіздігі.
Индикаторларды және басқару органдарын ресімдеуге қойылатын эргономикалық талаптар. 1-бөлік. Оператордың индикаторлармен және басқару органдарымен өзара іс-әрекеті кезіндегі жалпы басшылық қағидаттар
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
50
СТБ ЕН
894-3-2003
Машиналар қауіпсіздігі. Индикаторларды және басқару органдарын ресімдеуге қойылатын эргономикалық талаптар. 3-бөлік. Басқару органдары
51
СТБ ЕН 999-2003
Машиналар қауіпсіздігі. Адам денесі мүшелерінің жақындау жылдамдығы ескеріле отырып, сақтандыру құрылғыларын орналастыру
52
СТБ ЕН
1005-3-2005
Машиналар қауіпсіздігі. Адамның физикалық сипаттамалары. 3-бөлік. Машиналармен жұмыс істеу кезінде адамның физикалық күш жұмсауының ұсынылатын мәндері
53
СТБ ЕН
1299-2006
Тербелістер және механикалық соққылар. Машиналарды дірілден оқшаулау. Тербеліс көздерін оқшаулау бойынша нұсқаулар
54
СТБ ЕН
12198-1-2003
Машиналар қауіпсіздігі.
Машиналардан шығатын сәулелену қауіптілігін бағалау және азайту.
1-бөлік. Жалпы қағидаттар
55
СТБ ЕН
13478-2006
Машиналар қауіпсіздігі. Өртке қарсы қорғау
56

раздел 3
СТБ ЕН 547-1-2003
Безопасность машин. Размеры тела человека. Часть 1. Основные  принципы для определения размеров прохода для доступа человека всем телом к рабочим местам у машин
44
СТБ ЕН 547-2-2003
Безопасность машин. Размеры тела человека. Часть 2. Основные  принципы для определения размеров отверстий доступа отдельными частями тела
45
СТБ ЕН 547-3-2003
Безопасность машин. Размеры тела человека. Часть 3. Антропометрические данные
46
СТБ ЕН 574-2006
Безопасность машин. Устройство управления двуручное. Принципы конструирования
47
разделы 4 и 5
СТБ ЕН 614-1-2007
Безопасность машин. Эргономические принципы проектирования. Часть 1. Термины, определения и общие принципы
48
СТБ ЕН 614-2-2005
Безопасность машин. Эргономические принципы проектирования. Часть 2. Взаимосвязь между компоновкой машин и рабочими заданиями
49
СТБ ЕН 894-1-2003
Безопасность машин. Эргономические требования к оформлению индикаторов  и органов управления. Часть 1. Общие руководящие принципы при взаимодействии оператора с индикаторами и органами управления
50
СТБ ЕН 894-3-2003
Безопасность машин. Эргономические  требования к оформлению индикаторов и органов управления.
Часть 3. Органы управления
51
СТБ ЕН 999-2003
Безопасность машин. Расположение предохранительных устройств с учетом скорости приближения частей тела человека
52
СТБ ЕН 1005-3-2005
Безопасность машин. Физические характеристики человека.
Часть 3. Рекомендуемые значения физических усилий человека при работе с машинами
53
СТБ ЕН 1299-2006
Колебания и удары механические.
Виброизоляция машин.
Указания по изоляции источников колебаний
54
СТБ ЕН 12198-1-2003
Безопасность машин. Оценка и уменьшение опасности излучения, исходящего от машин.
Часть 1. Общие принципы
55
СТБ ЕН 13478-2006
Безопасность машин.
Противопожарная защита
56

4 және 5-бөлімдер
МЕМСТ 12.1.001-89
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Ультрадыбыс. Жалпы қауіпсіздік талаптары
57
2-бөлім
МЕМСТ 12.1.002-84
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өнеркәсіптік жиіліктің электр өрістері. Кернеуліліктің рұқсат етілетін деңгейлері және жұмыс орындарында бақылау жүргізуге қойылатын талаптар
58
2 – 4-бөлімдер
МЕМСТ 12.1.003-83
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Шуыл. Жалпы қауіпсіздік талаптары
59
2 – 4-бөлімдер,
7-қосымша
МЕМСТ 12.1.004-91
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт қауіпсіздігі. Жалпы талаптар
60
2 – 5-бөлімдер
МЕМСТ 12.1.005-88
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жұмыс аймағындағы ауаға қойылатын жалпы санитариялық-гигиеналық талаптар
61
2 – 4-бөлімдер
МЕМСТ 12.1.007-76
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Зиянды заттар. Сыныпталуы және жалпы қауіпсіздік талаптары
62
2 – 6-бөлімдер
МЕМСТ 12.1.010-76
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жарылыс қауіпсіздігі. Жалпы талаптар
63
4 және 5-бөлімдер
МЕМСТ 12.1.012-2004
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Діріл қауіпсіздігі. Жалпы талаптар
64
МЕМСТ 12.1.018-93
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Статикалық электр көзінің өрт-жарылыс қауіпсіздігі. Жалпы талаптар
65
МЕМСТ 12.1.019-2009
Еңбек қауіпсіздігі жүйесі. Электр қауіпсіздігі. Жалпы талаптар және қорғану түрлерінің номенклатурасы
66
2 – 6-бөлімдер
МЕМСТ 12.1.030-81
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Электр қауіпсіздігі. Қорғаныштық жерге қосу, бейтараптау
67
3 – 5-бөлімдер
МЕМСТ 12.1.040-83
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Лазерлік қауіпсіздік. Жалпы ережелер
68
2-бөлім
МЕМСТ 12.2.003-91
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өндірістік жабдықтар. Жалпы қауіпсіздік талаптары
69

разделы 4 и 5
ГОСТ 12.1.001-89
Система стандартов безопасности труда. Ультразвук. Общие требования безопасности
57
раздел 2
ГОСТ 12.1.002-84
Система стандартов безопасности труда. Электрические поля промышленной частоты.
Допустимые уровни напряженности и требования к проведению контроля на рабочих местах
58
разделы 2 – 4
ГОСТ 12.1.003-83
Система стандартов безопасности труда. Шум. Общие требования безопасности
59
разделы 2 – 4, приложение 7
ГОСТ 12.1.004-91
Система стандартов безопасности труда. Пожарная безопасность. Общие требования
60
разделы 2 – 5
ГОСТ 12.1.005-88
Система стандартов безопасности  труда. Общие санитарно-гигиенические требования
к воздуху рабочей зоны
61
разделы 2 – 4
ГОСТ 12.1.007-76
Система стандартов безопасности труда. Вредные вещества. Классификация и общие требования безопасности
62
разделы 2 – 6
ГОСТ 12.1.010-76
Система стандартов безопасности труда. Взрывобезопасность.
Общие требования
63
разделы 4 и 5
ГОСТ 12.1.012-2004
Система стандартов безопасности труда. Вибрационная безопасность. Общие требования
64
ГОСТ 12.1.018-93
Система стандартов безопасности труда. Пожаровзрывобезопасность статического электричества.
Общие требования
65
ГОСТ 12.1.019-2009
Система безопасности труда. Электробезопасность. Общие требования и номенклатура видов защиты
66
разделы 2 – 6
ГОСТ 12.1.030-81
Система стандартов безопасности труда. Электробезопасность.
Защитное заземление, зануление
67
разделы 3 – 5
ГОСТ 12.1.040-83
Система стандартов безопасности труда. Лазерная безопасность. Общие положения
68
раздел 2
ГОСТ 12.2.003-91
Система стандартов безопасности труда. Оборудование производственное. Общие требования безопасности
69

3-бөлім
МЕМСТ 12.2.007.0-75
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Электртехникалық бұйымдар. Жалпы қауіпсіздік талаптары
70
3 және 4-бөлімдер
МЕМСТ 12.2.032-78
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Отырып істейтін жұмыстарды орындау кезіндегі жұмыс орны. Жалпы эргономикалық талаптар
71
3 және 4-бөлімдер
МЕМСТ 12.2.033-78
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тұрып істейтін жұмыстарды орындау кезіндегі жұмыс орны. Жалпы эргономикалық талаптар
72

раздел 3
ГОСТ 12.2.007.0-75
Система стандартов безопасности труда. Изделия электротехнические. Общие требования безопасности
70
разделы 3 и 4
ГОСТ 12.2.032-78
Система стандартов безопасности  труда. Рабочее место при выполнении работ сидя. Общие эргономические требования
71
разделы 3 и 4
ГОСТ 12.2.033-78
Система стандартов безопасности труда. Рабочее место при выполнении работ стоя. Общие эргономические требования
72

2 – 6-бөлімдер
МЕМСТ 12.4.040-78
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өндірістік жабдықтарды басқару органдары. Белгіленімдер
73
3 – 5-бөлімдер
МЕМСТ 12.2.049-80
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өндірістік жабдықтар. Жалпы эргономикалық талаптар
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
74
1 – 3-бөлімдер
МЕМСТ 12.2.051-80
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Технологиялық ультрадыбыстық жабдықтар. Қауіпсіздік талаптары
75
1 – 4-бөлімдер
МЕМСТ 12.2.052-81
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Газ тәріздес оттегімен жұмыс істейтін жабдықтар. Жалпы қауіпсіздік талаптары
76
МЕМСТ 12.2.061-81
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өндірістік жабдықтар. Жұмыс орындарына қойылатын жалпы қауіпсіздік талаптары
77
МЕМСТ 12.2.062-81
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өндірістік жабдықтар. Қорғаныш қоршаулары
78

разделы 2 – 6
ГОСТ 12.4.040-78
Система стандартов безопасности труда. Органы управления производственным оборудованием. Обозначения
73
разделы 3 – 5
ГОСТ 12.2.049-80
Система стандартов безопасности труда. Оборудование производственное. Общие эргономические требования
74
разделы 1 – 3
ГОСТ 12.2.051-80
Система стандартов безопасности труда. Оборудование технологическое ультразвуковое.
Требования безопасности
75
разделы 1 – 4
ГОСТ 12.2.052-81
Система стандартов безопасности труда. Оборудование, работающее
с газообразным кислородом.
Общие требования безопасности
76
ГОСТ 12.2.061-81
Система стандартов безопасности труда. Оборудование производственное. Общие требования безопасности к рабочим местам
77
ГОСТ 12.2.062-81
Система стандартов безопасности труда. Оборудование производственное.
Ограждения защитные
78

2 және 3-бөлімдер
МЕМСТ 12.2.064-81
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өндірістік жабдықтарды басқару органдары. Жалпы қауіпсіздік талаптары
79
3-бөлім
МЕМСТ 12.2.098-84
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Дыбыс оқшаулағыш кабиналар. Жалпы талаптар
80
МЕМСТ 12.3.002-2014
Еңбек қауіпсіздігі жүйесі. Өндірістік процестер. Жалпы қауіпсіздік талаптары
81
5 – 9-бөлімдер
МЕМСТ Р 12.4.026-2001
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Сигналдық түстер, қауіпсіздік белгілері және сигналдық белгілеу. Мақсаты және қолдану қағидалары. Жалпы техникалық талаптар мен сипаттамалар. Сынақтан өткізу әдістері
82
МЕМСТ Р
51338-99
Машиналар қауіпсіздігі. Машиналарды пайдалану кезінде шығатын зиянды заттардан денсаулыққа тәуекелді азайту.
1-бөлік. Машина жасаушыларға арналған негізгі ережелер
83
МЕМСТ Р
55068-2012
Шыны- және базальтты талшықтармен арқауландырылған эпоксидті байланыстырушылар негізінде композиттік материалдардан жасалған құбырлар мен құбыржол бөлшектері. Техникалық шарттар
ІІІ. С тобының стандарттары
1.      Турбиналар
84
4 және
5-баптар,
1 және
2-қосымшалар
2 және 3-бөлімдер
МЕМСТ 10731-85
Бу турбиналы электрстанцияларына арналған беткі типтегі буландырғыштар. Жалпы техникалық шарттар
85
2-бөлім
МЕМСТ 20689-80
Сығымдауыштар мен айдауыштардың жетегіне арналған стационарлық бу турбиналары. Типтері, негізгі параметрлері және жалпы техникалық талаптар
86
2-бөлім
МЕМСТ 24278-89
ЖЭС-тың электрлі генераторларының жетегіне арналғанстационарлық бу турбиналы қондырғылар. Жалпы техникалық талаптар
87
8-бөлім
МЕМСТ 25364-97
Стационарлық бу турбиналы агрегаттар. Білікжолдар тіректерінің діріл нормалары және өлшеулерді жүргізуге қойылатын жалпы талаптар
88
5 және 6-бөлімдер
МЕМСТ 27165-97
Стационарлық бу турбиналы агрегаттар. Білікжолдардың діріл нормалары және өлшеулерді жүргізуге қойылатын жалпы талаптар
89

разделы 2 и 3
ГОСТ 12.2.064-81
Система стандартов безопасности труда. Органы управления производственным оборудованием.
Общие требования безопасности
79
раздел 3
ГОСТ 12.2.098-84
Система стандартов безопасности труда. Кабины звукоизолирующие.
Общие требования
80
ГОСТ 12.3.002-2014
Система безопасности труда. Процессы производственные. Общие требования безопасности
81
разделы 5 – 9
ГОСТ Р 12.4.026-2001
Система стандартов безопасности труда. Цвета сигнальные, знаки безопасности  и разметка сигнальная. Назначение и правила применения. Общие технические требования и характеристики. Методы испытаний
82
ГОСТ Р 51338-99
Безопасность машин. Снижение риска для здоровья от вредных веществ, выделяющихся при эксплуатации машин. Часть 1. Основные положения для изготовителей машин
83
ГОСТ Р 55068-2012
Трубы и детали трубопроводов из композитных материалов на основе эпоксидных связующих, армированных стекло- и базальтоволокнами.
Технические условия
III. Стандарты группы C
1. Турбины
84
статьи 4 и 5,
приложения 1 и 2
разделы 2 и 3
ГОСТ 10731-85
Испарители поверхностного типа для паротурбинных электростанций.
Общие технические условия
85
раздел 2
ГОСТ 20689-80
Турбины паровые стационарные для привода компрессоров и нагнетателей. Типы, основные параметры и общие технические требования
86
раздел 2
ГОСТ 24278-89
Установки турбинные паровые  стационарные для привода электрических генераторов ТЭС. Общие технические требования
87
раздел 8
ГОСТ 25364-97
Агрегаты паротурбинные стационарные. Нормы вибрации опор валопроводов и общие требования к проведению измерений
88
разделы 5 и 6
ГОСТ 27165-97
Агрегаты паротурбинные  стационарные. Нормы вибрации валопроводов и общие требования к проведению измерений
89

(ИСО 610-90)
Тау-кен жабдықтары үшін өте берік дөңгелек буынды шынжырлар. Техникалық шарттар
136
5-бөлім,
Б қосымшасы
МЕМСТ 30441-97
(ИСО 3076-84)
Беріктілік сыныбы Т(8) калибрленбеген жүккөтергіш қысқа буынды шынжырлар. Техникалық шарттар
137
МЕМСТ ЕN
818-7-2010
Жүккөтергіш қысқа буынды шынжырлар. Қауіпсіздік талаптары. 7-бөлік. Калибрленген шынжырлар. Т сыныбы (Т, DAT және DT типтері)
138
МЕМСТ ЕN
818-1-2011
Жүктерді көтеру үшін дөңгелек қысқа буындардан жасалған болат шынжырлар. Қауіпсіздік. 1-бөлік. Қабылдап алуға қойылатын жалпы талаптар
139
МЕМСТ ЕN
818-2-2011
Жүктерді көтеру үшін дөңгелек қысқа буындардан жасалған болат шынжырлар. Қауіпсіздік. 2-бөлік.
8 сыныпты матау шынжырлары үшін қалыпты дәлдіктегі болат шынжырлар
140
МЕМСТ ЕN
818-3-2011
Жүктерді көтеру үшін дөңгелек қысқа буындардан жасалған болат шынжырлар. Қауіпсіздік. 3-бөлік.
4 сыныпты матау шынжырлары үшін қалыпты дәлдіктегі болат шынжырлар
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
141
МЕМСТ ЕN
818-4-2011
Жүктерді көтеру үшін дөңгелек қысқа буындардан жасалған болат шынжырлар. Қауіпсіздік. 4-бөлік.
8 сыныпты матау шынжырлары
142
МЕМСТ ЕN
818-5-2011
Жүктерді көтеру үшін дөңгелек қысқа буындардан жасалған болат шынжырлар. Қауіпсіздік. 5-бөлік.
4 сыныпты матау шынжырлары
143
СТБ ЕН
1677-1-2005
Матаулау құралдарының бөлшектері. Қауіпсіздік. 1-бөлік. Сомдалған бөлшектер, беріктілік сыныбы 8
144
СТБ ЕН
1677-2-2005
Матаулау құралдарының бөлшектері. Қауіпсіздік. 2-бөлік. Сақтандырғыш құлпы бар сомдалған крюктер, беріктілік сыныбы 8
145
СТ РК ISO
1835-2012
Шынжыр темірарқандар үшін беріктілік сыныбы М(4) калибрленбеген жүккөтергіш қысқабуынды шынжырлар
146
МЕМСТ 14110-97
Жартылай қатты көпайналымды темірарқандар. Техникалық шарттар
147
МЕМСТ 24599-87
Шұбалтылған жүктер үшін арқанды грейферлер. Жалпы техникалық шарттар
148

(ИСО 610-90)
Цепи круглозвенные высокопрочные для горного оборудования.
Технические условия
136
раздел 5,
приложение Б
ГОСТ 30441-97
(ИСО 3076-84)
Цепи короткозвенные грузоподъемные некалиброванные класса прочности Т(8).
Технические условия
137
ГОСТ EN 818-7-2010
Цепи короткозвенные грузоподъемные. Требования безопасности. Часть 7. Цепи калиброванные.
Класс Т (типы T, DAT и DT)
138
ГОСТ EN 818-1-2011
Цепи стальные из круглых коротких звеньев для подъема грузов. Безопасность. Часть 1. Общие требования к приемке
139
ГОСТ EN 818-2-2011
Цепи стальные из круглых коротких звеньев для подъема грузов. Безопасность. Часть 2. Цепи стальные нормальной точности для стропальных цепей класса 8
140
ГОСТ EN 818-3-2011
Цепи стальные из круглых  коротких звеньев для подъема грузов. Безопасность. Часть 3. Цепи стальные нормальной точности для стропальных цепей класса 4
141
ГОСТ EN 818-4-2011
Цепи стальные из круглых коротких звеньев для подъема грузов. Безопасность. Часть 4. Стропальные цепи класса 8
142
ГОСТ EN 818-5-2011
Цепи стальные из круглых коротких звеньев для подъема грузов. Безопасность. Часть 5. Стропальные цепи класса 4
143
СТБ ЕН 1677-1-2005
Детали средств строповки. Безопасность. Часть 1. Кованые детали, класс прочности 8
144
СТБ ЕН 1677-2-2005
Детали средств строповки. Безопасность. Часть 2. Кованые крюки с предохранительным замком, класс прочности 8
145
СТ РК ISO 1835-2012
Цепи короткозвенные грузоподъемные некалиброванные класса прочности М(4) для цепных стропов
146
ГОСТ 14110-97
Стропы многооборотные полужесткие. Технические условия
147
ГОСТ 24599-87
Грейферы канатные для наволочных грузов. Общие технические условия
148

197
МЕМСТ 30321-95
Жүккөтергіш крандар. Гидравликалық жабдықтарға қойылатын қауіпсіздік талаптары
7.      Конвейерлер
198
4 және
5-баптар,
1 және
2-қосымшалар
СТБ ЕН 620-2007
Үздіксіз тиеу үшін жабдықтар мен жүйелер. Сусымалы материалдар үшін стационарлық таспалы конвейерлер. Қауіпсіздік пен электрмагниттік үйлесімділік талаптары
199
МЕМСТ
12.2.022-80
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Конвейерлер. Жалпы қауіпсіздік талаптары
200
МЕМСТ
12.2.119-88
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Роторлық және роторлы-конвейерлік автоматты тізбектер. Жалпы қауіпсіздік талаптары

197
ГОСТ 30321-95
Краны грузоподъемные. Требования  безопасности к гидравлическому оборудованию
7. Конвейеры
198
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
СТБ ЕН 620-2007
Оборудование и системы для непрерывной погрузки.
Конвейеры ленточные стационарные для сыпучих материалов.
Требования безопасности и электромагнитной совместимости
199
ГОСТ 12.2.022-80
Система стандартов безопасности труда. Конвейеры.
Общие требования безопасности
200
ГОСТ 12.2.119-88
Система стандартов безопасности  труда. Линии автоматические роторные и роторно-конвейерные.
Общие требования безопасности

201
МЕМСТ 2103-89
Жалпы мақсаттағы жылжымалы таспалы конвейерлер. Техникалық шарттар
202
5-бөлім
МЕМСТ 30137-95
Дірілді көлбеу конвейерлер. Жалпы техникалық шарттар
8.      Электрлі арқанды және шыншырлы тальдер
203
4 және
5-баптар,
1 және
2-қосымшалар
4 және 5-бөлімдер
МЕМСТ 22584-96
Электрлі арқанды тальдер. Жалпы техникалық шарттар
204
2-бөлім
МЕМСТ 28408-89
Қолмен басқарылатын тальдер және имек темірлер. Жалпы техникалық шарттар
9.      Өндірістік едендік рельссіз көлік

201
ГОСТ 2103-89
Конвейеры ленточные передвижные общего назначения.
Технические условия
202
раздел 5
ГОСТ 30137-95
Конвейеры вибрационные горизонтальные.
Общие технические условия
8. Тали электрические канатные и цепные
203
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
разделы 4 и 5
ГОСТ 22584-96
Тали электрические канатные. Общие технические условия
204
раздел 2
ГОСТ 28408-89
Тали ручные и кошки.
Общие технические условия
9. Транспорт производственный напольный безрельсовый

205
4 және
5-баптар,
1 және
2-қосымшалар
МЕМСТ 25940-83
(ИСО 3287-78)
Едендік көлік машиналары. Таңбалау және символдар
206
3-бөлім
МЕМСТ
29249-2001
(ИСО 6055-97)
Едендік рельссіз көлік. Қорғау аспалары. Техникалық сипаттамалар және сынақтан өткізу әдістері
207
МЕМСТ
30868-2002
(ИСО 6292:1996)
Едендік рельссіз көлік. Тежеу жүйелері. Техникалық талаптар
208
МЕМСТ
30871-2002
(ИСО 3691:1980)
Едендік рельссіз көлік. Қауіпсіздік талаптары

205
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ 25940-83
(ИСО 3287-78)
Машины напольного транспорта.   Маркировка и символы
206
раздел 3
ГОСТ 29249-2001  (ИСО 6055-97)
Транспорт напольный безрельсовый. Защитные навесы. Технические характеристики и методы испытаний
207
ГОСТ 30868-2002
(ИСО 6292:1996)
Транспорт напольный безрельсовый.
Системы тормозные.
Технические требования
208
ГОСТ 30871-2002
(ИСО 3691:1980)
Транспорт напольный безрельсовый.
Требования безопасности

209
МЕМСТ
31318-2006
(ЕН 13490:2001)
Діріл. Машина операторының орындығы арқылы берілетін дірілді бағалаудың зертханалық әдісі. Едендік көлік
210
МЕМСТ Р
51349-99
(ИСО 2328-93, ИСО 2330-95, ИСО 2331-74)
Едендік рельссіз көлік. Жүк плиталары, ашалар. Техникалық шарттар
211
МЕМСТ Р
53080-2008
(ЕН 13059:2002)
Діріл. Өздігінен жүретін машиналардың дірілдік сипаттамаларының параметрлерін айқындау. Едендік көлік
212
5, 7 және
8-бөлімдер
МЕМСТ 18962-97
Электрленген едендік рельссіз көліктің машиналары. Жалпы техникалық шарттар
213
МЕМСТ
31202-2003
Электрленген едендік рельссіз көліктің машиналары. Жүргізушінің жұмыс орны. Жалпы эргономикалық талаптар
10.      Металдарды газжалынмен өңдеу және бұйымдарды металдандыруға арналған жабдықтар
214
4 және
5-баптар,
1 және
2-қосымшалар
4-бөлім
МЕМСТ
31596-2012
(ISO 9090:1989)
Газбен пісіру, кесу және осы сияқты процестер үшін жабдықтар мен аппаратуралардың қымталғандығы. Газдың сыртқа шығып кетуінің шақтама жылдамдықтары және оларды өлшеу әдісі
215
6-бөлім
МЕМСТ Р
50402-2011
(ISO 5175:1987)
Газбен пісіру, кесу және осыған ұқсас процестер үшін жабдықтар. Жанатын газдар мен оттегі немесе сығылған ауа үшін сақтандырғыш құрылғылар. Техникалық талаптар және сынақтан өткізу
216
1 – 9-бөлімдер
МЕМСТ
12.2.008-75
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Металдарды газжалынмен өңдеу және жабындарды термиялық тозаңдату үшін жабдықтар мен аппаратуралар. Қауіпсіздік талаптары
217
1 – 4-бөлімдер
МЕМСТ
12.2.052-81
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Газ тәріздес оттегімен жұмыс істейтін жабдықтар. Жалпы қауіпсіздік талаптары
218
1 – 7-бөлімдер
МЕМСТ
12.2.054-81
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Ацетилендік қондырғылар. Қауіпсіздік талаптары

209
ГОСТ 31318-2006
(ЕН 13490:2001)
Вибрация. Лабораторный метод  оценки вибрации, передаваемой через сиденье оператора машины.
Напольный транспорт
210
ГОСТ Р 51349-99
(ИСО 2328-93,
ИСО 2330-95,
ИСО 2331-74)
Транспорт напольный безрельсовый.
Плиты грузовые, вилы.
Технические условия
211
ГОСТ Р 53080-2008
(ЕН 13059:2002)
Вибрация. Определение параметров вибрационной характеристики самоходных машин. Напольный транспорт
212
разделы 5, 7 и 8
ГОСТ 18962-97
Машины напольного безрельсового электрифицированного транспорта.
Общие технические условия
213
ГОСТ 31202-2003
Машины напольного безрельсового электрифицированного транспорта. Рабочее место водителя. Общие эргономические требования
10. Оборудование для газопламенной обработки металлов и металлизации изделий
214
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
раздел 4
ГОСТ 31596-2012
(ISO 9090:1989)
Герметичность оборудования и аппаратуры для газовой сварки, резки и аналогичных процессов. Допустимые скорости внешней утечки газа и метод их измерения
215
раздел 6
ГОСТ Р 50402-2011
(ИСО 5175:1987)
Оборудование для газовой сварки, резки и родственных процессов.
Устройства предохранительные для горючих газов и кислорода или сжатого воздуха. Технические требования и испытания
216
разделы 1 – 9
ГОСТ 12.2.008-75
Система стандартов безопасности труда. Оборудование и аппаратура для газопламенной обработки металлов и термического напыления покрытий. Требования безопасности
217
разделы 1 – 4
ГОСТ 12.2.052-81
Система стандартов безопасности труда. Оборудование, работающее с газообразным кислородом.
Общие требования безопасности
218
разделы 1 – 7
ГОСТ 12.2.054-81
Система стандартов безопасности труда. Установки ацетиленовые.
Требования безопасности

269
4 және 5-бөлімдер
МЕМСТ Р EН
940-2009
Ағаш өңдейтін станоктар қауіпсіздігі. Ағаш өңдейтін аралас станоктар
270
4 және 5-бөлімдер
МЕМСТ Р EН
12750-2012
Ағаш өңдейтін станоктар қауіпсіздігі. Төртжақты сүргілеу (ұзына бойыжонғылау)станоктары
271
СТБ ЕN
1870-10-2007
Ағаш өңдейтін станоктар қауіпсіздігі. Дөңгелетіп аралайтын станоктар. 10-бөлік. Ара жоғары қарай берілетін кесілген біртөсемді автоматты және жартылай автоматты станоктар
272
СТБ ЕN
1870-11-2007
Ағаш өңдейтін станоктар қауіпсіздігі. Дөңгелетіп аралайтын станоктар. 11-бөлік. Көлденең кесілген біртөсемді көлбеу автоматты және жартылай автоматты станоктар (радиалды-кесілген станоктар)
273
СТБ ЕN
1870-12-2007
Ағаш өңдейтін станоктар қауіпсіздігі. Дөңгелетіп аралайтын станоктар. 12-бөлік. Көлденең кесілген маятниктік станоктар
274
СТБ ЕN
1870-15-2007
Ағаш өңдейтін станоктар қауіпсіздігі. Дөңгелетіп аралайтын станоктар.
15-бөлік. Механикалық беру және қолмен тиеу және/немесе түсіру арқылы көлденең кесілген көптөсемді станоктар
275
СТБ ЕN
1870-16-2007
Ағаш өңдейтін станоктар қауіпсіздігі. Дөңгелетіп аралайтын станоктар.
16-бөлік. V тәріздес кесу үшін қылқанкескіш екіжақты станоктар
276
СТБ ЕН
848-2-2004
Ағаш өңдейтін станоктар қауіпсіздігі. Айналмалы құралмен біржақты өңдеу үшін жонғылау станоктары. 2-бөлік. Айналдырғы жоғарғы жақта орналасқан және қолмен/механикаландырылған беру арқылы бірайналдырғылы жонғылау станоктары
277
СТБ ЕН
848-3-2004
Ағаш өңдейтін станоктар қауіпсіздігі. Айналмалы құралмен біржақты өңдеу үшін жонғылау станоктары. 3-бөлік. Сандық бағдарламалық басқаруы бар бұрғылау және жонғылау станоктары
278
СТБ ЕН
1870-2-2006
Ағаш өңдейтін станоктар қауіпсіздігі. Дөңгелетіп аралайтын станоктар. 2-бөлік. Плиталарды кесуге арналған көлбеу және тік станоктар
279
СТБ ЕН
1870-3-2006
Ағаш өңдейтін станоктар қауіпсіздігі. Дөңгелетіп аралайтын станоктар. 3-бөлік. Жоғарыдан қапталдау үшін аралас станоктар
280
СТБ ЕН
1870-4-2006
Ағаш өңдейтін станоктар қауіпсіздігі. Дөңгелетіп аралайтын станоктар. 4-бөлік. Қолмен тиеу және/немесе түсіру арқылы ұзына бойы кесуге арналған көптөсемді станоктар
281
СТБ ЕН
1870-5-2006
Ағаш өңдейтін станоктар қауіпсіздігі. Дөңгелетіп аралайтын станоктар.
5-бөлік. Айналдыра өңдеу және төменнен қапталдауға арналған аралас станоктар
282
СТБ ЕН
1870-6-2006
Ағаш өңдейтін станоктар қауіпсіздігі. Дөңгелетіп аралайтын станоктар.
6-бөлік. Ағаш аралайтын және аралас ағаш аралайтын станоктар, қолмен тиеу және/немесе түсіру арқылы дөңгелетіп аралайтын үстелдік станоктар
283
СТБ ЕН
1870-7-2006
Ағаш өңдейтін станоктар қауіпсіздігі. Дөңгелетіп аралайтын станоктар.
7-бөлік. Үстелді механикалық беру арқылы және қолмен тиеу және/немесе түсіру арқылы бөренелерді кесуге арналған станоктар

269
разделы 4 и 5
ГОСТ Р ЕН 940-2009
Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки комбинированные деревообрабатывающие
270
разделы 4 и 5
ГОСТ Р ЕН 12750-2012
Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки строгальные (продольно-фрезерные) четырехсторонние
271
СТБ EN
1870-10-2007
Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки круглопильные. Часть 10. Станки автоматические и полуавтоматические отрезные однополотные с подачей пилы вверх
272
СТБ EN
1870-11-2007
Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки круглопильные.
Часть 11. Станки автоматические и полуавтоматические горизонтальные поперечно-отрезные однополотные (станки радиально-отрезные)
273
СТБ EN
1870-12-2007
Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки круглопильные.
Часть 12. Станки поперечно-отрезные маятниковые
274
СТБ EN
1870-15-2007
Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки круглопильные.
Часть 15. Станки многополотные поперечно-отрезные с механической подачей и ручной загрузкой и/или выгрузкой
275
СТБ EN
1870-16-2007
Безопасность деревообрабатывающих  станков. Станки круглопильные.
Часть 16. Станки двусторонние усорезные для V-образного распила
276
СТБ ЕН 848-2-2004
Безопасность деревообрабатывающих станков. Фрезерные станки для односторонней обработки вращающимся инструментом.
Часть 2. Одношпиндельные  фрезерные станки с верхним расположением шпинделя и ручной/механизированной подачей
277
СТБ ЕН 848-3-2004
Безопасность деревообрабатывающих станков. Фрезерные станки для односторонней обработки вращающимся инструментом.
Часть 3. Сверлильные и фрезерные станки с числовым программным управлением
278
СТБ ЕН 1870-2-2006
Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки круглопильные.
Часть 2. Станки горизонтальные и вертикальные для обрезки плит
279
СТБ ЕН 1870-3-2006
Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки круглопильные.
Часть 3. Станки для торцевания сверху и комбинированные
280
СТБ ЕН 1870-4-2006
Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки круглопильные.
Часть 4. Станки многополотные для продольной резки с ручной загрузкой и/или выгрузкой
281
СТБ ЕН 1870-5-2006
Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки круглопильные.
Часть 5. Станки комбинированные для циркулярной обработки
и торцевания снизу
282
СТБ ЕН 1870-6-2006
Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки круглопильные.
Часть 6. Станки лесопильные и комбинированные лесопильные, станки настольные круглопильные с ручной загрузкой и/или выгрузкой
283
СТБ ЕН 1870-7-2006
Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки круглопильные.
Часть 7. Станки для распиловки бревен с механической подачей стола и с ручной загрузкой/или выгрузкой

284
СТБ ЕН
1870-8-2006
Ағаш өңдейтін станоктар қауіпсіздігі. Дөңгелетіп аралайтын станоктар.
8-бөлік. Механикаландырылған кесу құрылғысы бар және қолмен тиеу және/немесе түсіру көзделген кесілген және төрткілдешті станоктар
285
СТБ ЕН
1870-9-2007
Ағаш өңдейтін станоктар қауіпсіздігі. Дөңгелетіп аралайтын станоктар.
9-бөлік. Механикалық беру арқылы және қолмен тиеу және/немесе түсіру арқылы қылқанкескіш екіжақты станоктар
286
3 – 5-бөлімдер
МЕМСТ 12.2.026.0-93
Ағаш өңдейтін жабдықтар. Конструкцияға қойылатын талаптар
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5

284
СТБ ЕН 1870-8-2006
Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки круглопильные.
Часть 8. Станки обрезные и реечные с механизированным пильным устройством и с ручной загрузкой и/или выгрузкой
285
СТБ ЕН 1870-9-2007
Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки круглопильные.
Часть 9. Станки двусторонние усорезные с механической подачей и ручной загрузкой и/или выгрузкой
286
разделы 3 – 5
ГОСТ 12.2.026.0-93
Оборудование деревообрабатывающее. Требования безопасности к конструкции

СТБ 1390-2003
(МЕМСТ Р 50787-95)
Ағаш өңдейтін жабдықтар. Шағын көлемді жылжытылатын, тасымалданатын, жеке-дара пайдаланылатын ағаш өңдейтін станоктар. Жалпы қауіпсіздік талаптары
17.      Құю өндірісі үшін технологиялық жабдықтар
292
4 және
5-баптар,
1 және
2-қосымшалар
СТБ ЕН 710-2004
Қалыптар мен сырықтарды және соларға жататын құрылғыларды дайындау үшін құю машиналары мен қондырғыларына қойылатын қауіпсіздік талаптары

СТБ 1390-2003
(ГОСТ Р 50787-95)
Оборудование деревообрабатывающее. Станки деревообрабатывающие малогабаритные перемещаемые, транспортабельные, индивидуального пользования. Общие требования безопасности
17. Оборудование технологическое для литейного производства
292
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
СТБ ЕН 710-2004
Требования безопасности к литейным машинам и установкам для изготовления форм и стержней и относящимся к ним устройствам

20.      Пісіру және газотермиялық тозаңдатуға арналған жабдықтар
306
4 және
5-баптар,
1 және
2-қосымшалар
1 – 9-бөлімдер
МЕМСТ 12.2.008-75
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Металдарды газжалынды өңдеу және жабындарды термиялық тозаңдатуға арналған жабдықтар мен аппаратуралар. Қауіпсіздік талаптары
307
МЕМСТ 21694-94
Механикалық пісіру жабдықтары. Жалпы техникалық шарттар
308
МЕМСТ 30275-96
Түйіспелі дәлдеп пісіругеарналған манипуляторлар. Жалпы техникалық шарттар
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5

20. Оборудование для сварки и газотермического напыления
306
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
разделы 1 – 9
ГОСТ 12.2.008-75
Система стандартов безопасности труда. Оборудование и аппаратура для газопламенной обработки металлов и термического напыления покрытий.
Требования безопасности
307
ГОСТ 21694-94
Оборудование сварочное механическое. Общие технические условия
308
ГОСТ 30275-96
Манипуляторы для контактной точечной сварки. Общие технические условия

21.      Машинажасау үшін тізбектер мен кешендер, икемді өндірістік жүйелер (ИӨЖ), икемді өндірістік модульдер (ИӨМ), роботтар
309
4 және
5-баптар,
1 және
2-қосымшалар
МЕМСТ 12.2.072-98
Өнеркәсіптік роботтар. Роботтандырылған технологиялық кешендер. Қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
310
МЕМСТ 12.2.119-88
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Роторлық және роторлық-конвейерлік автоматты тізбектер. Жалпы қауіпсіздік талаптары
311
2-бөлім
МЕМСТ 9769-79
Сүрек материалдарын өңдеугеарналған қаттықорытпалы тілімшелері бар дискілі аралар. Техникалық шарттар

21. Линии и комплексы для машиностроения, системы гибкие производственные (ГПС), модули гибкие производственные (ГПМ), роботы
309
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ 12.2.072-98
Роботы промышленные. Роботизированные технологические комплексы. Требования безопасности и методы испытаний
310
ГОСТ 12.2.119-88
Система стандартов безопасности труда. Линии автоматические роторные и роторно-конвейерные.
Общие требования безопасности
311
раздел 2
ГОСТ 9769-79
Пилы дисковые с твердосплавными пластинами для обработки древесных материалов. Технические условия

312
7-бөлім
МЕМСТ 11516-94
1000 В-қа дейінгі ауыспалы және 1500 В-қа дейінгі тұрақты ток кернеуімен жұмыс істеуге арналған қол құралдар. Жалпы талаптар және сынақтан өткізу әдістері
313
МЕМСТ 26050-89
Өнеркәсіптік роботтар. Жалпы техникалық талаптар
314
4-бөлім
МЕМСТ 26054-85
Түйіспелі пісіругеарналған өнеркәсіптік роботтар. Жалпы техникалық шарттар
315
4-бөлім
МЕМСТ 26056-84
Доғалы пісіругеарналған өнеркәсіптік роботтар. Жалпы техникалық шарттар
316
4-бөлім

312
раздел 7
ГОСТ 11516-94
Ручные инструменты для работ под напряжением до 1000 В переменного и 1500 В постоянного тока.
Общие требования и методы испытаний
313
ГОСТ 26050-89
Роботы промышленные.
Общие технические требования
314
раздел 4
ГОСТ 26054-85
Роботы промышленные для контактной сварки.
Общие технические условия
315
раздел 4
ГОСТ 26056-84
Роботы промышленные для дуговой сварки. Общие технические условия
316
раздел 4

МЕМСТ 26057-84
Теңгерімді манипуляторлар. Жалпы техникалық шарттар
317
4-бөлім
МЕМСТ 27351-87
Агрегаттық-модульдік өнеркәсіптік роботтар. Атқарушылық модульдер. Жалпы техникалық шарттар
318
МЕМСТ 27696-88
Өнеркәсіптік роботтар. Интерфейстер. Техникалық талаптар
319
МЕМСТ 27697-88
Өнеркәсіптік роботтар. Циклдік, позициялық және контурлық бағдарламалық басқару құрылғылары. Техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері

ГОСТ 26057-84
Манипуляторы сбалансированные.
Общие технические условия
317
раздел 4
ГОСТ 27351-87
Роботы промышленные агрегатно-модульные. Исполнительные модули. Общие технические условия
318
ГОСТ 27696-88
Роботы промышленные. Интерфейсы.
Технические требования
319
ГОСТ 27697-88
Роботы промышленные. Устройства циклового, позиционного и контурного программного управления. Технические требования и методы испытаний

320
МЕМСТ 27879-88
Роторлық және роторлы-конвейерлік автоматты тізбектер. Жалпы техникалық талаптар
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
321
2-бөлім
МЕМСТ Р 51140-98
Металл кесетін құрал. Қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
22.      Тісті редукторлар және мотор-редукторлар ЖМҚ
322
4 және
5-баптар,
1 және
2-қосымшалар
4-бөлім
МЕМСТ 26546-85
Шынжырлы вариаторлар. Жалпы техникалық шарттар
323
5-бөлім
МЕМСТ 31591-2012
Мотор-редукторлар. Жалпы техникалық шарттар
324

320
ГОСТ 27879-88
Линии автоматические роторные и роторно-конвейерные.
Общие технические требования
321
раздел 2
ГОСТ Р 51140-98
Инструмент металлорежущий. Требования безопасности и методы испытаний
22. Редукторы зубчатые и мотор-редукторы ОМП
322
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
раздел 4
ГОСТ 26546-85
Вариаторы цепные.
Общие технические условия
323
раздел 5
ГОСТ 31591-2012
Мотор-редукторы.
Общие технические условия
324

5-бөлім
МЕМСТ 31592-2012
Жалпы машинажасауда қолданылатын редукторлар. Жалпы техникалық шарттар
23.      Жетекті, тартқышты және жүк тілімшелі шынжырлар
325
4 және
5-баптар,
1 және
2-қосымшалар
4 және 5-бөлімдер
МЕМСТ 13568-97
(ИСО 606-94)
Жетекті роликті және төлкелі шынжырлар. Жалпы техникалық шарттар
326
4 және 5-бөлімдер
МЕМСТ 30442-97
(ИСО 9633-92)
Велосипедтерге арналған жетекті роликті шынжырлар. Техникалық шарттар
327
4 және 5-бөлімдер
МЕМСТ 191-82
Жүк тілімшелі шынжырлар. Техникалық шарттар
328
1 және 2-бөлімдер
МЕМСТ 588-81
Тартқышты тілімшелі шынжырлар. Техникалық шарттар
329
1 және 2-бөлімдер
МЕМСТ 589-85
Тартқышты тарқатылмалы шынжырлар. Техникалық шарттар
330
1 және 2-бөлімдер
МЕМСТ 12996-90
Тартқышты ашалы шынжырлар. Техникалық шарттар
331
1 және 2-бөлімдер
МЕМСТ 13552-81
Жетекті тісті шынжырлар. Техникалық шарттар
332
1 және 2-бөлімдер

раздел 5
ГОСТ 31592-2012
Редукторы общемашиностроительного применения. Общие технические условия
23. Цепи приводные, тяговые и грузовые пластинчатые
325
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
разделы 4 и 5
ГОСТ 13568-97
(ИСО 606-94)
Цепи приводные роликовые
и втулочные. Общие технические условия
326
разделы 4 и 5
ГОСТ 30442-97
(ИСО 9633-92)
Цепи приводные роликовые для велосипедов.
Технические условия
327
разделы 4 и 5
ГОСТ 191-82
Цепи грузовые пластинчатые. Технические условия
328
разделы 1 и 2
ГОСТ 588-81
Цепи тяговые пластинчатые. Технические условия
329
разделы 1 и 2
ГОСТ 589-85
Цепи тяговые разборные. Технические условия
330
разделы 1 и 2
ГОСТ 12996-90
Цепи тяговые вильчатые. Технические условия
331
разделы 1 и 2
ГОСТ 13552-81
Цепи приводные зубчатые. Технические условия
332
разделы 1 и 2

МЕМСТ 21834-87
Беріктілігі мен дәлдігі жоғары жетекті роликті шынжырлар. Техникалық шарттар
333
1 және 2-бөлімдер
МЕМСТ 23540-79
Жабық білікшелері бар тілімшелі жүк шынжырлар. Техникалық шарттар
24.      Қарда және батпақта жүргіштер, қарда жүргіштермен оларға тіркемелер
334
4 және
5-баптар,
1 және
2-қосымшалар
МЕМСТ 32571-2013
(EN 15997:2011)
Шағын көлемді доңғалақтықарда және батпақта жүргіштер. Қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
335
4-бөлім
МЕМСТ Р 50943-2011
Қарда және батпақта жүргіштер. Техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
336
3 және 4-бөлімдер
МЕМСТ Р 50944-2011
Қарда жүргіштер. Техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері
337
МЕМСТ Р 52008-2003
Жол талғамайтын төртдоңғалақты мотокөлік құралдары. Жалпы техникалық талаптар
25.      Автожүктиегіштер
338
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ 16215-80
Жалпы мақсаттағы ашалы автожүктиегіштер. Жалпы техникалық шарттар
339
МЕМСТ 27270-87
Едендік көлік машиналары. Контейнерлерде және жабық теміржол вагондарында жұмыс істеуге арналған электро- және автожүктиегіштер. Негізгі параметрлері және техникалық талаптар
26.      Велосипедтер (балаларға арналғандарынан басқа)
340
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ 31741-2012
Велосипедтер. Жалпы техникалық шарттар
27.      Автокөлік құралдары мен тіркемелергеарналған гараж жабдықтары

ГОСТ 21834-87
Цепи приводные роликовые повышенной прочности и точности. Технические условия
333
разделы 1 и 2
ГОСТ 23540-79
Цепи грузовые пластинчатые с закрытыми валиками.
Технические условия
24. Снегоболотоходы, снегоходы и прицепы к ним
334
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ 32571-2013
(EN 15997:2011)
Снегоболотоходы колесные малогабаритные. Требования безопасности и методы испытаний
335
раздел 4
ГОСТ Р 50943-2011
Снегоболотоходы. Технические требования и методы испытаний
336
разделы 3 и 4
ГОСТ Р 50944-2011
Снегоходы. Технические требования и методы испытаний
337
ГОСТ Р 52008-2003
Средства мототранспортные четырехколесные внедорожные. Общие технические требования
25. Автопогрузчики
338
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ 16215-80
Автопогрузчики вилочные общего назначения. Общие технические условия
339
ГОСТ 27270-87
Машины напольного транспорта. Электро- и автопогрузчики для работы в контейнерах и крытых железнодорожных вагонах. Основные параметры и технические требования
26. Велосипеды (кроме детских)
340
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ  31741-2012
Велосипеды.
Общие технические условия
27. Оборудование гаражное для автотранспортных средств и прицепов

4 және 6-бөлімдер
МЕМСТ ISO
4254-8-2013
Ауыл шаруашылық машиналары. Қауіпсіздік талаптары. 8-бөлік. Қатты тыңайтқыштарды себуге арналған машиналар
351
4 және 6-бөлімдер
МЕМСТ ISO
4254-9-2012
Ауыл шаруашылық машиналары. Қауіпсіздік талаптары. 9-бөлік. Тұқымсепкілер
352
6-бөлім
МЕМСТ ИСО 14269-2-2003
Ауыл шаруашылығы жұмыстарына және орман шаруашылығына арналған тракторлар мен өздігінен жүретін машиналар. Оператордың жұмыс орнының қоршаған ортасы.
2-бөлік. Ауаны жылыту, желдету және кондициялау жүйелерін сынақтан өткізу әдісі және олардың сипаттамалары

разделы 4 и 6
ГОСТ ISO 4254-8-2013
Машины сельскохозяйственные. Требования безопасности. Часть 8. Машины для внесения твердых удобрений
351
разделы 4 и 6
ГОСТ ISO 4254-9-2012
Машины сельскохозяйственные. Требования безопасности. Часть 9. Сеялки
352
раздел 6
ГОСТ ИСО  14269-2-2003
Тракторы и самоходные машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства. Окружающая среда рабочего места оператора. Часть 2. Метод испытаний и характеристики систем отопления, вентиляции и кондиционирования воздуха

353
МЕМСТ 30879-2003
(ИСО 3795:1989)
Жол көлігі, ауыл шаруашылығы жұмыстарына және орман шаруашы-лығына арналған тракторлар мен машиналар. Салонды таза өңдеу материалдарының жану сипаттама-ларын айқындау
354
МЕМСТ ЕН 690-2004
Ауыл шаруашылық машиналары. Органикалық тыңайтқыштарды шашқылар. Қауіпсіздік талаптары
355
МЕМСТ ЕН 708-2004
Ауыл шаруашылық машиналары. Механикаландырылған жұмыс органдары бар топырақ өңдейтін машиналар. Қауіпсіздік талаптары
356
МЕМСТ ЕН 908-2004
Ауыл шаруашылығы жұмыстарына және орман шаруашылығына арналған машиналар. Барабан типтес жаңбырлатқы машиналар. Қауіпсіздік талаптары
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
357
4, 6 және 7-бөлімдер
МЕМСТ EN
12525-2012
Ауыл шаруашылық машиналары. Шепті жүктиегіш жабдықтар. Қауіпсіздік талаптары
358
4 және 6-бөлімдер
МЕМСТ EN
12965-2012
Ауыл шаруашылығы жұмыстарына және орман шаруашылығына арналған тракторлар мен машиналар. Қуат алу біліктері (ҚАБ), кардан біліктері және қорғаныш қоршаулары. Қауіпсіздік талаптары
359
4 және 6-бөлімдер
МЕМСТ EN
13118-2012
Ауыл шаруашылық машиналары. Картоп жинауға арналған машиналар. Қауіпсіздік талаптары
360
4 және 6-бөлімдер
МЕМСТ EN
13140-2012
Ауыл шаруашылық машиналары. Қант және жемшөп қызылшасын жинауға арналған машиналар. Қауіпсіздік талаптары
361
4, 5 және 7-бөлімдер
МЕМСТ EN
13448-2012
Ауыл шаруашылығы жұмыстарына және орман шаруашылығына арналған машиналар. Қатараралық шөпшапқыш машиналар. Қауіпсіздік талаптары
362
СТБ ЕН 707-2006
Ауыл шаруашылық машиналары. Сұйық тыңайтқыштарды сіңіріп беруге арналған машиналар. Қауіпсіздік талаптары
363
СТБ ISO 4254-7-2012
Ауыл шаруашылық машиналары.Қауіпсіздік талаптары. 7-бөлік. Астық жинайтын, жемшөп жинайтын және мақта жинайтын комбайндар
364
СТБ EN 14017-2009
Ауыл шаруашылығы жұмыстарына және орман шаруашылығына арналған машиналар. Қатты минералдық тыңайтқыштарды себуге арналған машиналар. Қауіпсіздік талаптары
365
СТБ EN 14018-2009
Ауыл шаруашылығы жұмыстарына және орман шаруашылығына арналған машиналар. Қатарлық тұқымсепкілер. Қауіпсіздік талаптары
366
4-бөлім
СТБ ISO
15077-2010
Тракторлар мен өздігінен жүретін ауыл шаруашылық машиналары. Оператордың басқару органдары. Іске қосу үшін күш жұмсау, орын ауыстыру, орналасу және басқару әдісі
367
СТ РК ИСО

353
ГОСТ 30879-2003
(ИСО 3795:1989)
Транспорт дорожный, тракторы и машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства. Определение характеристик горения материалов отделки салона
354
ГОСТ ЕН 690-2004
Машины сельскохозяйственные. Разбрасыватели органических удобрений. Требования безопасности
355
ГОСТ ЕН 708-2004
Машины сельскохозяйственные. Машины почвообрабатывающие с механизированными рабочими органами. Требования безопасности
356
ГОСТ ЕН 908-2004
Машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства. Машины дождевальные барабанного типа. Требования безопасности
357
разделы 4, 6 и 7
ГОСТ ЕN  12525-2012
Машины сельскохозяйственные. Оборудование погрузочное фронтальное. Требования безопасности
358
разделы 4 и 6
ГОСТ ЕN  12965-2012
Тракторы и машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства. Валы отбора мощности (ВОМ), карданные валы и защитные ограждения.
Требования безопасности
359
разделы 4 и 6
ГОСТ ЕN  13118-2012
Машины сельскохозяйственные. Машины для уборки картофеля. Требования безопасности
360
разделы 4 и 6
ГОСТ ЕN  13140-2012
Машины сельскохозяйственные. Машины для уборки сахарной и кормовой свеклы. Требования безопасности.
361
разделы 4, 5 и 7
ГОСТ ЕN 13448-2012
Машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства.
Косилки междурядные.
Требования безопасности
362
СТБ ЕН 707-2006
Машины сельскохозяйственные. Машины для внесения жидких удобрений. Требования безопасности
363
СТБ ISO
4254-7-2012
Машины сельскохозяйственные. Требования безопасности. Часть 7. Комбайны зерноуборочные, кормоуборочные и хлопкоуборочные
364
СТБ EN 14017-2009
Машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства. Машины для внесения твердых минеральных удобрений. Требования безопасности
365
СТБ EN 14018-2009
Машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства. Сеялки рядовые. Требования безопасности
366
раздел 4
СТБ ISO 15077-2010
Тракторы и машины самоходные сельскохозяйственные.
Органы управления оператора. Усилия приведения в действие, перемещение, расположение и метод управления
367
СТ РК ИСО

4254-1-2011
Ауыл шаруашылық машиналары. Қауіпсіздік. 1-бөлік. Жалпы талаптар
368
МЕМСТ Р ИСО
4254-7-2011
Ауыл шаруашылық машиналары. Қауіпсіздік талаптары. 7-бөлік. Астық жинайтын, жемшөп жинайтын және мақта жинайтын комбайндар
369
3 – 8-бөлімдер
МЕМСТ 12.2.019-2005
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тракторлар және өздігінен жүретін ауыл шаруашылық машиналары. Жалпы қауіпсіздік талаптары
370
3 – 5-бөлімдер
МЕМСТ 12.2.120-2005
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тракторлардың және өздігінен жүретін ауыл шаруашылық машиналарының кабиналары және олардың операторларының жұмыс орындары. Жалпы қауіпсіздік талаптары
371
5-бөлім
МЕМСТ 17.2.2.02-98
Табиғатты қорғау. Атмосфера. Дизельдер, тракторлар және өздігінен жүретін ауыл шаруашылық машиналары шығарған газдар түтіндігінің нормалары және оларды айқындау әдістері
372
5-бөлім
МЕМСТ 17.2.2.05-97
Табиғатты қорғау. Атмосфера. Дизельдер, тракторлар және өздігінен жүретін ауыл шаруашылық машиналары шығарған газдар бар зиянды заттар шығарындыларының нормалары және оларды айқындау әдістері
373
3-бөлім
МЕМСТ 6939-93
Батпақтық және бұта-батпақтық соқалар. Жалпы техникалық шарттар
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5

4254-1-2011
Машины сельскохозяйственные. Безопасность. Часть 1. Общие требования
368
ГОСТ Р ИСО
4254-7-2011
Машины сельскохозяйственные. Требования безопасности. Часть 7. Комбайны зерноуборочные, кормоуборочные и хлопкоуборочные
369
разделы 3 – 8
ГОСТ 12.2.019-2005
Система стандартов безопасности  труда. Тракторы и машины самоходные сельскохозяйственные.
Общие требования безопасности
370
разделы 3 – 5
ГОСТ 12.2.120-2005
Система стандартов безопасности труда. Кабины и рабочие места операторов тракторов и самоходных сельскохозяйственных машин. Общие требования безопасности
371
раздел 5
ГОСТ 17.2.2.02-98
Охрана природы. Атмосфера.
Нормы и методы определения дымности отработавших газов дизелей, тракторов и самоходных сельскохозяйственных машин
372
раздел 5
ГОСТ 17.2.2.05-97
Охрана природы. Атмосфера.
Нормы и методы определения выбросов вредных веществ с отработавшими газами дизелей, тракторов и самоходных сельскохозяйственных машин
373
раздел 3
ГОСТ 6939-93
Плуги болотные и кустарниково-болотные. Общие технические условия

374
3-бөлім
МЕМСТ 23074-85
Сұйық органикалық тыңайтқыштарды сіңіріп беруге арналған машиналар. Жалпы техникалық шарттар
375
3-бөлім
МЕМСТ 23982-85
Қатты органикалық тыңайтқыштарды себуге арналған машиналар. Жалпы техникалық шарттар
376
МЕМСТ 26336-97
Ауыл шаруашылығы мен орман шаруашылығына арналған тракторлар,газондар мен бау-бақшаларға арналған өздігінен жүретін механизмдер. Басқару, қызмет көрсету және ақпаратты көрсету жүйелері элементтерінің шартты белгілеулері (символдары)
377

374
раздел 3
ГОСТ 23074-85
Машины для внесения жидких органических удобрений.
Общие технические условия
375
раздел 3
ГОСТ 23982-85
Машины для внесения твердых органических удобрений.
Общие технические условия
376
ГОСТ 26336-97
Тракторы, машины для сельского и лесного хозяйства, самоходные механизмы для газонов и садов. Условные обозначения (символы) элементов систем управления, обслуживания и отображения информации
377

3-бөлім
МЕМСТ 32431-2013
Ауыл шаруашылығы мен орман шаруашылығына арналған машиналар. Жалпы пайдаланудағы жолдармен жүріп өту үшін жарық түсіру және жарық сигнализациясы құрылғыларын монтаждау
378
МЕМСТ 32617-2014
Суғаруға арналған машиналар. Жалпы қауіпсіздік талаптары
379
4-бөлім
МЕМСТ Р 53055-2008
Электржетегі бар ауыл шаруашылығы мен орман шаруашылығына арналған машиналар. Жалпы қауіпсіздік талаптары
380
4 және 5-бөлімдер
МЕМСТ Р 53489-2009
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Аспалы және тіркемелі ауыл шаруашылық машиналары. Жалпы қауіпсіздік талаптары

раздел 3
ГОСТ 32431-2013
Машины для сельского и лесного хозяйства. Монтаж устройств освещения и световой сигнализации для проезда по дорогам общего пользования
378
ГОСТ 32617-2014
Машины для орошения. Общие требования безопасности
379
раздел 4
ГОСТ Р 53055-2008
Машины сельскохозяйственные и лесохозяйственные с электроприводом. Общие требования безопасности
380
разделы 4 и 5
ГОСТ Р 53489-2009
Система стандартов безопасности  труда. Машины сельскохозяйственные навесные и прицепные. Общие требования безопасности

381
СТБ 1679-2006
Топырақты қатараралық өңдеуге арналған қопсытқылар. Жалпы техникалық шарттар
29.      Мал шаруашылығы, құс шаруашылығы және жем-шөп өндірісіне арналған машиналар
382
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
4, 5 және 7-бөлімдер
МЕМСТ ISO 4254-10-2013
Ауыл шаруашылық машиналары. Қауіпсіздік талаптары. 10-бөлік. Барабанды шөпаударыстырғылар мен шөптырмалар
383
4, 5 және 7-бөлімдер
МЕМСТ ISO4254-11-2013
Ауыл шаруашылық машиналары. Қауіпсіздік талаптары. 11-бөлік. Тайлағыш-жинағыштар
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
384
4, 6 және 7-бөлімдер
МЕМСТ ISO 4254-13-2013
Ауыл шаруашылық машиналары. Қауіпсіздік талаптары. 13-бөлік. Ірі айналмалы шөпшапқыштар

381
СТБ 1679-2006
Культиваторы для междурядной обработки почвы. Общие технические условия
29. Машины для животноводства, птицеводства и кормопроизводства
382
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
разделы 4, 5 и 7
ГОСТ ISO 4254-10–2013
Машины сельскохозяйственные. Требования безопасности. Часть 10. Барабанные сеноворошилки и грабли
383
разделы 4, 5 и 7
ГОСТ ISO 4254-11–2013
Машины сельскохозяйственные. Требования безопасности. Часть 11. Пресс-подборщики
384
раздел 4, 6 и 7
ГОСТ ISO 4254-13–2013
Машины сельскохозяйственные. Требования безопасности. Часть 13. Крупные ротационные косилки

385
3-бөлім
МЕМСТ ИСО 5710-2002
Көңді және көң садырасын жинауға арналған қондырғылар. Техникалық талаптар. Қауіпсіздік талаптары
386
3, 6 – 11, 13, 15 – 17 және 19 – 32-бөлімдер
МЕМСТ IEC 60335-2-70-2011
Тұрмыстық және соған ұқсас электр аспаптар қауіпсіздігі. 2-70-бөлік. Сауын қондырғыларына қойылатын жеке талаптар
387
3, 6 – 11, 13, 15 – 17 және 19 – 32-бөлімдер
МЕМСТ IEC 60335-2-71-2011
Тұрмыстық және соған ұқсас электр аспаптар қауіпсіздігі. 2-71-бөлік. Мал асырау мен өсіру үшін электрлі қыздыру аспаптарына қойылатын жеке талаптар
388

385
раздел 3
ГОСТ ИСО 5710-2002
Установки для уборки навоза и навозной жижи. Технические требования. Требования безопасности
386
разделы 3, 6 – 11, 13, 15 – 17 и 19 – 32
ГОСТ IEC 60335-2-70-2011
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-70. Частные требования к доильным установкам
387
разделы 3, 6 – 11, 13, 15 – 17 и 19 – 32
ГОСТ IEC 60335-2-71-2011
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-71.
Частные требования к электрическим нагревательным приборам для выращивания и разведения животных
388

4, 5 және 7-бөлімдер
МЕМСТ ЕН 703-2012
Ауыл шаруашылық машиналары. Сүрлемді тиеуге, араластыруға және/немесе ұсату мен бөліп салуға арналған машиналар. Қауіпсіздік талаптары
389
МЕМСТ ЕН 704-2004
Ауыл шаруашылық машиналары. Тайлағыш-жинағыштар. Қауіпсіздік талаптары
390
МЕМСТ ЕН 745-2004
Ауыл шаруашылық машиналары. Айналмалы шөпшапқыштар және роторлық шөпшапқы-ұсақтағыштар. Қауіпсіздік талаптары
391
4 – 12-бөлімдер
МЕМСТ 12.2.042-2013
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Мал шаруашылығы мен жем-шөп өндірісіне арналған машиналар және технологиялық жабдықтар. Жалпы қауіпсіздік талаптары

разделы 4, 5 и 7
ГОСТ ЕН 703-2012
Машины сельскохозяйственные. Машины для загрузки, смешивания и/или измельчения и распределения силоса. Требования безопасности
389
ГОСТ ЕН 704-2004
Машины сельскохозяйственные. Пресс-подборщики. Требования безопасности
390
ГОСТ ЕН 745-2004
Машины сельскохозяйственные. Косилки ротационные и косилки-измельчители роторные.
Требования безопасности
391
разделы 4 – 12
ГОСТ 12.2.042-2013
Система стандартов безопасности труда. Машины и технологическое оборудование для животноводства и кормопроизводства. Общие требования безопасности

392
3 және 7-бөлімдер
МЕМСТ 23708-84
Құсты еден үстінде асырау мен ұстауға арналған жабдықтар жиынтығы. Жалпы техникалық шарттар
393
2 және 3-бөлімдер
МЕМСТ 28098-89
Жемшөпті балғалы ұнтақтағыштар. Жалпы техникалық шарттар
394
5.5 және 5.6-тармақтар
МЕМСТ 28545-90
Сауын қондырғылары. Конструкциясы және техникалық сипаттамасы
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
395
4 – 6, 12 және 13-бөлімдер
МЕМСТ Р 50803-2008
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Сүт-тауар фермаларында және қабылдау пункттерінде сүтті салқындату мен сақтауға арналған резервуарлар. Техникалық талаптар және қауіпсіздік параметрлері

392
разделы 3 и 7
ГОСТ 23708-84
Комплекты оборудования для напольного выращивания и содержания птицы.
Общие технические условия
393
разделы 2 и 3
ГОСТ 28098-89
Дробилки кормов молотковые. Общие технические требования
394
пункты 5.5 и 5.6
ГОСТ 28545-90
Установки доильные. Конструкция
и техническая характеристика
395
разделы 4 – 6,
12 и 13
ГОСТ Р 50803-2008
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Резервуары для охлаждения и хранения молока на молочно-товарных фермах и приемных пунктах. Технические требования и параметры безопасности

30.      Өнеркәсіптік тракторлар
396
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
3 – 10-бөлімдер
МЕМСТ 12.2.121-2013
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өнеркәсіптік тракторлар. Жалпы қауіпсіздік талаптары
31.      Жер қазу мен мелиоративтік жұмыстарға, карьерлерді қазу мен оларда жұмыс істеуге арналған машиналар
397
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ ИСО 3164-2002
Жер қазатын машиналар. Қорғаныш құрылғылары. Зертханалық сынақтар кезінде деформацияны шектеу көлемінің сипаттамасы

30. Тракторы промышленные
396
статьи 4 и 5,  приложение 1 и 2
разделы 3 – 10
ГОСТ 12.2.121-2013
Система стандартов безопасности труда. Тракторы промышленные. Общие требования безопасности
31. Машины для землеройных и мелиоративных работ, разработки и обслуживания карьеров
397
статьи 4 и 5,  приложения 1 и 2
ГОСТ ИСО 3164-2002
Машины землеройные. Защитные устройства. Характеристика объема ограничения деформации при лабораторных испытаниях

398
МЕМСТ ИСО 3450-2002
Жер қазатын машиналар. Доңғалақты машиналардың тежеу жүйелері. Тиімділікке қойылатын талаптар және сынақтан өткізу әдістері
399
МЕМСТ ИСО 5006-3-2000
Жер қазатын машиналар. Оператордың жұмыс орнынан шолу мүмкіндігі. 3-бөлік. Өлшемдер
400
МЕМСТ ISО 5010-2011
Жер қазатын машиналар. Доңғалақты машиналардың рульмен басқару жүйелері
401
МЕМСТ ИСО 6405-1-2000
Жер қазатын машиналар. Басқару органдары мен ақпаратты көрсету құрылғылары үшін символдар.
1-бөлік. Жалпы символдар
402
МЕМСТ ИСО 6405-2-2000
Жер қазатын машиналар. Басқару органдары мен ақпаратты көрсету құрылғылары үшін символдар.
2-бөлік. Машиналар, жұмыс жабдықтары және икемдеуіштер үшін арнайы символдар

398
ГОСТ ИСО 3450-2002
Машины землеройные. Тормозные системы колесных машин.
Требования к эффективности и методы испытаний
399
ГОСТ ИСО 5006-3-2000
Машины землеройные. Обзорность с рабочего места оператора.
Часть 3. Критерии
400
ГОСТ ISО 5010-2011
Машины землеройные.
Системы рулевого управления колесных машин
401
ГОСТ ИСО 6405-1-2000
Машины землеройные.
Символы для органов управления и устройств отображения информации. Часть 1. Общие символы
402
ГОСТ ИСО 6405-2-2000
Машины землеройные.
Символы для органов управления и устройств отображения информации. Часть 2. Специальные символы для машин, рабочего оборудования и приспособлений

403
МЕМСТ ИСО 9244-2001
Жер қазатын машиналар. Қауіпсіздік белгілері және қауіптіліктің символдық кескіндері. Негізгі қағидаттар
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
404
МЕМСТ ИСО 10263-4-2000
Жер қазатын машиналар. Оператордың жұмыс орнының қоршаған ортасы.
4-бөлік. Желдету, жылыту және (немесе) кондициялау жүйелерін сынақтан өткізу әдісі
405
МЕМСТ ИСО 10263-5-2000
Жер қазатын машиналар. Оператордың жұмыс орнының қоршаған ортасы.
5-бөлік. Желдік әйнектің мұзын еріту жүйесін сынақтан өткізу әдісі
406
МЕМСТ ИСО 10265-2013
Жер қазатын машиналар. Шынжыртабанды машиналар. Тиімділікке қойылатын талаптар және тежеу жүйелерін сынақтан өткізу әдістері
407

403
ГОСТ ИСО 9244-2001
Машины землеройные. Знаки безопасности и символические изображения опасности.
Основные принципы
404
ГОСТ ИСО 10263-4-2000
Машины землеройные. Окружающая среда рабочего места оператора. Часть 4. Метод испытаний систем вентиляции, отопления и (или) кондиционирования
405
ГОСТ ИСО 10263-5-2000
Машины землеройные. Окружающая среда рабочего места оператора.
Часть 5. Метод испытаний системы оттаивания ветрового стекла
406
ГОСТ ИСО 10265-2013
Машины землеройные.
Гусеничные машины. Требования к эффективности и методы испытаний тормозных систем
407

МЕМСТ ИСО 10570-2013
Жер қазатын машиналар. Топсалы-тұтасқан жақтаудың бұғаттаушы құрылғысы. Техникалық талаптар
408
МЕМСТ ИСО 11112-2000
Жер қазатын машиналар. Оператордың орындығы. Мөлшерлері және техникалық талаптар
409
МЕМСТ ИСО 12508-2000
Жер қазатын машиналар. Оператордың жұмыс орны және қызмет көрсету аймақтары. Жиектерінің жапырылуы
410
МЕМСТ ИСО 12509-2000
Жер қазатын машиналар. Жарық түсіретін, сигналдық, таңбалау және жарыққайтарғыш аспаптар

ГОСТ ИСО 10570-2013
Машины землеройные. Устройство блокирующее шарнирно-сочлененной рамы. Технические требования
408
ГОСТ ИСО11112-2000
Машины землеройные. Сиденье оператора. Размеры и технические требования
409
ГОСТ ИСО 12508-2000
Машины землеройные. Рабочее место оператора и зоны обслуживания. Притупленность кромок
410
ГОСТ ИСО 12509-2000
Машины землеройные. Приборы световые, сигнальные, маркировочные и световозвращающие

МЕМСТ EN 474-6-2013
Жер қазатын машиналар. Қауіпсіздік. 6-бөлік. Топырақтасығыштарға қойылатын талаптар
418
МЕМСТ EN 474-7-2013
Жер қазатын машиналар. Қауіпсіздік. 7-бөлік. Тегістеуіштерге қойылатын талаптар
419
МЕМСТ EN 474-8-2013
Жер қазатын машиналар. Қауіпсіздік. 8-бөлік. Автогрейдерлерге қойылатын талаптар
420
МЕМСТ EN 474-10-2012
Жер қазатын машиналар. Қауіпсіздік. 10-бөлік. Траншея қазғыштарға қойылатын талаптар
421
МЕМСТ EN 474-11-2012
Жер қазатын машиналар. Қауіпсіздік. 11-бөлік. Тығыздағыш машиналарға қойылатын талаптар

ГОСТ EN 474-6-2013
Машины землеройные. Безопасность. Часть 6. Требования к землевозам
418
ГОСТ EN 474-7-2013
Машины землеройные. Безопасность. Часть 7. Требования к скреперам
419
ГОСТ EN 474-8-2013
Машины землеройные. Безопасность. Часть 8. Требования к автогрейдерам
420
ГОСТ EN 474-10-2012
Машины землеройные. Безопасность. Часть 10. Требования к траншеекопателям
421
ГОСТ EN 474-11-2012
Машины землеройные. Безопасность. Часть 11. Требования к уплотняющим машинам

422
МЕМСТ 27250-97
(ИСО 3411-95)
Жер қазатын машиналар. Операторлардың антропометриялық деректері және оператордың айналасындағы ең аз жұмыс кеңістігі
423
МЕМСТ 27258-87
(ИСО 6682-86)
Жер қазатын машиналар. Басқару органдарының комфорт және қолжетімділік аймақтары
424
МЕМСТ 30688-2000
(ИСО 8643-97)
Жер қазатын машиналар. Гидравликалық экскаваторлар және қарсы күрек-жүктиегіштер. Жебені түсіру жылдамдығын шектеу құрылғысы. Техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері

422
ГОСТ 27250-97  (ИСО 3411-95)
Машины землеройные. Антропометрические данные операторов и минимальное рабочее пространство вокруг оператора
423
ГОСТ 27258-87 (ИСО 6682-86)
Машины землеройные. Зоны комфорта и досягаемости органов управления
424
ГОСТ 30688-2000  (ИСО 8643-97)
Машины землеройные. Гидравлические экскаваторы и обратные лопаты-погрузчики. Устройство ограничения скорости опускания стрелы. Технические требования и методы испытаний

СТБ ИСO 2860-2001
Жер қазатын машиналар. Қарау саңылауларының ең кіші мөлшерлері
431
СТБ ИСO 3457-2006
Жер қазатын машиналар. Қорғау құрылғылары. Терминдер, анықтамалар және техникалық талаптар
432
СТБ ИСO 6683-2006
Жер қазатын машиналар. Қауіпсіздік белдіктері және олар бекітілетін орындар. Техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері
433
СТБ ЕN 12643-2007
Жер қазатын машиналар. Пневмодоңғалақты машиналар. Рульдік басқару жүйелеріне қойылатын техникалық талаптар
434

СТБ ИСО 2860-2001
Машины землеройные. Минимальные размеры смотровых отверстий
431
СТБ ИСО 3457-2006
Машины землеройные. Устройства защитные. Термины, определения и технические требования
432
СТБ ИСО 6683-2006
Машины землеройные.
Ремни безопасности и места их крепления. Технические требования и методы испытаний
433
СТБ EN 12643-2007
Машины землеройные. Машины пневмоколесные. Технические требования к системам рулевого управления
434

МЕМСТ 12.2.130-91
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Біршөмішті экскаваторлар. Қауіпсіздіктің және машинисттің жұмыс орнына эргономиканың жалпы талаптары және оларды бақылау әдістері
435
3 және 5-бөлімдер
МЕМСТ 11030-93
Автогрейдерлер. Жалпы техникалық шарттар
436
3-бөлім
МЕМСТ 16469-79
Экскаваторлар-каналқазғыштар. Жалпы техникалық шарттар
437
2-бөлім
МЕМСТ 30035-93
Тегістеуіштер. Жалпы техникалық шарттар
438
5-бөлім
МЕМСТ 30067-93
Біршөмішті әмбебап толық бұрылатын экскаваторлар. Жалпы техникалық шарттар

ГОСТ 12.2.130-91
Система стандартов безопасности труда. Экскаваторы одноковшовые.
Общие требования безопасности и эргономики к рабочему месту машиниста и методы их контроля
435
разделы 3 и 5
ГОСТ 11030-93
Автогрейдеры. Общие технические условия
436
раздел 3
ГОСТ 16469-79
Экскаваторы-каналокопатели. Общие технические условия
437
раздел 2
ГОСТ 30035-93
Скреперы. Общие технические условия
438
раздел 5
ГОСТ 30067-93
Экскаваторы одноковшовые универсальные полноповоротные.
Общие технические условия

32.      Жол машиналары, құрылыс қоспаларын дайындауға арналған жабдықтар
439
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ ЕN 13020-2012
Жол жабындарын төсеу, жөндеу және күтіп ұстау үшін машиналар. Қауіпсіздік талаптары
440
СТБ ЕН 500-1-2003
Мобильді жол машиналары. Қауіпсіздік. 1-бөлік. Жалпы талаптар
441
СТБ ЕН 500-2-2004
Мобильді жол машиналары. Қауіпсіздік. 2-бөлік. Жол жонғыштарға қойылатын арнайы талаптар

32. Машины дорожные, оборудование для приготовления строительных смесей
439
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ EN 13020-2012
Машины для устройства, ремонта и содержания дорожных покрытий.
Требования безопасности
440
СТБ ЕН 500-1-2003
Машины дорожные мобильные. Безопасность. Часть 1. Общие требования
441
СТБ ЕН 500-2-2004
Машины дорожные мобильные. Безопасность. Часть 2. Специальные требования к дорожным фрезам

442
СТБ ЕН 500-4-2004
Мобильді жол машиналары. Қауіпсіздік. 4-бөлік. Грунтты тығыздауға арналған машиналарға қойылатын арнайы талаптар
443
СТБ ЕN 536-2007
Құрылыс-жол машиналары. Асфальтараластырғыш қондырғылар. Қауіпсіздік талаптары
444
СТБ ЕН 13019-2006
Жол жабындарын тазартуға арналған машиналар. Қауіпсіздік талаптары
445
СТБ ЕН 13021-2006
Жолдарды қысқы күтіп-ұстауға арналған машиналар. Қауіпсіздік талаптары
446
СТБ ЕН 13524-2007
Автомобиль жолдарын күтіп-ұстауға арналған машиналар. Қауіпсіздік талаптары

442
СТБ ЕН 500-4-2004
Машины дорожные мобильные.  Безопасность. Часть 4. Специальные требования к машинам для уплотнения грунта
443
СТБ EN 536-2007
Машины строительно-дорожные. Установки асфальтосмесительные. Требования безопасности
444
СТБ ЕН 13019-2006
Машины для очистки дорожных покрытий. Требования безопасности
445
СТБ ЕН 13021-2006
Машины для зимнего содержания  дорог. Требования безопасности
446
СТБ ЕН 13524-2007
Машины для содержания автомобильных дорог.
Требования безопасности

447
МЕМСТ 12.2.011-2012
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Құрылыс, жол және жер қазатын машиналар. Жалпы қауіпсіздік талаптары
448
2.1.6-тармақ
МЕМСТ 21915-93
Асфальттөсегіштер. Жалпы техникалық шарттар
449
2.1.7-тармақ,
4.3.1.6-тармақша
МЕМСТ 27336-93
Автобетонсорғылар. Жалпы техникалық шарттар
450
2.1.7-тармақ
МЕМСТ 27338-93
Механикаландырылған бетонараластырғыш қондырғылар. Жалпы техникалық шарттар
451
2.1.6 және 4.3.16-тармақтар

447
ГОСТ 12.2.011-2012
Система стандартов безопасности  труда. Машины строительные, дорожные и землеройные. Общие требования безопасности
448
пункт 2.1.6
ГОСТ 21915-93
Асфальтоукладчики. Общие технические условия
449
пункт 2.1.7,
подпункт 4.3.1.6
ГОСТ 27336-93
Автобетононасосы. Общие технические условия
450
пункт 2.1.7
ГОСТ 27338-93
Установки бетоносмесительные механизированные. Общие технические условия
451
пункты 2.1.6 и 4.3.16

МЕМСТ 27339-93
Автобетонараластырғыштар. Жалпы техникалық шарттар
452
3.1.6, 5.3.13 және 5.3.14-тармақтар
МЕМСТ 27614-93
Автоцементтасығыштар. Жалпы техникалық шарттар
453
5.7-кіші бөлім, 7.3.8 – 7.3.10-тармақтар
МЕМСТ 27811-95
Автогудронаторлар. Жалпы техникалық шарттар
454
МЕМСТ 27816-88
Асфальттөсегіштер. Сынақтан өткізу әдістері
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
455
4.2-кіші бөлім, 6.3.9 – 6.3.15-тармақшалар
МЕМСТ 27945-95
Асфальтараластырғыш қондырғылар. Жалпы техникалық шарттар
456
МЕМСТ 31548-2012
Өздігінен жүретін жол аунақтар. Жалпы техникалық шарттар

ГОСТ 27339-93
Автобетоносмесители. Общие технические условия
452
пункты 3.1.6, 5.3.13 и 5.3.14
ГОСТ 27614-93
Автоцементовозы. Общие технические условия
453
подраздел 5.7,
пункты 7.3.8 – 7.3.10
ГОСТ 27811-95
Автогудронаторы. Общие технические условия
454
ГОСТ 27816-88
Асфальтоукладчики. Методы испытаний
455
подраздел 4.2, подпункты 6.3.9 – 6.3.15
ГОСТ 27945-95
Установки асфальтосмесительные.
Общие технические условия
456
ГОСТ 31548-2012
Катки дорожные самоходные. Общие технические условия

457
МЕМСТ 31522-2012
Тығыздайтын дірілдік плиталар. Жалпы техникалық шарттар
458
МЕМСТ 31556-2012
Өздігінен жүретін суық жол жонғыштар. Жалпы техникалық шарттар
33.      Құрылыс жабдықтары мен машиналары
459
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
4, 6 – 29-бөлімдер
МЕМСТ 30700-2000
(МЭК 745-2-7-89)
Электрлі қол машиналар. Жеке қауіпсіздік талаптары және тұтанбайтын сұйықтықтарды шашқыш пистолеттерді сынақтан өткізу әдістері
460
4-бөлім
МЕМСТ IEC 60745-2-1-2011
Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері. 2-1-бөлік. Бұрғылау және соққылау-бұрғылау машиналарына қойылатын жеке талаптар
461
4-бөлім
МЕМСТ IEC 60745-2-2-2011
Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері. 2-2-бөлік. Бұраншеге бұрауыштарға және соққылағыш сомын бұрауыштарға қойылатын жеке талаптар
462
4-бөлім
МЕМСТ IEC 60745-2-4-2011
Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері. 2-4-бөлік. Тегіс ажарлау және таспалы-ажарлау машиналарына қойылатын жеке талаптар
463
4-бөлім
МЕМСТ IEC 60745-2-5-2014
Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері. 2-5-бөлік. Дискілі араларға қойылатын жеке талаптар
464
4-бөлім
МЕМСТ IEC 60745-2-6-2011
Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері. 2-6-бөлік. Балғалар мен перфораторларға қойылатын жеке талаптар
465
4-бөлім
МЕМСТ IEC 60745-2-8-2011
Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері. 2-8-бөлік. Табақ металдарға арналған қайшыларға қойылатын жеке талаптар
466
4-бөлім
МЕМСТ IEC 60745-2-9-2011
Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері. 2-9-бөлік. Ішкі бұрандаманы ойып салуға арналған машиналарға қойылатын жеке талаптар
467
4-бөлім
МЕМСТ IEC 60745-2-11-2014
Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері. 2-11-бөлік. Жұмыс құралының кері-үдемелі қозғалысы бар араларға (қылараларға және қол араларға) қойылатын жеке талаптар
468
4-бөлім
МЕМСТ IEC 60745-2-14-2011

457
ГОСТ 31522-2012
Плиты вибрационные уплотняющие.
Общие технические условия
458
ГОСТ 31556-2012
Фрезы дорожные холодные самоходные. Общие технические условия
33. Оборудование и машины строительные
459
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
разделы 4, 6 – 29
ГОСТ 30700-2000  (МЭК 745-2-7-89)
Машины ручные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний пистолетов- распылителей невоспламеняющихся жидкостей
460
раздел 4
ГОСТ IEC 60745-2-1-2011
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-1. Частные требования к сверлильным  и ударно-сверлильным машинам
461
раздел 4
ГОСТ IEC  60745-2-2-2011
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-2. Частные требования к шуруповертам и ударным гайковертам
462
раздел 4
ГОСТ IEC 60745-2-4-2011
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний.
Часть 2-4. Частные требования к плоскошлифовальным и ленточно-шлифовальным машинам
463
раздел 4
ГОСТ IEC  60745-2-5-2014
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-5. Частные требования к дисковым пилам
464
раздел 4
ГОСТ IEC 60745-2-6-2014
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний.
Часть 2-6. Частные требования к молоткам и перфораторам
465
раздел 4
ГОСТ IEC  60745-2-8-2011
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-8. Частные требования к ножницам для листового металла
466
раздел 4
ГОСТ IEC 60745-2-9-2011
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-9. Частные требования к машинам для нарезания внутренней резьбы
467
раздел 4
ГОСТ IEC  60745-2-11-2014
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-11. Частные требования к пилам с возвратно-поступательным движением рабочего инструмента (лобзикам и ножовочным пилам)
468
раздел 4
ГОСТ IEC  60745-2-14-2011

Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері. 2-14-бөлік. Сүргілерге қойылатын жеке талаптар
469
4 және 10 – 29-бөлімдер
МЕМСТ IEC 61029-1-2012
Электрлі тасымалданатын машиналар. Жалпы қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
470
4-бөлім
МЕМСТ IEC 61029-2-1-2011
Электрлі тасымалданатын машиналар. Жеке қауіпсіздік талаптары және дискілі араларды сынақтан өткізу әдістері
471
4-бөлім
МЕМСТ IEC 61029-2-2-2011
Электрлі тасымалданатын машиналар. Жеке қауіпсіздік талаптары және радиалды-иінтіректі араларды сынақтан өткізу әдістері

Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-14. Частные требования к рубанкам
469
разделы 4 и 10 – 29
ГОСТ IEC 61029-1-2012
Машины переносные электрические. Общие требования безопасности и методы испытаний
470
раздел 4
ГОСТ IEC  61029-2-1-2011
Машины переносные электрические.
Частные требования безопасности и методы испытаний дисковых пил
471
раздел 4
ГОСТ IEC 61029-2-2-2011
Машины переносные электрические.
Частные требования безопасности и методы испытаний радиально-рычажных пил

475
4-бөлім
МЕМСТ IEC 61029-2-6-2011
Электрлі тасымалданатын машиналар. Жеке қауіпсіздік талаптары және су беру арқылы алмас бұрғылармен бұрғылауға арналған машиналарды сынақтан өткізу әдістері
476
4-бөлім
МЕМСТ IEC 61029-2-7-2011
Электрлі тасымалданатын машиналар. Жеке қауіпсіздік талаптары және су беру арқылы алмас араларды сынақтан өткізу әдістері
477
4-бөлім
МЕМСТ IEC 61029-2-8-2011
Электрлі тасымалданатын машиналар. Жеке қауіпсіздік талаптары және бірайналдырғылы тік жонғыш-үлгілік машиналарды сынақтан өткізу әдістері
478

475
раздел 4
ГОСТ IEC  61029-2-6-2011
Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний машин для сверления алмазными сверлами с подачей воды
476
раздел 4
ГОСТ IEC 61029-2-7-2011
Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний алмазных пил с подачей воды
477
раздел 4
ГОСТ IEC 61029-2-8-2011
Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний одношпиндельных вертикальных фрезерно-модельных машин
478

4-бөлім
МЕМСТ IEC 61029-2-9-2012
Электрлі тасымалданатын машиналар. Жеке қауіпсіздік талаптары және қапталды араларды сынақтан өткізу әдістері
479
4-бөлім
МЕМСТ Р МЭК 60745-1-2009
Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері. 1-бөлік. Жалпы талаптар
480
19, 25 – 30-бөлімдер
МЕМСТ Р МЭК 60745-2-3-2011
Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері. 2-3-бөлік. Жұмыс құралының айналмалы қозғалысы бар ажарлау, дискілі ажарлау және жылтырату машиналарына қойылатын жеке талаптар
481
4-бөлім
МЕМСТ Р МЭК 61029-2-11-2012
Электрлі тасымалданатын машиналар. 2-11-бөлік. Жеке қауіпсіздік талаптары және аралас дискілі араларды сынақтан өткізу әдістері
482
4-бөлім
МЕМСТ Р МЭК 60745-2-12-2011
Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері. 2-12-бөлік. Бетонды нығыздауға арналған дірілдеткіштерге қойылатын жеке талаптар
483
4-бөлім
МЕМСТ Р МЭК 60745-2-15-2012
Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері. 2-15-бөлік. Бұтадан жасалған қоршауды кесуге арналған машиналарға қойылатын жеке талаптар
484
4-бөлім
МЕМСТ Р МЭК 60745-2-16-2012
Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері. 2-16-бөлік. Қапсырма қаққыш машиналарға қойылатын жеке талаптар
485
4 және 9-бөлімдер
МЕМСТ Р МЭК 60745-2-17-2010
Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері. 2-17-бөлік. Пішінді-жонғыш қол машиналарға және жиектерді кесуге арналған машиналарға қойылатын жеке талаптар
486
4-бөлім
МЕМСТ Р МЭК 60745-2-20-2011
Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері. 2-20-бөлік. Таспалы араларға қойылатын жеке талаптар
487
4 және 5-бөлімдер
МЕМСТ Р 53037-2013
(ИСО 16368:2010)
Жұмыс платформалары бар мобильді көтергіштер. Конструкцияның есептемелері, қауіпсіздік талаптары, сынақтар
488
МЕМСТ Р 53984-2010
(ИСО 18893:2004)
Жұмыс платформалары бар мобильді көтергіштер. Қауіпсіздік талаптары және пайдалану кезінде техникалық жай-күйін бақылау

раздел 4
ГОСТ IEC 61029-2-9-2012
Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний торцовочных пил
479
раздел 4
ГОСТ Р МЭК 60745-1-2009
Машины ручные электрические.   Безопасность и методы испытаний.
Часть 1. Общие требования
480
разделы 19, 25 – 30
ГОСТ Р МЭК 60745-2-3-2011
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний.
Часть 2-3. Частные требования к шлифовальным, дисковым шлифовальным и полировальным машинам с вращательным движением рабочего инструмента
481
раздел 4
ГОСТ Р МЭК  61029-2-11-2012
Машины переносные электрические. Часть 2-11. Частные требования безопасности и методы испытаний комбинированных дисковых пил
482
раздел 4
ГОСТ Р МЭК  60745-2-12-2011
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-12. Частные требования к вибраторам для уплотнения бетона
483
раздел 4
ГОСТ Р МЭК 60745-2-15-2012
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-15. Частные требования к машинам для подрезки живой изгороди
484
раздел 4
ГОСТ Р МЭК 60745-2-16-2012
Машины ручные электрические.
Безопасность и методы испытаний.
Часть 2-16. Частные требования к скобозабивным машинам
485
разделы 4 и 9
ГОСТ Р МЭК 60745-2-17-2010
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний.
Часть 2-17. Частные требования к ручным фасонно-фрезерным машинам и машинам для обрезки кромок
486
раздел 4
ГОСТ Р МЭК 60745-2-20-2011
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-20. Частные требования к ленточным пилам
487
разделы 4 и 5
ГОСТ Р 53037-2013 (ИСО 16368:2010
Мобильные подъемники с рабочими платформами. Расчеты конструкции, требования безопасности, испытания
488
ГОСТ Р 53984-2010 (ИСО 18893:2004)
Мобильные подъемники с рабочими платформами. Требования безопасности и контроль технического состояния при эксплуатации

489
МЕМСТ Р 54770-2011
(ИСО 16369:2007)
Жұмыс платформалары бар көтергіштер. Мачталық типтес көтергіштер. Конструкцияның есептемелері, қауіпсіздік талаптары, сынақтан өткізу әдістері
490
МЕМСТ Р 55180-2012
(ИСО 16653:2008)
Жұмыс платформалары бар мобильді көтергіштер. Конструкцияның есептемелері, қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері. 1-бөлік. Жиналмалы қоршаулары бар көтергіштер
491
МЕМСТ Р 55181-2012
(ИСО 16653-2:2009)
Жұмыс платформалары бар мобильді көтергіштер. Конструкцияның есептемелері, қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері. 2-бөлік. Өткізбейтін (оқшаулағыш) құраушылары бар көтергіштер

489
ГОСТ Р 54770-2011 (ИСО 16369:2007)
Подъемники с рабочими платформами. Подъемники мачтового типа. Расчеты конструкции, требования безопасности, методы испытаний
490
ГОСТ Р 55180-2012 (ИСО 16653-1:2008)
Мобильные подъемники с рабочими платформами. Расчеты конструкции, требования безопасности и методы испытаний. Часть 1. Подъемники со складывающимися ограждениями
491
ГОСТ Р 55181-2012 (ИСО 16653-2:2009)
Мобильные подъемники с рабочими платформами. Расчеты конструкции, требования безопасности и методы испытаний. Часть 2. Подъемники с непроводящими (изолирующими) компонентами

492
СТБ EN 12001-2008
Бетондық және ерітінділік қоспаларды тасымалдауға, қондыруға және бөлуге арналған машиналар. Қауіпсіздік талаптары
493
СТБ EN 12158-1-2008
Құрылыс жүккөтергіштері.
1-бөлік. Қолжетімді платформасы бар көтергіштер
494
СТБ EN 12158-2-2008
Құрылыс жүккөтергіштері.
2-бөлік. Қолжетімсіз жүккөтергіштері бар еңісті көтергіштер
495
СТБ EN 12159-2010
Кабинасы тік жылжитын құрылыс жүкжолаушы көтергіштері

492
СТБ EN 12001-2008
Машины для транспортирования,   нанесения и распределения бетонных и растворных смесей.
Требования безопасности
493
СТБ EN 12158-1-2008
Подъемники строительные грузовые. Часть 1. Подъемники с доступной платформой
494
СТБ EN 12158-2-2008
Подъемники строительные грузовые. Часть 2. Наклонные подъемники с недоступными грузоподъемниками
495
СТБ EN 12159-2010
Подъемники строительные грузопассажирские с вертикальным перемещением кабины

СТБ ЕН 792-10-2007
Электрлі емес қол машиналар. Қауіпсіздік талаптары. 10-бөлік. Баспақтағыш машиналар
506
СТБ ЕН 792-11-2007
Электрлі емес қол машиналар. Қауіпсіздік талаптары. 11-бөлік. Қайшылар және шаппа қайшылар
507
СТБ ЕН 792-12-2007
Электрлі емес қол машиналар. Қауіпсіздік талаптары. 12-бөлік. Тербелісті және кері-үдемелі жүретін шағын көлемді дискілі аралар
508
СТБ ЕН 792-13-2007
Электрлі емес қол машиналар. Қауіпсіздік талаптары. 13-бөлік. Бекітпе бұйымдарды қағуға арналған машиналар
509

СТБ ЕН 792-10-2007
Машины ручные неэлектрические. Требования безопасности. Часть 10. Машины запрессовочные
506
СТБ ЕН 792-11-2007
Машины ручные неэлектрические. Требования безопасности. Часть 11. Ножницы и вырубные ножницы
507
СТБ ЕН 792-12-2007
Машины ручные неэлектрические.
Требования безопасности.
Часть 12. Пилы малогабаритные дисковые колебательного и возвратно-поступательного действия
508
СТБ ЕН 792-13-2007
Машины ручные неэлектрические.
Требования безопасности.
Часть 13. Машины для забивания крепежных изделий
509

1 – 3-бөлімдер
МЕМСТ 12.2.010-75
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Пневматикалық қол машиналар. Жалпы қауіпсіздік талаптары
510
МЕМСТ 12.2.011-2012
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Құрылыс және жол машиналары. Жалпы қауіпсіздік талаптары
511
4-бөлім
МЕМСТ 12.2.030-2000
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қол машиналар. Шуыл сипаттамалары. Нормалар. Сынақтан өткізу әдістері
512
3-бөлім
МЕМСТ 10084-73
Электрлі қол машиналар. Жалпы техникалық шарттар

разделы 1 – 3
ГОСТ 12.2.010-75
Система стандартов безопасности труда. Машины ручные пневматические. Общие требования безопасности
510
ГОСТ 12.2.011-2012
Система стандартов безопасности труда. Машины строительные и дорожные. Общие требования безопасности
511
раздел 4
ГОСТ 12.2.030-2000
Система стандартов безопасности  труда. Машины ручные. Шумовые характеристики. Нормы. Методы испытаний
512
раздел 3
ГОСТ 10084-73
Машины ручные электрические. Общие технические условия

МЕМСТ ISO 21873-1-2013
Құрылыс машиналары мен жабдықтары. Жылжымалы уатқыштар. 1-бөлік. Терминология және жеткізіп берудің техникалық шарттары
541
МЕМСТ ISO 21873-2-2013
Құрылыс машиналары мен жабдықтары. Жылжымалы уатқыштар. 2-бөлік. Қауіпсіздік талаптары
542
МЕМСТ 6937-91
Конустық уатқыштар. Жалпы техникалық талаптар
543
5-бөлім
МЕМСТ 7090-72
Бірроторлы тоқпақты уатқыштар. Техникалық шарттар
544
2а-бөлім
МЕМСТ 12375-70
Ірі етіп уататын бірроторлы уатқыштар. Техникалық шарттар

ГОСТ ISO 21873-1-2013
Машины и оборудование строительные. Передвижные дробилки. Часть 1. Терминология и технические условия поставки
541
ГОСТ ISO 21873-1-2013
Машины и оборудование строительные. Передвижные дробилки. Часть 2. Требования безопасности
542
ГОСТ 6937-91
Дробилки конусные.
Общие технические требования
543
раздел 5
ГОСТ 7090-72
Дробилки молотковые однороторные. Технические условия
544
раздел 2а
ГОСТ 12375-70
Дробилки однороторные крупного дробления. Технические условия

545
6-бөлім
МЕМСТ 12376-71
Орташа және ұсақ етіп уататын бірроторлы уатқыштар. Техникалық шарттар
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
546
6-бөлім
МЕМСТ 27412-93
Беттік уатқыштар. Жалпы техникалық шарттар
36.      Ағаш дайындау, ағаш биржалары және ағаш ағызуға арналған технологиялық жабдықтар
547
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
5 – 12-бөлімдер
МЕМСТ ИСО 4254-4-2002
Құйқылжыған шығыр. Қауіпсіздік талаптары
548
2 және 3-бөлімдер
МЕМСТ ИСО 7914-2002
Орман шаруашылығына арналған машиналар. Тасымалданатын шынжырлы аралар. Ең аз клиренстер және қолсаптардың мөлшерлері

545
раздел 6
ГОСТ 12376-71
Дробилки однороторные среднего
и мелкого дробления.
Технические условия
546
раздел 6
ГОСТ 27412-93
Дробилки щековые. Общие технические условия
36. Оборудование технологическое для лесозаготовки, лесобирж и лесосплава
547
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
разделы 5 – 12
ГОСТ ИСО 4254-4-2002
Лебедки трелевочные.
Требования безопасности
548
разделы 2 и 3
ГОСТ ИСО 7914-2002
Машины для лесного хозяйства. Пилы цепные переносные. Минимальные клиренсы и размеры рукояток

549
3-бөлім
МЕМСТ ИСО 7918-2002
Орман шаруашылығына арналған машиналар. Бензинмоторлы бұтакескіштер. Дискілі төсемнің қорғаныш құрылғысы. Мөлшерлер
550
5-бөлім
МЕМСТ ISO 8083-2011
Орман машиналары. Құлайтын заттардан қорғану құрылғылары. Техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері
551
5-бөлім
МЕМСТ ISO 8084-2011
Орман машиналары. Оператордың қорғану құрылғылары. Техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері
552
5-бөлім
МЕМСТ ISO 11169-2011
Доңғалақты ағаш өнеркәсібі мен орман шаруашылығы тракторлары, доңғалақты ағаш дайындау және орман шаруашылығы машиналары. Тиімділікке қойылатын талаптар және тежеу жүйелерін сынақтан өткізу әдістері

549
раздел 3
ГОСТ ИСО 7918-2002
Машины для лесного хозяйства. Кусторезы бензиномоторные. Защитное устройство дискового полотна. Размеры
550
раздел 5
ГОСТ ISO  8083-2011
Машины для леса. Устройства защиты от падающих предметов. Технические требования и методы испытаний
551
раздел 5
ГОСТ ISO  8084-2011
Машины для леса. Устройства защиты оператора. Технические требования и методы испытаний
552
раздел 5
ГОСТ ISO 11169-2011
Тракторы лесопромышленные и лесохозяйственные колесные, машины лесозаготовительные и лесохозяйственные колесные. Требования к эффективности и методы испытаний тормозных систем

553
5-бөлім
МЕМСТ ISO 11512-2011
Шынжыртабанды ағаш өнеркәсібі мен орман шаруашылығы тракторлары, шынжыртабанды ағаш дайындау және орман шаруашылығы машиналары. Тиімділікке қойылатын талаптар және тежеу жүйелерін сынақтан өткізу әдістері
554
4 және 5-бөлімдер
МЕМСТ ISO 11850-2011
Өздігінен жүретін орман машиналары. Қауіпсіздік талаптары
555
8 – 29-бөлімдер
МЕМСТ 30506-97
(МЭК 745-2-13-89)
Электрлі қол машиналар. Жеке қауіпсіздік талаптары және шынжырлы араларды сынақтан өткізу әдістері
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
556
4-бөлім
МЕМСТ 30723-2001
(ИСО 6533-93, ИСО 6534-92)
Орман шаруашылығына арналған машиналар. Бензинмоторлы шынжырлы аралар. Алдыңғы және артқы қолсаптардың қорғаныштық құрылғылары. Мөлшерлері мен беріктілігі

553
раздел 5
ГОСТ ISO 11512-2011
Тракторы лесопромышленные и лесохозяйственные гусеничные, машины лесозаготовительные и лесохозяйственные гусеничные. Требования к эффективности и методы испытаний тормозных систем
554
разделы 4 и 5
ГОСТ ISO 11850-2011
Машины для леса самоходные. Требования безопасности
555
разделы 8 – 29
ГОСТ 30506-97  (МЭК 745-2-13-89)
Машины ручные электрические.  Частные требования безопасности и методы испытаний цепных пил
556
раздел 4
ГОСТ 30723-2001  (ИСО 6533-93, ИСО 6534-92)
Машины для лесного хозяйства. Пилы бензиномоторные цепные. Защитные устройства передней и задней рукояток. Размеры и прочность

557
4-бөлім
МЕМСТ 31183-2002
(ИСО 11806:1997)
Орман шаруашылығына арналған машиналар. Бензинмоторлы бұтакескіштер мен мотошалғылар. Қауіпсіздік талаптары. Сынақтан өткізу әдістері
558
4 және 6-бөлімдер
МЕМСТ EN 609-1-2012
Ауыл шаруашылық жұмыстар мен орман шаруашылығына арналған машиналар. Машиналар қауіпсіздігі. 1-бөлік. Сыналық ағаш жаратын станоктар
559
4 және 6-бөлімдер
МЕМСТ EН 609-2-2012
Ауыл шаруашылық жұмыстар мен орман шаруашылығына арналған машиналар. Машиналар қауіпсіздігі. 2-бөлік. Бұрандалық ағаш жаратын станоктар
560
4 және 6-бөлімдер
МЕМСТ EN 13525-2012
Орман шаруашылығына арналған машиналар. Сүректі ұсақтауға арналған машиналар. Қауіпсіздік талаптары

557
раздел 4
ГОСТ 31183-2002  (ИСО 11806:1997)
Машины для лесного хозяйства. Кусторезы и мотокосы бензиномоторные. Требования безопасности. Методы испытаний
558
разделы 4 и 6
ГОСТ EN  609-1-2012
Машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства. Безопасность машин. Часть 1. Станки дровокольные клиновые
559
разделы 4 и 6
ГОСТ ЕН  609-2-2012
Машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства.
Безопасность машин. Часть 2. Станки дровокольные винтовые
560
разделы 4 и 6
ГОСТ EN  13525-2012
Машины для лесного хозяйства. Машины для измельчения древесины. Требования безопасности

561
5-бөлім
МЕМСТ Р ИСО 8082-1-2012
Өздігінен жүретін орман машиналары. Төңкерілу кезінде қорғау құрылғылары. Техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері. 1-бөлік. Жалпы мақсаттағы машиналар
562
МЕМСТ Р ИСО 11448-2002
Автономды жетегі бар жылжымалы ұсақтағыштар мен уатқыштар. Қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
563
3-бөлім
МЕМСТ Р ИСО 15078-2002
Ағаш тиегіштер. Қосиінтіректі басқару органдарының орналасуы мен оларды жылжыту тәртібі

561
раздел 5
ГОСТ Р ИСО 8082-1-2012
Машины для леса самоходные. Устройства защиты при опрокидывании. Технические требования и методы испытаний. Часть 1. Машины общего назначения
562
ГОСТ Р ИСО
11448-2002
Измельчители и дробилки передвижные с автономным приводом. Требования безопасности и методы испытаний
563
раздел 3
ГОСТ Р ИСО 15078-2002
Погрузчики леса. Расположение и порядок перемещения двухрычажных органов управления

568
3 – 8-бөлімдер
МЕМСТ 12.2.102-2013
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Ағаш дайындау және ағаш ағызу машиналары мен жабдықтары, ағаш өнеркәсібі тракторлары. Қауіпсіздік талаптары, қауіпсіздік талаптарын бақылау және еңбек қауіпсіздігін бағалау әдістері
569
1 және 2-бөлімдер
МЕМСТ 12.2.104-84
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Ағаш дайындау үшін механикаландырылған құрал. Жалпы қауіпсіздік талаптары
570

568
разделы 3 – 8
ГОСТ 12.2.102-2013
Система стандартов безопасности труда. Машины и оборудование лесозаготовительные и лесосплавные, тракторы лесопромышленные. Требования безопасности, методы контроля требований безопасности и оценки безопасности труда
569
разделы 1 и 2
ГОСТ 12.2.104-84
Система стандартов безопасности труда. Инструмент механизированный для лесозаготовок. Общие требования безопасности
570

4-бөлім
МЕМСТ 15594-80
Төңкерілмелі типтес шынжыртабанды жақтық ағаш тиегіштер. Техникалық шарттар
571
3-бөлім
МЕМСТ 31742-2012
Бензинмоторлы шынжырлы аралар. Қауіпсіздік талаптары. Сынақтан өткізу әдістері
572
3-бөлім
МЕМСТ 32431-2013
Ауыл шаруашылығы мен орман шаруашылығына арналған машиналар. Жалпы пайдаланудағы жолдармен жүріп өту үшін жарық түсіру және жарық сигнализациясы құрылғыларын монтаждау
573
4 – 9-бөлімдер
МЕМСТ Р 51754-2001
Төменгі ағаш өнеркәсібі қоймалары үшін машиналар мен жабдықтар. Қауіпсіздік талаптары. Бақылау әдістері

раздел 4
ГОСТ 15594-80
Лесопогрузчики челюстные гусеничные перекидного типа. Технические условия
571
раздел 3
ГОСТ 31742-2012
Пилы бензиномоторные цепные.     Требования безопасности. Методы испытаний
572
раздел 3
ГОСТ 32431–2013
Машины для сельского и лесного хозяйства. Монтаж устройств освещения и световой сигнализации для проезда по дорогам общего пользования
573
разделы 4 – 9
ГОСТ Р 51754-2001
Машины и оборудование для нижних лесопромышленных складов. Требования безопасности. Методы контроля

577
СТБ МЕМСТ Р 50631-2002
Қалалық коммуналдық шаруашылық және жолдарды күтіп-ұстау үшін машиналар. Арнайы қауіпсіздік талаптары
37. Кір жуатын өнеркәсіптік жабдықтар
578
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ 12.2.084-93 (ИСО 6178-83)
Кір жуатын орындар және химиялық тазарту кәсіпорындары үшін машиналар мен жабдықтар. Жалпы қауіпсіздік талаптары
579
МЕМСТ 27457-93
Кір жуатын өнеркәсіптік машиналар. Жалпы техникалық шарттар
38.      Киімді химиялық тазарту мен бояу және тұрмыстық бұйымдар үшін жабдықтар
580
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ 12.2.084-93 (ИСО 6178-83)
Кір жуатын орындар және химиялық тазарту кәсіпорындары үшін машиналар мен жабдықтар. Жалпы қауіпсіздік талаптары
581
МЕМСТ Р 51362-99 (ИСО 7000-89)
Киімді химиялық тазарту үшін машиналар. Басқару органдарының және басқа да құрылғылардың графикалық символдары
39.      Өнеркәсіптік желдеткіштер
582
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ 31350-2007 (ИСО 14694:2003)
Діріл. Өнеркәсіптік желдеткіштер. Шығарылатын дірілге және теңгерімдеу сапасына қойылатын талаптар
583
2-бөлім
МЕМСТ 5976-90
Жалпы мақсаттағы радиалды желдеткіштер. Жалпы техникалық шарттар
584
МЕМСТ 6625-85
Жергілікті желдетілетін шахталық желдеткіштер. Техникалық шарттар
585
3-бөлім
МЕМСТ 9725-82
Үрлемелі қазандықтық центртепкіш желдеткіштер. Жалпы техникалық шарттар
586
МЕМСТ 6625-85
Басты желдетілетін шахталық желдеткіштер. Техникалық шарттар
587
2-бөлім
МЕМСТ 11442-90
Жалпы мақсаттағы осьтік желдеткіштер. Жалпы техникалық шарттар
588
3-бөлім
МЕМСТ 24814-81
Төбелік радиалды желдеткіштер. Жалпы техникалық шарттар
589
3-бөлім
МЕМСТ 24857-81
Төбелік осьтік желдеткіштер. Жалпы техникалық шарттар
40.      Өнеркәсіптік кондиционерлер
590
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ IEC60335-2-40-2010
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-40-бөлік. Электрлі жылу сорғыларға, ауа кондиционерлеріне және құрғатқыштарға қойылатын қосымша талаптар
591
СТБ EN 14511-4-2009
Үй-жайларды жылыту және салқындату үшін электрлі компрессорлары бар кондиционерлер, сұйықтықтық салқындату агрегаттары және жылу сорғылар. 4-бөлік. Талаптар
592
МЕМСТ 30646-99
Жалпы мақсаттағы орталық кондиционерлер. Жалпы техникалық шарттар
593
МЕМСТ Р 50553-93
Өнеркәсіптік тазалық. Сүзгілер және сүзгіэлементтер. Жалпы техникалық талаптар
594
МЕМСТ Р 50554-93
Өнеркәсіптік тазалық. Сүзгілер және сүзгілеу элементтері. Сынақтан өткізу әдістері
41.      Ауа жылытқыштар және ауа салқындатқыштар
595
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ 31284-2004
Өнеркәсіптік және ауыл шаруашылығы кәсіпорындарына арналған ауа жылытқыштар. Жалпы техникалық шарттар

577
СТБ ГОСТ Р 50631-2002
Машины для городского коммунального хозяйства и содержания дорог. Специальные требования безопасности
37. Оборудование прачечное промышленное
578
статьи 4 и 5,  приложения 1 и 2
ГОСТ 12.2.084-93 (ИСО 6178-83)
Машины и оборудование для прачечных и предприятий химчистки. Общие требования безопасности
579
ГОСТ 27457-93
Машины стиральные промышленные. Общие технические условия
38. Оборудование для химической чистки и крашения одежды и бытовых изделий
580
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ 12.2.084-93  (ИСО 6178-83)
Машины и оборудование для прачечных и предприятий химчистки. Общие требования безопасности
581
ГОСТ Р 51362-99  (ИСО 7000-89)
Машины для химической чистки одежды. Символы графические органов управления и других устройств
39. Вентиляторы промышленные
582
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ 31350-2007 (ИСО 14694:2003)
Вибрация. Вентиляторы промышленные. Требования к производимой вибрации и качеству балансировки
583
раздел 2
ГОСТ 5976-90
Вентиляторы радиальные общего  назначения. Общие технические условия
584
ГОСТ 6625-85
Вентиляторы шахтные местного проветривания. Технические условия
585
раздел 3
ГОСТ 9725-82
Вентиляторы центробежные дутьевые котельные. Общие технические условия
586
ГОСТ 11004-84
Вентиляторы шахтные главного проветривания. Технические условия
587
раздел 2
ГОСТ 11442-90
Вентиляторы осевые общего назначения. Общие технические условия
588
раздел 3
ГОСТ 24814-81
Вентиляторы крышные радиальные.
Общие технические условия
589
раздел 3
ГОСТ 24857-81
Вентиляторы крышные осевые. Общие технические условия
40. Кондиционеры промышленные
590
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ IEC 60335-2-40-2010
Бытовые и аналогичные электрические приборы.
Безопасность. Часть 2-40. Дополнительные требования к электрическим тепловым насосам, воздушным кондиционерам и осушителям
591
СТБ EN 14511-4-2009
Кондиционеры, жидкостные охладительные агрегаты и тепловые насосы с электрическими компрессорами для отопления и охлаждения помещений. Часть 4. Требования
592
ГОСТ 30646-99
Кондиционеры центральные общего назначения. Общие технические условия
593
ГОСТ Р 50553-93
Промышленная чистота. Фильтры и фильтроэлементы. Общие технические требования
594
ГОСТ Р 50554-93
Промышленная чистота. Фильтры и фильтрующие элементы. Методы испытаний
41. Воздухонагреватели и воздухоохладители
595
статьи 4 и 5,  приложения 1 и 2
ГОСТ 31284-2004
Воздухонагреватели для промышленных и сельскохозяйственных предприятий.
Общие технические условия

42.      Сұйық және қатты отынмен жұмыс істейтін су ысыту және жылыту аппараттары
596
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
5-бөлім
МЕМСТ 9817-95
Қатты отынмен жұмыс істейтін тұрмыстық аппараттар. Жалпы техникалық шарттар
597
2-бөлім
МЕМСТ 28679-90
Жылумен жабдықтау жүйелерінің бу-сулы жылытқыштар. Жалпы техникалық шарттар
598
3-бөлім
МЕМСТ 22992-82
Сұйық отынмен жұмыс істейтін тұрмыстық аппараттар. Жалпы техникалық шарттар

42. Аппараты водонагревательные и отопительные, работающие на жидком и твердом топливе
596
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
раздел 5
ГОСТ 9817-95
Аппараты бытовые, работающие на твердом топливе. Общие технические условия
597
раздел 2
ГОСТ 28679-90
Подогреватели пароводяные систем теплоснабжения.
Общие технические условия
598
раздел 3
ГОСТ 22992-82
Аппараты бытовые, работающие на жидком топливе. Общие технические условия

599
2-бөлім
МЕМСТ 28757-90
ЖЭС булы турбиналарын регенерациялау жүйелері үшін жылытқыштар. Жалпы техникалық шарттар
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
600
4-бөлім
МЕМСТ Р 53321-2009
Әртүрлі отын түрлерімен жұмыс істейтін жылу генерациялайтын аппараттар. Өрт қауіпсіздігі талаптары. Сынақтан өткізу әдістері
43.      Жеңіл өнеркәсіп үшін технологиялық жабдықтар
601
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
СТБ МЭК 60204-31-2006
Машиналар қауіпсіздігі. Машиналар мен механизмдердің электржабдықтары. 31-бөлік. Қосымша қауіпсіздік талаптары және тігін машиналарына, қондырғылары мен жүйелеріне электромагниттік үйлесімділік талаптары

599
раздел 2
ГОСТ 28757-90
Подогреватели для систем  регенерации паровых турбин ТЭС. Общие технические условия
600
раздел 4
ГОСТ Р 53321-2009
Аппараты теплогенерирующие, работающие на различных видах топлива. Требования пожарной безопасности. Методы испытаний
43. Оборудование технологическое для легкой промышленности
601
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
СТБ МЭК 60204-31-2006
Безопасность машин. Электрооборудование машин и механизмов. Часть 31. Дополнительные требования безопасности и требования  электромагнитной совместимости к швейным машинам, установкам и системам

602
СТБ МЭК 60335-2-28-2006
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-28-бөлік. Тігін машиналарына қойылатын қосымша талаптар
603
1 – 4-бөлімдер
МЕМСТ 12.2.123-90
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тоқыма машиналары. Жалпы қауіпсіздік талаптары
604
3 – 7-бөлімдер
МЕМСТ 12.2.138-97
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өнеркәсіптік тігін машиналары. Қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
605

602
СТБ МЭК  60335-2-28-2006
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-28. Дополнительные требования к швейным машинам
603
разделы 1 – 4
ГОСТ 12.2.123-90
Система стандартов безопасности труда. Машины текстильные. Общие требования безопасности
604
разделы 3 – 7
ГОСТ 12.2.138-97
Система стандартов безопасности труда. Машины швейные промышленные. Требования безопасности и методы испытаний
605

7 – 32-бөлімдер
МЕМСТ Р
52161.2.28-2009
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. 2.28-бөлік. Тігін машиналарына қойылатын жеке талаптар
616
СТБ 1357-2002
Өнеркәсіптік тігін машиналары. Жалпы техникалық шарттар
44.      Тоқыма өнеркәсібіне арналған технологиялық жабдықтар
617
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
1 – 4-бөлімдер
МЕМСТ 12.2.123-90
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тоқыма машиналары. Жалпы қауіпсіздік талаптары
618
3 – 7-бөлімдер
МЕМСТ 12.2.138-97
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өнеркәсіптік тігін машиналары. Қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
619
3-бөлім
МЕМСТ 6737-80
Мақта және химиялық талшықтар үшін таспалы машиналар. Жалпы техникалық шарттар
620
3-бөлім
МЕМСТ 9193-77
Арқау шыбық өткізетін машиналар. Техникалық шарттар
621
3-бөлім
МЕМСТ 12167-82
Арқаудың шағын көлемді жіп салғыштары бар қайықсыз тоқыма станоктары. Жалпы техникалық шарттар
622
3-бөлім
МЕМСТ 19716-81
Автоматты пневморапирлік тоқыма станоктары. Жалпы техникалық шарттар
45.      Химиялық талшықтарды, шыны талшықты және асбесттік жіптерді өндіруге арналған технологиялық жабдықтар
623
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ 6737-80
Мақта және химиялық талшықтарға арналған таспалы машиналар. Жалпы техникалық шарттар
46.      Тамақ, ет-сүт және балық өнеркәсібіне арналған технологиялық жабдықтар
624
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
4, 5 және 7-бөлімдер
МЕМСТ EN
1672-2-2012
Тамақ өнімдерін өңдеуге арналған жабдықтар. Негізгі қағидаттар.
2-бөлік. Гигиеналық талаптар
625
5, 6, 8 және 9-бөлімдер
МЕМСТ EN
13951-2012
Азық-түлік және ауыл шаруашылығы жабдықтары. Сұйық өнімдерді беруге арналған сорғылар. Қауіпсіздік талаптары және құрастыру қағидалары
626
5 – 7 және 9-бөлімдер
МЕМСТ 31521-2012
(EN 13871:2005)
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Ет турауға арналған машиналар. Техникалық шарттар
627
5 – 8 және 10-бөлімдер
МЕМСТ 31522-2012
(EN 1674:2000)
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Қамырайналдырғыш машиналар. Техникалық шарттар
628
5 – 8 және 10-бөлімдер
МЕМСТ 31523-2012
(EN 453:2000)
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Қамырилеуіш машиналар. Техникалық шарттар

разделы 7 – 32
ГОСТ Р 52161.2.28-2009
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2.28. Частные требования к швейным машинам
616
СТБ 1357-2002
Машины швейные промышленные.
Общие технические условия
44. Оборудование технологическое для текстильной промышленности
617
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
разделы 1 – 4
ГОСТ 12.2.123-90
Система стандартов безопасности труда. Машины текстильные. Общие требования безопасности
618
разделы 3 – 7
ГОСТ 12.2.138-97
Система стандартов безопасности  труда. Машины швейные промышленные. Требования безопасности и методы испытаний
619
раздел 3
ГОСТ 6737-80
Машины ленточные для хлопка и химических волокон. Общие технические условия
620
раздел 3
ГОСТ 9193-77
Машины сновальные.
Технические условия
621
раздел 3
ГОСТ 12167-82
Станки ткацкие бесчелночные с малогабаритными прокладчиками утка. Общие технические условия
622
раздел 3
ГОСТ 19716-81
Станки ткацкие автоматические пневморапирные.
Общие технические условия
45. Оборудование технологическое для выработки химических волокон, стекловолокна и асбестовых нитей
623
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ 6737-80
Машины ленточные для хлопка и химических волокон.
Общие технические условия
46. Оборудование технологическое для пищевой, мясомолочной и рыбной промышленности
624
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
разделы 4, 5 и 7
ГОСТ EN 1672-2-2012
Оборудование для обработки  пищевых продуктов. Основные принципы. Часть 2.
Гигиенические требования
625
разделы 5, 6, 8 и 9
ГОСТ EN  13951-2012
Оборудование продовольственное и сельскохозяйственное.
Насосы для подачи жидких продуктов. Требования  безопасности и правила конструирования
626
разделы 5 – 7 и 9
ГОСТ 31521-2012 (EN 13871:2005)
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Машины для нарезания мяса.
Технические условия
627
разделы 5 – 8 и 10
ГОСТ 31522-2012 (EN 1674:2000)
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Машины тестовальцовочные.
Технические условия
628
разделы 5 – 8 и 10
ГОСТ 31523-2012 (EN 453:2000)
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Машины тестомесильные.
Технические условия

629
5 – 8 және 10-бөлімдер
МЕМСТ 31524-2012
(EN 12041:2000)
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Қамырқалыптауыш машиналар. Техникалық шарттар
630
5 – 7 және 9 – 11-бөлімдер
МЕМСТ 31525-2012
(EN 12268:2003)
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Таспалы аралар. Техникалық шарттар
631
5 – 7 және 9 – 11-бөлімдер
МЕМСТ 31526-2012
(EN 12267:2003)
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Циркулярлы аралар. Техникалық шарттар

629
разделы 5 – 8 и 10
ГОСТ 31524-2012 (EN 12041:2000)
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Машины тестоформующие.
Технические условия
630
разделы 5 – 7, 9 – 11
ГОСТ 31525-2012 (EN 12268:2003)
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Пилы ленточные. Технические условия
631
разделы 5 – 7, 9– 11
ГОСТ 31526-2012 (EN 12267:2003)
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Пилы циркулярные.
Технические условия

632
5 – 7, 9 және 10-бөлімдер
МЕМСТ 31527-2012
(EN 12267:2003)
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Қамырды толықсытуға арналған шкафтар. Техникалық шарттар
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
633
6-бөлім
СТБ ЕН 454-2004
Тамақ өнімдерін өңдеуге арналған машиналар. Планетарлы араластырғыштар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары
634
4, 5 және 7-бөлімдер
СТБ EN 1678-2008
Тамақ өнімдерін өңдеуге арналған машиналар. Көкөніскескіш әмбебап машиналар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары

632
разделы 5 – 7, 9 и 10
ГОСТ 31527-2012 (EN 12267:2003)
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Шкафы для расстойки теста.
Технические условия
633
раздел 6
СТБ ЕН 454-2004
Машины для обработки пищевых  продуктов. Мешалки планетарные.  Требования безопасности и гигиены
634
разделы 4, 5 и 7
СТБ EN 1678-2008
Машины для обработки пищевых  продуктов. Машины овощерезательные универсальные.
Требования безопасности и гигиены

635
5, 6, 8 және 9-бөлімдер
СТБ EN 12852-2009
Тамақ өнімдерін өңдеуге арналған жабдықтар. Тамақ процессорлары және блендерлер. Қауіпсіздік және гигиена талаптары
636
5-бөлім
СТБ EН 12853-2007
Тамақ өнімдерін өңдеуге арналған машиналар. Блендерлер және қол бұлғағыштар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары
637
СТБ EН 12854-2007
Тамақ өнімдерін өңдеуге арналған машиналар. Теңгестіргіш миксерлер. Қауіпсіздік және гигиена талаптары
638
5, 6 және 8-бөлімдер

635
разделы 5, 6, 8 и 9
СТБ EN 12852-2009
Оборудование для обработки пищевых продуктов. Процессоры пищевые и блендеры. Требования безопасности и гигиены
636
раздел 5
СТБ ЕН 12853-2007
Машины для обработки пищевых продуктов. Блендеры  и взбивалки ручные. Требования безопасности и гигиены
637
СТБ ЕН 12854-2007
Машины для обработки пищевых продуктов. Миксеры балансирные. Требования безопасности и гигиены
638
разделы 5, 6 и 8

СТБ EN 12855-2008
Тамақ өнімдерін өңдеуге арналған жабдықтар. Айналмалы табақшасы бар куттерлер. Қауіпсіздік және гигиена талаптары
639
МЕМСТ Р 53895-2010
(ЕН 12331:2003)
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Зырылдауықтар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары
640
МЕМСТ Р 53896-2010
(ЕН 13289:2001)
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Макарон өнімдерін кептіру мен салқындатуға арналған жабдықтар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары

СТБ EN 12855-2008
Оборудование для обработки  пищевых продуктов. Куттеры с вращающейся чашей. Требования безопасности и гигиены
639
ГОСТ  Р 53895-2010 (ЕН 12331:2003)
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Волчки. Требования по безопасности и гигиене
640
ГОСТ  Р 53896-2010 (ЕН 13289:2001)
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Оборудование для сушки и охлаждения макаронных изделий. Требования по безопасности и гигиене

641
МЕМСТ Р 53942-2010
(ЕН 13885:2005)
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Клипсаторлар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары
642
МЕМСТ Р 54320-2011
(ЕН 1673:2000)
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Наубайханалық ротациялық пештер. Қауіпсіздік және гигиена талаптары
643
6-бөлім
МЕМСТ Р 54321-2011
(ЕН 12505:2000)
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Тағамдық өсімдік майларын өндіруге арналған центрифугалар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5

641
ГОСТ  Р 53942-2010 (ЕН 13885:2005)
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Клипсаторы. Требования по безопасности и гигиене
642
ГОСТ  Р 54320-2011 (ЕН 1673:2000)
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Печи хлебопекарные ротационные. Требования по безопасности и гигиене
643
раздел 6
ГОСТ  Р 54321-2011 (ЕН 12505:2000)
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Центрифуги для производства пищевых растительных масел и жиров. Требования по безопасности и гигиене

644
6-бөлім
МЕМСТ Р 54387-2011
(ЕН 12355:2003)
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Ет және балық өнімдерін өндіруде шикі теріні сыпыруға, тері мен қабыршақты алып тастауға арналған жабдықтар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары
645
6-бөлім
МЕМСТ Р 54388-2011
(ЕН 13390:2002)
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Қаусырмалар, піспенан және тортшалар пісіруге арналған машиналар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары
646
5, 6, 8 және 9-бөлімдер
МЕМСТ Р 54423-2011
(ЕН 12852:2001)
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Тамақ өнімдерін ұсақтауға, араластыруға және бұлғауға арналған машиналар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары
647
6-бөлім
МЕМСТ Р 54424-2011
(ЕН 13208:2003)
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Көкөністер тазартуға арналған машиналар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары
648
6-бөлім
МЕМСТ Р 54425-2011
(ЕН 12854:2003)
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Қалақты араластырғыштар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары
649
5, 6 және 8-бөлімдер
МЕМСТ Р 54967-2012
(ЕН 12855:2003)
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Айналмалы табақшасы бар куттерлер. Қауіпсіздік және гигиена талаптары

644
раздел 6
ГОСТ  Р 54387-2011 (ЕН 12355:2003)
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Оборудование для съема шкурки, удаления кожи и пленки в производстве мясных и рыбных продуктов. Требования по безопасности и гигиене
645
раздел 6
ГОСТ  Р 54388-2011 (ЕН 13390:2002)
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Машины для производства пирогов, печенья и пирожных. Требования по безопасности и гигиене
646
разделы 5, 6, 8 и 9
ГОСТ Р 54423-2011  (EН 12852:2001)
Машины и оборудование для пищевой промышленности.
Машины для измельчения, смешивания и взбивания пищевых продуктов. Требования по безопасности и гигиене
647
раздел 6
ГОСТ Р 54424-2011 (ЕН 13208:2003)
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Машины для чистки овощей. Требования по безопасности и гигиене
648
раздел 6
ГОСТ Р 54425-2011  (EН 12854:2003)
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Смесители лопастные. Требования по безопасности и гигиене
649
разделы 5, 6 и 8
ГОСТ Р 54967-2012 (EН 12855:2003)
Оборудование для обработки  пищевых продуктов. Куттеры с вращающейся чашей. Требования безопасности и гигиены

650
6-бөлім
МЕМСТ Р 54970-2012
(ЕН 13621:2004)
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Көкөністер мен жеміс-жидектерді кептіруге арналған центртепкіш құрылғылар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары
651
5, 6 және 8-бөлімдер
МЕМСТ Р 54972-2012
(ЕН 12463:2004)
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Толтырғыш машиналар және қосалқы механизмдер. Қауіпсіздік және гигиена талаптары
652
3 – 12-бөлімдер
МЕМСТ 12.2.124-2013
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Азық-түлік жабдықтары. Жалпы қауіпсіздік талаптары

650
раздел 6
ГОСТ  Р 54970-2012 (ЕН 13621:2004)
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Устройства центробежные для сушки овощей и фруктов. Требования по безопасности и гигиене
651
разделы 5, 6 и 8
ГОСТ Р 54972-2012 (EН 12463:2004)
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Машины наполнительные и механизмы вспомогательные. Требования по безопасности и гигиене
652
разделы 3 – 12
ГОСТ 12.2.124-2013
Система стандартов безопасности труда. Оборудование продовольственное. Общие требования безопасности

МЕМСТ 12.2.124-90
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Азық-түлік жабдықтары. Жалпы қауіпсіздік талаптары
675
3-бөлім
МЕМСТ 18518-80
Сусымалы тамақ өнімдерін қағаздан және картоннан жасалған тұтыну ыдыстарына қалталау автоматтары. Жалпы техникалық шарттар
676
2-бөлім
МЕМСТ 26582-85
Азық-түліктік машиналар мен жабдықтар. Жалпы техникалық шарттар
677
2-бөлім
МЕМСТ 27962-88
Ұн-жарма өндіру кәсіпорындарына арналған технологиялық жабдықтар. Жалпы техникалық шарттар

ГОСТ 12.2.124-90
Система стандартов безопасности труда. Оборудование продовольственное. Общие требования безопасности
675
раздел 3
ГОСТ 18518-80
Автоматы фасовочные для сыпучих пищевых продуктов в бумажную и картонную потребительскую тару.
Общие технические условия
676
раздел 2
ГОСТ 26582-85
Машины и оборудование продовольственные. Общие технические условия
677
раздел 2
ГОСТ 27962-88
Оборудование технологическое для мукомольных предприятий. Общие технические условия

48.      Сауда-саттық, қоғамдық тамақтану және асүй үшін технологиялық жабдықтар
678
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ МЭК 60335-1-2008
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 1-бөлік. Жалпы талаптар
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
679
4, 6 – 11, 13 – 32-бөлімдер
МЕМСТ IEC 60335-2-37-2012
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-37-бөлік. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындарына арналған электрлі қуырма ыдыстарға қойылатын қосымша талаптар

48. Оборудование технологическое для торговли, общественного питания и пищеблоков
678
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ МЭК 60335-1-2008
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 1. Общие требования
679
разделы 4, 6 – 11, 13 – 32
ГОСТ IEC 60335-2-37-2012
Бытовые и аналогичные  электрические приборы. Безопасность. Часть 2-37. Дополнительные требования к электрическим фритюрницам для предприятий общественного питания

680
4, 6 – 11, 13 – 32-бөлімдер
МЕМСТ IEC 60335-2-38-2013
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. 2-38-бөлік. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындарына арналған бір және екі қыздыру беті бар жанаса өңдейтін электрлі аппараттарға қойылатын жеке талаптар
681
4, 6 – 11, 13 – 32-бөлімдер
МЕМСТ IEC 60335-2-39-2013
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. 2-39-бөлік. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындарына арналған электрлі әмбебап табаларға қойылатын жеке талаптар

680
разделы 4, 6 – 11, 13 – 32
ГОСТ IEC 60335-2-38-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-38. Частные требования к электрическим аппаратам контактной обработки с одной и двумя греющими поверхностями для предприятий общественного питания
681
разделы 4, 6 – 11, 13 – 32
ГОСТ IEC 60335-2-39-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-39. Частные требования к электрическим универсальным сковородам для предприятий общественного питания

682
4, 6 – 11, 13 – 32-бөлімдер
МЕМСТ IEC 60335-2-42-2013
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. 2-42-бөлік. Асүйлерге арналған мүжбүрлеу конвекциясы, буқазандық аппараттары бар электрпештерге, конвекциялық пештерге қойылатын жеке талаптар
683
8 – 32-бөлімдер
МЕМСТ IEC 60335-2-47-2012
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-47-бөлік. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындарына арналған электрлі пісіру қазандарына қойылатын қосымша талаптар

682
разделы 4, 6 – 11, 13 – 32
ГОСТ IEC 60335-2-42-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-42. Частные требования к электропечам с принудительной конвекцией, пароварочным аппаратами конвекционным печам для пищеблоков
683
разделы 8 – 32
ГОСТ IEC 60335-2-47-2012
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-47. Дополнительные требования к электрическим варочным котлам для предприятий общественного питания

684
4, 6 – 11, 13 – 32-бөлімдер
МЕМСТ IEC 60335-2-48-2013
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. 2-48-бөлік. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындарына арналған электрлі грильдер мен тостерлерге қойылатын жеке талаптар
685
4, 6 – 11, 13 – 32-бөлімдер
МЕМСТ IEC 60335-2-50-2013
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. 2-50-бөлік. Асүйлерге арналған электрлі су моншаларына қойылатын жеке талаптар
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5

684
разделы 4, 6 – 11, 13 – 32
ГОСТ IEC 60335-2-48-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-48. Частные требования к электрическим грилям и тостерам для предприятий общественного питания
685
разделы 4, 6 – 11,
13 – 32
ГОСТ IEC 60335-2-50-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-50. Частные требования к электрическим  водяным баням для пищеблоков

686
МЕМСТ МЭК60335-2-58-2009
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-58-бөлік. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындарына арналған ыдыс жуатын машиналарға қойылатын қосымша талаптар
687
4, 6 – 11, 13 – 32-бөлімдер
МЕМСТ IEC 60335-2-62-2013
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. 2-62-бөлік. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындарына арналған электр қыздырғышы бар шайғыш ванналарға қойылатын жеке талаптар
688

686
ГОСТ МЭК
60335-2-58-2009
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-58. Дополнительные требования к посудомоечным машинам для предприятий общественного питания
687
разделы 4, 6 – 11, 13 – 32
ГОСТ IEC 60335-2-62-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-62. Частные требования к ополаскивающим ваннам с электрическим нагревом для предприятий общественного питания
688

4, 6 – 11, 13 – 32-бөлімдер
МЕМСТ IEC 60335-2-75-2013
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. 2-75-бөлік. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін мөлшерлегіш құрылғылар мен сауда автоматтарына қойылатын жеке талаптар
689
4, 6 – 11, 13 – 32-бөлімдер
МЕМСТ IEC 60335-2-89-2013
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. 2-89-бөлік. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін салқындатқыш агенттің біріктірілген немесе қашықтан конденсаттау торабы немесе компрессоры бар сауда тоңазытқыш жабдықтарына қойылатын жеке талаптар
690
4, 6 – 11, 13 – 32-бөлімдер
МЕМСТ IEC 60335-2-90-2013
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. 2-90-бөлік. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындарына арналған қысқа толқынды пештерге қойылатын жеке талаптар
691
8 – 32-бөлімдер
МЕМСТ 27570.34-92
(МЭК 335-2-36-86)
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындарына арналған электрлі асүй плиталарына, шкафтарына және конфоркаларына қойылатын жеке талаптар
692
8 – 32-бөлімдер
МЕМСТ 27570.36-92
(МЭК 335-2-38-86)
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындарына арналған бір және екі қыздыру беті бар өнімдерді жанаса өңдейтін электрлі аппараттарға қойылатын жеке талаптар
693
8 – 32-бөлімдер
МЕМСТ 27570.41-92
(МЭК 335-2-48-88)
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындарына арналған электрлі грильдер мен тостерлерге қойылатын жеке талаптар
694
8 – 32-бөлімдер
МЕМСТ 27570.42-92
(МЭК 335-2-49-88)
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындарына арналған электрлі жылу шкафтарына қойылатын жеке талаптар
695
8 – 32-бөлімдер
МЕМСТ 27570.43-92
(МЭК 335-2-50-88)
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындарына арналған электрлі мармиттерге қойылатын жеке талаптар
696
8 – 32-бөлімдер
МЕМСТ 27570.51-95
(МЭК 335-2-62-90)
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындарына арналған электр қыздырғышы бар шайғыш ванналарға қойылатын жеке талаптар

разделы 4, 6 – 11, 13 – 32
ГОСТ IEC 60335-2-75-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-75. Частные требования к дозирующим устройствам и торговым автоматам для предприятий общественного питания
689
разделы 4, 6 – 11, 13 – 32
ГОСТ IEC 60335-2-89-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов Часть 2-89. Частные требования к торговому холодильному оборудованию со встроенным или дистанционным узлом конденсации хладагента или компрессором для предприятий общественного питания
690
разделы 4, 6 – 11, 13 – 32
ГОСТ IEC 60335-2-90-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-90. Частные требования к микроволновым печам для предприятий общественного питания
691
разделы 8 – 32
ГОСТ 27570.34-92 (МЭК 335-2-36-86)
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Частные требования к электрическим кухонным плитам, шкафам и конфоркам для предприятий общественного питания
692
разделы 8 – 32
ГОСТ 27570.36-92 (МЭК 335-2-38-86)
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Частные требования к электрическим аппаратам контактной обработки продуктов с одной и двумя греющими поверхностями для предприятий общественного питания
693
разделы 8 – 32
ГОСТ 27570.41-92  (МЭК 335-2-48-88)
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Частные требования к электрическим грилям и тостерам для предприятий общественного питания
694
разделы 8 – 32
ГОСТ 27570.42-92  (МЭК 335-2-49-88)
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Частные требования к электрическим тепловым шкафам для предприятий общественного питания
695
разделы 8 – 32
ГОСТ 27570.43-92 (МЭК 335-2-50-89)
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Частные требования к электрическим мармитам для предприятий общественного питания
696
разделы 8 – 32
ГОСТ 27570.51-95  (МЭК 335-2-62-90)
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Частные требования к ополаскивающим ваннам с электрическим нагревом для предприятий общественного питания

697
8 – 32-бөлімдер
МЕМСТ 27570.52-95
(МЭК 335-2-63-90)
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындарына арналған суға арналған электр су ысытқыштарға және сұйықтықтарды электр қыздырғыштарға қойылатын жеке талаптар
698
8 – 32-бөлімдер
МЕМСТ 27570.53-95
(МЭК 335-2-64-91)
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындарына арналған электрлі асүй машиналарына қойылатын жеке талаптар

697
разделы 8 – 32
ГОСТ 27570.52-95 (МЭК 335-2-63-90)
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Частные требования к электрическим кипятильникам для воды и электрическим нагревателям жидкостей для предприятий общественного питания
698
разделы 8 – 32
ГОСТ 27570.53-95 (МЭК 335-2-64-91)
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Частные требования к электрическим кухонным машинам для предприятий общественного питания

699
5, 6 және 8-бөлімдер
МЕМСТ EN 454-2013
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Планетарлы араластырғыштар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары
700
4, 5 және 7-бөлімдер
МЕМСТ EN 1974-2013
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Порциялық кесуге арналған машиналар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
701
4, 5 және 7-бөлімдер
МЕМСТ EN 12042-2013
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Автоматты қамырайырғыш машиналар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары

699
разделы 5, 6 и 8
ГОСТ EN 454-2013
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Смесители планетарные. Требования по безопасности и гигиене
700
разделы 4, 5 и 7
ГОСТ EN 1974-2013
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Машины для порционной нарезки. Требования по безопасности и гигиене
701
разделы 4, 5 и 7
ГОСТ EN  12042-2013
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Машины тестоделительные автоматические. Требования по безопасности и гигиене

702
4, 5 және 7-бөлімдер
МЕМСТ EN 12851-2013
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Қосымша жетекті күпшегі бар машиналар үшін құрылғылар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары
703
4, 5 және 7-бөлімдер
МЕМСТ EN 12984-2013
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Механикалық жетекті кесу құралы бар тасымалданатын және/немесе қол машиналар мен аспаптар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары
704

702
разделы 4, 5 и 7
ГОСТ EN  12851-2013
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Приспособления к машинам с дополнительной приводной ступицей. Требования по безопасности и гигиене
703
разделы 4, 5 и 7
ГОСТ EN  12984-2013
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Переносные и/или ручные машины и приборы с режущим инструментом с механическим приводом. Требования по безопасности и гигиене
704

4, 5 және 7-бөлімдер
МЕМСТ EN 13288-2013
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Көтеру-төңкеру машиналары. Қауіпсіздік және гигиена талаптары
705
4, 5 және 7-бөлімдер
МЕМСТ EN 13870-2013
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Өнеркәсіптік тілімдеп кескіштер. Қауіпсіздік және гигиена талаптары
706
4 және 5-бөлімдер
МЕМСТ EN 13389-2013
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Көлденең біліктері бар араластырғыштар . Қауіпсіздік және гигиена талаптары

разделы 4, 5 и 7
ГОСТ EN  13288-2013
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Подъемно-опрокидывающие машины. Требования по безопасности и гигиене
705
разделы 4, 5 и 7
ГОСТ EN  13870-2013
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Ломтерезки промышленные. Требования по безопасности и гигиене
706
разделы 4 и 5
ГОСТ EN 13389-2013
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Смесители с горизонтальными валами. Требования по безопасности и гигиене

707
4, 5 және 7-бөлімдер
МЕМСТ EN 13591-2013
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Стационарлық платформасы бар пешке отырғызғыштар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары
708
4, 5 және 7-бөлімдер
МЕМСТ EN 13534-2013
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Тұздауға арналған піспектеуіш машиналар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары
709
4, 5 және 7-бөлімдер
МЕМСТ EN 13732-2013
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Сүтті салқындатуға арналған қондырғылар. Конструкциясына қауіпсіздікке және гигиенаға қойылатын талаптар
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
710
4, 5 және 7-бөлімдер
МЕМСТ EN 13886-2013
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Механикаландырылған араластырғышы немесе миксері бар пісіру қазандары. Қауіпсіздік және гигиена талаптары
711
4, 5 және 7-бөлімдер
МЕМСТ EN 13954-2013
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Нан турауыштар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары
712
4, 5 және 7-бөлімдер
МЕМСТ EN 14958-2013
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Ұн мен қиыршық ұнды тартуға және алуға арналған машиналар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары
713
4, 5 және 7-бөлімдер
МЕМСТ EN 15166-2013
Тамақ өнеркәсібінеарналған машиналар мен жабдықтар. Ет ұшаларын автоматты мүшелеу машиналары. Қауіпсіздік және гигиена талаптары
714
4, 5 және 7-бөлімдер
МЕМСТ EN 15774-2013
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Салмасы бар және салмасы жоқ қамырдан дайындалған өнімдерді (тальятелле, каннеллони, равиоли, тортеллини, ореккиеттеи және ньокки) өндіруге арналған машиналар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары
715
СТБ IEC
60335-1-2013
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 1-бөлік. Жалпы талаптар
716
СТБ МЭК
60335-2-36-2005
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. 2-36-бөлік. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін электрлі асүй плиталарына, тұмшапештерге, конфоркаларға және қыздыру элементтеріне қойылатын жеке талаптар
717
СТБ IEC
60335-2-37-2011
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-37-бөлік. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін электрлі қуырма ыдыстарға қойылатын қосымша талаптар
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
718
СТБ IEC
60335-2-47-2011

707
разделы 4, 5 и 7
ГОСТ EN 13591-2013
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Посадчики в печь со стационарной платформой. Требования по безопасности и гигиене
708
разделы 4, 5 и 7
ГОСТ EN 13534-2013
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Машины для посола шприцевальные. Требования по безопасности и гигиене
709
разделы 4, 5 и 7
ГОСТ EN  13732-2013
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Установки для охлаждения молока. Требования к конструкции, безопасности и гигиене
710
разделы 4, 5 и 7
ГОСТ EN  13886-2013
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Котлы варочные с механизированной мешалкой  или миксером. Требования безопасности и гигиены
711
разделы 4, 5 и 7
ГОСТ EN 13954-2013
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Хлеборезки. Требования безопасности и гигиены
712
разделы 4, 5 и 7
ГОСТ EN 14958-2013
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Машины для размола и получения  муки и крупчатки. Требования безопасности и гигиены
713
разделы 4, 5 и 7
ГОСТ EN  15166-2013
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Автоматические разделочные машины мясных туш. Требования по безопасности и гигиене
714
разделы 4, 5 и 7
ГОСТ EN  15774-2013
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Машины для производства изделий из теста с начинкой и без начинки (тальятелле, каннеллони, равиоли, тортеллини, ореккиеттеи и ньокки). Требования безопасности и гигиены
715
СТБ IEC 60335-1-2013
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 1. Общие требования
716
СТБ МЭК 60335-2-36-2005
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-36. Частные требования к электрическим  кухонным плитам, духовкам, конфоркам и нагревательным элементам для предприятий общественного питания
717
СТБ IEC
60335-2-37-2011
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-37. Дополнительные требования к электрическим фритюрницам для предприятий общественного питания
718
СТБ IEC 60335-2-47-2011

Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-47-бөлік. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін электрлі пісіру қазандарына қойылатын қосымша талаптар
719
СТБ IEC
60335-2-49-2011
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. 2-49-бөлік. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін электрлі жылу шкафтарына қойылатын жеке талаптар
720
СТБ EN 1672-2-2008
(EN 1672-2:2005)
Тамақ өнімдерін өңдеуге арналған жабдықтар. Негізгі қағидаттар.
2-бөлік. Гигиеналық талаптар

Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-47. Дополнительные требования к электрическим варочным котлам для предприятий общественного питания
719
СТБ IEC 60335-2-49-2011
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-49. Частные требования к электрическим  тепловым шкафам для предприятий общественного питания
720
СТБ EN 1672-2-2008 (EN 1672-2:2005)
Оборудование для обработки пищевых продуктов. Основные принципы. Часть 2. Гигиенические требования

721
8 – 32-бөлімдер
МЕМСТ Р 51366-99
(МЭК 60335-2-39-94)
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін электрлі әмбебап табаларға қойылатын жеке талаптар
722
4, 6– 11, 13 - 32-бөлімдер
МЕМСТ Р 51374-99
(МЭК 60335-2-58-95)
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін электрлі ыдыс жуатын машиналарға қойылатын жеке талаптар

721
разделы 8 – 32
ГОСТ Р 51366-99 (МЭК 60335-2-39-94)
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Частные требования к электрическим универсальным сковородам для предприятий общественного питания
722
разделы 4, 6 – 11, 13 – 32
ГОСТ Р 51374-99  (МЭК 60335-2-58-95)
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Частные требования к электрическим посудомоечным машинам для предприятий общественного питания

723
МЕМСТ Р 52161.2.36-2012
(МЭК 60335-2-36:2008)
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. 2.36-бөлік. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін электрлі асүй плиталарына, шкафтарына және конфоркаларына қойылатын жеке талаптар
724
МЕМСТ Р 52161.2.49-2012
(МЭК 60335-2-49:2008)
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. 2.49-бөлік. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін электрлі жылу шкафтарына қойылатын жеке талаптар

723
ГОСТ Р 52161.2.36-2012 (МЭК 60335-2-36:2008)
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2.36. Частные требования к электрическим  кухонным плитам, шкафам и конфоркам  для предприятий общественного питания
724
ГОСТ Р 52161.2.49-2012 (МЭК 60335-2-49:2008)
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2.49. Частные требования к электрическим  тепловым шкафам для предприятий общественного питания

725
МЕМСТ Р 52161.2.64-2012
(МЭК 60335-2-64:2008)
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. 2.64-бөлік. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін электрлі асүй машиналарына қойылатын жеке талаптар
726
5-бөлім
МЕМСТ 12.2.142-99
(ИСО 5149-93)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Суық өнімділігі 30 кВт-тан астам суыту жүйелері. Қауіпсіздік талаптары
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
727
3-бөлім
МЕМСТ 12.2.092-94
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін электрмеханикалық және электрқыздырғыш жабдықтар. Қауіпсіздік жөніндегі жалпы техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері

725
ГОСТ Р 52161.2.64-2012 (МЭК 60335-2-64:2008)
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2.64. Частные требования к электрическим  кухонным машинам для предприятий общественного питания
726
раздел 5
ГОСТ Р 12.2.142-99 (ИСО 5149-93)
Система стандартов безопасности труда. Системы холодильные холодопроизводительностью свыше 3,0 кВт. Требования безопасности
727
раздел 3
ГОСТ 12.2.092-94
Система стандартов безопасности труда. Оборудование электромеханическое и электронагревательное для предприятий общественного питания. Общие технические требования по безопасности и методы испытаний

728
5-бөлім
МЕМСТ 14227-97
Ыдыс жуатын машиналар. Жалпы техникалық шарттар
729
4-бөлім
МЕМСТ 22502-89
Сауда тоңазыту жабдықтары үшін герметикалық тоңазыту компрессорлары бар компрессорлық-конденсаторлық агрегаттар. Жалпы техникалық шарттар
730
6-бөлім
МЕМСТ 23833-95
Сауда тоңазыту жабдықтары. Жалпы техникалық шарттар
731
2-бөлім
МЕМСТ 27440-87
Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін суытылған сусындарды үлестіруге арналған аппараттар. Типтері, техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері
732
8 – 32-бөлімдер
МЕМСТ 570.0-87
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. Жалпы талаптар және сынақтан өткізу әдістері
733
1-бөлім
МЕМСТ 27684-88
Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін электрлі мармиттер. Жалпы техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері
734
5-бөлім
МЕМСТ Р 51360-99
Тоңазыту компрессорлары. Қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
735
8 – 32-бөлімдер
МЕМСТ Р 52161.1-2004
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. 1-бөлік. Жалпы талаптар
736
8 – 32-бөлімдер
МЕМСТ Р 52161.2.24-2007
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. 2.24-бөлік. Тоңазыту аспаптары, мұздатқыштар және мұз жасауға арналған құрылғылар үшін жеке талаптар
49.      Полиграфиялық жабдықтар
737
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
4, 5 және 7-бөлімдер
МЕМСТ ЕН 1010-1-2011
Полиграфиялық жабдықтар. Құрастыру және дайындауға қойылатын қауіпсіздік талаптары. 1-бөлік. Жалпы талаптар
738
4, 5 және 7-бөлімдер
МЕМСТ ЕН 1010-3-2011
Полиграфиялық жабдықтар. Құрастыру және дайындауға қойылатын қауіпсіздік талаптары. 3-бөлік. Кесу машиналары
739
5 және 6-бөлімдер
МЕМСТ Р ЕН 1010-2-2011
Полиграфиялық жабдықтар. Құрастыру және дайындауға қойылатын қауіпсіздік талаптары. 2-бөлік. Баспаға дейінгі жабдықтарды қоса алғанда, баспа және лактау машиналары
740
5-бөлім,
А қосымшасы

728
раздел 5
ГОСТ 14227-97
Машины посудомоечные.
Общие технические условия
729
раздел 4
ГОСТ 22502-89
Агрегаты компрессорно-конденсаторные с герметичными холодильными компрессорами для торгового холодильного оборудования. Общие технические условия
730
раздел 6
ГОСТ 23833-95
Оборудование холодильное торговое. Общие технические условия
731
раздел 2
ГОСТ 27440-87
Аппараты для раздачи охлажденных напитков для предприятий общественного питания.
Типы, технические требования и методы испытаний
732
разделы 8 – 32
ГОСТ 27570.0-87
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Общие требования и методы испытаний
733
раздел 1
ГОСТ 27684-88
Мармиты электрические для предприятий общественного питания. Общие технические требования и методы испытаний
734
раздел 5
ГОСТ Р 51360-99
Компрессоры холодильные. Требования безопасности и методы испытаний
735
разделы 8 – 32
ГОСТ Р  52161.1-2004
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 1. Общие требования
736
разделы 8 – 32
ГОСТ Р  52161.2.24-2007
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2.24. Частные  требования для холодильных приборов, морожениц и устройств для производства льда
49. Оборудование полиграфическое
737
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
разделы 4, 5 и 7
ГОСТ ЕН  1010-1-2011
Оборудование полиграфическое. Требования безопасности для конструирования и изготовления. Часть 1. Общие требования
738
разделы 4, 5 и 7
ГОСТ ЕН  1010-3-2011
Оборудование полиграфическое. Требования безопасности для конструирования и изготовления.
Часть 3. Машины резальные
739
разделы 5 и 6
ГОСТ Р ЕН 1010-2-2011
Оборудование полиграфическое. Требования безопасности для конструирования и изготовления. Часть 2. Машины печатные и лакировальные, включая оборудование допечатное
740
раздел 5,
приложение А

МЕМСТ Р ЕН 1010-4-2011
Полиграфиялық жабдықтар. Құрастыру және дайындауға қойылатын қауіпсіздік талаптары. 4-бөлік. Брошюралау-мұқабалау машиналары, қағазды өңдеу мен әдемілеуге арналған машиналар
741
5 және 6-бөлімдер
МЕМСТ Р ЕН 1010-5-2011
Полиграфиялық жабдықтар. Құрастыру және дайындауға қойылатын қауіпсіздік талаптары. 5-бөлік. Гофрокартон жасауға арналған машиналар және тегіс картон мен гофрокартонды өңдеуге арналған машиналар

ГОСТ Р ЕН 1010-4-2011
Оборудование полиграфическое. Требования безопасности для конструирования и изготовления.
Часть 4. Машины брошюровочно-переплетные, машины для переработки и отделки бумаги
741
разделы 5 и 6
ГОСТ Р ЕН 1010-5-2011
Оборудование полиграфическое. Требования безопасности для конструирования и изготовления.
Часть 5. Машины для изготовления гофрокартона и машины для переработки плоского картона и гофрокартона

742
3 – 10-бөлімдер
МЕМСТ 12.2.231-2012
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Полиграфиялық жабдықтар. Қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
743
3 – 10-бөлімдер
СТБ 1568-2005
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Полиграфиялық жабдықтар. Қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
50.      Шыны, фарфор, фаянс және кәбіл өнеркәсібіне арналған технологиялық жабдықтар
744
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ 12.2.015-93
Шыны өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Жалпы қауіпсіздік талаптары
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
51.      Жалпы машинажасауда қолданылатын бекіту бұйымдары
745
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ Р ИСО 898-1-2011
Көміртектік және қоспаланған болаттардан жасалған бекіту бұйымдарының механикалық қасиеттері. 1-бөлік. Бұраманың ірі және ұсақ қадамы бар белгіленген беріктілік сыныбындағы бұрандар, бұрандалар және шпилькалар
746
5 және 7-бөлімдер
МЕМСТ Р ИСО 898-5-2009
Көміртектік және қоспаланған болаттардан жасалған бекіту бұйымдарының механикалық қасиеттері. 5-бөлік. Орнату бұрандалары және Керу кернеулеріне ұшырамайтын, оған ұқсас бұрамалық бекіту бұйымдары
747
8-бөлім
МЕМСТ Р ИСО 2320-2009
Өздігінен тоқтайтын болат сомындар. Механикалық және пайдаланылу қасиеттері
748

742
разделы 3 – 10
ГОСТ 12.2.231-2012
Система стандартов безопасности труда. Оборудование полиграфическое. Требования безопасности и методы испытаний
743
разделы 3 – 10
СТБ 1568-2005
Система стандартов безопасности труда. Оборудование полиграфическое. Требования безопасности и методы испытаний
744
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ 12.2.015-93
Машины и оборудование для стекольной промышленности. Общие требования безопасности
745
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ Р ИСО 898-1-2011
Механические свойства крепежных изделий из углеродистых и легированных сталей. Часть 1. Болты, винты и шпильки установленных классов прочности с крупным и мелким шагом резьбы
746
разделы 5 и 7
ГОСТ Р ИСО 898-5-2009
Механические свойства крепежных изделий из углеродистой и легированной стали. Часть 5. Установочные винты и аналогичные резьбовые крепежные изделия, не подвергаемые растягивающим напряжениям
747
раздел 8
ГОСТ Р ИСО 2320-2009
Гайки стальные самостопорящиеся. Механические и эксплуатационные свойства
748

4-бөлім
МЕМСТ Р ИСО 2702-2009
Термоөңделген өзі ойғыш болат бұрандалар. Механикалық қасиеттері
749
2 – 5-бөлімдер
МЕМСТ Р ИСО 4759-1-2009
Бекіту бұйымдары. Рұқсаттар.
1-бөлік. Бұрандар, бұрандалар, шпилькалар және сомындар. Дәлдік сыныптары А, В және С
750
А қосымшасы
МЕМСТ Р ИСО 4759-3-2009
Бекіту бұйымдары. Рұқсаттар.
3-бөлік. Бұрандар, бұрандалар және сомындар үшін дөңгелек тегіс тығырықтар. Дәлдік сыныптары А және С
751
3-бөлім
МЕМСТ Р ИСО 6157-1-2009
Бекіту бұйымдары. Беткі ақаулар. 1-бөлік. Жалпы мақсаттағы бұрандар, бұрандалар және шпилькалар

раздел 4
ГОСТ Р ИСО 2702-2009
Винты самонарезающие стальные  термообработанные. Механические свойства
749
разделы 2 – 5
ГОСТ Р ИСО 4759-1-2009
Изделия крепежные. Допуски. Часть 1. Болты, винты, шпильки и гайки. Классы точности A, B и C
750
приложение А
ГОСТ Р ИСО 4759-3-2009
Изделия крепежные. Допуски. Часть 3. Плоские круглые шайбы для болтов, винтов и гаек. Классы точности A и C
751
раздел 3
ГОСТ Р ИСО 6157-1-2009
Изделия крепежные. Дефекты поверхности. Часть 1. Болты, винты и шпильки общего назначения

752
3-бөлім
МЕМСТ Р ИСО 6157-2-2009
Бекіту бұйымдары. Беткі ақаулар. 2-бөлік. Сомындар.
753
5-бөлім
МЕМСТ Р ИСО 8992-2011
Бекіту бұйымдары. Бұрандар, бұрандалар, шпилькалар және сомындар үшін жалпы талаптар
754
А қосымшасы
МЕМСТ Р ИСО 14589-2005
"Соқыр" тойтармалар. Механикалық сынақтар
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
755
5 – 9-бөлімдер
МЕМСТ Р 52628-2006
(ИСО 898-2:1992,
ИСО 898-6:1994)
Сомындар. Механикалық қасиеттері және сынақтан өткізу әдістері
756
5-бөлім
МЕМСТ 397-79
Сіргелер. Техникалық шарттар

752
раздел 3
ГОСТ Р ИСО 6157-2-2009
Изделия крепежные. Дефекты поверхности. Часть 2. Гайки
753
раздел 5
ГОСТ Р ИСО 8992-2011
Изделия крепежные.
Общие требования для болтов, винтов, шпилек и гаек
754
приложение А
ГОСТ Р ИСО 14589-2005
Заклепки «слепые».
Механические испытания
755
разделы 5 и 9
ГОСТ Р 52628-2006
(ИСО 898-2:1992,
ИСО 898-6:1994)
Гайки. Механические свойства и методы испытаний
756
раздел 5
ГОСТ 397-79
Шплинты. Технические условия

757
4-бөлім
МЕМСТ 1147-80
Бұраншегелер. Жалпы техникалық шарттар
758
2-бөлім
МЕМСТ 1759.1-82
Бұрандар, бұрандалар, шпилькалар, сомындар және бұраншегелер. Рұқсаттар. Мөлшерлерін және нысаннан ауытқуларды және беткі орналасуын бақылау әдістері
759
1-бөлім
МЕМСТ 1759.2-82
Бұрандар, бұрандалар, және шпилькалар. Беткі ақаулары және бақылау әдістері
760
2-бөлім
МЕМСТ 1759.3-83
Сомындар. Беткі ақаулары және бақылау әдістері
761
3-бөлім
МЕМСТ 1759.4-87
Бұрандар, бұрандалар, және шпилькалар. Механикалық қасиеттері және сынақтан өткізу әдістері
762
3-бөлім
МЕМСТ 1759.5-87
Сомындар. Механикалық қасиеттері және бақылау әдістері
763
2-бөлім
МЕМСТ 6402-70
Серіппелі тығырықтар. Техникалық шарттар
764
4-бөлім
МЕМСТ 10304-80
Дәлдік сыныптары В және С тойтармалар. Жалпы техникалық шарттар
765
5-бөлім
МЕМСТ 10461-81
Тістері бар тоқтатқы тығырықтар. Жалпы техникалық шарттар
766
5 және 7-бөлімдер
МЕМСТ 10618-80
Металл мен пластмасса үшін өзі ойғыш бұрандалар. Жалпы техникалық шарттар
767
4-бөлім
МЕМСТ 12644-80
Қуыс және жартылай қуыс тойтармалар. Жалпы техникалық шарттар
768
4-бөлім
МЕМСТ 14803-85
Тойтармалар (жоғары дәлдікті). Жалпы техникалық шарттар
769
1-бөлім
МЕМСТ 18123-82
Тығырақтар. Жалпы техникалық шарттар
770
1-бөлім
МЕМСТ 25556-82
Орнату бұрандалары. Механикалық қасиеттері және сынақтан өткізу әдістері
52.      Домалау мойынтіректері
771
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
10 – 13-бөлімдер
МЕМСТ 520-2002
(ИСО 492-94,
ИСО 199-97)
Домалау мойынтіректері.
Жалпы техникалық шарттар
772
5 және 6-бөлімдер
МЕМСТ 3635-78
(ИСО 6124/1-82,
ИСО 6124/2-82,
ИСО 6124/3-82,
ИСО 6125-82)
Топсалы мойынтіректер.
Техникалық шарттар
773
2-бөлім
МЕМСТ 4060-78
Бір сыртқы қалыптамаланған сақинасы бар инелі роликті мойынтіректер. Техникалық шарттар
774
2-бөлім

757
раздел 4
ГОСТ 1147-80
Шурупы.
Общие технические условия
758
раздел 2
ГОСТ 1759.1-82
Болты, винты, шпильки, гайки и шурупы. Допуски. Методы контроля размеров и отклонений формы и расположения поверхностей
759
раздел 1
ГОСТ 1759.2-82
Болты, винты и шпильки. Дефекты поверхности и методы контроля
760
раздел 2
ГОСТ 1759.3-83
Гайки. Дефекты поверхности и методы контроля
761
раздел 3
ГОСТ 1759.4-87
Болты, винты и шпильки. Механические свойства и методы испытаний
762
раздел 3
ГОСТ 1759.5-87
Гайки. Механические свойства и методы контроля
763
раздел 2
ГОСТ 6402-70
Шайбы пружинные.
Технические условия
764
раздел 4
ГОСТ 10304-80
Заклепки классов точности B и C.   Общие технические условия
765
раздел 5
ГОСТ 10461-81
Шайбы стопорные с зубьями. Общие технические условия
766
разделы 5 и 7
ГОСТ 10618-80
Винты самонарезающие для металла и пластмассы.
Общие технические условия
767
раздел 4
ГОСТ 12644-80
Заклепки пустотелые и полупустотелые.
Общие технические условия
768
раздел 4
ГОСТ 14803-85
Заклепки (повышенной точности).
Общие технические условия
769
раздел 1
ГОСТ 18123-82
Шайбы. Общие технические условия
770
раздел 1
ГОСТ 25556-82
Винты установочные. Механические свойства и методы испытаний
771
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
разделы 10 – 13
ГОСТ 520-2002  (ИСО 492-94, ИСО 199- 97)
Подшипники качения.
Общие технические условия
772
разделы 5 и 6
ГОСТ 3635-78 (ИСО 6124/1-82,
ИСО 6124/2-82,
ИСО 6124/3-82,
ИСО 6125-82)
Подшипники шарнирные. Технические условия
773
раздел 2
ГОСТ 4060-78
Подшипники роликовые игольчатые с одним наружным штампованным кольцом. Технические условия
774
раздел 2

МЕМСТ 10058-90
Аспаптарғаарналған бір қатарлы шарикті радиалды мойынтіректер. Техникалық шарттар
775
2-бөлім
МЕМСТ 20821-75
Жанасу бұрышы 60о-ты құрайтын екі қатарлы тірелімді-радиалды шарикті мойынтіректер. Техникалық шарттар
776
2-бөлім
МЕМСТ 24310-80
Домалау мойынтіректері. Сақинасыз инелі роликті радиалды мойынтіректер. Техникалық шарттар
777
2-бөлім
МЕМСТ 26676-85
Домалау мойынтіректері. Сақинасыз инелі аунақшалары бар бір қабатты тірелімді роликті мойынтіректер. Техникалық шарттар
53.      Сұйық және қатты отынмен жұмыс істейтін жылыту қазандықтары

ГОСТ 10058-90
Подшипники радиальные шариковые однорядные для приборов. Технические условия
775
раздел 2
ГОСТ 20821-75
Подшипники шариковые упорно-радиальные двухрядные  с углом контакта 60о.
Технические условия
776
раздел 2
ГОСТ 24310-80
Подшипники качения. Подшипники радиальные роликовые игольчатые без колец. Технические условия
777
раздел 2
ГОСТ 26676-85
Подшипники роликовые упорные одинарные с игольчатыми роликами без колец. Технические условия

778
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ ЕN
303-1-2013
Жылыту қазандықтары. 1-бөлік. Жану үшін ауаны мәжбүрлеп беретін жанарғылары бар жылыту қазандықтары. Анықтамалар, жалпы талаптар, сынақтан өткізу және таңбалау
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
779
МЕМСТ ЕN
303-2-2013
Жылыту қазандықтары. 2-бөлік. Жану үшін ауаны мәжбүрлеп беретін жанарғылары бар жылыту қазандықтары. Отыншашқыш жанарғылары бар қазандықтарға қойылатын ерекше талаптар
780
МЕМСТ ЕN
303-4-2013
Жылыту қазандықтары. 4-бөлік. Жану үшін ауаны мәжбүрлеп беретін жанарғылары бар жылыту қазандықтары. Жану үшін ауаны мәжбүрлеп беретін сұйық отынға арналған жанарғылармен жарақталған, жылу өнімділігі 70 кВт-тан аспайтын және ең жоғары жұмыс қысымы 3 барды құрайтын қазандықтарға қойылатын қосымша талаптар. Терминология, талаптар, сынақтан өткізу және таңбалау
781
МЕМСТ ЕN
14394-2013
Жылыту қазандықтары. 4-бөлік. Жану үшін ауаны мәжбүрлеп беретін жанарғылары бар жылыту қазандықтары. Ең төмен жылу өнімділігі 10 МВт-тан аспайтын және ең жоғары жұмыс температурасы 110оС-ты құрайтын, жану үшін ауаны мәжбүрлеп беретін жанарғылары бар жылыту қазандықтары
782
МЕМСТ Р 51382-2011
(ЕН 303-4:1999)
Жылыту қазандықтары. 4-бөлік. Үрлемді жанарғылары бар жылыту қазандықтары. Жылу өнімділігі 70 кВт-қа дейінгі және жұмыс қысымы 0,3 МПа-ға дейінгі сұйық отынға арналған үрлемді жанарғылары бар қазандықтарға қойылатын ерекше талаптар. Терминдер, арнайы талаптар, сынақтан өткізу әдістері және таңбалау
783
5-бөлім
МЕМСТ Р 54440-2011
(ЕН 303-1:1999)
Жылыту қазандықтары. 1-бөлік. Ауаны мәжбүрлеп беретін жанарғылар бар жылыту қазандықтары. Терминология, талаптар, сынақтан өткізу және таңбалау
784
5-бөлім
МЕМСТ Р 54441-2011
(ЕН 303-2:1998)
Жылыту қазандықтары. 2-бөлік. Ауаны мәжбүрлеп беретін жанарғылары бар жылыту қазандықтары. Сұйық отынға арналған шашқыш жанарғысы бар жылыту қазандықтарына қойылатын арнайы талаптар
785
8-бөлім
МЕМСТ Р 54829-2011
(ЕН 14394:2005
+А1:2008)
Ауаны мәжбүрлеп беретін жанарғымен жабдықталған, ең төмен жылу қуаты10 МВт-тан аспайтын және ең жоғары жұмыс температурасы 150оС-ты құрайтын жылыту қазандықтары
786
СТ РК ЕN
15034-2013
Жылыту қазандықтары. Сұйық отынға арналған конденсаттық жылыту қазандықтары
787
СТБ ЕN
303-1-2010
Жылыту қазандықтары. 1-бөлік. Жану үшін ауаны мәжбүрлеп беретін жанарғылары бар жылыту қазандықтары. Анықтамалар, жалпы талаптар, сынақтан өткізу және таңбалау
788
СТБ ЕN
303-2-2010
Жылыту қазандықтары. 2-бөлік. Жану үшін ауаны мәжбүрлеп беретін жанарғылары бар жылыту қазандықтары. Отыншашқыш жанарғылары бар қазандықтарға қойылатын ерекше талаптар

778
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ EN
303-1-2013
Котлы отопительные. Часть 1. Котлы отопительные с горелками с принудительной подачей воздуха для горения. Определения, общие требования, испытания и маркировка
779
ГОСТ EN
303-2-2013
Котлы отопительные. Часть 2. Котлы отопительные с горелками с принудительной подачей воздуха для горения. Особые требования к котлам с топливораспылительными горелками
780
ГОСТ EN 303-4-2013
Котлы отопительные. Часть 4. Котлы отопительные с горелками с принудительной подачей воздуха для горения. Дополнительные требования к котлам, оснащенным горелками на жидком топливе с принудительной подачей воздуха для горения, теплопроизводительностью не более 70 кВт и максимальным рабочим давлением 3 бар. Терминология, требования, испытания и маркировка
781
ГОСТ EN 14394-2013
Котлы отопительные. Котлы отопительные с горелками с принудительной подачей воздуха для горения номинальной теплопроизводительностью не более 10 МВт и максимальной рабочей температурой 110 оС
782
ГОСТ Р 51382-2011 (ЕН 303-4:1999)
Котлы отопительные. Часть 4. Котлы отопительные с дутьевыми горелками. Специальные требования к котлам с дутьевыми горелками для жидкого топлива теплопроизводительностью до 70 кВт и рабочим давлением до 0,3 МПа. Термины, специальные требования, методы испытаний и маркировка
783
раздел 5
ГОСТ Р 54440-2011 (ЕН 303-1:1999)
Котлы отопительные. Часть 1. Отопительные котлы с горелками с принудительной подачей воздуха. Терминология, общие требования, испытания и маркировка
784
раздел 5
ГОСТ Р 54441-2011 (ЕН 303-2:1998)
Котлы отопительные. Часть 2. Отопительные котлы с горелкой с принудительной подачей воздуха. Специальные требования к отопительным котлам с распылительной горелкой на жидком топливе
785
раздел 8
ГОСТ Р 54829-2011 (EN 14394:2005 +А1:2008)
Отопительные котлы, оборудованные горелкой с принудительной подачей воздуха, с номинальной тепловой мощностью не более 10 МВт и максимальной рабочей температурой 150 оС
786
СТ РК EN 15034-2013
Котлы отопительные. Конденсационные отопительные котлы на жидком топливе
787
СТБ EN 303-1-2010
Котлы отопительные. Часть 1. Котлы отопительные с горелками с принудительной подачей воздуха для горения. Определения, общие требования, испытания и маркировка
788
СТБ EN 303-2-2010
Котлы отопительные. Часть 2. Котлы отопительные с горелками с принудительной подачей воздуха для горения. Особые требования к котлам с топливораспылительными горелками

789
4-бөлім
СТБ ЕN
15034-2013
Жылыту қазандықтары. Сұйық отынға арналған конденсаттық жылыту қазандықтары
790
7 және 8-бөлімдер
МЕМСТ 30735-2001
Жылу өнімділігі 0,1 МВт-тан 4,0 МВт-қа дейінгі сумен қыздырылатын жылыту қазандықтары. Жалпы техникалық шарттар
791
МЕМСТ 10617-83
Жылу өнімділігі 0,10 МВт-тан 3,15 МВт-қа дейінгі жылыту қазандықтары. Жалпы техникалық шарттар
792
5 және 6-бөлімдер
МЕМСТ 20548-87
Жылу өнімділігі 100 кВт-қа дейінгі сумен қыздырылатын жылыту қазандықтары. Жалпы техникалық шарттар
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
54.      Өнеркәсіптік кәсіпорындарда технологиялық процестерде пайдалануға арналған газды және аралас (жиынтықтылардан басқа), сұйықотындық, жабдықтарға кіріктірілген жанарғылар
793
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
5-бөлім
МЕМСТ 21204-97
Өнеркәсіптік газды жанарғылар. Жалпы техникалық талаптар
794
5-бөлім
МЕМСТ 27824-2000
Сұйық отынға арналған өнеркәсіптік жанарғылар. Жалпы техникалық талаптар
55.      Химиялық жабдықтар, мұнай-газ өңдеу жабдықтары
795
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
4-бөлім
МЕМСТ ISO
13706-2011
Ауамен салқындатылатын аппараттар. Жалпы техникалық талаптар
796
6 – 8-бөлімдер
МЕМСТ Р ИСО 15547-1-2009
Мұнай және газ өнеркәсібі. Тілімшелі жылуалмастырғыштар. Техникалық талаптар
797
5 – 7-бөлімдер
МЕМСТ Р
53682-2009
(ИСО 13705:2006)
Мұнай өңдеу зауыттарына арналған қыздырғыш қондырғылар. Жалпы техникалық талаптар
798
МЕМСТ 13846-2003
Фонтандық және сықағыштық арматура. Типтік схемалар, негізгі параметрлер және конструкцияға қойылатын техникалық талаптар
799
4-бөлім
МЕМСТ 20680-2002
Механикалық араластырғыш құрылғылары бар аппараттар. Жалпы техникалық талаптар
800
1 – 6-бөлімдер
МЕМСТ 26646-90
Стационарлық тұщыландырушы дистилляциялық қондырғылар. Жалпы техникалық талаптар және қабылдап алу
801
5-бөлім
МЕМСТ 27120-86
Жалпы мақсаттағы айналмалы атанақтары бар химиялық өндіріс пештері. Жалпы техникалық талаптар
802
1 – 7-бөлімдер
МЕМСТ 27468-92
Стационарлық дистилляциялық тұщыландырушы қондырғыларының жылу масса алмасу жабдықтары. Жалпы техникалық талаптар
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5

789
раздел 4
СТБ EN 15034-2013
Котлы отопительные. Конденсационные отопительные котлы на жидком топливе
790
разделы 7 и 8
ГОСТ 30735-2001
Котлы отопительные водогрейные теплопроизводительностью
от 0,1 до 4,0 МВт.
Общие технические условия
791
ГОСТ 10617-83
Котлы отопительные теплопроизводительностью от 0,10 до 3,15 МВт.
Общие технические условия
792
разделы 5 и 6
ГОСТ 20548-87
Котлы отопительные водогрейные теплопроизводительностью
до 100 кВт. Общие технические условия
793
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
раздел 5
ГОСТ 21204-97
Горелки газовые промышленные. Общие технические требования
794
раздел 5
ГОСТ 27824-2000
Горелки промышленные на жидком топливе. Общие технические требования
795
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
раздел 4
ГОСТ ISO  13706-2011
Аппараты с воздушным охлаждением. Общие технические требования
796
разделы 6 – 8
ГОСТ Р ИСО 15547-1-2009
Нефтяная и газовая промышленность.
Пластинчатые теплообменники.
Технические требования
797
разделы 5 – 7
ГОСТ Р 53682-2009 (ИСО 13705:2006)
Установки нагревательные
для нефтеперерабатывающих заводов. Общие технические требования
798
ГОСТ 13846-2003
Арматура фонтанная и нагнетательная. Типовые схемы, основные параметры и технические требования к конструкции
799
раздел 4
ГОСТ 20680-2002
Аппараты с механическими перемешивающими устройствами.
Общие технические условия
800
разделы 1 – 6
ГОСТ 26646-90
Установки дистилляционные опреснительные стационарные. Общие технические требования и приемка
801
раздел 5
ГОСТ 27120-86
Печи химических производств с вращающимися барабанами общего назначения. Общие технические требования
802
разделы 1 – 7
ГОСТ 27468-92
Оборудование тепломассообменное стационарных дистилляционных опреснительных установок.
Общие технические требования

3-бөлім
МЕМСТ 31828-2012
Кептіргіш және буландыру аппараттары мен қондырғылары. Қауіпсіздік талаптары. Сынақтан өткізу әдістері
809
4 және 5-бөлімдер
МЕМСТ 31829-2012
Озонаторлық жабдықтар. Қауіпсіздік талаптары
810
3 – 5-бөлімдер
МЕМСТ 31833-2012
Микробиологиялық өндірістерге арналған жабдықтар. Өсімдік шикізатын гидролиздеуге арналған аппараттар. Ферментаторлар. Қауіпсіздік талаптары. Сынақтан өткізу әдістері
811
3-бөлім
МЕМСТ 31836-2012
Өнеркәсіптік центрифугалар. Қауіпсіздік талаптары. Сынақтан өткізу әдістері

раздел 3
ГОСТ 31828-2012
Аппараты и установки сушильные и выпарные. Требования  безопасности. Методы испытаний
809
разделы 4 и 5
ГОСТ 31829-2012
Оборудование озонаторное. Требования безопасности
810
разделы 3 – 5
ГОСТ 31833-2012
Оборудование для микробиологических производств. Аппараты для гидролиза растительного сырья. Ферментаторы. Требования безопасности. Методы испытаний
811
раздел 3
ГОСТ 31836-2012
Центрифуги промышленные. Требования безопасности.
Методы испытаний

822
2 және 3-бөлімдер
МЕМСТ 14106-80
Қыздырып өңдеу автоклавтары. Жалпы техникалық шарттар
823
2 және 3-бөлімдер
МЕМСТ 14333-79
Резеңке өңдеу талқылағыштары. Жалпы техникалық шарттар
824
2 және 3-бөлімдер
МЕМСТ 15940-84
Шиналар жинауға арналған станоктар. Жалпы техникалық шарттар
57.      Сорғы жабдықтары (сорғылар, сорғы агрегаттары мен қондырғылары)
825
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
3 және 5-бөлімдер
МЕМСТ 22247-96
(ИСО 2858-75)
Суға арналған консольдік центртепкіш сорғылар. Негізгі параметрлер мен мөлшерлер. Қауіпсіздік талаптары. Бақылау әдістері
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5

822
разделы 2 и 3
ГОСТ 14106-80
Автоклавы вулканизационные. Общие технические условия
823
разделы 2 и 3
ГОСТ 14333-79
Вальцы резинообрабатывающие. Общие технические условия
824
разделы 2 и 3
ГОСТ 15940-84
Станки для сборки покрышек. Общие технические условия
57. Оборудование насосное (насосы, агрегаты и установки насосные)
825
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
разделы 3 и 5
ГОСТ 22247-96 (ИСО 2858-75)
Насосы центробежные консольные для воды. Основные параметры и размеры. Требования безопасности. Методы контроля

826
4 және 7-бөлімдер
МЕМСТ МЭК
60335-2-41-2009
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-41-бөлік. Сорғыларға қойылатын қосымша талаптар
827
5– 8-бөлімдер
МЕМСТ 31839-2012
(ЕN 809:1998)
Сұйықтықтарды айдауға арналған сорғылар және сорғы агрегаттары. Жалпы қауіпсіздік талаптары
828
СТБ ЕN 13951-2009
Азық-түлік және ауыл шаруашылығы жабдықтары. Сұйық өнімдерді беруге арналған сорғылар. Қауіпсіздік талаптары және құрастыру қағидалары

826
разделы 4 и 7
ГОСТ МЭК  60335-2-41-2009
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-41. Дополнительные требования к насосам
827
разделы 5 – 8
ГОСТ 31839-2012 (EN 809:1998)
Насосы и агрегаты насосные для перекачки жидкостей.
Общие требования безопасности
828
СТБ EN 13951-2009
Оборудование продовольственное и сельскохозяйственное.
Насосы для подачи жидких продуктов. Требования безопасности и правила конструирования.

829
4 және 5-бөлімдер
МЕМСТ Р 54804-2011
(ИСО 9908:1993)
Центртепкіш сорғылар. Техникалық талаптар. ІІІ сынып
830
4, 5 және 7-бөлімдер
МЕМСТ Р 54805-2011
(ИСО 5199:2002)
Центртепкіш сорғылар. Техникалық талаптар. ІІ сынып
831
4 және 5-бөлімдер
МЕМСТ Р 54806-2011
(ИСО 9905:1994)
Центртепкіш сорғылар. Техникалық талаптар. І сынып
832
2-бөлім
МЕМСТ 3347-91
Сұйық сүт өнімдеріне арналған центртепкіш сорғылар. Жалпы техникалық шарттар
833
3-бөлім
МЕМСТ 13823-93
Ауқымды гидрожетектер. Ауқымды сорғылар және гидромоторлар. Жалпы техникалық талаптар
834
МЕМСТ 17335-79
Ауқымды сорғылар. Қабылдап алу қағидалары және сынақтан өткізу әдістері
835
5-бөлім
МЕМСТ 30576-98
Діріл. Жылу электрстанцияларының қоректендіру центртепкіш сорғылары. Діріл нормалары және өлшеулер жүргізуге қойылатын жалпы талаптар
836
МЕМСТ 30645-99
Энергия үнемдеу. Дәстүрлі емес және жаңартылатын энергия көздері. Коммуналдық-тұрмыстық жылумен жабдықтау үшін "Ауа-су" деген жылу сорғылары. Жалпы техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері
837
6 – 8-бөлімдер
МЕМСТ 31835-2012
Штангілік ұңғымалық сорғылар. Жалпы техникалық талаптар
838
5 – 8-бөлімдер
МЕМСТ 31840-2012
Батырылатын сорғылар және сорғы агрегаттары. Қауіпсіздік талаптары
839
3 және 4-бөлімдер
СТБ 1831-2008
Ауқымды гидрожетектің тістегершілік сорғылары. Техникалық шарттар
840
5 және 6-бөлімдер
МЕМСТ Р 53675-2009
Магистралдық құбыржолдарға арналған мұнай сорғылары. Жалпы талаптар
58.      Криогендік, компрессорлық, тоңазыту, автогендік, газ тазарту жабдықтары
841
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
3 – 5-бөлімдер
МЕМСТ 12.2.233-2012
(ISO 5149:1993)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тоңазыту өнімділігі 3,0 кВт-тан астам тоңазыту жүйелері. Қауіпсіздік талаптары
842
5-бөлім
МЕМСТ Р 52615-2006
(ЕН 1012-2:1996)
Компрессорлар және вакуумдық сорғылар. Қауіпсіздік талаптары.
2-бөлік. Вакуумдық сорғылар

829
разделы 4 и 5
ГОСТ Р 54804-2011 (ИСО 9908:1993)
Насосы центробежные. Технические требования. Класс III
830
разделы 4, 5 и 7 ГОСТ Р 54805-2011 (ИСО 5199:2002)
Насосы центробежные. Технические требования. Класс II
831
разделы 4 и 5
ГОСТ Р 54806-2011 (ИСО 9905:1994)
Насосы центробежные. Технические требования. Класс I
832
раздел 2
ГОСТ 3347-91
Насосы центробежные для жидких молочных продуктов.
Общие технические условия
833
раздел 3
ГОСТ 13823-93
Гидроприводы объемные.
Насосы объемные и гидромоторы.
Общие технические требования
834
ГОСТ 17335-79
Насосы объемные. Правила приемки и методы испытаний
835
раздел 5
ГОСТ 30576-98
Вибрация. Насосы центробежные питательные тепловых электростанций. Нормы вибрации и общие требования к проведению измерений
836
ГОСТ 30645-99
Энергосбережение. Нетрадиционные и возобновляемые источники энергии. Тепловые насосы «Воздух-вода» для коммунально-бытового теплоснабжения. Общие технические требования и методы испытаний
837
разделы 6 – 8
ГОСТ 31835-2012
Насосы скважинные штанговые. Общие технические требования
838
разделы 5 – 8
ГОСТ 31840-2012
Насосы погружные и агрегаты насосные. Требования безопасности
839
разделы 3 и 4
СТБ 1831-2008
Насосы шестеренные объемного гидропривода. Технические условия
840
разделы 5 и 6
ГОСТ Р 53675-2009
Насосы нефтяные для магистральных трубопроводов. Общие требования
58. Оборудование криогенное, компрессорное, холодильное, автогенное, газоочистное
841
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
разделы 3 – 5
ГОСТ 12.2.233-2012 (ISO 5149:1993)
Система стандартов безопасности труда. Системы холодильные холодопроизводительностью свыше 3,0 кВт. Требования безопасности
842
раздел 5
ГОСТ Р 52615-2006 (ЕН 1012-2:1996)
Компрессоры и вакуумные насосы.
Требования безопасности.
Часть 2. Вакуумные насосы

843
7-бөлім
МЕМСТ Р 54107-2010
(ИСО 1607-2:1989)
Вакуумдық жабдықтар. Ауқымды әрекеттегі вакуумдық сорғылар. Жұмыс сипаттамаларын өлшеу.
2-бөлік. Шекті қалдық қысымды өлшеу
844
8-бөлім
МЕМСТ Р 54108-2010
(ИСО 1608-2:1989)
Вакуумдық жабдықтар. Буағынды вакуумдық сорғылар. Жұмыс сипаттамаларын өлшеу.
2-бөлік. Шекті қалдық және ең жоғары шығару қысымдарын өлшеу
845
4 – 11, 13 – 16-бөлімдер
МЕМСТ Р 54802-2011
(ИСО 13631:2002)
Мұнай және газ өнеркәсібі. Агрегатталған газды піспекті компрессорлар. Техникалық талаптар
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
846

843
раздел 7
ГОСТ Р 54107-2010 (ИСО 1607-2:1989)
Оборудование вакуумное. Насосы вакуумные объемного действия. Измерение рабочих характеристик.
Часть 2. Измерение предельного остаточного давления
844
раздел 8
ГОСТ Р 54108-2010 (ИСО 1608-2:1989)
Оборудование вакуумное. Насосы вакуумные пароструйные. Измерение рабочих характеристик. Часть 2. Измерение предельного остаточного и наибольшего выпускного давлений
845
разделы 4 – 11, 13 – 16
ГОСТ Р 54802-2011 (ИСО 13631:2002)
Нефтяная и газовая промышленность.
Компрессоры поршневые газовые агрегатированные.
Технические требования
846

МЕМСТ Р 54807-2011
(ИСО 21360:2007)
Вакуумдық технология. Вакуумдық сорғылардың сипаттамаларын өлшеудің стандартты әдістері
847
2 – 4-бөлімдер
МЕМСТ 12.2.016-81
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Компрессорлық жабдықтар. Жалпы қауіпсіздік талаптары
848
2-бөлім
МЕМСТ 12.2.016.1-91
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Компрессорлық жабдықтар. Шуыл сипаттамаларын айқындау. Жалпы талаптар
849
1 – 4-бөлімдер
МЕМСТ 12.2.052-81
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Газ тәріздес оттегімен жұмыс істейтін жабдықтар. Жалпы қауіпсіздік талаптары

ГОСТ Р 54807-2011
(ИСО 21360:2007)
Вакуумная технология. Стандартные методы измерения характеристик вакуумных насосов
847
разделы 2 – 4
ГОСТ 12.2.016-81
Система стандартов безопасности труда. Оборудование компрессорное.
Общие требования безопасности
848
раздел 2
ГОСТ 12.2.016.1-91
Система стандартов безопасности труда. Оборудование компрессорное. Определение шумовых характеристик. Общие требования
849
разделы 1 – 4
ГОСТ 12.2.052-81
Система стандартов безопасности труда. Оборудование, работающее с газообразным кислородом.
Общие требования безопасности

850
2 – 7-бөлімдер
МЕМСТ 12.2.110-95
Жалпы мақсаттағы стационарлық піспекті ауа компрессорлары. Шуыл сипаттамаларын айқындаудың нормалары мен әдістері
851
МЕМСТ 12.2.133-94
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Компрессорлар және сұйықтық-сақиналы вакуумдық сорғылар. Қауіпсіздік талаптары
852
2 және 3-бөлімдер
МЕМСТ 18517-84
Гараж компрессорлары. Жалпы техникалық шарттар
853
МЕМСТ 27407-87
Оппозиттік піспекті компрессорлар. Шуыл сипаттамаларының рұқсат етілген деңгейлері және оларды өлшеу әдістері

850
разделы 2 – 7
ГОСТ 12.2.110-95
Компрессоры воздушные поршневые стационарные общего назначения. Нормы и методы определения шумовых характеристик
851
ГОСТ 12.2.133-94
Система стандартов безопасности труда. Компрессоры и насосы вакуумные жидкостно-кольцевые. Требования безопасности
852
разделы 2 и 3
ГОСТ 18517-84
Компрессоры гаражные.
Общие технические условия
853
ГОСТ 27407-87
Компрессоры поршневые оппозитные. Допустимые уровни шумовых характеристик и методы их измерений

858
4-бөлім
МЕМСТ 31826-2012
Газ тазарту жабдықтары және шаңұстағыш жабдықтар. Жеңұш сүзгілері. Ылғалды шаңұстағыштар. Қауіпсіздік талаптары. Сынақтан өткізу әдістері
859
4-бөлім
МЕМСТ 31830-2012
Электрсүзгілер. Қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
860
4-бөлім
МЕМСТ 31831-2012
Центртепкіш шаңұстағыштар. Қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
861
4-бөлім
МЕМСТ 31834-2012
Адсорбциялық газ тазартқыштар. Қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
862
4-бөлім
МЕМСТ 31837-2012
Адсорбциялық газ тазартқыштар. Қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
863
МЕМСТ 31843-2013
Мұнай және газ өнеркәсібі. Піспекті компрессорлар. Жалпы техникалық талаптар
864
5 және 6-бөлімдер
МЕМСТ Р 51360-99
Тоңазыту компрессорлары. Қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
59.      Мұнай кәсіпшілігі, геологиялық-барлау бұрғы жабдықтары
865
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ 31841-2012
(ISO 14693:2003)
Мұнай және газ өнеркәсібі. Ұңғымаларды жерасты жөндеуге арналған жабдықтар. Жалпы техникалық талаптар
866
6 және 7-бөлімдер
МЕМСТ 31844-2012
(ISO 13535:2000)
Мұнай және газ өнеркәсібі. Бұрғы және пайдалану жабдықтары. Көтеру жабдықтары. Жалпы техникалық талаптар
867
5 – 9-бөлімдер
МЕМСТ Р ИСО 13533-2013
Мұнай және газ өнеркәсібі. Бұрғы және пайдалану жабдықтары. Оқпандық өтпежолды жабдықтар. Жалпы техникалық талаптар
868
4-бөлім
МЕМСТ Р ИСО 13534-2013
Мұнай және газ өнеркәсібі. Бұрғы және пайдалану жабдықтары. Көтеру жабдықтарын бақылау, техникалық қызмет көрсету, жөндеу және қалпына келтіру. Жалпы техникалық талаптар
869
4 және 10-бөлімдер
МЕМСТ Р ИСО 13626-2013
Мұнай және газ өнеркәсібі. Бұрғы және пайдалану жабдықтары. Бұрғылауға және ұңғымаларға қызмет көрсетуге арналған құрылыстар. Жалпы техникалық талаптар

858
раздел 4
ГОСТ 31826-2012
Оборудование газоочистное и пылеулавливающее.
Фильтры рукавные. Пылеуловители мокрые. Требования безопасности.
Методы испытаний
859
раздел 4
ГОСТ 31830-2012
Электрофильтры.
Требования безопасности и методы испытаний
860
раздел 4
ГОСТ 31831-2012
Пылеуловители центробежные. Требования безопасности и методы испытаний
861
раздел 4
ГОСТ 31834-2012
Газоочистители адсорбционные. Требования безопасности и методы испытаний
862
раздел 4
ГОСТ 31837-2012
Газоочистители абсорбционные. Требования безопасности и методы испытаний
863
ГОСТ 31843-2013
Нефтяная и газовая промышленность. Компрессоры поршневые. Общие технические требования
864
разделы 5 и 6
ГОСТ Р 51360-99
Компрессоры холодильные. Требования безопасности и методы испытаний
59. Оборудование нефтепромысловое, буровое геолого-разведочное
865
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ 31841-2012 (ISO 14693:2003)
Нефтяная и газовая промышленность. Оборудование для подземного ремонта скважин. Общие технические требования
866
разделы 6 и 7
ГОСТ 31844-2012 (ISO 13535:2000)
Нефтяная и газовая промышленность. Оборудование буровое и эксплуатационное. Оборудование подъемное. Общие технические требования
867
разделы 5 – 9
ГОСТ Р ИСО 13533-2013
Нефтяная и газовая промышленность. Оборудование буровое и эксплуатационное. Оборудование со стволовым проходом. Общие технические требования
868
разделы 4
ГОСТ Р ИСО 13534-2013
Нефтяная и газовая промышленность. Оборудование буровое и эксплуатационное. Контроль, техническое обслуживание, ремонт и восстановление подъемного оборудования. Общие технические требования
869
разделы 4 и 10
ГОСТ Р ИСО 13626-2013
Нефтяная и газовая промышленность. Оборудование буровое и эксплуатационное. Сооружения для бурения и обслуживания скважин.
Общие технические требования

870
5, 6 және 8-бөлімдер
МЕМСТ Р ИСО 13628-2-2013
Мұнай және газ өнеркәсібі. Суасты өндіру жүйелерін жобалау және пайдалану. 2-бөлік. Суасты және теңіздік қолдану үшін байланыстырушы қабаттарсыз көпқабатты құрылымның иілгіш құбыр жүйелері
871
2 және 3-бөлімдер
МЕМСТ Р ИСО 13628-3-2013
Мұнай және газ өнеркәсібі. Суасты өндіру жүйелерін жобалау және пайдалану. 3-бөлік. Өтпежолды шығарып тасталатын құбыржол жүйелері (TFL)

870
разделы 5, 6 и 8
ГОСТ Р ИСО 13628-2-2013
Нефтяная и газовая промышленность. Проектирование и эксплуатация систем подводной добычи. Часть 2. Гибкие трубные системы многослойной структуры без связующих слоев для подводного и морского применения
871
разделы 2 и 3
ГОСТ Р ИСО 13628-3-2013
Нефтяная и газовая промышленность. Проектирование и эксплуатация систем подводной добычи. Часть 3. Системы проходных выкидных трубопроводов (TFL)

872
5 – 8-бөлімдер
МЕМСТ Р ИСО 17078-2013
Мұнай және газ өнеркәсібі. Бұрғы және пайдалану жабдықтары.
3-бөлік. Түсіру және көтеру құрылғылары, Газлифт қысымтығындарын және бүйір қалталары бар жиекқұрсаулар ілгешектерін орнатуға арналған құрал. Жалпы техникалық талаптар
873
МЕМСТ Р ИСО 17776-2012
Мұнай және газ өнеркәсібі. Теңіздегі өндіру қондырғылары. Қауіптерді сәйкестендіру тәсілдері мен әдістері және тәуекелді бағалау. Негізгі ережелер

872
разделы 5 – 8
ГОСТ Р ИСО 17078-2013
Нефтяная и газовая промышленность. Оборудование буровое и эксплуатационное.
Часть 3. Устройства для спуска и подъема, инструмент для установки газлифтных клапанов и защелки оправок с боковым карманом. Общие технические требования
873
ГОСТ Р ИСО
17776-2012
Нефтяная и газовая промышленность.
Морские добычные установки. Способы и методы идентификации опасностей и оценки риска. Основные положения

МЕМСТ 12.2.088-83
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Ұңғымаларды игеру мен жөндеуге арналған жерүсті жабдықтар. Жалпы қауіпсіздік талаптары
878
1 – 3-бөлімдер
МЕМСТ 12.2.108-85
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Геологиялық барлау ұңғымаларын және гидрогеологиялық ұңғымаларды бұрғылауға арналған қондырғылар. Қауіпсіздік талаптары
879
4-бөлім
МЕМСТ 12.2.115-2002
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Шығарындыларға қарсы жабдықтар. Қауіпсіздік талаптары

ГОСТ 12.2.088-83
Система стандартов безопасности труда. Оборудование наземное для освоения и ремонта скважин. Общие требования безопасности
878
разделы 1 – 3
ГОСТ 12.2.108-85
Система стандартов безопасности труда. Установки для бурения геологоразведочных и гидрогеологических скважин.
Требования безопасности
879
раздел 4
ГОСТ 12.2.115-2002
Система стандартов безопасности труда. Оборудование противовыбросовое.
Требования безопасности

880
1 – 3-бөлімдер
МЕМСТ 12.2.125-91
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жерүсті тростық жабдықтар. Қауіпсіздік талаптары
881
3 – 5-бөлімдер
МЕМСТ 12.2.132-93
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Сағалық өндірушілік мұнай кәсіпшілігі жабдықтары. Жалпы қауіпсіздік талаптары
882
4-бөлім
МЕМСТ 12.2.136-98
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жерүсті штангілік сорғы жабдықтары. Қауіпсіздік талаптары

880
разделы 1 – 3
ГОСТ 12.2.125-91
Система стандартов безопасности труда. Оборудование тросовое наземное. Требования безопасности
881
разделы 3 – 5
ГОСТ 12.2.132-93
Система стандартов безопасности труда. Оборудование нефтепромысловое добычное устьевое. Общие требования безопасности
882
раздел 4
ГОСТ 12.2.136-98
Система стандартов безопасности труда. Оборудование штангонасосное наземное. Требования безопасности

МЕМСТ 30776-2002
Мұнай-газ кәсіпшілігіндегі жылжымалы сорғы қондырғылары. Жалпы техникалық шарттар
900
МЕМСТ 30894-2003
Өндірудегі сағалық жабдықтар. Жалпы техникалық талаптар
901
МЕМСТ 31446-2012
Мұнай және газ өнеркәсібіндегі ұңғымалар үшін жағалата отырғызылатын немесе сорғы-компрессорлық құбырлар ретінде қолданылатын болат құбырлар. Жалпы техникалық шарттар
902
6 – 8-бөлімдер
МЕМСТ 31835-2012
Штангілік ұңғымалық сорғылар. Жалпы техникалық талаптар

ГОСТ 30776-2002
Установки насосные передвижные нефтегазопромысловые.
Общие технические условия
900
ГОСТ 30894-2003
Оборудование устьевое добычное.
Общие технические требования
901
ГОСТ 31446-2012
Трубы стальные, применяемые в качестве обсадных или насосно-компрессорных труб для скважин в нефтяной и газовой промышленности. Общие технические условия
902
разделы 6 – 8
ГОСТ 31835-2012
Насосы скважинные штанговые. Общие технические требования

903
2-бөлім
МЕМСТ Р 50278-92
Пісірілген құлыптары бар бұрғылау құбырлары. Техникалық шарттар
904
4-бөлім
МЕМСТ Р 51245-99
Әмбебап болат бұрғылау құбырлары. Жалпы техникалық шарттар
905
4-бөлім
МЕМСТ Р 51365-2009
Мұнай және газ өнеркәсібі. Бұрғылау және өндіруге арналған жабдықтар. Ұңғыма сағасының жабдықтары және фонтандық сағалық жабдықтар. Жалпы техникалық талаптар
906
4 – 7-бөлімдер
МЕМСТ Р 51365-2009
Ойықты жағалата отырғызылатын, сорғы-компрессорлық құбырлардың және құбыржолдардың қосылған жерлері және оларға арналған ойықты калибрлер. Жалпы техникалық талаптар

903
раздел 2
ГОСТ Р 50278-92
Трубы бурильные с приваренными замками. Технические условия
904
раздел 4
ГОСТ Р 51245-99
Трубы бурильные стальные универсальные. Общие технические условия
905
раздел 4
ГОСТ Р 51365-2009
Нефтяная и газовая промышленность. Оборудование для бурения и добычи. Оборудование устья скважины и фонтанное устьевое оборудование.
Общие технические требования
906
разделы 4 – 7
ГОСТ Р 51906-2002
Соединения резьбовых обсадных, насосно-компрессорных труб и трубопроводов и резьбовые калибры для них. Общие технические требования

907
4-бөлім
МЕМСТ Р 53365-2009
Жағалата отырғызылатын және сорғы-компрессорлық құбырлар және оларға жалғастырғыштар. Негізгі параметрлер және ойықты қосылуларды бақылау. Жалпы техникалық талаптар
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
908
5 және 11-бөлімдер,
7.1, 7.2 және 9.1-кіші бөлімдер,
А қосымшасы
МЕМСТ Р 53336-2009
Мұнай және газ өнеркәсібіндегі ұңғымалар үшін жағалата отырғызылатын немесе сорғы-компрессорлық құбырлар ретінде қолданылатын болат құбырлар. Жалпы техникалық шарттар
909
4-бөлім
МЕМСТ Р 54382-2011
Мұнай және газ өнеркәсібі. Суасты құбыржол жүйелері. Жалпы техникалық талаптар

907
раздел 4
ГОСТ Р 53365-2009
Трубы обсадные и насосно-компрессорные и муфты к ним. Основные параметры и контроль резьбовых соединений. Общие технические требования
908
разделы 5 и 11,
подразделы 7.1,
7.2 и 9.1, приложение А
ГОСТ Р 53366-2009
Трубы стальные, применяемые в качестве обсадных или насосно-компрессорных труб для скважин в нефтяной и газовой промышленности. Общие технические условия
909
раздел 4
ГОСТ Р 54382-2011
Нефтяная и газовая промышленность. Подводные трубопроводные системы.
Общие технические требования

910
5-бөлім
МЕМСТ Р 55429-2013
Құбыржолдардың ажырайтын бугельдік қосылған жерлері. Конструкциясы, мөлшерлер және жалпы техникалық шарттар
60.      Өнеркәсіптік құбыржол арқауы
911
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
2-бөлім
МЕМСТ 7192-89
(СТ СЭВ 5983-87)
Тұрақты жылдамдықты электрлі атқару механизмдері ГСП. Жалпы техникалық шарттар
912
МЕМСТ 356-80
Құбыржолдардың арқаулары мен бөлшектері. Шартты, сынамалық және жұмыс қысымдары. Қатарлар
913
1 – 3-бөлімдер
МЕМСТ 12.2.063-81
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өнеркәсіптік құбыржол арқауы. Жалпы қауіпсіздік талаптары

910
раздел 5
ГОСТ Р 55429-2013
Соединения трубопроводов бугельные разъемные. Конструкция, размеры и общие технические условия
60. Арматура промышленная трубопроводная
911
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
раздел 2
ГОСТ 7192-89 (СТ СЭВ 5983-87)
Механизмы исполнительные электрические постоянной скорости ГСП. Общие технические условия
912
ГОСТ 356-80
Арматура и детали трубопроводов. Давления условные, пробные и рабочие. Ряды
913
разделы 1 – 3
ГОСТ 12.2.063-81
Система стандартов безопасности труда. Арматура промышленная трубопроводная. Общие требования безопасности

914
МЕМСТ 12.2.085-2002
Қысыммен жұмыс істейтін ыдыстар. Сақтандырғыш қысымтығындар. Қауіпсіздік талаптары
915
6 және 7-бөлімдер
МЕМСТ 5761-2005
PN 250-ден аспайтын ең төменгі қысымға арналған қысымтығындар. Жалпы техникалық шарттар
916
5 және 6-бөлімдер
МЕМСТ 5762-2002
Өнеркәсіптік құбыржол арқауы. PN 250-ден аспайтын ең төменгі қысымға арналған ысырмалар. Жалпы техникалық шарттар
917
МЕМСТ 9544-2005
Ілмекті құбыржол арқауы. Жаптырықтар қымталымының сыныптары мен нормалары

914
ГОСТ 12.2.085-2002
Сосуды,  работающие под давлением. Клапаны предохранительные.
Требования безопасности
915
разделы 6 и 7
ГОСТ 5761-2005
Клапаны на номинальное давление не более PN 250. Общие технические условия
916
разделы 5 и 6
ГОСТ 5762-2002
Арматура трубопроводная промышленная. Задвижки на номинальное давление не более PN 250. Общие технические условия
917
ГОСТ 9544-2005
Арматура трубопроводная запорная. Классы и нормы герметичности  затворов

918
2-бөлім
МЕМСТ 9887-70
Пневматикалық мембраналы атқару механизмдері ГСП. Жалпы техникалық шарттар
919
2-бөлім
МЕМСТ 11881-76
ГСП. Бөгде энергия көзін пайдаланбай жұмыс істейтін реттеуіштер. Жалпы техникалық шарттар
920
6 және 7-бөлімдер
МЕМСТ 12893-2005
Бірершікті, екі ершікті және торлы реттеуіш қысымтығындар. Жалпы техникалық шарттар
921
МЕМСТ 13252-91
PN < 25 МПа (250 кгс/см2)ең төменгі қысымға арналған кері жаптырықтар. Жалпы техникалық шарттар

918
раздел 2
ГОСТ 9887-70
Механизмы исполнительные пневматические мембранные ГСП. Общие технические условия
919
раздел 2
ГОСТ 11881-76
ГСП. Регуляторы, работающие без использования постороннего источника энергии.
Общие технические условия
920
разделы 6 и 7
ГОСТ 12893-2005
Клапаны регулирующие односедельные, двухседельные и клеточные. Общие технические условия
921
ГОСТ 13252-91
Затворы обратные на номинальное давление PN < 25 МПа (250 кгс/см2). Общие технические условия

946
4 және 5-бөлімдер
МЕМСТ Р 55020-2012
Құбыржол арқауы. Магистралдық құбыржолдарғаарналған сұқпажапқыш ысырмалар. Жалпы техникалық шарттар
947
5-бөлім
МЕМСТ Р 55023-2012
Құбыржол арқауы. Пәтерлік қысым реттеуіштері. Жалпы техникалық шарттар
948
4 және 5-бөлімдер
МЕМСТ Р 55508-2013
Құбыржол арқауы. Гидравликалық және кавитациялық сипаттамаларды эксперимент түрінде айқындау әдістемесі
949
5 және 6-бөлімдер
МЕМСТ Р 55511-2013
Құбыржол арқауы. Электржетектер. Жалпы техникалық шарттар
950
МЕМСТ Р 56001-2014
Газ өнеркәсібі объектілері үшін құбыржол арқауы. Жалпы техникалық шарттар
61.      Машинажасау бұйымдарына лак-бояу жабындарын жағу үшін технологиялық жабдықтар мен аппаратура
951
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
2 – 7-бөлімдер
МЕМСТ 12.3.008-75
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Органикалық емес металл және металл емес жабындар өндірісі. Жалпы қауіпсіздік талаптары
62.      Табиғи және синтетикалық алмастардан жасалған құрал
952
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
2-бөлім
МЕМСТ 26004-83
Ішкі кесетін жиегі бар кескіш алмас дөңгелектер. Техникалық шарттар
953
5.2 және 7.7-кіші бөлімдер, 6.4.2.5-тармақша
МЕМСТ 32406-2013
Бордың текше нитридінен жасалған алмас құрал. Қауіпсіздік талаптары
954
5-бөлім
МЕМСТ 32833-2014
Кескіш алмас дөңгелектер. Техникалық шарттар
63. Қажақты құрал, қажақты материал
955
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
6-бөлім
МЕМСТ Р 54489-2011
(ЕН 847-1:2005)
Бөрене кесетін станоктар және автоматты желілер үшін дискілі аралар. Жалпы техникалық шарттар
956
6-бөлім
МЕМСТ Р 54490-2011
(ЕН 847-1:2005)
Ағаш материалдары мен пластиктерді өңдеу үшін аса қатты материалдардан жасалған тілімшелермен жарақталған дискілі аралар. Жалпы техникалық шарттар

946
разделы 4 и 5
ГОСТ Р 55020-2012
Арматура трубопроводная. Задвижки шиберные для магистральных трубопроводов. Общие технические условия
947
раздел 5
ГОСТ Р 55023-2012
Арматура трубопроводная. Регуляторы давления квартирные.
Общие технические условия
948
разделы 4 и 5
ГОСТ Р 55508-2013
Арматура трубопроводная. Методика экспериментального определения гидравлических и кавитационных характеристик
949
разделы 5 и 6
ГОСТ Р 55511-2013
Арматура трубопроводная. Электроприводы. Общие технические условия
950
ГОСТ Р 56001-2014
Арматура трубопроводная для объектов газовой промышленности. Общие технические условия
61. Оборудование технологическое и аппаратура для нанесения лакокрасочных покрытий на изделия машиностроения
951
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
разделы 2 – 7
ГОСТ 12.3.008-75
Система стандартов безопасности труда. Производство покрытий металлических и неметаллических неорганических. Общие требования безопасности
62. Инструмент из природных и синтетических алмазов
952
статьи 4 и 5, приложение 1 и 2
раздел 2
ГОСТ 26004-83
Круги алмазные отрезные  с внутренней режущей кромкой. Технические условия
953
подразделы 5.2 и 7.7, подпункт 6.4.2.5
ГОСТ 32406-2013
Инструмент алмазный и из кубического нитрида бора. Требования безопасности
954
раздел 5
ГОСТ 32833-2014
Круги алмазные отрезные. Технические условия
63. Инструмент абразивный, материалы абразивные
955
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
раздел 6
ГОСТ Р 54489-2011 (ЕН 847-1:2005)
Пилы дисковые для бревнопильных станков и автоматических линий. Общие технические условия
956
раздел 6
ГОСТ Р 54490-2011 (ЕН 847-1:2005)
Пилы дисковые, оснащенные пластинами из сверхтвердых материалов, для обработки древесных материалов и пластиков. Общие технические условия

957
4-бөлім
МЕМСТ 9769-79
Ағаш материалдарын өңдеуге арналған қатты қорытпалы тілімшелері бар дискілі аралар. Техникалық шарттар
958
5.2 және 7.7-кіші бөлімдер,
6.4.2.5-тармақша
МЕМСТ 32406-2013
Бордың текше нитридінен жасалған алмас құрал. Қауіпсіздік талаптары
959
5.2, 5.5 және 7.6-кіші бөлімдер
МЕМСТ Р 52588-2011
Қажақты құрал. Қауіпсіздік талаптары
64. Бау-бақшада және орман шаруашылығында қолданылатын, механикаландырылған, оның ішінде электрлі шағын механизация құралдары

957
раздел 4
ГОСТ 9769-79
Пилы дисковые с твердосплавными пластинами для обработки древесных материалов. Технические условия
958
подразделы 5.2 и 7.7, подпункт 6.4.2.5
ГОСТ 32406-2013
Инструмент алмазный и из кубического нитрида бора. Требования безопасности
959
подразделы 5.2, 5.5 и 7.6
ГОСТ Р 52588-2011
Инструмент абразивный. Требования безопасности
64. Средства малой механизации садово-огородного и лесохозяйственного применения механизированные, в том числе электрические

960
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
4-бөлім
МЕМСТ IEC
60335-2-77-2011
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. Қолмен басқарылатын көгалшапқыштарға қойылатын қосымша талаптар және сынақтан өткізу әдістері
961
4-бөлім
МЕМСТ МЭК
60335-2-92-2004
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. 2-92-бөлік. Қатарласып жүріп отыратын оператор басқаратын көгал қопсытқыштарға және саңылау салғыштарға қойылатын қосымша талаптар
962
МЕМСТ ИСО
11449-2002
Қатарласып жүріп отыратын оператор басқаратын жонғылау қопсытқылар. Қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5

960
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
раздел 4
ГОСТ IEC 60335-2-77-2011
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Дополнительные требования к управляемым вручную газонокосилкам и методы испытаний
961
раздел 4
ГОСТ МЭК 60335-2-92-2004
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-92. Дополнительные требования к газонным рыхлителям и щелевателям, управляемым рядом идущим оператором
962
ГОСТ ИСО
11449-2002
Культиваторы фрезерные, управляемые идущим рядом оператором. Требования безопасности и методы испытаний

963
1 және 2-бөлімдер
МЕМСТ 12.2.104-84
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Ағаш дайындауға арналған механикаландырылған құрал. Жалпы қауіпсіздік талаптары
964
4 – 11-бөлімдер
МЕМСТ 12.2.140-2004
Шағын көлемді тракторлар. Жалпы қауіпсіздік талаптары
965
4 – 7-бөлімдер
МЕМСТ 28708-2013
Ауыл шаруашылығы жұмыстарындағы шағын механизация құралдары.Қауіпсіздік талаптары
65. Механикаландырылған, оның ішінде электрлі құрал
966
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
1 – 3-бөлімдер
МЕМСТ 12.2.010-75
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Пневматикалық қол машиналар. Жалпы қауіпсіздік талаптары
967
3-бөлім
МЕМСТ 12.2.013.3-2002
(МЭК 60745-2-3:1984)
Электрлі қол машиналар. Жұмыс құралының айналмалы қозғалысы бар ажарлау, дискілі ажарлау және жылтырату машиналарының жеке қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
968
4-бөлім
МЕМСТ 12.2.030-2002
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қол машиналар. Шуыл сипаттамалары. Нормалар. Сынақтан өткізу әдістері
969
4.1 – 4.6 және 4.8-кіші бөлімдер
МЕМСТ 12.2.228-2004
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Ұңғымаларды жөндеу үшін түсіру-көтеру құралдары мен икемқұралдары. Қауіпсіздік талаптары
970
3-бөлім
МЕМСТ 10084-73
Электрлі қол машиналар. Жалпы техникалық шарттар
971
2-бөлім
МЕМСТ 12633-90
Айналмалы әрекеттегі пневматикалық қол машиналар. Жалпы техникалық шарттар
972
4-бөлім
МЕМСТ 17770-86
Қол машиналар. Діріл сипаттамаларына қойылатын талаптар
973
3-бөлім
МЕМСТ 30505-97
(МЭК 745-2-15-84)
Электрлі қол машиналар. Табиғи қоршауларды кесуге және көгалдарды қысқартуға арналған машиналардың жеке қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері

963
разделы 1 и 2
ГОСТ 12.2.104-84
Система стандартов безопасности труда. Инструмент механизированный для лесозаготовок. Общие требования безопасности
964
разделы 4 – 11
ГОСТ 12.2.140-2004
Тракторы малогабаритные. Общие требования безопасности
965
разделы 4 – 7
ГОСТ 28708-2013
Средства малой механизации сельскохозяйственных работ. Требования безопасности
65. Инструмент механизированный, в том числе электрический
966
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
разделы 1 – 3
ГОСТ 12.2.010-75
Система стандартов безопасности труда. Машины ручные пневматические. Общие требования безопасности
967
раздел 3
ГОСТ  12.2.013.3-2002 (МЭК 60745-2-3:1984)
Машины ручные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний шлифовальных, дисковых шлифовальных и полировальных машин с вращательным движением рабочего инструмента
968
раздел 4
ГОСТ 12.2.030-2000
Система стандартов безопасности труда. Машины ручные. Шумовые характеристики. Нормы. Методы испытаний
969
подразделы 4.1 – 4.6 и 4.8
ГОСТ 12.2.228-2004
Система стандартов безопасности труда. Инструменты и приспособления спуско-подъемные для ремонта скважин. Требования безопасности
970
раздел 3
ГОСТ 10084-73
Машины ручные электрические. Общие технические условия
971
раздел 2
ГОСТ 12633-90
Машины ручные пневматические вращательного действия. Общие технические условия
972
раздел 4
ГОСТ 17770-86
Машины ручные. Требования к вибрационным характеристикам
973
раздел 3
ГОСТ 30505-97 (МЭК 745-2-15-84)
Машины ручные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний машин для подрезки живой изгороди и стрижки газонов

974
3-бөлім
МЕМСТ 30699-2001
(МЭК 745-2-17-89)
Электрлі қол машиналар. Жонғылау машиналарының жәнежиектерді өңдеуге арналған машиналардың жеке қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
975
3-бөлім
МЕМСТ 30700-2000
(МЭК 745-2-7-89)
Электрлі қол машиналар. Тұтанбайтын сұйықтықтарды шашқыш-пистолеттердің жеке қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
976
3-бөлім
МЕМСТ 30701-2000
(МЭК 745-2-16-93)
Электрлі қол машиналар. Қапсырма қаққыш машиналардың жеке қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері

974
раздел 3
ГОСТ 30699-2001 (МЭК 745-2-17-89)
Машины ручные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний фрезерных машин и машин для обработки кромок
975
раздел 3
ГОСТ 30700-2000 (МЭК 745-2-7-89)
Машины ручные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний пистолетов-распылителей невоспламеняющихся жидкостей
976
раздел 3
ГОСТ 30701-2000 (МЭК 745-2-16-93)
Машины ручные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний скобозабивных машин

977
4-бөлім
МЕМСТ Р МЭК
60745-1-2009
Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері. 1-бөлік. Жалпы талаптар
978
4-бөлім
МЕМСТ IEC
60745-1-2011
Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері. 1-бөлік. Жалпы талаптар
979
4-бөлім
МЕМСТ IEC
60745-2-1-2011
Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері. 2-1-бөлік. Бұрғылау және соққылап бұрғылау машиналарына қойылатын жеке талаптар
980
4-бөлім
МЕМСТ IEC
60745-2-1-2014
Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері. 2-1-бөлік. Бұрғылау және соққылап бұрғылау машиналарына қойылатын жеке талаптар
981
4-бөлім
МЕМСТ IEC
60745-2-2-2011
Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері.
2-2-бөлік. Бұрамғыштардың және соққылап сомынбұрауыштардың жеке қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
982
19, 25 – 30-бөлімдер
МЕМСТ Р МЭК
60745-2-3-2011
Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері.
2-3-бөлік. Жұмыс құралының айналмалы қозғалысы бар ажарлау, дискілі ажарлау және жылтырату машиналарына қойылатын жеке талаптар
983
4-бөлім
МЕМСТ IEC
60745-2-4-2011
Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері. 2-4-бөлік. Тегістеп ажарлау және таспалы-ажарлау машиналарына қойылатын жеке талаптар
984
4-бөлім
МЕМСТ IEC
60745-2-5-2014
Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері. 2-5-бөлік. Дискілі араларға қойылатын жеке талаптар
985
4-бөлім
МЕМСТ IEC
60745-2-6-2014
Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері. 2-6-бөлік. Балғалар мен перфораторларға қойылатын жеке талаптар
986
4-бөлім
МЕМСТ IEC
60745-2-8-2011
Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері. 2-8-бөлік. Табақша металға арналған қайшыларға қойылатын жеке талаптар
987
4-бөлім
МЕМСТ IEC
60745-2-9-2011
Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері. 2-9-бөлік. Ішкі бұраманы ойып салуға арналған машиналарға қойылатын жеке талаптар
988
4-бөлім
МЕМСТ IEC
60745-2-11-2014
Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері. 2-11-бөлік. Жұмыс құралының кері-үдемелі қозғалысы бар араларға (қылараларға және қол араларға) қойылатын жеке талаптар
989
4-бөлім
МЕМСТ Р МЭК
60745-2-12-2011
Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері. 2-12-бөлік. Бетонды нығыздауға арналған дірілдеткіштерге қойылатын жеке талаптар
990
4-бөлім
МЕМСТ IEC
60745-2-12-2013
Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері. 2-12-бөлік. Бетон қоспасын нығыздауға арналған дірілдеткіштерге қойылатын қосымша талаптар
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5

977
раздел 4
ГОСТ Р МЭК  60745-1-2009
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 1. Общие требования
978
раздел 4
ГОСТ IEC 60745-1-2011
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 1. Общие требования
979
раздел 4
ГОСТ IEC 60745-2-1-2011
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-1. Частные требования к сверлильным и ударным сверлильным машинам
980
ГОСТ IEC
60745-2-1-2014
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-1. Частные требования к сверлильным и ударным сверлильным машинам
981
раздел 4
ГОСТ IEC 60745-2-2-2011
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-2. Частные требования безопасности и методы испытаний шуруповертов и ударных гайковертов
982
разделы 19, 25 – 30
ГОСТ Р МЭК  60745-2-3-2011
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-3. Частные требования к шлифовальным, дисковым шлифовальным и полировальным машинам с вращательным движением рабочего инструмента
983
раздел 4
ГОСТ IEC 60745-2-4-2011
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-4. Частные требования к плоскошлифовальным и ленточно-шлифовальным машинам
984
раздел 4
ГОСТ IEC 60745-2-5-2014
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-5. Частные требования к дисковым пилам
985
раздел 4
ГОСТ IEC 60745-2-6-2014
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-6. Частные требования к молоткам и перфораторам
986
раздел 4
ГОСТ IEC 60745-2-8-201
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-8. Частные требования к ножницам для листового металла
987
раздел 4
ГОСТ IEC 60745-2-9-2011
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-9. Частные требования к машинам для нарезания внутренней резьбы
988
раздел 4
ГОСТ IEC 60745-2-11-2014
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-11. Частные требования к пилам с возвратно-поступательным движением рабочего инструмента (лобзикам и ножовочным пилам)
989
раздел 4
ГОСТ Р МЭК  60745-2-12-2011
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-12. Частные требования к вибраторам для уплотнения бетона
990
раздел 4
ГОСТ IEC 60745-2-12-2013
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-12. Дополнительные требования  к вибраторам для уплотнения бетонной смеси

991
4-бөлім
МЕМСТ IEC
60745-2-14-2014
Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері. 2-14-бөлік. Сүргілерге қойылатын жеке талаптар
992
5-бөлім
МЕМСТ Р МЭК
60745-2-17-2010
Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері. 2-17-бөлік. Пішінді-жонғыш қол машиналарға және жиектерді кесуге арналған машиналарға қойылатын жеке талаптар
993
4-бөлім
МЕМСТ IEC
61029-2-1-2011
Тасымалданатын электрлі машиналар. Дискілі аралардың жеке қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
994
4-бөлім
МЕМСТ IEC
61029-2-2-2011
Тасымалданатын электрлі машиналар. Радиалды-иінтіректі аралардың жеке қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
995
4-бөлім
МЕМСТ IEC
61029-2-3-2011
Тасымалданатын электрлі машиналар. Сүргілеу және рейсмустық аралардың жеке қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
996
4-бөлім
МЕМСТ IEC
61029-2-4-2012
Тасымалданатын электрлі машиналар. Үстелдік ажарлау машиналарының жеке қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
997
4-бөлім
МЕМСТ IEC
61029-2-5-2011
Тасымалданатын электрлі машиналар. Таспалы аралардың жеке қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
998
4-бөлім
МЕМСТ IEC
61029-2-6-2011
Тасымалданатын электрлі машиналар. Су бере отырып алмас бұрғылармен бұрғылауға арналған машиналардың жеке қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
999
4-бөлім
МЕМСТ IEC
61029-2-7-2011
Тасымалданатын электрлі машиналар. Су берілетін алмас аралардың жеке қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
1000
4-бөлім
МЕМСТ IEC
61029-2-8-2011
Тасымалданатын электрлі машиналар. Бірайналдырғылы тік жонғыш-үлгілікмашианалардың жеке қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
1001
4-бөлім
МЕМСТ IEC
61029-2-9-2012
Тасымалданатын электрлі машиналар. Тік қойылған дөңбек аралардың жеке қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
1002

991
раздел 4
ГОСТ IEC 60745-2-14-2014
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-14. Частные требования к рубанкам
992
раздел 5
ГОСТ Р МЭК  60745-2-17-2010
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-17. Частные требования к ручным фасонно-фрезерным машинам и машинам для обрезки кромок
993
раздел 4
ГОСТ IEC 61029-2-1-2011
Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний дисковых пил
994
раздел 4
ГОСТ IEC 61029-2-2-2011
Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний радиально-рычажных пил
995
раздел 4
ГОСТ IEC 61029-2-3-2011
Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний строгальных и рейсмусовым пил
996
раздел 4
ГОСТ IEC 61029-2-4-2012
Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний настольных шлифовальных машин
997
раздел 4
ГОСТ IEC 61029-2-5-2011
Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний ленточных пил
998
раздел 4
ГОСТ IEC 61029-2-6-2011
Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний машин для сверления алмазными сверлами с подачей воды
999
раздел 4
ГОСТ IEC 61029-2-7-2011
Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний алмазных пил с подачей воды
1000
раздел 4
ГОСТ IEC 61029-2-8-2011
Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний одношпиндельных вертикальных фрезерно-модельных машин
1001
раздел 4
ГОСТ IEC 61029-2-9-2012
Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний торцовочных пил
1002

4-бөлім
МЕМСТ IEC
61029-2-10-2013
Тасымалданатын электрлі машиналар. Кескіш ажарлау машиналарының жеке қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
1003
4-бөлім
МЕМСТ Р МЭК
60745-2-20-2011
Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері. 2-20-бөлік. Таспалы араларға қойылатын жеке талаптар
1004
4-бөлім
МЕМСТ IEC
61029-1-2012
Тасымалданатын электрлі машиналар. Жалпы қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері

раздел 4
ГОСТ IEC 61029-2-10-2013
Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний отрезных шлифовальных машин
1003
раздел 4
ГОСТ Р МЭК  60745-2-20-2011
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-20. Частные требования к ленточным пилам
1004
раздел 4
ГОСТ IEC 61029-1-2012
Машины переносные электрические. Общие требования безопасности и методы испытаний

66. Кернеуі 1000 В-қа дейінгі электрқондырғыларында жұмыс істеу үшін оқшаулағыш қолсаптары бар слесарлық-монтаждау құралы
1005
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
4-бөлім
МЕМСТ 11516-94
Ауыспалы тогы 1000 В-қа дейінгі және тұрақты тогы 1500 В-қа дейінгі кернеумен жұмыс істеуге арналған қол құралдары. Жалпы талаптар және сынақтан өткізу әдістері
67. Жонғыштар, кескіштер
1006
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
6-бөлім
МЕМСТ Р 52590-2006
Ағаш материалдары мен пластиктерді жоғары жылдамдықты өңдеу үшін аса қатты материалдармен жарақталған ұштық жонғыштар

66. Инструмент слесарно-монтажный с изолирующими рукоятками для работы в электроустановках напряжением до 1000 В
1005
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
раздел 4
ГОСТ 11516-94
Ручные инструменты для работ под напряжением до 1000 В переменного и 1500 В постоянного тока. Общие требования и методы испытаний
67. Фрезы, резцы
1006
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
раздел 6
ГОСТ Р 52590-2006
Фрезы концевые, оснащенные сверхтвердыми материалами, для высокоскоростной обработки древесных материалов и пластиков. Технические условия и требования безопасности

1011
1-бөлім
МЕМСТ 24360-80
Қатты қорытпадан жасалған тілімшелермен жарақталған салма пышақтары бар саптамалы тік қойылған дөңбек жонғыштар. Техникалық шарттар
1012
2-бөлім
МЕМСТ Р 51140-98
Металкескіш құрал. Қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
1013
3-бөлім
МЕМСТ Р 52419-2005
Ағаш материалдары мен пластиктерді өңдеу үшін қатты қорытпамен жарақталған саптамалы жонғыштар. Техникалық шарттар
1014
6-бөлім
МЕМСТ Р 52589-2006
Ағаш материалдары мен пластиктерді жоғары жылдамдықты өңдеу үшін қатты қорытпамен жарақталған ұштық жонғыштар. Техникалық шарттар және қауіпсіздік талаптары
1015
6-бөлім
МЕМСТ Р 53927-2010
(ЕН 847-1:2005)
Ағашты және композициялық ағаш материалдарын өңдеу үшін ауыспалы кескіш тілімшелерінің механикалық бекітпесі бар жеңіл қорытпалардан жасалған корпустары бар құрама саптамалы жонғыштар. Жалпы техникалық шарттар
".
2. Аталған Шешіммен бекітілген,Зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, оның ішінде "Машиналар мен жабдықтар қауіпсіздігі туралы" Кеден одағы техникалық регламенті (КО ТР 010/2011) талаптарының қолданылуы мен орындалуы және өнімнің сәйкестігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын стандарттар тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Кеден одағы комиссиясының
2011 жылғы 18 қазандағы
№ 823 шешімімен
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
20 жылғы № шешімі
редакциясында)
БЕКІТІЛГЕН
Зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, оның ішінде "Машиналар мен жабдықтар қауіпсіздігі
туралы" Кеден одағы техникалық регламенті (КО ТР 010/2011) талаптарының қолданылуы мен орындалуы және өнімнің
сәйкестігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру үшін қажетті
үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын стандарттар ТІЗБЕСІ
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
І. А тобының стандарттары (қауіпсіздіктің жалпы техникалық мәселелері)
1
4 және 5-баптар,
1 және
2-қосымшалар
МЕМСТ ЕН
1050-2002
Машиналар қауіпсіздігі. Тәуекелді бағалау мен айқындау қағидаттары
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
2

1011
раздел 1
ГОСТ 24360-80
Фрезы торцовые насадные со вставными ножами, оснащенными пластинами из твердого сплава. Технические условия
1012
раздел 2
ГОСТ Р 51140-98
Инструмент металлорежущий. Требования безопасности и методы испытаний
1013
раздел 3
ГОСТ Р 52419-2005
Фрезы насадные, оснащенные твердым сплавом, для обработки древесных материалов и пластиков. Технические условия
1014
раздел 6
ГОСТ Р 52589-2006
Фрезы концевые, оснащенные твердым сплавом, для высокоскоростной обработки древесных материалов и пластиков. Технические условия и требования безопасности
1015
раздел 6
ГОСТ Р 53927-2010 (ЕН 847-1:2005)
Фрезы насадные сборные с корпусами из легких сплавов с механическим креплением сменных режущих пластин  для обработки древесины и композиционных древесных материалов. Общие технические условия
».
2. Перечень стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза «О безопасности машин
и оборудования» (ТР ТС 010/2011) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции, утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
«УТВЕРЖДЕН
Решением Комиссии
Таможенного союза
от 18 октября 2011 г. № 823
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 19 мая 2015 г. № 55
ПЕРЕЧЕНЬ
стандартов, содержащих правила и методы исследований
(испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов,
необходимые для применения и исполнения требований технического
регламента Таможенного союза «О безопасности машин и
оборудования» (ТР ТС 010/2011) и осуществления оценки
(подтверждения) соответствия продукции
п/п
Элементы технического регламента Таможенного союза
Обозначение стандарта
Наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
5
I. Стандарты группы A (общетехнические вопросы безопасности)
1
статьи 4 и 5,приложения 1 и 2
ГОСТ ЕН 1050-2002
Безопасность машин. Принципы оценки и определения риска
2

5-бөлім
МЕМСТ Р ИСО
12100-1-2007
Машиналар қауіпсіздігі. Негізгі ұғымдар, құрастырудың жалпы қағидаттары. 1-бөлік. Негізгі терминдер, әдіснама
3
5-бөлім
МЕМСТ Р ИСО
12100-2-2007
Машиналар қауіпсіздігі. Негізгі ұғымдар, құрастырудың жалпы қағидаттары. 2-бөлік. Техникалық қағидаттар
ІІ. В тобының стандарттары (қауіпсіздіктің топтық мәселелері)
4
4 және 5-баптар,
1 және
2-қосымшалар
3 – 5-бөлімдер
МЕМСТ ИСО
7919-1-2002
Діріл. Айналмалы біліктердегі дірілді өлшеу нәтижелері бойынша машиналардың жай-күйін бақылау
5
3 және 4-бөлімдер
МЕМСТ ИСО
7919-3-2002
Діріл. Айналмалы біліктердегі дірілді өлшеу нәтижелері бойынша машиналардың жай-күйін бақылау. Өнеркәсіптік машиналық кешендер
6
6-бөлім,
А қосымшасы
МЕМСТ ИСО
8995-2002
Көру эргономикасының қағидаттары. Үй-жайлар ішіндегі жұмыс жүйелеріне жарық түсіру
7
6 – 10-бөлімдер
МЕМСТ ИСО
10326-1-2002
Діріл. Зертханалық сынақтардың нәтижелері бойынша көлік құралдары орындықтарының дірілін бағалау. 1-бөлік. Жалпы талаптар
8
6-бөлім,
А қосымшасы МЕМСТ ИСО
13851-2006
Жабдықтар қауіпсіздігі. Екі қолмен басқару құрылғылары. Құрастырудың функционалдық қырлары мен қағидаттары
9
6 және 7-бөлімдер МЕМСТ ИСО
13855-2006
Жабдықтар қауіпсіздігі. Адам денесі мүшелерінің жақындау жылдамдығы ескеріле отырып, қорғау құрылғыларын орналастыру
10
3 және 4-бөлімдер
МЕМСТ ИСО
14123-2-2000
Жабдықтар қауіпсіздігі. Жабдықтар шығаратын қауіпті заттардан денсаулыққа тәуекелді азайту. 2-бөлік. Тексеру әдістерін таңдау әдістемесі
11
МЕМСТ МЭК
60204-1-2002
Машиналар қауіпсіздігі. Машиналар мен механизмдердің электржабдықтары. 1-бөлік. Жалпы талаптар
12
11 – 15-бөлімдер МЕМСТ ИСО
14254-96
(МЭК 529-89)
Қабықшалармен қамтамасыз етілетін қорғану дәрежелері (ІР код)
13
8 – 10-бөлімдер
МЕМСТ
30457-97
(ИСО 9414-1-93)
Акустика. Дыбыс қарқындылығы негізінде шуыл көздерінің дыбыстық қуаттылығы деңгейлерін айқындау. Дискреттік нүктелерде өлшеу. Техникалық әдіс
14
6 – 13-бөлімдер МЕМСТ
30683-2000
(ИСО 11204:1995)
Машиналар шуылы. Жұмыс орнында және басқа да бақылау нүктелерінде сәулеленудің дыбыстық қысымы деңгейлерін өлшеу. Акустикалық шарттарға түзетулері бар әдіс
15
А қосымшасы МЕМСТ
30691-2001
(ИСО 4871-96)
Машиналар шуылы. Шуыл сипаттамаларының мәндерін мәлімдеу және бақылау
16
4 – 13-бөлімдер МЕМСТ
31172-2003
(ИСО 11201:1995)
Машиналар шуылы. Жұмыс орнында және басқа да бақылау нүктелерінде сәулеленудің дыбыстық қысымы деңгейлерін өлшеу. Дыбыс қайтарғыш жазықтық үстіндегі едәуір еркін дыбыстық өрістегі техникалық
әдіс
17
4 – 13-бөлімдер МЕМСТ
31273-2003
(ИСО 3745:2003)
Машиналар шуылы. Дыбыстық қуаттылық деңгейлерін дыбыстық қысым бойынша айқындау. Өшіріп тасталған камералар үшін дәл әдістер
18

раздел 5
ГОСТ Р ИСО
12100-1-2007
Безопасность машин.
Основные понятия, общие принципы конструирования.
Часть 1. Основные термины, методология
3
раздел 5
ГОСТ Р ИСО 12100-2-2007
Безопасность машин.
Основные понятия, общие принципы конструирования.
Часть 2. Технические принципы
II. Стандарты группы B (групповые вопросы безопасности)
4
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
разделы 3 – 5
ГОСТ ИСО 7919-1-2002
Вибрация. Контроль состояния машин по результатам измерений вибрации на вращающихся валах. Общие требования
5
разделы 3 и 4
ГОСТ ИСО 7919-3-2002
Вибрация. Контроль состояния машин по результатам измерений вибрации на вращающихся валах.
Промышленные машинные комплексы
6
раздел 6,
приложение А
ГОСТ ИСО 8995-2002
Принципы зрительной эргономики. Освещение рабочих систем внутри помещений
7
разделы 6 – 10
ГОСТ ИСО 10326-1-2002
Вибрация. Оценка вибрации сидений транспортных средств по результатам лабораторных испытаний. Часть 1. Общие требования
8
раздел 6,
приложение А ГОСТ ИСО 13851-2006
Безопасность оборудования.
Двуручные устройства управления. Функциональные аспекты и принципы конструирования
9
разделы 6 и 7
ГОСТ ИСО 13855-2006
Безопасность оборудования. Расположение защитных устройств с учетом скоростей приближения частей тела человека
10
разделы 3 и 4
ГОСТ ИСО 14123-2-2001
Безопасность оборудования.
Снижение риска для здоровья от опасных веществ, выделяемых оборудованием. Часть 2. Методика выбора методов проверки
11
ГОСТ МЭК
60204-1-2002
Безопасность машин. Электрооборудование машин и механизмов. Часть 1. Общие требования
12
разделы 11 – 15
ГОСТ 14254-96 (МЭК 529-89)
Степени защиты, обеспечиваемые оболочками (Код IP)
13
разделы 8 – 10
ГОСТ 30457-97 (ИСО 9414-1-93)
Акустика. Определение уровней звуковой мощности источников шума на основе интенсивности звука. Измерение в дискретных точках. Технический метод
14
разделы 6 – 13
ГОСТ 30683-2000 (ИСО 11204:1995)
Шум машин. Измерение уровней звукового давления излучения на рабочем месте и в других контрольных точках. Метод с коррекциями на акустические условия
15
приложение А
ГОСТ 30691-2001 (ИСО 4871-96)
Шум машин. Заявление и контроль значений шумовых характеристик
16
разделы 4 – 13
ГОСТ 31172-2003 (ИСО 11201:1995)
Шум машин. Измерение уровней звукового давления излучения на рабочем месте и в других контрольных точках. Технический метод в существенно свободном звуковом поле над звукоотражающей плоскостью
17
разделы 4 – 13
ГОСТ 31273-2003 (ИСО 3745:2003)
Шум машин. Определение уровней звуковой мощности по звуковому давлению. Точные методы для заглушенных камер
18

4 – 9-бөлімдер МЕМСТ
31274-2004
(ИСО 3741:1999)
Машиналар шуылы. Дыбыстық қуаттылық деңгейлерін дыбыстық қысым бойынша айқындау. Реверберациялық камералар үшін дәл әдістер
19
МЕМСТ
31275-2002
(ИСО 3744:1994)
Машиналар шуылы. Шуыл көздерінің дыбыстық қуаттылығы деңгейлерін дыбыстық қысым бойынша айқындау. Дыбыс қайтарғыш жазықтық үстіндегі едәуір еркін дыбыстық өрістегі техникалық әдіс
20
МЕМСТ
31276-2002
(ИСО 3743-1:1994,
ИСО 3743-2:1994)
Машиналар шуылы. Шуыл көздерінің дыбыстық қуаттылығы деңгейлерін дыбыстық қысым бойынша айқындау. Қатты қабырғалары бар үй-жайлардағы реверберациялық өрістерде және арнайы реверберациялық камераларда тасымалданатын шағын шуыл көздеріне арналған техникалық әдістер
21
МЕМСТ
31277-2002
(ИСО 3746:1995)
Машиналар шуылы. Шуыл көздерінің дыбыстық қуаттылығы деңгейлерін дыбыстық қысым бойынша айқындау. Дыбыс қайтарғыш жазықтық үстіндегі өлшеу беті пайдаланылатын бағдарлы әдіс
22
5 және 6-бөлімдер
МЕМСТ
31191.1-2004
(ИСО 2631-1:1997)
Діріл және соққы. Жалпы дірілді өлшеу және оның адамға әсер етуін бағалау. Жалпы талаптар
23
4-бөлім
МЕМСТ
31191.5-2007
(ИСО 2631-5:2004)
Діріл және соққы. Жалпы дірілді өлшеу және оның адамға әсер етуін бағалау. 5-бөлік. Көптеген соққы импульстарын қамтитын діріл
24
5-бөлім
МЕМСТ
31192.1-2004
(ИСО 5349-1:2001)
Діріл. Жергілікті дірілді өлшеу және оның адамға әсер етуін бағалау. 1-бөлік. Жалпы талаптар
25
4 – 9-бөлімдер
МЕМСТ
31192.2-2005
(ИСО 5349-2:2005)
Діріл. Жергілікті дірілді өлшеу және оның адамға әсер етуін бағалау. 2-бөлік. Жұмыс орнында өлшеу жүргізуге қойылатын талаптар
26
МЕМСТ ЕН
953-2002
Машиналар қауіпсіздігі. Ажыратылатын қорғану құрылғылары. Жылжымайтын және жылжымалы ажыратылатын қорғану құрылғыларын құрастыру мен дайындау бойынша жалпы талаптар
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
27
МЕМСТ ЕН
1037-2002
Машиналар қауіпсіздігі. Кенеттен қосылуды болғызбау
28
7-бөлім
МЕМСТ ЕН
1760-1-2004
Машиналар қауіпсіздігі. Қысымға әрекет ететін қорғану құрылғылары. 1-бөлік. Қысымға әрекет ететін кілемшелер мен едендерді құрастырудың және сынақтан өткізудің негізгі қағидаттары
29
6-бөлім
МЕМСТ ЕН
1837-2002
Машиналар қауіпсіздігі. Машиналардың қоса құрастырылған жарығы
30
4 – 6-бөлімдер
МЕМСТ
30860-2002
(ЕН 842:1996,
ЕН 981:1996)
Машиналар қауіпсіздігі. Қауіптің оптикалық және дыбыстық сигналдарының негізгі сипаттамалары. Техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері
31
7 және 8-бөлімдер
МЕМСТ
31193-2004
(ЕН 1032:2003)
Діріл. Өздігінен жүретін машиналардың дірілдеу сипаттамасының параметрлерін айқындау. Жалпы талаптар
32
МЕМСТ
31217-2003

разделы 4 – 9
ГОСТ 31274-2004 (ИСО 3741:1999)
Шум машин. Определение уровней звуковой мощности по звуковому давлению. Точные методы для реверберационных камер
19
ГОСТ 31275-2002 (ИСО 3744:1994)
Шум машин. Определение уровней звуковой мощности источников шума по звуковому давлению.
Технический метод в существенно свободном звуковом поле над звукоотражающей плоскостью
20
ГОСТ 31276-2002 (ИСО 3743-1:1994, ИСО 3743-2:1994)
Шум машин. Определение уровней звуковой мощности источников шума по звуковому давлению.
Технические методы для малых переносных источников шума в реверберационных полях в помещениях с жесткими стенами и в специальных реверберационных камерах
21
ГОСТ 31277-2002 (ИСО 3746:1995)
Шум машин. Определение уровней звуковой мощности источников шума по звуковому давлению.
Ориентировочный метод с использованием измерительной поверхности над звукоотражающей плоскостью
22
разделы 5 и 6
ГОСТ 31191.1-2004
(ИСО 2631-1:1997)
Вибрация и удар. Измерение общей вибрации и оценка ее воздействия на человека. Общие требования
23
раздел 4
ГОСТ 31191.5-2007
(ИСО 2631-5:2004)
Вибрация и удар. Измерение общей вибрации и оценка ее воздействия на человека. Часть 5. Вибрация, содержащая множественные ударные импульсы
24
раздел 5
ГОСТ 31192.1-2004
(ИСО 5349-1:2001)
Вибрация. Измерение локальной вибрации и оценка ее воздействия на человека. Часть 1. Общие требования
25
разделы 4 – 9
ГОСТ 31192.2-2005
(ИСО 5349-2:2005)
Вибрация. Измерение локальной вибрации и оценка ее воздействия на человека. Часть 2. Требования к проведению измерений на рабочем месте
26
ГОСТ ЕН 953-2002
Безопасность машин. Съемные защитные устройства. Общие требования по конструированию и изготовлению неподвижных и перемещаемых съемных защитных устройств
27
ГОСТ ЕН 1037-2002
Безопасность машин.
Предотвращение неожиданного пуска
28
раздел 7
ГОСТ ЕН  1760-1-2004
Безопасность машин. Защитные устройства, реагирующие на давление. Часть 1. Основные принципы конструирования и испытаний ковриков и полов, реагирующих на давление
29
раздел 6
ГОСТ ЕН 1837-2002
Безопасность машин.
Встроенное освещение машин
30
разделы 4 – 6
ГОСТ 30860-2002 (ЕН 842:1996, ЕН 981:1996)
Безопасность машин. Основные характеристики оптических и звуковых сигналов опасности.
Технические требования и методы испытаний
31
разделы 7 и 8
ГОСТ 31193-2004
(ЕН 1032:2003)
Вибрация. Определение параметров вибрационной характеристики самоходных машин. Общие требования
32
ГОСТ 31217-2003

(ЕN 626-1:1994)
Машиналар қауіпсіздігі. Машиналарды пайдалану кезінде шығатын зиянды заттардан денсаулыққа тәуекелді азайту.
1-бөлік. Машина жасаушыларға арналған негізгі ережелер
33
4 – 9-бөлімдер
МЕМСТ
31319-2006
(ЕN 14253:3003)
Діріл. Жалпы дірілді өлшеу және оның адамға әсер етуін бағалау. Жұмыс орындарында өлшеу жүргізуге қойылатын талаптар
34
5 – 7-бөлімдер
МЕМСТ Р ИСО
13373-1-2009
Машиналардың жай-күйін бақылау және диагностикалау. Машиналардың жай-күйін дірілдік бақылау. 1-бөлік. Жалпы әдістер
35
3 – 5-бөлімдер
МЕМСТ Р ИСО
13373-2-2009
Машиналардың жай-күйін бақылау және диагностикалау. Машиналардың жай-күйін дірілдік бақылау. 2-бөлік. Діріл өлшеулері нәтижелерін өңдеу, талдау және ұсыну
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
36
8-бөлім
МЕМСТ Р ИСО 13849-1-2003
Машиналар қауіпсіздігі.
Қауіпсіздікпен байланысты басқару жүйелері элементтері.
1-бөлік. Құрастырудың жалпы қағидаттары
37
8-бөлім
МЕМСТ Р ИСО
14122-3-2009
Машиналар қауіпсіздігі.
Машиналарға қол жеткізудің стационарлық құралдары. 3-бөлік. Баспалдақтар мен ұстағыштар
38
5-бөлім
МЕМСТ Р ИСО
14122-4-2009
Машиналар қауіпсіздігі.
Машиналарға қол жеткізудің стационарлық құралдары. 4-бөлік. Тік баспалдақтар
39
4-бөлім
МЕМСТ Р ИСО
15534-3-2007
Қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшін машиналарды эргономикалық жобалау. 3-бөлік.
Антропометриялық деректер
40
6 – 16-бөлімдер
МЕМСТ Р МЭК
60204-1-2007
Машиналар қауіпсіздігі.
Машиналар мен механизмдердің электр жабдықтары. 1-бөлік. Жалпы талаптар
41
8-бөлім
СТБ ИСО
13849-1-2005
Машиналар қауіпсіздігі. Басқару жүйелерінің қауіпсіздік элементтері. 1-бөлік. Құрастырудың жалпы қағидаттары
42
СТБ ИСО
13849-2-2005
Машиналар қауіпсіздігі. Басқару жүйелерінің қауіпсіздік элементтері. 2-бөлік. Валидация
43
СТБ ISO
13857-2010
Машиналар қауіпсіздігі.
Аяқ-қолдардың қауіпті аймаққа түсіп кетуінен қорғау үшін қауіпсіз арақашықтық
44
8-бөлім
СТБ ИСО
14122-3-2004
Машиналар қауіпсіздігі.
Механизмдерге ұдайы қол жеткізу құралдары. 3-бөлік. Баспалдақ бөліктері, басқыштар және ұстағыштар
45
СТБ МЭК
60204-31-2006
Машиналар қауіпсіздігі. Машиналар мен механизмдердің электр жабдықтары. 31-бөлік. Қосымша қауіпсіздік талаптары және тігін машиналарына, қондырғылары мен жүйелеріне қойылатын электрмагниттік үйлесімділік талаптары
46
СТБ IEC
60335-1-2013
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 1-бөлік. Жалпы талаптар
47
4 – 8-бөлімдер
МЕМСТ Р
53081-2008
(СЕН/ТО 15350:2006)
Діріл. Машиналардың дірілдік белсенділігі туралы деректер бойынша жергілікті дірілдің әсер етуін бағалау
48
СТБ ЕН
547-2006
Машиналар қауіпсіздігі. Екі қолмен басқару құрылғысы. Құрастыру қағидаттары
49
СТБ ЕН
614-2-2005
Машиналар қауіпсіздігі. Жобалаудың эргономикалық қағидаттары. 2-бөлік. Машиналарды топтастыру мен жұмыс тапсырмалары арасындағы өзара байланыс
50
СТБ ЕН
999-2003
Машиналар қауіпсіздігі. Адам денесі мүшелерінің жақындау жылдамдығы ескеріле отырып, сақтандыру құрылғыларын орналастыру
51
СТБ ЕН
1032-2006
Діріл. Берілетін дірілдің мәндерін айқындау үшін мобильді машиналарды сынақтан өткізу әдістері
52
СТБ ЕН
1093-1-2007
Машиналар қауіпсіздігі. Ластайтын заттарды атмосфераға шығаруды бағалау. 1-бөлік. Сынақтан өткізу әдістерін таңдау
53
СТБ ЕН
1299-2006
Тербелістер және механикалық соққылар. Машиналарды дірілден оқшаулау. Тербеліс көздерін оқшаулау бойынша нұсқаулар
54
3-қосымша
МЕМСТ
12.1.001-89
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Ультрадыбыс. Жалпы қауіпсіздік талаптары
55
2-қосымша
МЕМСТ
12.1.002-84
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өнеркәсіптік жиіліктің электр өрістері. Кернеуліліктің рұқсат етілетін деңгейлері және жұмыс орындарында бақылау жүргізуге қойылатын талаптар
56

(EN 626-1:1994)
Безопасность машин.
Снижение риска для здоровья от вредных веществ, выделяющихся при эксплуатации машин. Часть 1. Основные положения для изготовителей машин
33
разделы 4 – 9
ГОСТ 31319-2006
(EN 14253:3003)
Вибрация. Измерение общей вибрации и оценка ее воздействия на человека. Требования к проведению измерений на рабочих местах
34
разделы 5 – 7
ГОСТ Р ИСО 13373-1-2009
Контроль состояния и диагностика машин. Вибрационный контроль состояния машин. Часть 1. Общие методы
35
разделы 3 – 5
ГОСТ Р ИСО 13373-2-2009
Контроль состояния и диагностика машин. Вибрационный контроль состояния машин. Часть 2. Обработка, анализ и представление результатов измерений вибрации
36
раздел 8
ГОСТ Р ИСО 13849-1-2003
Безопасность оборудования.
Элементы систем управления, связанные с безопасностью. Часть 1. Общие принципы конструирования
37
раздел 8
ГОСТ Р ИСО 14122-3-2009
Безопасность машин. Средства доступа к машинам стационарные.
Часть 3. Лестницы и перила
38
раздел 5
ГОСТ Р ИСО  14122-4-2009
Безопасность машин. Средства доступа к машинам стационарные.
Часть 4. Лестницы вертикальные
39
раздел 4
ГОСТ Р ИСО  15534-3-2007
Эргономическое проектирование машин для обеспечения безопасности. Часть 3. Антропометрические данные
40
разделы 6 – 16
ГОСТ Р МЭК 60204-1-2007
Безопасность машин. Электрооборудование машин и механизмов. Часть 1. Общие требования
41
раздел 8
СТБ ИСО  13849-1-2005
Безопасность машин. Элементы безопасности систем управления.
Часть 1. Общие принципы конструирования
42
СТБ ИСО
13849-2-2005
Безопасность машин. Элементы безопасности систем управления.
Часть 2. Валидация
43
СТБ ISO 13857-2010
Безопасность машин.
Безопасные расстояния для предохранения верхних и нижних конечностей от попадания в опасную зону
44
раздел 8
СТБ ИСО  14122-3-2004
Безопасность машин. Средства доступа к механизмам постоянные. Часть 3. Лестничные марши, стремянки и перила
45
СТБ МЭК
60204-31-2006
Безопасность машин. Электрооборудование машин и механизмов. Часть 31. Дополнительные требования безопасности и требования электромагнитной совместимости к швейным машинам, установкам и системам
46
СТБ IEC 60335-1-2013
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 1. Общие требования
47
разделы 4 – 8
ГОСТ Р 53081-2008
(СЕН/ТО 15350:2006)
Вибрация. Оценка воздействия локальной вибрации по данным о вибрационной активности машин
48
СТБ ЕН 574-2006
Безопасность машин.
Устройство управления двуручное.
Принципы конструирования
49
СТБ ЕН 614-2-2005
Безопасность машин. Эргономические принципы проектирования. Часть 2. Взаимосвязь между компоновкой машин и рабочими заданиями
50
СТБ ЕН 999-2003
Безопасность машин.
Расположение предохранительных  устройств с учетом скорости приближения частей тела человека
51
СТБ ЕН 1032-2006
Вибрация. Методы испытаний мобильных машин для определения значений передаваемой вибрации
52
СТБ ЕН 1093-1-2007
Безопасность машин. Оценка выброса в атмосферу загрязняющих веществ. Часть 1. Выбор методов испытаний
53
СТБ ЕН 1299-2006
Колебания и удары механические. Виброизоляция машин. Указания по изоляции источников колебаний
54
приложение 3
ГОСТ 12.1.001-89
Система стандартов безопасности труда. Ультразвук. Общие требования безопасности
55
приложение 2
ГОСТ 12.1.002-84
Система стандартов безопасности труда. Электрические поля промышленной частоты. Допустимые уровни напряженности и требования к проведению контроля на рабочих местах
56

3. Дизель-генераторлар
81
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ 13822-82
Электрагрегаттар және дизельдік жылжымалы электр станциялары. Жалпы техникалық шарттар
82
5 – 15-бөлімдер
МЕМСТ Р
52988-2008
(ИСО 8528-10:1998)
Машиналар шуылы. Ішкі жану қозғалтқышынан жетегі бар генераторлық ауыспалы токты электрагрегаттар. Шуылды беткі қамту әдісімен өлшеу
83
10-бөлім
МЕМСТ
53174-2008
Дизельді және газды ішкі жану қозғалтқыштары бар электргенераторлы қондырғылар. Жалпы техникалық шарттар

3. Дизель-генераторы
81
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ 13822-82
Электроагрегаты и передвижные  электростанции дизельные.
Общие технические условия
82
разделы 5 – 15
ГОСТ Р 52988-2008 (ИСО 8528-10:1998)
Шум машин. Электроагрегаты генераторные переменного тока с приводом от двигателя внутреннего сгорания. Измерение шума методом охватывающей поверхности
83
раздел 10
ГОСТ 53174-2008
Установки электрогенераторные с дизельными и газовыми двигателями внутреннего сгорания. Общие технические условия

6 – 8-бөлімдер
МЕМСТ
31596-2012
(ISO 9090:1989)
Газбен пісіру, кесу және осы сияқты процестерге арналған жабдықтар мен аппаратуралардың қымталғандығы. Газдың сыртқа шығып кетуінің шақтама жылдамдықтары және оларды өлшеу әдісі
152
10-бөлім
МЕМСТ
12.2.008-75
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Металдарды газжалынмен өңдеу және жабындарды термиялық тозаңдатуға арналған жабдықтар мен аппаратуралар. Қауіпсіздік талаптары
153
8 және 10-бөлімдер
МЕМСТ
12.2.054.1-89
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Ацетилендік қондырғылар. Қабылдап алу және сынақтан өткізу әдістері
154
3 және 4-бөлімдер МЕМСТ 13861-89
Газжалынмен өңдеуге арналған редукторлар. Жалпы техникалық шарттар
155
6 – 8-бөлім
МЕМСТ
30829-2002
Ацетилендік жылжымалы генераторлар. Жалпы техникалық шарттар
156
7-бөлім
МЕМСТ Р
50402-2011
(ИСО 5175:1987)
Газбен пісіру, кесу және осыған ұқсас процестергеарналған жабдықтар. Жанатын газдар мен оттегі немесе сығылған ауа үшін сақтандырғыш құрылғылар. Техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5

разделы 6 – 8
ГОСТ 31596-2012
(ISO 9090:1989)
Герметичность оборудования и аппаратуры для газовой сварки, резки и аналогичных процессов. Допустимые скорости внешней утечки газа и метод их измерения
152
раздел 10
ГОСТ 12.2.008-75
Система стандартов безопасности труда. Оборудование и аппаратура для газопламенной обработки металлов и термического напыления покрытий. Требования безопасности
153
разделы 8 и 10
ГОСТ 12.2.054.1-89
Система стандартов безопасности труда. Установки ацетиленовые. Приемка и методы испытаний
154
разделы 3 и 4
ГОСТ 13861-89
Редукторы для газопламенной обработки. Общие технические условия
155
разделы 6 – 8
ГОСТ 30829-2002
Генераторы ацетиленовые передвижные. Общие технические условия
156
раздел 7
ГОСТ Р 50402-2011
(ИСО 5175:1987)
Оборудование для газовой сварки, резки и родственных процессов. Устройства предохранительные для горючих газов и кислорода или сжатого воздуха. Технические требования и испытания

197
СТБ ЕН
1870-3-2006
Ағаш өңдейтін станоктар қауіпсіздігі. Дөңгелетіп аралайтын станоктар. 3-бөлік. Жоғарыдан қапталдау үшін және аралас станоктар
198
СТБ ЕН
1870-4-2006
Ағаш өңдейтін станоктар қауіпсіздігі. Дөңгелетіп аралайтын станоктар. 4-бөлік. Қолмен тиеу және/немесе түсіру арқылы ұзына бойы кесу үшін көптөсемді станоктар
199
СТБ ЕН
1870-5-2006
Ағаш өңдейтін станоктар қауіпсіздігі. Дөңгелетіп аралайтын станоктар. 5-бөлік. Айналдыра өңдеу және төменнен қапталдауға арналған аралас станоктар
200
СТБ ЕН
1870-6-2006
Ағаш өңдейтін станоктар қауіпсіздігі. Дөңгелетіп аралайтын станоктар. 6-бөлік. Ағаш аралайтын және аралас ағаш аралайтын станоктар, қолмен тиеу және/немесе түсіру арқылы дөңгелетіп аралайтын үстелдік станоктар
201
СТБ ЕН
1870-7-2006
Ағаш өңдейтін станоктар қауіпсіздігі. Дөңгелетіп аралайтын станоктар. 7-бөлік. Үстелді механикалық беру арқылы және қолмен тиеу және/немесе түсіру арқылы бөренелерді кесуге арналған станоктар
202
СТБ ЕН
1870-8-2006
Ағаш өңдейтін станоктар қауіпсіздігі. Дөңгелетіп аралайтын станоктар. 8-бөлік. Механикаландырылған кесу құрылғысы бар және қолмен тиеу және/немесе түсіру көзделген кесілген және төрткілдешті станоктар
203
СТБ ЕН
1870-9-2007
Ағаш өңдейтін станоктар қауіпсіздігі. Дөңгелетіп аралайтын станоктар. 9-бөлік. Механикалық беру арқылы және қолмен
тиеу және/немесе түсіру
арқылы қылқанкескіш екіжақты станоктар
204
СТБ ЕN
1870-10-2007
Ағаш өңдейтін станоктар қауіпсіздігі. Дөңгелетіп аралайтын станоктар. 10-бөлік. Ара жоғары қарай берілетін кесілген біртөсемді автоматты және жартылай автоматты станоктар
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
205
СТБ ЕN
1870-11-2007
Ағаш өңдейтін станоктар қауіпсіздігі. Дөңгелетіп аралайтын станоктар. 11-бөлік. Көлденең кесілген біртөсемді көлбеу автоматты және жартылай автоматты станоктар (радиалды-кесілген станоктар)
206
СТБ ЕN
1870-12-2007
Ағаш өңдейтін станоктар қауіпсіздігі. Дөңгелетіп аралайтын станоктар. 12-бөлік. Көлденең кесілген маятниктік станоктар
207
СТБ ЕN
1870-15-2007
Ағаш өңдейтін станоктар қауіпсіздігі. Дөңгелетіп аралайтын станоктар. 15-бөлік. Механикалық беру және қолмен тиеу және/немесе түсіру арқылы көлденең кесілген көптөсемді станоктар
208
СТБ ЕN
1870-16-2007
Ағаш өңдейтін станоктар қауіпсіздігі. Дөңгелетіп аралайтын станоктар. 16-бөлік. V тәріздес кесу үшін қылқанкескіш екіжақты станоктар
209

197
СТБ ЕН 1870-3-2006
Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки круглопильные.
Часть 3. Станки для торцевания сверху и комбинированные
198
СТБ ЕН 1870-4-2006
Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки круглопильные. Часть 4. Станки многополотные для продольной резки с ручной загрузкой и/или выгрузкой
199
СТБ ЕН 1870-5-2006
Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки круглопильные. Часть 5. Станки комбинированные для циркулярной обработки и торцевания снизу
200
СТБ ЕН 1870-6-2006
Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки круглопильные. Часть 6. Станки лесопильные и комбинированные лесопильные, станки настольные круглопильные с ручной загрузкой и/или выгрузкой
201
СТБ ЕН 1870-7-2006
Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки круглопильные. Часть 7. Станки для распиловки бревен с механической подачей стола и с ручной загрузкой/или выгрузкой
202
СТБ ЕН 1870-8-2006
Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки круглопильные. Часть 8. Станки обрезные и реечные с механизированным пильным устройством и с ручной загрузкой и/или выгрузкой
203
СТБ ЕН 1870-9-2007
Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки круглопильные. Часть 9. Станки двусторонние усорезные с механической подачей и ручной загрузкой и/или выгрузкой
204
СТБ EN 1870-10-2007
Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки круглопильные. Часть 10. Станки автоматические и полуавтоматические отрезные однополотные с подачей пилы вверх
205
СТБ EN 1870-11-2007
Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки круглопильные. Часть 11. Станки автоматические и полуавтоматические горизонтальные  поперечно-отрезные однополотные (станки радиально-отрезные)
206
СТБ EN 1870-12-2007
Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки круглопильные. Часть 12. Станки поперечно-отрезные маятниковые
207
СТБ EN 1870-15-2007
Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки круглопильные. Часть 15. Станки многополотные поперечно-отрезные с механической подачей и ручной загрузкой и/или выгрузкой
208
СТБ EN 1870-16-2007
Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки круглопильные. Часть 16. Станки двухсторонние усорезные для V-образного распила
209

7-бөлім
МЕМСТ 12.2.026.0-93
Ағаш өңдейтін жабдықтар. Конструкцияға қойылатын талаптар
210
7-бөлім
МЕМСТ 12.2.048.0-80
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Ағаш кесетін аралар мен тегіс пышақтарды қайрау үшін станоктар. Қауіпсіздік талаптары
211
4-бөлім
МЕМСТ 25223-82
Ағаш өңдейтін жабдықтар. Жалпы техникалық шарттар
212
6 - 8-бөлімдер
МЕМСТ
30824-2002
Технологиялық жабдықтар. Металл өңдейтін және ағаш өңдейтін станоктар. Өрт шығу мүмкіндігін есептік-эксперименттік айқындау әдісі
213
4-бөлім
МЕМСТ Р
51101-2012
Металл өңдейтін және ағаш өңдейтін станоктар. Қауіпсіздік талаптарына сәйкестікті тексеру әдістері
15. Тұрмыстық ағаш өңдейтін станоктар
214
4 және
5-баптар,
1 және
2-қосымшалар
МЕМСТ МЭК
61029-1-2012
Электрлі тасымалданатын машиналар. Жалпы қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
16. Құю өндірісінеарналған технологиялық жабдықтар
215
4 және
5-баптар,
1 және
2-қосымшалар
СТБ ЕН 710-2004
Қалыптар мен сырықтарды және соларға жататын құрылғыларды дайындауға арналған құю машиналары мен қондырғыларына қойылатын қауіпсіздік талаптары

раздел 7
ГОСТ 12.2.026.0-93
Оборудование деревообрабатывающее.
Требования безопасности к конструкции
210
раздел 7
ГОСТ 12.2.048-80
Система стандартов безопасности труда. Станки для заточки дереворежущих пил и плоских ножей. Требования безопасности
211
раздел 4
ГОСТ 25223-82
Оборудование деревообрабатывающее. Общие технические условия
212
разделы 6 – 8
ГОСТ 30824-2002
Оборудование технологическое. Станки металлообрабатывающие и деревообрабатывающие.
Метод расчетно-экспериментального определения вероятности возникновения пожара
213
раздел 4
ГОСТ Р 51101-2012
Станки металлообрабатывающие и деревообрабатывающие. Методы проверки соответствия требованиям безопасности
15. Станки деревообрабатывающие бытовые
214
статьи 4 и 5
приложения 1 и 2
ГОСТ МЭК
61029-1-2002
Машины переносные электрические.
Общие требования безопасности и методы испытаний
16. Оборудование технологическое для литейного производства
215
статьи 4 и 5,  приложения 1 и 2
СТБ ЕН 710-2004
Требования безопасности к литейным машинам и установкам для изготовления форм и стержней и относящимся к ним устройствам

216
6-бөлім
МЕМСТ 12.2.046.0-2004
Құю өндірісіне арналған технологиялық жабдықтар. Қауіпсіздік талаптары
217
10-бөлім
МЕМСТ 10580-2006
Құю өндірісіне арналған технологиялық жабдықтар. Жалпы техникалық шарттар
218
6-бөлім
МЕМСТ 15595-84
Құю жабдықтары. Қысыммен құюға арналған машиналар. Жалпы техникалық шарттар
219
4-бөлім
МЕМСТ 8907-87
Құмүрлегіш сырықтық құю машиналары. Жалпы техникалық шарттар
220
МЕМСТ 19498-74
Қалыптық құмшашқыштар. Жалпы техникалық шарттар
221

216
раздел 6
ГОСТ 12.2.046.0-2004
Оборудование технологическое для литейного производства. Требования безопасности
217
раздел 10
ГОСТ 10580-2006
Оборудование технологическое для литейного производства.
Общие технические условия
218
раздел 6
ГОСТ 15595-84
Оборудование литейное.
Машины для литья под давлением. Общие технические условия
219
раздел 4
ГОСТ 8907-87
Машины литейные стержневые пескодувные. Общие технические условия
220
раздел 4
ГОСТ 19498-74
Пескометы формовочные.
Общие технические условия
221
раздел 4

МЕМСТ 19497-90
Темірқорамды құю машиналары. Жалпы техникалық шарттар
222
4 және 5-бөлімдер
МЕМСТ 30443-97
Құю өндірісі үшін технологиялық жабдықтар. Бақылау және қауіпсіздікті бағалау әдістері
223
МЕМСТ 30573-98
Құю жабдықтары. Алюминий қорытпалары үшін құйып тастау қондырғылары. Жалпы техникалық шарттар
224
МЕМСТ 30647-99
Құю жабдықтары. Төмен қысыммен құюға арналған машиналар. Жалпы техникалық шарттар
225
6 – 8-бөлімдер
МЕМСТ 31545-2012
Құю өндірісі үшін технологиялық жабдықтар. Шуыл сипаттамалары және оларды бақылау әдістері
17. Металжабындарын түсіруге арналған жабдықтар
226
4 және
5-баптар,
1 және
2-қосымшалар
10-бөлім
МЕМСТ 12.2.008-75
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Металдарды газжалынды өңдеу және жабындарды термиялық тозаңдату үшін жабдықтар мен аппаратуралар. Қауіпсіздік талаптары
18. Пісіру және газотермиялық тозаңдатуға арналған жабдықтар
227
4 және
5-баптар,
1 және
2-қосымшалар
10-бөлім
МЕМСТ 12.2.008-75
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Металдарды газжалынды өңдеу және жабындарды термиялық тозаңдатуға арналған жабдықтар мен аппаратуралар. Қауіпсіздік талаптары
228
7-бөлім
МЕМСТ 21694-94
Механикалық пісіру жабдықтары. Жалпы техникалық шарттар
229
7-бөлім
МЕМСТ 30275-96
Түйіспелі дәлдеп пісіругеарналған манипуляторлар. Жалпы техникалық шарттар
19. Машинажасау үшін тізбектер мен кешендер, икемді өндірістік жүйелер (ИӨЖ), икемді өндірістік модульдер (ИӨМ), роботтар
230
4 және
5-баптар,
1 және
2-қосымшалар
8-бөлім
МЕМСТ 12.2.072-98
Өнеркәсіптік роботтар. Роботтандырылған технологиялық кешендер. Қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
231
3-бөлім
МЕМСТ 12.2.119-88
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Роторлық және роторлы-конвейерлік автоматты тізбектер. Жалпы қауіпсіздік талаптары
232
1 – 6-бөлімдер МЕМСТ 26053-84
Өнеркәсіптік роботтар. Қабылдап алу қағидаттары. Сынақтан өткізу әдістері
233
6 және 7-бөлімдер
МЕМСТ 26054-85
Түйіспелі пісіру үшін өнеркәсіптік роботтар. Жалпы техникалық шарттар
234
6 және 7-бөлімдер МЕМСТ 26056-84
Доғалы пісіруге арналған өнеркәсіптік роботтар. Жалпы техникалық шарттар
235
6 және 7-бөлімдер МЕМСТ 26057-84
Теңгерімді манипуляторлар. Жалпы техникалық шарттар
236
6 және 7-бөлімдер
МЕМСТ 27351-87
Агрегаттық-модульдік өнеркәсіптік роботтар. Атқарушылық модульдер. Жалпы техникалық шарттар
237
2-бөлім
МЕМСТ 27697-88
Өнеркәсіптік роботтар. Циклдік, позициялық және контурлық бағдарламалық басқару құрылғылары. Техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері
20. Тісті редукторлар және мотор-редукторлар ЖМҚ
238
4 және
5-баптар,
1 және
2-қосымшалар
7-бөлім
МЕМСТ 26546-85
Шынжырлы вариаторлар. Жалпы техникалық шарттар

ГОСТ 19497-90
Машины литейные кокильные.
Общие технические условия
222
разделы 4 и 5
ГОСТ 30443-97
Оборудование технологическое для литейного производства. Методы контроля и оценки безопасности
223
ГОСТ 30573-98
Оборудование литейное.
Установки заливочные для алюминиевых сплавов. Общие технические условия
224
ГОСТ 30647-99
Оборудование литейное. Машины для литья под низким давлением. Общие технические условия
225
разделы 6 – 8
ГОСТ 31545-2012
Оборудование технологическое для литейного производства. Шумовые характеристики и методы их контроля
17. Оборудование для нанесения металлопокрытий
226
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
раздел 10
ГОСТ 12.2.008-75
Система стандартов безопасности труда. Оборудование и аппаратура для газопламенной обработки металлов и термического напыления покрытий. Требования безопасности
18. Оборудование для сварки и газотермического напыления
227
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
раздел 10
ГОСТ 12.2.008-75
Система стандартов безопасности труда. Оборудование и аппаратура для газопламенной обработки металлов и термического напыления покрытий. Требования безопасности
228
раздел 7
ГОСТ 21694-94
Оборудование сварочное механическое. Общие технические условия
229
раздел 7
ГОСТ 30275-96
Манипуляторы для контактной точечной сварки. Общие технические условия
19Линии и комплексы для машиностроения, системы гибкие производственные (ГПС), модули гибкие производственные (ГПМ), роботы
230
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
раздел 8
ГОСТ 12.2.072-98
Роботы промышленные. Роботизированные технологические комплексы. Требования безопасности и методы испытаний
231
раздел 3
ГОСТ 12.2.119-88
Система стандартов безопасности труда. Линии автоматические роторные и роторно-конвейерные.
Общие требования безопасности
232
разделы 1 – 6
ГОСТ 26053-84
Роботы промышленные. Правила приемки. Методы испытаний
233
разделы 6 и 7
ГОСТ 26054-85
Роботы промышленные для контактной сварки. Общие технические условия
234
разделы 6 и 7
ГОСТ 26056-84
Роботы промышленные для дуговой сварки. Общие технические условия
235
разделы 6 и 7
ГОСТ 26057-84
Манипуляторы сбалансированные. Общие технические условия
236
разделы 6 и 7
ГОСТ 27351-87
Роботы промышленные агрегатно-модульные.
Исполнительные модули. Общие технические условия
237
раздел 2
ГОСТ 27697-88
Роботы промышленные. Устройства циклового, позиционного и контурного программного управления. Технические требования и методы испытаний
20. Редукторы зубчатые и мотор-редукторы общемашиностроительного применения
238
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
раздел 7
ГОСТ 26546-85
Вариаторы цепные. Общие технические условия

22. Қарда және ми батпақта жүргіштер, қарда жүргіштер мен оларға тіркемелер
250
4 және
5-баптар,
1 және
2-қосымшалар
6-бөлім
МЕМСТ 32571-2013
(EN 15997:2011)
Шағын көлемді доңғалақты қарда және ми батпақта жүргіштер. Қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
251
5-бөлім
МЕМСТ Р 50943-2011
Қарда және ми батпақта жүргіштер. Техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері
252
4-бөлім
МЕМСТ Р 50944-2011
Қарда жүргіштер. Техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері
253
5-бөлім
МЕМСТ Р 52008-2003
Жол талғамайтын төрт доңғалақты мотокөлік құралдары. Жалпы техникалық талаптар
23. Автожүктиегіштер
254
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ 16215-80
Жалпы мақсаттағы ашалы автожүктиегіштер. Жалпы техникалық шарттар
24. Велосипедтер (балаларға арналғандарынан басқа)
255
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар

22. Снегоболотоходы, снегоходы и прицепы к ним
250
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
раздел 6
ГОСТ 32571-2013
(EN 15997:2001)
Снегоболотоходы колесные малогабаритные. Требования безопасности и методы испытаний
251
раздел 5
ГОСТ Р 50943-2011
Снегоболотоходы. Технические требования и методы испытаний
252
раздел 4
ГОСТ Р 50944-2011
Снегоходы. Технические требования и методы испытаний
253
раздел 5
ГОСТ Р 52008-2003
Средства мототранспортные четырехколесные внедорожные. Общие технические требования
23. Автопогрузчики
254
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ 16215-80
Автопогрузчики вилочные общего назначения. Общие технические условия
24. Велосипеды (кроме детских)
255
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2

8-бөлім
МЕМСТ 31741-2012
Велосипедтер. Жалпы техникалық шарттар
25. Автокөлік құралдары мен тіркемелерге арналған гараж жабдықтары
256
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
СТБ ЕН 1494-2005
Мобильді немесе жылжымалы домкраттар және оларға қатысты көтеру жабдықтары
257
6-бөлім
МЕМСТ 31489-2012
Гараж жабдықтары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері
26. Ауыл шаруашылық машиналары
258
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ ISO
3776-2-2012
Ауыл шаруашылық тракторлары мен машиналары. Қауіпсіздік белдіктері. 2-бөлік. Бекітпелердің беріктілігіне қойылатын талаптар.

раздел 8
ГОСТ 31741-2012
Велосипеды. Общие технические условия
25. Оборудование гаражное для автотранспортных средств и прицепов
256
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
СТБ ЕН 1494-2005
Домкраты мобильные или передвижные и относящееся к ним подъемное оборудование
257
раздел 6
ГОСТ 31489-2012
Оборудование гаражное. Требования безопасности и методы контроля
26. Машины сельскохозяйственные
258
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ ISO 3776-2-2012
Тракторы и машины сельскохозяйственные. Ремни безопасности. Часть 2. Требования  к прочности крепления

259
МЕМСТ ISO
3776-3-2013
Ауыл шаруашылық тракторлары мен машиналары. Белге тағатын қауіпсіздік белдіктері. 3-бөлік. Құрастырмалық түзілімдерге қойылатын талаптар.
260
7-бөлім
МЕМСТ ISO
4254-1-2013
Ауыл шаруашылық машиналары. Қауіпсіздік талаптары. 1-бөлік. Жалпы талаптар.
261
МЕМСТ ISO
4254-8-2013
Ауыл шаруашылық машиналары. Қауіпсіздік талаптары. 8-бөлік. Қатты тыңайтқыштарды себуге арналған машиналар
262
5-бөлім
МЕМСТ ISO
4254-9-2012
Ауыл шаруашылық машиналары. Қауіпсіздік талаптары. 9-бөлік. Тұқымсепкілер
263
4 – 8-бөлімдер
МЕМСТ ISO
5674-2012
Ауыл шаруашылығы жұмыстарына және орман шаруашылығына арналған тракторлар мен машиналар. Қуат алу біліктерінен (ҚАБ) жетек үшін кардан біліктерінің қорғаныш қоршаулары. Беріктілігін тексеруге арналған сынақтар, тозу және қабылдап алу критерийлері
264
МЕМСТ ИСО
5691-2004
Отырғызу жабдықтары. Картоп отырғызуға арналған машиналар. Сынақтан өткізу әдістері
265
4 – 11-бөлімдер
МЕМСТ ИСО
14269-2-2003
Ауыл шаруашылығы жұмыстарына және орман шаруашылығына арналған тракторлар мен өздігінен жүретін машиналар. Оператордың жұмыс орнының қоршаған ортасы.
2-бөлік. Ауаны жылыту, желдету және кондициялау жүйелерін сынақтан өткізу әдісі және олардың сипаттамалары
266
4 – 7-бөлімдер
МЕМСТ ИСО
14269-3-2003
Ауыл шаруашылығы жұмыстарына және орман шаруашылығына арналған тракторлар мен өздігінен жүретін машиналар. Оператордың жұмыс орнының қоршаған ортасы.
3-бөлік. Күн қыздыруының әсерін айқындау
267
4-бөлім
МЕМСТ ИСО
14269-4-2003
Ауыл шаруашылығы жұмыстарына және орман шаруашылығына арналған тракторлар мен өздігінен жүретін машиналар. Оператордың жұмыс орнының қоршаған ортасы.
4-бөлік. Сүзгілеу элементін сынақтан өткізу әдістері
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
268
4 – 7-бөлімдер
МЕМСТ ИСО
14269-5-2003
Ауыл шаруашылығы жұмыстарына және орман шаруашылығына арналған тракторлар мен өздігінен жүретін машиналар. Оператордың жұмыс орнының қоршаған ортасы.
5-бөлік. Қымтау жүйесін сынақтан өткізу әдістері
269
МЕМСТ 30879-2003
(ИСО 3795:1989)
Жол көлігі, ауыл шаруашылығы жұмыстарына және орман шаруашылығына арналған тракторлар мен машиналар. Салонды таза өңдеу материалдарының жану сипаттамаларын айқындау
270
МЕМСТ ЕН 708-2004
Ауыл шаруашылық машиналары. Механикаландырылған жұмыс органдары бар топырақ өңдейтін машиналар. Қауіпсіздік талаптары
271
МЕМСТ ЕН 908-2004
Ауыл шаруашылығы жұмыстарына және орман шаруашылығына арналған машиналар. Барабан типтес жаңбырлатқы машиналар. Қауіпсіздік талаптары
272
5-бөлім
МЕМСТ EN
12525-2012
Ауыл шаруашылық машиналары. Шепті жүктиегіш жабдықтар. Қауіпсіздік талаптары

259
ГОСТ ISO 3776-3-2013
Тракторы и машины сельскохозяйственные. Поясные ремни безопасности. Часть 3. Требования к сборочным узлам
260
раздел 7
ГОСТ ISO 4254-1-2013
Машины сельскохозяйственные.
Требования безопасности. Часть 1. Общие требования
261
ГОСТ ISO 4254-8-2013
Машины сельскохозяйственные.
Требования безопасности. Часть 8. Машины для внесения твердых удобрений
262
раздел 5
ГОСТ ISO 4254-9-2012
Сельскохозяйственные машины. Требования безопасности. Часть 9. Сеялки
263
разделы 4 – 8
ГОСТ ISO 5674-2012
Тракторы и машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства. Кожухи защитные карданных валов для привода от валов отбора мощности (ВОМ). Испытания на прочность и износ и критерии приемки
264
ГОСТ ИСО 5691-2004
Оборудование посадочное.
Машины для посадки картофеля.
Метод испытаний
265
разделы 4 – 11
ГОСТ ИСО 14269-2-2003
Тракторы и самоходные машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства. Окружающая среда рабочего места оператора. Часть 2. Метод испытаний и характеристики систем отопления, вентиляции и кондиционирования воздуха
266
разделы 4 – 7
ГОСТ ИСО 14269-3-2003
Тракторы и самоходные машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства. Окружающая среда рабочего места оператора. Часть 3. Определение воздействия солнечного нагрева
267
раздел 4
ГОСТ ИСО 14269-4-2003
Тракторы и самоходные машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства. Окружающая среда рабочего места оператора. Часть 4. Методы испытания фильтрующего элемента
268
разделы 4 – 7
ГОСТ ИСО 14269-5-2003
Тракторы и самоходные машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства. Окружающая среда рабочего места оператора. Часть 5. Метод испытания системы герметизации
269
ГОСТ 30879-2003 (ИСО 3795:1989)
Транспорт дорожный, тракторы и машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства. Определение характеристик горения материалов отделки салона
270
ГОСТ ЕН 708-2004
Машины сельскохозяйственные. Машины почвообрабатывающие с механизированными рабочими органами. Требования безопасности
271
ГОСТ ЕН 908-2004
Машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства. Машины дождевальные барабанного типа. Требования безопасности
272
раздел 5
ГОСТ ЕN 12525-2012
Машины сельскохозяйственные. Оборудование погрузочное фронтальное. Требования безопасности

МЕМСТ 12.2.002.3-91
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Ауыл шаруашылығы мен орман шаруашылығының көлік құралдары. Тежеуіш сипаттамаларын айқындау
282
МЕМСТ 12.2.002.4-91
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тракторлар және өздігінен жүретін ауыл шаруашылық машиналары. Оператордың жұмыс орнынан шолу мүмкіндігін айқындау әдісі
283
МЕМСТ 12.2.002.5-91
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тракторлар жәнеөздігінен жүретін ауыл шаруашылық машиналары. Жылдың суық кезеңінде оператордың жұмыс орнын жылыту және микроклимат жүйелерінің сипаттамаларын айқындау әдісі
284

ГОСТ 12.2.002.3-91
Система стандартов безопасности     труда. Сельскохозяйственные и лесные транспортные средства. Определение тормозных характеристик
282
ГОСТ 12.2.002.4-91
Система стандартов безопасности  труда. Тракторы и машины самоходные сельскохозяйственные. Метод определения обзорности с рабочего места оператора
283
ГОСТ 12.2.002.5-91
Система стандартов безопасности труда. Тракторы и машины самоходные сельскохозяйственные. Метод определения характеристик систем обогрева и микроклимата на рабочем месте оператора  в холодный период года
284

МЕМСТ 12.2.002.6-91
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тракторлар және өздігінен жүретін ауыл шаруашылық машиналары. Кабиналардың қымталуын айқындау әдісі
285
МЕМСТ 12.4.095-80
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өздігінен жүретін ауыл шаруашылық машиналары. Діріл және шуыл сипаттамаларын айқындау әдістері
286
6 – 11-бөлімдер
МЕМСТ 17.2.2.02-98
Табиғатты қорғау. Атмосфера. Дизельдер, тракторлар және өздігінен жүретін ауыл шаруашылық машиналары шығарған газдар түтіндігінің нормалары және оларды айқындау әдістері
287

ГОСТ 12.2.002.6-91
Система стандартов безопасности труда. Тракторы и машины самоходные сельскохозяйственные. Метод определения герметичности кабин
285
ГОСТ 12.4.095-80
Система стандартов безопасности труда. Машины сельскохозяйственные самоходные. Методы определения вибрационных и шумовых характеристик
286
разделы 6 – 11
ГОСТ 17.2.2.02-98
Охрана природы. Атмосфера. Нормы и методы определения дымности отработавших газов дизелей, тракторов и самоходных сельскохозяйственных машин
287

6 – 11-бөлімдер
МЕМСТ 17.2.2.05-97
Табиғатты қорғау. Атмосфера. Дизельдер, тракторлар және өздігінен жүретін ауыл шаруашылық машиналары шығарған газдар бар зиянды заттар шығарындыларының нормалары және оларды айқындау әдістері
288
5-бөлім
МЕМСТ 6939-93
Батпақтық және бұта-батпақтық соқалар. Жалпы техникалық шарттар
289
4-бөлім
МЕМСТ 7496-93
Қызылша жинайтын машиналар. Жалпы техникалық шарттар
290
6-бөлім
МЕМСТ 23074-85
Сұйық органикалық тыңайтқыштарды сіңіріп беруге арналған машиналар. Жалпы техникалық шарттар
291
6-бөлім
МЕМСТ 23982-85
Қатты органикалық тыңайтқыштарды себуге арналған машиналар. Жалпы техникалық шарттар
292
МЕМСТ 26025-83
Ауыл шаруашылығы мен орман шаруашылығы машиналары мен тракторлары. Құрастыру параметрлерін өзгерту әдістері
293
5-бөлім
МЕМСТ 27310-87
Картоп жинайтын комбайндар. Жалпы техникалық шарттар
294
МЕМСТ 28286-89
Ауыл шаруашылық машиналары. Жүктиегіштер. Сынақтан өткізу әдістері
295
МЕМСТ 28287-89
Ауыл шаруашылығы мен орман шаруашылығы машиналары. Тайлағыш-жинағыштар. Сынақтан өткізу әдістері
296
4.6-тармақша,
1 – 3, 5 және 6-бөлімдер
МЕМСТ 28301-2007
Астық жинайтын комбайндар. Сынақтан өткізу әдістері
297
4.7-тармақша,
1 – 3, 5 және 6-бөлімдер
МЕМСТ 28306-89
Картоп отырғызуға арналған машиналар. Сынақтан өткізу әдістері
298
4.7-тармақша,
1 – 3, 5 және 6-бөлімдер
МЕМСТ 28713-90
Ауыл шаруашылығы мен орман шаруашылығы машиналары мен тракторлары. Картоп жинауға арналған машиналар. Сынақтан өткізу әдістері
299
4 және 8-бөлімдер
МЕМСТ 28714-2007
Қатты минералдық тыңайтқыштарды себуге арналған машиналар. Сынақтан өткізу әдістері
300
4.7-тармақша,
1 – 3, 5 және 6-бөлімдер
МЕМСТ 28717-90
Ауыл шаруашылығы мен орман шаруашылығы машиналары. Барабанды кептіргіштер. Сынақтан өткізу әдістері
301
4.7-тармақша,
1 – 3, 5 және 6-бөлімдер
МЕМСТ 28718-90
Ауыл шаруашылығы мен орман шаруашылығы машиналары. Қатты органикалық тыңайтқыштарды себуге арналған машиналар. Сынақтан өткізу әдістері
302
4.6-тармақша,

разделы 6 – 11
ГОСТ 17.2.2.05-97
Охрана природы. Атмосфера. Нормы и методы определения выбросов вредных веществ с отработавшими газами дизелей, тракторов и самоходных сельскохозяйственных машин
288
раздел 5
ГОСТ 6939-93
Плуги болотные и кустарниково-болотные.
Общие технические условия
289
раздел 4
ГОСТ 7496-93
Машины свеклоуборочные.
Общие технические условия
290
раздел 6
ГОСТ 23074-85
Машины для внесения жидких органических удобрений. Общие технические условия
291
раздел 6
ГОСТ 23982-85
Машины для внесения твердых органических удобрений. Общие технические условия
292
ГОСТ 26025-83
Машины и тракторы сельскохозяйственные и лесные.
Методы измерения конструктивных параметров
293
раздел 5
ГОСТ 27310-87
Комбайны картофелеуборочные. Общие технические условия
294
ГОСТ 28286-89
Машины сельскохозяйственные. Погрузчики. Методы испытаний
295
ГОСТ 28287-89
Машины сельскохозяйственные и лесные. Пресс-подборщики. Методы испытаний
296
подпункт 4.6,
разделы 1 – 3, 5 и 6
ГОСТ 28301-2007
Комбайны зерноуборочные. Методы испытаний
297
подпункт 4.7,
разделы 1 – 3, 5 и 6
ГОСТ 28306-89
Машины для посадки картофеля. Методы испытаний
298
подпункт 4.7,
разделы 1 – 3, 5 и 6
ГОСТ 28713-90
Машины и тракторы сельскохозяйственные и лесные.
Машины для уборки картофеля. Методы испытаний
299
разделы 4 и 8
ГОСТ 28714-2007
Машины для внесения твердых минеральных удобрений.
Методы испытаний
300
подпункт 4.7,
разделы 1 – 3, 5 и 6
ГОСТ 28717-90
Машины сельскохозяйственные и лесные. Сушилки барабанные. Методы испытаний
301
подпункт 4.7,
разделы 1 – 3, 5 и 6
ГОСТ 28718-90
Машины сельскохозяйственные и лесные. Машины для внесения твердых органических удобрений. Методы испытаний
302
подпункт 4.6,

1 – 3, 5 және 6-бөлімдер
МЕМСТ 28722-90
Ауыл шаруашылығы мен орман шаруашылығы машиналары.
Шөпшапқы-жаныштауыштар. Сынақтан өткізу әдістері
303
5 13-бөлімдер
МЕМСТ 31323-2006
Діріл. Өздігінен жүретін машиналардың дірілдеу сипаттамасының параметрлерін айқындау
304
4 және 8-бөлімдер
МЕМСТ 31343-2007
Сұйық көңді қайта өңдеу мен зарарсыздандыруға арналған машиналар мен жабдықтар. Сынақтан өткізу әдістері
305
4 және 8-бөлімдер

разделы 1 – 3, 5 и 6
ГОСТ 28722-90
Машины сельскохозяйственные и лесные. Косилки-плющилки. Методы испытаний
303
разделы 5 – 13
ГОСТ 31323-2006
Вибрация. Определение параметров вибрационной характеристики самоходных машин. Тракторы сельскохозяйственные колесные и машины для полевых работ
304
разделы 4 и 8
ГОСТ 31343-2007
Машины и оборудование для переработки и обеззараживания жидкого навоза. Методы испытаний
305
разделы 4 и 8

5-бөлім
МЕМСТ МЭК
60335-2-92-2004
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. 2-92-бөлік. Қатарласып жүріп отыратын оператор басқаратын көгал қопсытқыштарға және саңылау салғыштарға қойылатын қосымша талаптар
318
5-бөлім
МЕМСТ Р МЭК
60745-2-15-2012
Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері. 2-15-бөлік. Табиғи қоршауларды кесуге арналған машиналарға қойылатын жеке талаптар
319
4-бөлім
МЕМСТ 30505-97
(МЭК 745-2-15-84)
Электрлі қол машиналар. Табиғи қоршауларды кесуге және көгалдарды қысқартуға арналған машиналардың жеке қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері

раздел 5
ГОСТ МЭК 60335-2-92-2004
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-92. Дополнительные требования к газонным рыхлителям и щелевателям, управляемым рядом идущим оператором
318
раздел 5
ГОСТ Р МЭК 60745-2-15-2012
Машины ручные электрические.
Безопасность и методы испытаний. Часть 2-15. Частные требования к машинам для подрезки живой изгороди
319
раздел 4
ГОСТ 30505-97 (МЭК 745-2-15-84)
Машины ручные электрические.
Частные требования безопасности и методы испытаний машин для подрезки живой изгороди и стрижки газонов

320
МЕМСТ 32110-2013
(ISO 11094:1991)
Машиналар шуылы. Қозғалтқышы бар тұрмыстық және кәсіби көгалшалғыларды, шөп шабуға арналған құрылғылары бар көгалдық және бау-бақшалық тракторларды шуылға сынақтан өткізу
321
МЕМСТ Р 50908-96
Шағын көлемді тракторлар, мотоблоктар мен мотоқопсытқылар. Қауіпсіздікті бағалау әдістері
28. Мал шаруашылығы, құс шаруашылығы және жем-шөп өндірісіне арналған машиналар
322
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ ISO 4254-10-2013
Ауыл шаруашылық машиналары. Қауіпсіздік талаптары. 10-бөлік. Барабанды шөпаударыстырғылар мен шөптырмалар

320
ГОСТ 32110-2013 (ISO 11094:1991)
Шум машин. Испытания на шум бытовых и профессиональных газонокосилок с двигателем. Газонных и садовых тракторов с устройствами для кошения
321
ГОСТ Р 50908-96
Тракторы малогабаритные, мотоблоки и мотокультиваторы. Методы оценки безопасности
28. Машины для животноводства, птицеводства и кормопроизводства
322
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ ISO 4254-10-2013
Машины сельскохозяйственные.
Требования безопасности. Часть 10. Барабанные сеноворошилки и грабли

327
МЕМСТ 12.2.002.3-91
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Ауыл шаруашылығы мен орман шаруашылығының көлік құралдары. Тежеуіш сипаттамаларын айқындау
328
МЕМСТ 12.2.002.4-91
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тракторлар және өздігінен жүретін ауыл шаруашылық машиналары. Оператордың жұмыс орнынан шолу мүмкіндігін айқындау әдісі
329
МЕМСТ 12.2.002.5-91
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тракторлар және өздігінен жүретін ауыл шаруашылық машиналары. Жылдың суық кезеңінде оператордың жұмыс орнын жылыту және микроклимат жүйелерінің сипаттамаларын айқындау әдісі

327
ГОСТ 12.2.002.3-91
Система стандартов безопасности труда. Сельскохозяйственные
и лесные транспортные средства. Определение тормозных характеристик
328
ГОСТ 12.2.002.4-91
Система стандартов безопасности труда. Тракторы и машины самоходные сельскохозяйственные. Метод определения обзорности с рабочего места оператора
329
ГОСТ 12.2.002.5-91
Система стандартов безопасности труда. Тракторы и машины самоходные сельскохозяйственные. Метод определения характеристик систем обогрева и микроклимата на рабочем месте оператора в холодный период года

29. Өнеркәсіптік тракторлар
333
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
3 – 10-бөлімдер
МЕМСТ 12.2.122-2013
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өнеркәсіптік тракторлар. Қауіпсіздікті бақылау әдістері
30. Жер қазу мен мелиоративтік жұмыстарға, карьерлерді қазу мен оларда жұмыс істеуге арналған машиналар
334
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ ИСО 3450-2002
Жер қазатын машиналар. Доңғалақты машиналардың тежеу жүйелері. Тиімділікке қойылатын талаптар және сынақтан өткізу әдістері

29. Тракторы промышленные
333
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
разделы 3 – 10
ГОСТ 12.2.122-2013
Система стандартов безопасности труда. Тракторы промышленные. Методы контроля безопасности
30. Машины для землеройных и мелиоративных работ, разработки и обслуживания карьеров
334
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ ИСО 3450-2002
Машины землеройные. Тормозные системы колесных машин. Требования к эффективности и методы испытаний

335
МЕМСТ ИСО 5006-1-2000
Жер қазатын машиналар. Оператордың жұмыс орнынан шолу мүмкіндігі. 1-бөлік. Сынақтан өткізу әдістері
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
336
МЕМСТ ИСО 5006-2-2000
Жер қазатын машиналар. Оператордың жұмыс орнынан шолу мүмкіндігі. 2-бөлік. Бағалау әдісі
337
МЕМСТ ИСО 10263-2-2000
Жер қазатын машиналар. Оператордың жұмыс орнының қоршаған ортасы. 2-бөлік. Ауа сүзгісін сынақтан өткізу
338
МЕМСТ ИСО 10263-3-2000
Жер қазатын машиналар. Оператордың жұмыс орнының қоршаған ортасы. 3-бөлік. Кабинаның қымталуын айқындау әдісі
339
МЕМСТ ИСО 10263-4-2000
Жер қазатын машиналар. Оператордың жұмыс орнының қоршаған ортасы. 4-бөлік. Желдету, жылыту және (немесе) кондициялау жүйелерін сынақтан өткізу әдісі
340
МЕМСТ ИСО 10263-5-2000
Жер қазатын машиналар. Оператордың жұмыс орнының қоршаған ортасы. 5-бөлік. Желдік әйнектің мұзын еріту жүйесін сынақтан өткізу әдісі
341
МЕМСТ ИСО 10263-6-2000
Жер қазатын машиналар. Оператордың жұмыс орнының қоршаған ортасы. 6-бөлік. Оператордың кабинасына күн сәулесінің әсерін айқындау
342
5 және 6-бөлімдер
МЕМСТ ИСО 10265-2013
Жер қазатын машиналар. Шынжыртабанды машиналар. Тиімділікке қойылатын талаптар және тежеу жүйелерін сынақтан өткізу әдістері
343
МЕМСТ Р ИСО 3449-2009
Жер қазатын машиналар. Құлайтын заттардан қорғау құрылғылары. Зертханалық сынақтар және техникалық талаптар
344
МЕМСТ Р ИСО 3471-2009
Жер қазатын машиналар. Төңкерілу кезінде қорғау құрылғылары. Техникалық талаптар және зертханалық сынақтар
345
МЕМСТ Р ИСО
12117-2009
Жер қазатын машиналар. Шағын экскаваторлар үшін төңкерілу кезінде қорғау құрылғылары (TOPS). Зертханалық сынақтар және техникалық талаптар
346
СТБ ИСО
7096-2006
Жер қазатын машиналар.Оператордың орындығы арқылы берілетін дірілді зертханалық бағалау
347
СТБ ИСО
6683-2006
Жер қазатын машиналар.Қауіпсіздік белдіктері және олар бекітілетін орындар. Техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері
348
СТБ ЕN
12643-2007
Жер қазатын машиналар. Пневмодоңғалақты машиналар. Рульдік басқару жүйелеріне қойылатын техникалық талаптар
349
6-бөлім
МЕМСТ EN
474-1-2013
Жер қазатын машиналар. Қауіпсіздік. 1-бөлік. Жалпы талаптар
350
МЕМСТ EN
474-2-2012
Жер қазатын машиналар. Қауіпсіздік. 2-бөлік. Бульдозерлерге қойылатын талаптар
351
МЕМСТ EN
474-3-2013
Жер қазатын машиналар. Қауіпсіздік. 3-бөлік. Жүктиегіштерге қойылатын талаптар
352
МЕМСТ EN
474-4-2013
Жер қазатын машиналар. Қауіпсіздік. 4-бөлік. Экскаватор-жүктиегіштерге қойылатын талаптар
353
МЕМСТ EN
474-5-2013
Жер қазатын машиналар. Қауіпсіздік. 5-бөлік. Гидравликалық экскаваторларға қойылатын талаптар

335
ГОСТ ИСО 5006-1-2000
Машины землеройные. Обзорность с рабочего места оператора. Часть 1. Метод испытаний
336
ГОСТ ИСО
5006-2-2000
Машины землеройные. Обзорность с рабочего места оператора. Часть 2. Метод оценки
337
ГОСТ ИСО 10263-2-2000
Машины землеройные. Окружающая среда рабочего места оператора. Часть 2. Испытания воздушного фильтра
338
ГОСТ ИСО 10263-3-2000
Машины землеройные. Окружающая среда рабочего места оператора. Часть 3. Метод определения герметичности кабины
339
ГОСТ ИСО 10263-4-2000
Машины землеройные. Окружающая среда рабочего места оператора. Часть 4. Метод испытаний систем вентиляции, отопления и (или) кондиционирования
340
ГОСТ ИСО 10263-5-2000
Машины землеройные. Окружающая среда рабочего места оператора. Часть 5. Метод испытаний системы оттаивания ветрового стекла
341
ГОСТ ИСО 10263-6-2000
Машины землеройные. Окружающая среда рабочего места оператора. Часть 6. Определение воздействия солнечного излучения на кабину оператора
342
разделы 5 и 6
ГОСТ ISO
10265-2013
Машины землеройные.
Машины на гусеничном ходу. Эксплуатационные требования и методы испытаний тормозных систем
343
ГОСТ Р ИСО 3449-2009
Машины землеройные. Устройства защиты от падающих предметов. Лабораторные испытания и технические требования
344
ГОСТ Р ИСО 3471-2009
Машины землеройные. Устройства защиты при опрокидывании. Технические требования и лабораторные испытания
345
ГОСТ Р ИСО 12117-2009
Машины землеройные. Устройства защиты при опрокидывании (TOPS) для миниэкскаваторов.
Лабораторные испытания и технические требования
346
СТБ ИСО 7096-2006
Машины землеройные. Лабораторная оценка вибрации, передаваемой сиденьем оператора
347
СТБ ИСО 6683-2006
Машины землеройные. Ремни безопасности и места их крепления. Технические требования и методы испытаний
348
СТБ EN 12643-2007
Машины землеройные. Машины пневмоколесные. Технические требования к системам рулевого управления
349
раздел 6
ГОСТ EN 474-1-2013
Машины землеройные. Безопасность. Часть 1. Общие требования
350
ГОСТ EN 474-2-2012
Машины землеройные. Безопасность. Часть 2. Требования к бульдозерам
351
ГОСТ EN 474-3-2013
Машины землеройные. Безопасность. Часть 3. Требования к погрузчикам
352
ГОСТ EN 474-4-2013
Машины землеройные. Безопасность. Часть 4. Требования к экскаваторам-погрузчикам
353
ГОСТ EN 474-5-2013
Машины землеройные. Безопасность. Часть 5.Требования к гидравлическим экскаваторам

359
МЕМСТ 12.1.049-86
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Діріл. Өздігінен жүретін доңғалақты құрылыс-жол машиналарының жұмыс орындарында өлшеу әдістері
360
МЕМСТ 12.2.130-91
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Біршөмішті экскаваторлар. Қауіпсіздіктің және машинисттің жұмыс орнына эргономиканың жалпы талаптары және оларды бақылау әдістері
361
4 және 5-бөлімдер
МЕМСТ 11030-93
Автогрейдерлер. Жалпы техникалық шарттар
362
5-бөлім

359
ГОСТ 12.1.049-86
Система стандартов безопасности труда. Вибрация. Методы измерения на рабочих местах самоходных колесных строительно-дорожных машин
360
ГОСТ 12.2.130-91
Система стандартов безопасности труда. Экскаваторы одноковшовые. Общие требования безопасности и эргономики к рабочему месту машиниста и методы их контроля
361
разделы 4 и 5
ГОСТ 11030-93
Автогрейдеры. Общие технические условия
362
раздел 5

389
МЕМСТ 31337-2006
(ИСО 15744:2002)
Машиналар шуылы. Электрлі емес қол машиналар. Шуылды өлшеудің техникалық әдісі
390
МЕМСТ 16519-2006
(ИСО 20643:2005)
Діріл. Қол машиналардың және қолмен басқарылатын машиналардың дірілдеу сипаттамасының параметрлерін айқындау. Жалпы талаптар
391
21-бөлім
МЕМСТ Р МЭК 60745-2-3-2011
Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері. 2-3-бөлік. Жұмыс құралының айналмалы қозғалысы бар ажарлау, дискілі ажарлау және жылтырату машиналарына қойылатын жеке талаптар

389
ГОСТ 31337-2006
(ИСО 15744:2002)
Шум машин. Машины ручные неэлектрические. Технический метод измерения шума
390
ГОСТ 16519-2006 (ИСО 20643:2005)
Вибрация. Определение параметров вибрационной характеристики ручных машин и машин с ручным управлением. Общие требования
391
раздел 21
ГОСТ Р МЭК 60745-2-3-2011
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-3. Частные требования к шлифовальным, дисковым шлифовальным и полировальным машинам с вращательным движением рабочего инструмента

400
6-бөлім
МЕМСТ Р 54770-2011
(ИСО 16369:2007)
Жұмыс платформалары бар көтергіштер. Мачталық типтес көтергіштер. Конструкцияның есептемелері, қауіпсіздік талаптары, сынақтан өткізу әдістері
401
1 және 6-бөлімдер,
5.5.1-тармақ МЕМСТ Р
55180-2012
(ИСО 16653:2008)
Жұмыс платформалары бар мобильді көтергіштер. Конструкцияның есептемелері, қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері. 1-бөлік. Жиналмалы қоршаулары бар көтергіштер
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
402
1, 6 және 8-бөлімдер,
5.5.3-тармақ МЕМСТ Р 55181-2012
(ИСО 16653-2:2009)
Жұмыс платформалары бар мобильді көтергіштер. Конструкцияның есептемелері, қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері. 2-бөлік. Өткізбейтін (оқшаулағыш) құраушылары бар көтергіштер
403
СТБ ЕН 792-1-2007
Электрлі емес қол машиналар. Қауіпсіздік талаптары. 1-бөлік. Бұрандамасыз бөлшектерді бекітуге арналған машиналар
404
СТБ ЕН 792-2-2007
Электрлі емес қол машиналар. Қауіпсіздік талаптары. 2-бөлік. Кескіш және жаншығыш машиналар
405
СТБ ЕН 792-3-2007
Электрлі емес қол машиналар. Қауіпсіздік талаптары. 3-бөлік. Бұрғылауға және бұрандама ойып салуға арналған машиналар
406
СТБ ЕН 792-4-2006
Электрлі емес қол машиналар. Қауіпсіздік талаптары. 4-бөлік. Соққылау машиналары
407
СТБ ЕН 792-5-2006
Электрлі емес қол машиналар. Қауіпсіздік талаптары. 5-бөлік. Соққылау-айналдыру машиналары
408
СТБ ЕН 792-6-2006
Электрлі емес қол машиналар. Қауіпсіздік талаптары. 6-бөлік. Бұрандама бұрағыш машиналар
409
СТБ ЕН 792-7-2007
Электрлі емес қол машиналар. Қауіпсіздік талаптары. 7-бөлік. Ажарлау машиналары
410
СТБ ЕН 792-8-2007
Электрлі емес қол машиналар. Қауіпсіздік талаптары. 8-бөлік. Жылтырату және ажарлау машиналары
411
СТБ ЕН 792-9-2007
Электрлі емес қол машиналар. Қауіпсіздік талаптары. 9-бөлік. Сыдырып тазарту машиналары
412
СТБ ЕН 792-10-2007
Электрлі емес қол машиналар. Қауіпсіздік талаптары. 10-бөлік. Баспақтағыш машиналар
413
СТБ ЕН 792-11-2007
Электрлі емес қол машиналар. Қауіпсіздік талаптары. 11-бөлік. Қайшылар және шаппа қайшылар
414
СТБ ЕН 792-12-2007
Электрлі емес қол машиналар. Қауіпсіздік талаптары. 12-бөлік. Тербелісті және кері-үдемелі жүретін шағын көлемді дискілі аралар
415
СТБ ЕН 792-13-2007
Электрлі емес қол машиналар. Қауіпсіздік талаптары. 13-бөлік. Бекітпе бұйымдарды қағуға арналған машиналар
416

400
раздел 6
ГОСТ Р 54770-2011 (ИСО 16369:2007)
Подъемники с рабочими платформами. Подъемники мачтового типа. Расчеты конструкции, требования безопасности, методы испытаний
401
разделы 1 и 6,
пункт. 5.5.1
ГОСТ Р 55180-2012 (ИСО 16653-1:2008)
Мобильные подъемники с рабочими платформами. Расчеты конструкции, требования безопасности и методы испытаний. Часть 1. Подъемники со складывающимися ограждениями
402
разделы 1, 6 и 8, пункт 5.5.3
ГОСТ Р 55181-2012 (ИСО 16653-2:2009)
Мобильные подъемники с рабочими платформами. Расчеты конструкции, требования безопасности и методы испытаний. Часть 2. Подъемники с непроводящими (изолирующими) компонентами
403
СТБ ЕН 792-1-2007
Машины ручные неэлектрические. Требования безопасности. Часть 1. Машины для крепления деталей без резьбы
404
СТБ ЕН 792-2-2007
Машины ручные неэлектрические. Требования безопасности. Часть 2. Машины режущие и обжимные
405
СТБ ЕН 792-3-2007
Машины ручные неэлектрические. Требования безопасности. Часть 3. Машины для сверления и нарезания резьбы
406
СТБ ЕН 792-4-2006
Машины ручные неэлектрические. Требования безопасности. Часть 4. Машины ударные
407
СТБ ЕН 792-5-2006
Машины ручные неэлектрические. Требования безопасности. Часть 5. Машины ударно-вращательные
408
СТБ ЕН 792-6-2006
Машины ручные неэлектрические. Требования безопасности. Часть 6. Машины резьбозавертывающие
409
СТБ ЕН 792-7-2007
Машины ручные неэлектрические. Требования безопасности. Часть 7. Машины шлифовальные
410
СТБ ЕН 792-8-2007
Машины ручные неэлектрические.    Требования безопасности. Часть 8. Машины полировальные и шлифовальные
411
СТБ ЕН 792-9-2007
Машины ручные неэлектрические. Требования безопасности. Часть 9. Машины зачистные
412
СТБ ЕН 792-10-2007
Машины ручные неэлектрические.    Требования безопасности. Часть 10. Машины запрессовочные
413
СТБ ЕН 792-11-2007
Машины ручные неэлектрические.  Требования безопасности. Часть 11. Ножницы и вырубные ножницы
414
СТБ ЕН 792-12-2007
Машины ручные неэлектрические.    Требования безопасности. Часть 12. Пилы малогабаритные дисковые колебательного и возвратно-поступательного действия
415
СТБ ЕН 792-13-2007
Машины ручные неэлектрические.    Требования безопасности. Часть 13. Машины для забивания крепежных изделий
416

449
5-бөлім
МЕМСТ IEC
61029-1-2012
Тасымалданатын электрлі машиналар. Жалпы қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
450
5-бөлім
МЕМСТ IEC
61029-2-1-2011
Тасымалданатын электрлі машиналар. Дискілі аралардың жеке қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
451
5-бөлім
МЕМСТ IEC
61029-2-2-2011
Тасымалданатын электрлі машиналар. Радиалды-иінтіректі аралардың жеке қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
452
5-бөлім
МЕМСТ IEC
61029-2-3-2011
Тасымалданатын электрлі машиналар. Сүргілеу және рейсмустық аралардың жеке қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
453
5-бөлім
МЕМСТ IEC
61029-2-4-2012
Тасымалданатын электрлі машиналар. Үстелдік ажарлау машиналарының жеке қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
454
5-бөлім
МЕМСТ IEC
61029-2-5-2011
Тасымалданатын электрлі машиналар. Таспалы аралардың жеке қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
455
5-бөлім
МЕМСТ IEC
61029-2-6-2011
Тасымалданатын электрлі машиналар. Су бере отырып алмас бұрғылармен бұрғылауға арналған машиналардың жеке қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
456
5-бөлім
МЕМСТ IEC
61029-2-7-2011
Тасымалданатын электрлі машиналар. Су берілетін алмас аралардың жеке қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
457
5-бөлім
МЕМСТ IEC
61029-2-8-2011
Тасымалданатын электрлі машиналар. Бірайналдырғылы тік жонғыш-үлгілікмашианалардың жеке қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
458
5-бөлім
МЕМСТ IEC
61029-2-9-2012
Тасымалданатын электрлі машиналар. Тік қойылған дөңбек аралардың жеке қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
459
5-бөлім
МЕМСТ IEC
61029-2-10-2013
Тасымалданатын электрлі машиналар. Кескіш ажарлау машиналарының жеке қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
460
6 – 10-бөлімдер
МЕМСТ Р ИСО
28927-2-2012
Діріл. Қол машиналардың дірілдеу сипаттамаларының параметрлерін айқындау. 2-бөлік. Соққылағыш және соққылағыш емес сомынбұрауыштар және бұраншеге бұрауыштар
461
6 – 10-бөлімдер, А қосымшасы
МЕМСТ Р ИСО
28927-3-2012
Діріл. Қол машиналардың дірілдеу сипаттамаларының параметрлерін айқындау. 3-бөлік. Жылтырату, дөңгелек-ажарлау, орбиталдық ажарлау және орбиталдық-айналмалы ажарлау машиналары
462
6 – 10-бөлімдер
МЕМСТ Р ИСО
28927-5-2012
Діріл. Қол машиналардың дірілдеу сипаттамаларының параметрлерін айқындау. 5-бөлік. Соққылағыш және соққылағыш емес бұрғылау машиналары
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
463
6 – 10-бөлімдер, А қосымшасы
МЕМСТ Р ИСО
28927-6-2012
Діріл. Қол машиналардың дірілдеу сипаттамаларының параметрлерін айқындау. 6-бөлік. Таптағыштар

449
раздел 5
ГОСТ IEC 61029-1-2012
Машины переносные электрические. Общие требования безопасности и методы испытаний
450
раздел 5
ГОСТ IEC 61029-2-1-2011
Машины переносные электрические.
Частные требования безопасности и методы испытаний дисковых пил
451
раздел 5
ГОСТ IEC 61029-2-2-2011
Машины переносные электрические.
Частные требования безопасности и методы испытаний радиально-рычажных пил
452
раздел 5
ГОСТ IEC 61029-2-3-2011
Машины переносные электрические.
Частные требования безопасности и методы испытаний строгальных и рейсмусовых пил
453
раздел 5
ГОСТ IEC 61029-2-4-2012
Машины переносные электрические.
Частные требования безопасности и методы испытаний настольных шлифовальных машин
454
раздел 5
ГОСТ IEC 61029-2-5-2011
Машины переносные электрические.
Частные требования безопасности и методы испытаний ленточных пил
455
раздел 5
ГОСТ IEC 61029-2-6-2011
Машины переносные электрические.
Частные требования безопасности и методы испытаний машин для сверления алмазными сверлами с подачей воды
456
раздел 5
ГОСТ IEC 61029-2-7-2011
Машины переносные электрические.
Частные требования безопасности и методы испытаний алмазных пил с подачей воды
457
раздел 5
ГОСТ IEC 61029-2-8-2011
Машины переносные электрические.
Частные требования безопасности и методы испытаний одношпиндельных вертикальных фрезерно-модельных машин
458
раздел 5
ГОСТ IEC 61029-2-9-2012
Машины переносные электрические.
Частные требования безопасности и методы испытаний торцовочных пил
459
раздел 5
ГОСТ IEC 61029-2-10-2013
Машины переносные электрические.
Частные требования безопасности и методы испытаний отрезных шлифовальных машин
460
разделы 6 – 10
ГОСТ Р ИСО  28927-2-2012
Вибрация. Определение параметров вибрационной характеристики ручных машин. Часть 2. Гайковерты ударные и безударные и шуруповерты
461
разделы 6 – 10, приложение А
ГОСТ Р ИСО  28927-3-2012
Вибрация. Определение параметров вибрационной характеристики ручных машин. Часть 3. Машины полировальные, круглошлифовальные, орбитальные шлифовальные и орбитально-вращательные шлифовальные
462
разделы 6 – 10
ГОСТ Р ИСО  28927-5-2012
Вибрация. Определение параметров вибрационной характеристики ручных машин. Часть 5. Машины сверлильные ударные и безударные
463
разделы 6 – 10, приложение А
ГОСТ Р ИСО  28927-6-2012
Вибрация. Определение параметров вибрационной характеристики ручных машин. Часть 6. Трамбовки

464
6 – 10-бөлімдер, А қосымшасы
МЕМСТ Р ИСО
28927-7-2012
Діріл. Қол машиналардың дірілдеу сипаттамаларының параметрлерін айқындау. 7-бөлік. Шаппа және пышақты қайшылар
465
МЕМСТ Р ИСО
28927-8-2012
Діріл. Қол машиналардың дірілдеу сипаттамаларының параметрлерін айқындау. 8-бөлік. Қол аралар, дискілі және осцилляциялайтын аралар, егеулер және кері-үдемелі әрекеттегі жылтырату машиналары
466
6-бөлім
МЕМСТ Р ИСО
28927-10-2012
Діріл. Қол машиналардың дірілдеу сипаттамаларының параметрлерін айқындау. 10-бөлік. Балғалар, ломдар және перфораторлар
467
5-бөлім
МЕМСТ Р МЭК
60745-1-2011
Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері. 1-бөлік. Жалпы талаптар
468
5-бөлім
МЕМСТ Р МЭК
60745-2-12-2011
Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері. 2-12-бөлік. Бетонды нығыздауға арналған дірілдеткіштерге қойылатын жеке талаптар
469
5-бөлім
МЕМСТ Р МЭК
60745-2-15-2012
Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері. 2-15-бөлік. Бұтадан жасалған қоршауды кесуге арналған машиналарға қойылатын жеке талаптар
470
5-бөлім
МЕМСТ Р МЭК
60745-2-16-2012
Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері. 2-16-бөлік. Қапсырма қаққыш машиналарға қойылатын жеке талаптар
471
5-бөлім
МЕМСТ Р МЭК
60745-2-3-2011
Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері. 2-3-бөлік. Жұмыс құралының айналмалы қозғалысы бар ажарлау, дискілі және жылтырату машиналарына қойылатын жеке талаптар
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
472
5-бөлім
МЕМСТ Р МЭК
60745-2-17-2010
Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері. 2-17-бөлік. Таспалы араларға қойылатын жеке талаптар
473
5-бөлім
МЕМСТ Р МЭК
60745-2-20-2011

464
разделы 6 – 10, приложение А
ГОСТ Р ИСО  28927-7-2012
Вибрация. Определение параметров вибрационной характеристики ручных машин. Часть 7. Ножницы вырубные и ножевые
465
ГОСТ Р ИСО 28927-8-2012
Вибрация. Определение параметров вибрационной характеристики ручных машин. Часть 8. Пилы ножовочные, дисковые и осциллирующие, напильники и полировальные машины возвратно-поступательного действия
466
раздел 6
ГОСТ Р ИСО  28927-10-2013
Вибрация. Определение параметров вибрационной характеристики ручных машин. Часть 10. Молотки, ломы и перфораторы
467
раздел 5
ГОСТ Р МЭК 60745-1-2011
Машины ручные электрические.
Безопасность и методы испытаний. Часть 1. Общие требования
468
раздел 5
ГОСТ Р МЭК 60745-2-12-2011
Машины ручные электрические.
Безопасность и методы испытаний.
Часть 2-12. Частные требования к вибраторам для уплотнения бетонной смеси
469
раздел 5
ГОСТ Р МЭК 60745-2-15-2012
Машины ручные электрические.
Безопасность и методы испытаний. Часть 2-15. Частные требования к машинам для подрезки живой изгороди
470
раздел 5
ГОСТ Р МЭК 60745-2-16-2012
Машины ручные электрические.
Безопасность и методы испытаний.
Часть 2-16. Частные требования к скобозабивным машинам
471
раздел 5
ГОСТ Р МЭК 60745-2-3-2011
Машины ручные электрические.
Безопасность и методы испытаний. Часть 2-3. Частные требования к шлифовальным, дисковым и полировальным машинам с вращательным движением рабочего инструмента
472
раздел 5
ГОСТ Р МЭК 60745-2-17-2010
Машины ручные электрические.

Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері. 2-20-бөлік. Жеке талаптар
474
7 – 9-бөлімдер
МЕМСТ 16519-2006
(ИСО 20643:2005)
Діріл. Қолмен басқарылатын қол машиналардың дірілдеу сипаттамаларының параметрлерін айқындау. Жалпы талаптар
475
7 – 9-бөлімдер
МЕМСТ 30873.2-2006
(ИСО 8662-2:1992)
Қол машиналар. Қолсаптағы дірілді өлшеу. 2-бөлік. Ажыратқыш және тойтарғыш балғалар
476
7 – 9-бөлімдер
МЕМСТ 30873.3-2006
(ИСО 8662-3:1992)
Қол машиналар. Қолсаптағы дірілді өлшеу. 3-бөлік. Перфораторлар және бұрғылау балғалары
477
МЕМСТ 30873.4-2006
(ИСО 8662-4:1994)
Қол машиналар. Қолсаптағы дірілді өлшеу. 4-бөлік. Ажарлау машиналары
478
МЕМСТ 30873.5-2006
(ИСО 8662-5:1992)
Қол машиналар. Қолсаптағы дірілді өлшеу. 5-бөлік. Құрылыс жұмыстары үшін бетонсындырғыштар мен балғалар
479
МЕМСТ 30873.6-2006
(ИСО 8662-6:1994)
Қол машиналар. Қолсаптағы дірілді өлшеу. 6-бөлік. Соққылау-айналмалы бұрғылау машиналары
480
7 – 9-бөлімдер
МЕМСТ 30873.7-2006
(ИСО 8662-7:1997)
Қол машиналар. Қолсаптағы дірілді өлшеу. 7-бөлік. Соққылағыш, импульстік және зырылдауық сомынбұрауыштар, бұраншеге бұрауыштар мен бұрандама бұрауыштар
481
7 – 9-бөлімдер
МЕМСТ 30873.8-2006
(ИСО 8662-8:1997)
Қол машиналар. Қолсаптағы дірілді өлшеу. 8-бөлік. Жылтырату, орбиталдық ажарлау және орбиталдық-айналмалы ажарлау машиналары
482
8 және 9-бөлімдер,
А қосымшасы
МЕМСТ 30873.9-2006
(ИСО 8662-9:1996)
Қол машиналар. Қолсаптағы дірілді өлшеу. 9-бөлік. Таптағыштар
483
МЕМСТ 30873.10-2006
(ИСО 8662-10:1998)
Қол машиналар. Қолсаптағы дірілді өлшеу. 10-бөлік. Шаппа және пышақты қайшылар
484
МЕМСТ 30873.11-2006
(ИСО 8662-11:1999)
Қол машиналар. Қолсаптағы дірілді өлшеу. 11-бөлік. Бекітпе құралдарды қағуға арналған машиналар
485
МЕМСТ 30873.12-2006
(ИСО 8662-12:1997)
Қол машиналар. Қолсаптағы дірілді өлшеу. 12-бөлік. Қол аралар, дискілі және маятникті аралар және кері-үдемелі әрекеттегі егеулер
486
МЕМСТ 30873.13-2006
(ИСО 8662-13:1997)
Қол машиналар. Қолсаптағы дірілді өлшеу. 13-бөлік. Қалыптарды өңдеуге арналған ажарлау машиналары
487
МЕМСТ 30873.14-2006
(ИСО 8662-14:1996)
Қол машиналар. Қолсаптағы дірілді өлшеу. 14-бөлік. Тас өңдеуге арналған құралдар және шоғырлы тазартқыш балғалар
488
МЕМСТ 31337-2006
(ИСО 15744:2002)
Машиналар шуылы. Электрлі емес қол машиналар. Шуылды өлшеудің техникалық әдісі
489
4-бөлім
МЕМСТ 30505-97
(МЭК 745-2-15-84)
Электрлі қол машиналар. Табиғи қоршауларды кесуге және көгалдарды қысқартуға арналған машиналардың жеке қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері

Безопасность и методы испытаний. Часть 2-20. Частные требования к ленточным пилам
473
раздел 5
ГОСТ Р МЭК 60745-2-20-2011
Машины ручные электрические.
Безопасность и методы испытаний. Часть 2-17. Частные требования
474
разделы 7 – 9
ГОСТ 16519-2006 (ИСО 20643:2005)
Вибрация. Определение параметров вибрационной характеристики  ручных машин с ручным управлением. Общие требования
475
разделы 7 – 9
ГОСТ 30873.2-2006
(ИСО 8662-2:1992)
Ручные машины. Измерения вибрации на рукоятке. Часть 2. Молотки рубильные и клепальные
476
разделы 7 – 9
ГОСТ 30873.3-2006 (ИСО 8662-3:1992)
Ручные машины. Измерения вибрации на рукоятке. Часть 3. перфораторы и молотки бурильные
477
ГОСТ 30873.4-2006
(ИСО 8662-4:1994)
Ручные машины. Измерения вибрации на рукоятке. Часть 4. Машины шлифовальные
478
ГОСТ 30873.5-2006
(ИСО 8662-5:1992)
Ручные машины. Измерения вибрации на рукоятке. Часть 5. Бетоноломы и молотки для строительных работ
479
ГОСТ 30873.6-2006
(ИСО 8662-6:1994)
Ручные машины.
Измерения вибрации на рукоятке. Часть 6. Машины сверлильные ударно-вращательные
480
разделы 7 – 9
ГОСТ 30873.7-2006 (ИСО 8662-7:1997)
Ручные машины.
Измерения вибрации на рукоятке. Часть 7. Гайковерты, шуруповерты и винтоверты ударные, импульсные и трещеточные
481
разделы 7 – 9
ГОСТ 30873.8-2006 (ИСО 8662-8:1997)
Ручные машины.
Измерения вибрации на рукоятке. Часть 8. Машины полировальные, орбитальные шлифовальные и орбитально-вращательные шлифовальные
482
разделы 8 и 9, приложение А
ГОСТ 30873.9-2006
(ИСО 8662-9:1996)
Ручные машины.
Измерения вибрации на рукоятке. Часть 9. Трамбовки
483
ГОСТ 30873.10-2006
(ИСО 8662-10:1998)
Ручные машины.
Измерения вибрации на рукоятке. Часть 10. Ножницы вырубные и ножевые
484
ГОСТ 30873.11-2006
(ИСО 8662-11:1999)
Ручные машины.
Измерения вибрации на рукоятке. Часть 11. Машины для забивания крепежных средств
485
ГОСТ 30873.12-2006
(ИСО 8662-12:1997)
Ручные машины.
Измерения вибрации на рукоятке. Часть 12. Пилы ножовочные, дисковые и маятниковые и напильники возвратно-поступательного действия
486
ГОСТ 30873.13-2006
(ИСО 8662-13:1997)
Ручные машины.
Измерения вибрации на рукоятке. Часть 13. Машины шлифовальные для обработки штампов
487
ГОСТ 30873.14-2006
(ИСО 8662-14:1996)
Ручные машины.
Измерения вибрации на рукоятке. Часть 14. Инструменты для обработки камня и молотки зачистные пучковые
488
ГОСТ 31337-2006
(ИСО 15744:2002)
Шум машин. Машины ручные неэлектрические. Технический метод измерения шума
489
раздел 4
ГОСТ 30505-97 (МЭК 745-2-15-84)
Машины ручные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний машин для подрезки живой изгороди и стрижки газонов

490
4-бөлім
МЕМСТ 30699-2001
(МЭК 745-2-17-89)
Электрлі қол машиналар. Жонғылау машиналарының және жиектерді өңдеуге арналған машиналардың жеке қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
491
4-бөлім
МЕМСТ 30700-2000
(МЭК 745-2-7-89)
Электрлі қол машиналар. Тұтанбайтын сұйықтықтарды шашқыш-пистолеттердің жеке қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
492
4-бөлім
МЕМСТ 30701-2000
(МЭК 745-2-7-89)
Электрлі қол машиналар. Қапсырма қаққыш машиналардың жеке қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
493
4-бөлім
МЕМСТ 12.2.010-75
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Пневматикалық қол машиналар. Жалпы қауіпсіздік талаптары
494
4-бөлім
МЕМСТ 12.2.013.3-2002
Электрлі қол машиналар. Жұмыс құралының айналмалы қозғалысы бар ажарлау, дискілі ажарлау және жылтырату машиналарының жеке қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
495
3-бөлім
МЕМСТ 12.2.030-2000
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қол машиналар. Шуыл сипаттамалары. Нормалар. Сынақтан өткізу әдістері
496
3-бөлім
МЕМСТ 12.2.104-84
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Ағаш дайындауға арналған механикаландырылған құрал. Жалпы қауіпсіздік талаптары

490
раздел 4
ГОСТ 30699-2001 (МЭК 745-2-17-89)
Машины ручные электрические.
Частные требования безопасности и методы испытаний фрезерных машин и машин для обработки кромок
491
раздел 4
ГОСТ 30700-2000 (МЭК 745-2-7-89)
Машины ручные электрические.
Частные требования безопасности и методы испытаний пистолетов-распылителей невоспламеняющихся жидкостей
492
раздел 4
ГОСТ 30701-2001 (МЭК 745-2-7-89)
Машины ручные электрические.
Частные требования безопасности и методы испытаний скобозабивных машин
493
раздел 4
ГОСТ 12.2.010-75
Система стандартов безопасности труда. Машины ручные пневматические.
Общие требования безопасности
494
раздел 4
ГОСТ 12.2.013.3-2002
Машины ручные электрические.
Частные требования безопасности и методы испытаний шлифовальных, дисковых шлифовальных и полировальных машин с вращательным движением рабочего инструмента
495
раздел 3
ГОСТ 12.2.030-2000
Система стандартов безопасности труда. Машины ручные.
шумовые характеристики. Нормы. Методы испытаний
496
раздел 3
ГОСТ 12.2.104-84
Система стандартов безопасности труда.
Инструмент механизированный для лесозаготовок.
Общие требования безопасности

497
4.9-кіші бөлім
МЕМСТ 12.2.228-2004
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Ұңғымаларды жөндеуге арналған түсіру-көтеру құралдары мен икемдеуіштер. Қауіпсіздік талаптары
498
5-бөлім
МЕМСТ 10084-73
Электрлі қол машиналар. Жалпы техникалық шарттар
499
4-бөлім
МЕМСТ 12633-90
Айналмалы әрекеттегі пневматикалық қол машиналар. Жалпы техникалық шарттар
34. Құрылыс материалдары өнеркәсібіне арналған жабдықтар
500
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар

497
подраздел 4.9
ГОСТ 12.2.228-2004
Система стандартов безопасности труда.
Инструменты и приспособления спуско-подъемные для ремонта скважин. Требования безопасности
498
раздел 5
ГОСТ 10084-73
Машины ручные электрические.
Общие технические условия
499
раздел 4
ГОСТ 12633-90
Машины ручные пневматические вращательного действия.
Общие технические условия
34. Оборудование для промышленности строительных материалов
500
статьи 4 и 5,  приложения 1 и 2

7-бөлім
МЕМСТ 12.2.100-97
Сазды және силикатты кірпішті, керамикалық және асбестцементтік бұйымдарды өндіру үшін машиналар мен жабдықтар. Жалпы қауіпсіздік талаптары
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
501
5 және 6-бөлімдер
МЕМСТ 9231-80
Қосбілікті қалақты араластырғыштар. Техникалық шарттар
502
6-бөлім
МЕМСТ 10037-83
Құрылыс индустриясына арналған автоклавтар. Техникалық шарттар
503
5 және 6-бөлімдер МЕМСТ 12367-85
Үгінділік агрегаттардың түтіктік диірмендері. Жалпы техникалық шарттар

раздел 7
ГОСТ 12.2.100-97
Машины и оборудование для производства глиняного и силикатного кирпича, керамических и асбестоцементных изделий. Общие требования безопасности
501
разделы 5 и 6
ГОСТ 9231-80
Смесители лопастные двухвальные. Технические условия
502
раздел 6
ГОСТ 10037-83
Автоклавы для строительной индустрии. Технические условия
503
разделы 5 и 6
ГОСТ 12367-85
Мельницы трубные помольных агрегатов. Общие технические условия

504
6 және 7-бөлімдер
МЕМСТ 27636-95
Тас өндіру және тас өңдеу жабдықтары. Жалпы техникалық шарттар
505
МЕМСТ 28122-95
Тас өңдейтін тегістеу-жылтырату станоктары. Жалпы техникалық талаптар және бақылау әдістері
506
МЕМСТ 28541-95
Тас кесетін станоктар. Жалпы техникалық талаптар және бақылау әдістері
507
МЕМСТ 30369-96
Тас жонатын станоктар. Жалпы техникалық талаптар және бақылау әдістері
508
МЕМСТ 30540-97
Автоклавты қатаятын ойықты бетоннан жасалатын бұйымдарды өндіру үшін жабдықтар. Жалпы техникалық талаптар және бақылау әдістері

504
разделы 6 и 7
ГОСТ 27636-95
Оборудование камнедобывающее и камнеобрабатывающее. Общие технические условия
505
ГОСТ 28122-95
Станки камнеобрабатывающие шлифовально-полировальные. Общие технические требования и методы контроля
506
ГОСТ 28541-95
Станки камнераспиловочные. Общие технические требования и методы контроля
507
ГОСТ 30369-96
Станки камнефрезерные. Общие технические требования и методы контроля
508
ГОСТ 30540-97
Оборудование для производства изделий из ячеистого бетона автоклавного твердения. Общие технические требования и методы контроля

516
5 және 6-бөлімдер
МЕМСТ ISO 11512-2011
Шынжыртабанды ағаш өнеркәсібі мен орман шаруашылығы тракторлары, шынжыртабанды ағаш дайындау және орман шаруашылығы машиналары. Тиімділікке қойылатын талаптар және тежеу жүйелерін сынақтан өткізу әдістері
517
4 - 8-бөлімдер
МЕМСТ ИСО 7917-2002
Орман шаруашылығына арналған машиналар. Бензинмоторлы бұтакескіштер. Дыбыстық қысымға сынақтан өткізу әдістері
518
3 және 4-бөлімдер
МЕМСТ ИСO8380-2002
Орман шаруашылығына арналған машиналар. Бензинмоторлы бұтакескіштер мен мотошалғылар. Кескіш икемдеуіштің қорғаныштық құрылғысын беріктікке сынақтан өткізу әдістері
519

516
разделы 5 и 6
ГОСТ ISO  11512-2011
Тракторы лесопромышленные и лесохозяйственные гусеничные, машины лесозаготовительные и лесохозяйственные гусеничные. Требования к эффективности и методы испытаний тормозных систем
517
разделы 4 – 8
ГОСТ ИСО  7917-2002
Машины для лесного хозяйства. Кусторезы бензиномоторные. Методы испытаний на звуковое давление
518
разделы 3 и 4
ГОСТ ИСО  8380-2002
Машины для лесного хозяйства. Кусторезы и мотокосы бензиномоторные. Методы испытаний защитного устройства режущего приспособления на прочность
519

3- 7-бөлімдер
МЕМСТ ИСO10884-2002
Орман шаруашылығына арналған машиналар. Бензинмоторлы бұтакескіштер мен мотошалғылар. Дыбыстық қуатқа сынақтан өткізу әдістері
520
8 – 32-бөлімдер
МЕМСТ МЭК
60335-2-77-2002
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. Қолмен басқарылатын көгалшапқыштарға қойылатын қосымша талаптар және сынақтан өткізу әдістері
521
5 және 6-бөлімдер
МЕМСТ 30411-2001
(ИСО 6535-91)
Орман шаруашылығынаарналған машиналар. Бензинмоторлы шынжырлы аралар. Ара шынжырының тежеуіші. Сынақтан өткізу әдістері
522
8 – 29-бөлімдер
МЕМСТ 30506-97
(МЭК 745-2-13-89)
Электрлі қол машиналар. Шынжырлы аралардың жеке қауіпсіздік талаптары мен сынақтан өткізу әдістері
523
3-бөлім
МЕМСТ 30723-2001
(ИСО 6533-93, ИСО 6534-92)
Орман шаруашылығынаарналған машиналар. Бензинмоторлы шынжырлы аралар. Алдыңғы және артқы қолсаптардың қорғаныштық құрылғылары. Мөлшерлері мен беріктілігі
524
2 және 3-бөлімдер
МЕМСТ 30725-2001
(ИСО 7915-91)
Орман шаруашылығынаарналған машиналар. Бензинмоторлы шынжырлы аралар. Қолсаптардың беріктілігін айқындау
525
5-бөлім
МЕМСТ 31183-2002
(ИСО 11806:1997)
Орман шаруашылығынаарналғанмашиналар. Бензинмоторлы бұтакескіштер мен мотошалғылар. Қауіпсіздік талаптары. Сынақтан өткізу әдістері
526
4-бөлім
МЕМСТ 31184-2002
(ИСО 9518:1998)
Орман шаруашылығынаарналған машиналар. Тасымалданатын шынжырлы аралар. Ыршып түсуге сынақтан өткізу әдістері
527
4 – 10-бөлімдер
МЕМСТ 31348-2007
(ИСО 22867:2004)
Қол машиналар. Қолсаптағы дірілді өлшеу. Орман шаруашылығынаарналғанбензинмоторлы машиналар
528
5-бөлім
МЕМСТ EN 609-1-2012
Ауыл шаруашылық жұмыстар мен орман шаруашылығына арналған машиналар. Машиналар қауіпсіздігі. 1-бөлік. Сыналық ағаш жаратын станоктар
529
5-бөлім
МЕМСТ EН 609-2-2012
Ауыл шаруашылық жұмыстар мен орман шаруашылығына арналған машиналар. Машиналар қауіпсіздігі. 2-бөлік. Бұрандалық ағаш жаратын станоктар
530
5-бөлім
МЕМСТ EN 13525-2012
Орман шаруашылығына арналған машиналар. Сүректі ұсақтауға арналған машиналар. Қауіпсіздік талаптары
531
4 – 6-бөлімдер
МЕМСТ Р ИСО 8082-1-2012
Өздігінен жүретін орман машиналары. Төңкерілу кезінде қорғау құрылғылары. Техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері.
532
МЕМСТ Р ИСО 11448-2002
Автономды жетегі бар жылжымалы ұсақтағыштар мен уатқыштар. Қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
533
4 – 9-бөлімдер
МЕМСТ Р ИСО 22868-2007
Машиналар шуылы. Тасымалданатын бензинмоторлы қол орман машиналарын техникалық әдіспен шуылға сынақтан өткізу
534
9 – 31-бөлімдер
МЕМСТ Р МЭК 60745-2-13-2012
Электрлі қол машиналар. Қауіпсіздік және сынақтан өткізу әдістері.
2-13-бөлік. Шынжырлы араларға қойылатын жеке талаптар

разделы 3 – 7
ГОСТ ИСО  10884-2002
Машины для лесного хозяйства. Кусторезы и мотокосы бензиномоторные. Методы испытаний на звуковую мощность
520
разделы 8 – 32
ГОСТ МЭК  60335-2-77-2002
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Дополнительные требования к управляемым вручную газонокосилкам и методы испытаний
521
разделы 5 и 6
ГОСТ 30411-2001 (ИСО 6535-91)
Машины для лесного хозяйства. Пилы бензиномоторные цепные. Тормоз пильной цепи. Методы испытаний
522
разделы 8 – 29
ГОСТ 30506-97 (МЭК 745-2-13-89)
Машины ручные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний цепных пил
523
раздел 3
ГОСТ 30723-2001 (ИСО 6533-93, ИСО 6534-92)
Машины для лесного хозяйства. Пилы бензиномоторные цепные. Защитные устройства передней и задней рукояток. Размеры и прочность
524
разделы 2 и 3
ГОСТ 30725-2001 (ИСО 7915-91)
Машины для лесного хозяйства. Пилы бензиномоторные цепные. Определение прочности рукояток
525
раздел 5
ГОСТ 31183-2002 (ИСО 11806:1997)
Машины для лесного хозяйства. Кусторезы и мотокосы бензиномоторные. Требования безопасности. Методы испытаний
526
раздел 4
ГОСТ 31184-2002 (ИСО 9518:1998)
Машины для лесного хозяйства. Пилы цепные переносные. Методы испытаний на отскок
527
разделы 4 – 10
ГОСТ 31348-2007 (ИСО 22867:2004)
Ручные машины. Измерение вибрации на рукоятке. Машины для лесного хозяйства бензиномоторные
528
раздел 5
ГОСТ EN 609-1-2012
Машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства. Безопасность машин. Часть 1. Станки дровокольные клиновые
529
раздел 5
ГОСТ EN 609-2-2012
Машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства. Безопасность машин. Часть 2. Станки дровокольные винтовые
530
раздел 5
ГОСТ EN 13525-2012
Машины для лесного хозяйства. Машины для измельчения древесины. Требования безопасности
531
разделы 4 – 6
ГОСТ Р ИСО 8082-1-2012
Машины для леса самоходные. Устройства защиты при опрокидывании. Технические требования и методы испытаний
532
ГОСТ Р ИСО  11448-2002
Измельчители и дробилки передвижные с автономным приводом. Требования безопасности и методы испытаний
533
разделы 4 – 9
ГОСТ Р ИСО  22868-2007
Шум машин. Испытания на шум переносных бензиномоторных ручных лесных машин техническим методом
534
разделы 9 – 31
ГОСТ Р МЭК  60745-2-13-2012
Электроинструменты ручные с двигателем. Безопасность.
Часть 2-13. Частные требования к цепным пилам

8-бөлім
МЕМСТ Р 52291-2004
Ағаш тиегіштер. Манипуляторлық типтес жұмыс жабдықтары. Жалпы техникалық шарттар
543
4 – 6-бөлімдер
МЕМСТ Р 53051-2008
Питомниктерде екпе көшеттер мен тік көшеттерді қазып алуға және іріктеуге арналған машиналар мен құралдар. Сынақтан өткізу әдістері
544
4 – 6-бөлімдер
МЕМСТ Р 53052-2008
Кесілген ағаштарды ормандақылдық жұмыстарды жүргізуге дайындауға арналған машиналар мен құралдар. Сынақтан өткізу әдістері
37. Коммуналдық шаруашылыққа арналған машиналар мен жабдықтар
545
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
СТБ EN
1501-1-2007
Қоқыс тасығыштар. Жалпы техникалық талаптар және қауіпсіздік талаптары. 1-бөлік. Артқы жағынан тиейтін қоқыс тасығыштар
546
8-бөлім
МЕМСТ EN
1501-2-2012
Қоқыс тасығыштар. Жалпы техникалық талаптар және қауіпсіздік талаптары. 2-бөлік. Бүйір жағынан тиейтін қоқыс тасығыштар
547
МЕМСТ 23080-78
Роторлық қар тазартқыштар. Қабылдап алу қағидалары және сынақтан өткізу әдістері
38. Кір жуатын өнеркәсіптік жабдықтар

раздел 8
ГОСТ Р 52291-2004
Погрузчики леса. Оборудование рабочее манипуляторного типа. Общие технические условия
543
разделы 4 – 6
ГОСТ Р 53051-2008
Машины и орудия для выкопки и выборки сеянцев и саженцев в питомниках. Методы испытаний
544
разделы 4 – 6
ГОСТ Р 53052-2008
Машины и орудия для подготовки вырубок к производству лесокультурных работ.
Методы испытаний
37. Машины и оборудование для коммунального хозяйства
545
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
СТБ EN 1501-1-2007
Мусоровозы. Общие технические требования и требования безопасности. Часть 1. Мусоровозы с задней загрузкой
546
раздел 8
ГОСТ EN  1501-2-2012
Мусоровозы. Общие технические требования и требования безопасности. Часть 2. Мусоровозы с боковой загрузкой
547
ГОСТ 23080-78
Снегоочистители роторные. Правила приемки и методы испытаний
38. Оборудование прачечное промышленное

548
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
4-бөлім
МЕМСТ 27457-93
Кір жуатын өнеркәсіптік машиналар. Жалпы техникалық шарттар
39. Киімді химиялық тазарту мен бояу және тұрмыстық бұйымдарға арналған жабдықтар
549
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ Р
51361-99
(ИСО 8232-88)
Киімді химиялық тазарту үшін тұйықталған циклді машиналар. Сынақтан өткізу әдістері
40. Өнеркәсіптік желдеткіштер
550
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ
31351-2007
(ИСО 14695:2003)
Діріл. Өнеркәсіптік желдеткіштер. Дірілді өлшеу

548
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
раздел 4
ГОСТ 27457-93
Машины стиральные промышленные. Общие технические условия
39. Оборудование для химической чистки и крашения одежды и бытовых изделий
549
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ Р 51361-99
(ИСО 8232-88)
Машины замкнутого цикла для химической чистки одежды.
Методы испытаний
40. Вентиляторы промышленные
550
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ 31351-2007
(ИСО 14695:2003)
Вибрация. Вентиляторы промышленные.
Измерения вибрации

551
МЕМСТ
31352-2007
(ИСО 5136:2003)
Машиналар шуылы. Желдеткіштер және ауаны желдететін басқа да құрылғылар ауажүргішке тарататын дыбыстық қуат деңгейлерін өлшеуіш ауажүргіш әдісімен айқындау
552
МЕМСТ
31353.1-2007
(ИСО 13347-1:2004)
Машиналар шуылы. Өнеркәсіптік желдеткіштер. Дыбыстық қуат деңгейлерін зертханалық жағдайларда айқындау. 1-бөлік. Әдістердің жалпы сипаттамасы
553
МЕМСТ
31353.2-2007
(ИСО 13347-2:2004)
Машиналар шуылы. Өнеркәсіптік желдеткіштер. Дыбыстық қуат деңгейлерін зертханалық жағдайларда айқындау. 2-бөлік. Реверберациялық әдіс
554
МЕМСТ
31353.3-2007

551
ГОСТ 31352-2007
(ИСО 5136:2003)
Шум машин. Определение уровней звуковой мощности, излучаемой в воздуховод вентиляторами и другими устройствами перемещения воздуха, методом измерительного воздуховода
552
ГОСТ 31353.1-2007
(ИСО 13347-1:2004)
Шум машин. Вентиляторы промышленные. Определение уровней звуковой мощности в лабораторных условиях. Часть 1. Общая характеристика методов
553
ГОСТ 31353.2-2007
(ИСО 13347-2:2004)
Шум машин. Вентиляторы промышленные. Определение уровней звуковой мощности в лабораторных условиях. Часть 2. Реверберационный метод
554
ГОСТ 31353.3-2007

(ИСО 13347-3:2004)
Машиналар шуылы. Өнеркәсіптік желдеткіштер. Дыбыстық қуат деңгейлерін зертханалық жағдайларда айқындау. 3-бөлік. Қамтитын бет әдісі
555
МЕМСТ
31353.4-2007
(ИСО 13347-4:2004)
Машиналар шуылы. Өнеркәсіптік желдеткіштер. Дыбыстық қуат деңгейлерін зертханалық жағдайларда айқындау. 4-бөлік. Дыбыстық интенсиметрия әдісі
556
4-бөлім
МЕМСТ 5976-90
Жалпы мақсаттағы радиалды желдеткіштер. Жалпы техникалық шарттар
557

(ИСО 13347-3:2004)
Шум машин. Вентиляторы промышленные. Определение уровней звуковой мощности
в лабораторных условиях. Часть 3. Метод охватывающей поверхности
555
ГОСТ 31353.4-2007
(ИСО 13347-4:2004)
Шум машин. Вентиляторы промышленные. Определение уровней звуковой мощности в лабораторных условиях. Часть 4. Метод звуковой интенсиметрии
556
раздел 4
ГОСТ 5976-90
Вентиляторы радиальные общего назначения. Общие технические условия
557

562
6-бөлім
МЕМСТ 24857-81
Төбелік осьтік желдеткіштер. Жалпы техникалық шарттар
41. Өнеркәсіптік кондиционерлер
563
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
4-бөлім
МЕМСТ IEC
60335-2-40-2010
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-40-бөлік. Электрлі жылу сорғыларға, ауа кондиционерлеріне және құрғатқыштарға қойылатын қосымша талаптар
564
4-бөлім
МЕМСТ Р
52894.1-2007
(ИСО 13261-1:1998)
Машиналар шуылы. Кондиционерлердің және ауа жылу сорғыларының дыбыстық қуатын бағалау. 1-бөлік. Ауажүргішсіз сыртқы жабдықтар

562
раздел 6
ГОСТ 24857-81
Вентиляторы крышные осевые.
Общие технические условия
41. Кондиционеры промышленные
563
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
раздел 4
ГОСТ IEC  60335-2-40-2010
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-40. Дополнительные требования к электрическим тепловым насосам, воздушным кондиционерам и осушителям
564
раздел 4
ГОСТ Р 52894.1-2007  (ИСО 13261-1:1998)
Шум машин. Оценка звуковой мощности кондиционеров и воздушных тепловых насосов. Часть 1. Оборудование наружное без воздуховодов

565
4-бөлім
МЕМСТ Р
52894.2-2007
(ИСО 13261-2:1998)
Машиналар шуылы. Кондиционерлердің және ауа жылу сорғыларының дыбыстық қуатын бағалау. 2-бөлік. Ауажүргішсіз ішкі жабдықтар
566
СТБ EN
14511-2-2009
Үй-жайларды жылыту және салқындату үшін электрлі компрессорлары бар кондиционерлер, сұйықтықтық салқындату агрегаттары және жылу сорғылар. 2-бөлік. Сынақтан өткізу шарттары
567
СТБ EN
14511-3-2009
Үй-жайларды жылыту және салқындату үшін электрлі компрессорлары бар кондиционерлер, сұйықтықтық салқындату агрегаттары және жылу сорғылар. 3-бөлік. Сынақтан өткізу әдістері

565
раздел 4
ГОСТ Р 52894.2-2007
(ИСО 13261-2:1998)
Шум машин. Оценка звуковой мощности кондиционеров и воздушных тепловых насосов. Часть 2. Оборудование внутреннее без воздуховодов
566
СТБ EN 14511-2-2009
Кондиционеры, жидкостные  охладительные агрегаты и тепловые насосы с электрическими компрессорами для отопления и охлаждения помещений. Часть 2. Условия испытаний
567
СТБ EN 14511-3-2009
Кондиционеры, жидкостные  охладительные агрегаты и тепловые насосы с электрическими компрессорами для отопления и охлаждения помещений. Часть 3. Методы испытаний

6 және 7-бөлімдер
МЕМСТ Р 53321-2009
Әртүрлі отын түрлерімен жұмыс істейтін жылу генерациялайтын аппараттар. Өрт қауіпсіздігі талаптары. Сынақтан өткізу әдістері
44. Жеңіл өнеркәсіп үшін технологиялық жабдықтар
576
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
3 – 6-бөлімдер
МЕМСТ 31180-2002
(ИСО 8232:1988)
Киімді химиялық тазарту үшін тұйықталған циклді машиналар. Сынақтан өткізу әдістері
577
4 – 12-бөлімдер
МЕМСТ Р
52990.1-2008
(ИСО 9902-1:2001)
Машиналар шуылы. Тоқыма машиналары. Шуылға сынақтан өткізу. 1-бөлік. Жалпы талаптар

разделы 6 и 7
ГОСТ Р 53321-2009
Аппараты теплогенерирующие, работающие на различных видах топлива. Требования пожарной безопасности. Методы испытаний
44. Оборудование технологическое для легкой промышленности
576
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
разделы 3 – 6
ГОСТ 31180-2002 (ИСО 8232:1988)
Машины замкнутого цикла для химической чистки одежды. Методы испытаний
577
разделы 4 – 12
ГОСТ Р 52990.1-2008
(ИСО 9902-1:2001)
Шум машин. Машины текстильные. Испытания на шум. Часть 1. Общие требования

600
8 – 13-бөлімдер
МЕМСТ 31526-2012
(EН 12267:2003)
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Циркулярлы аралар. Техникалық шарттар
601
8 – 11-бөлімдер
МЕМСТ 31521-2012
(EН 13871:2005)
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Ет турауға арналған машиналар. Техникалық шарттар
602
9 – 12-бөлімдер
МЕМСТ 31522-2012
(EН 1674:2000)
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Қамырайналдырғыш машиналар. Техникалық шарттар
603
9 – 12-бөлімдер
МЕМСТ 31523-2012
(EН 453:2000)
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Қамырилеуіш машиналар. Техникалық шарттар

600
разделы 8 – 13
ГОСТ 31526-2012
(ЕН 12267:2003)
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Пилы циркулярные. Технические условия
601
разделы 8 – 11
ГОСТ 31521-2012
(ЕН 13871:2005)
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Машины для нарезания мяса. Технические условия
602
разделы 9 – 12
ГОСТ 31522-2012
(ЕН 1674:2000)
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Машины тестовальцовочные. Технические условия
603
разделы 9 – 12
ГОСТ 31523-2012
(ЕН 453:2000)
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Машины тестомесильные. Технические условия

604
6-бөлім
МЕМСТ Р EN
1678-2012
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Көкөністерді кесуге арналған машиналар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары
605
7-бөлім
СТБ ЕН 454-2004
Тамақ өнімдерін өңдеуге арналған машиналар. Планетарлы араластырғыштар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары
606
6-бөлім
СТБ EN 1678-2008
Тамақ өнімдерін өңдеуге арналған машиналар. Көкөніскескіш әмбебап машиналар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары

604
раздел 6
ГОСТ Р EN 1678:2012
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Машины для резки овощей. Требования по безопасности и гигиене
605
раздел 7
СТБ ЕН 454-2004
Машины для обработки пищевых продуктов. Мешалки планетарные. Требования безопасности и гигиены
606
раздел 6
СТБ EN 1678-2008
Машины для обработки пищевых продуктов. Машины овощерезательные универсальные. Требования безопасности и гигиены

607
7-бөлім
СТБ EN 12463-2010
Тамақ өнімдерін өңдеуге арналған жабдықтар. Толтырғыш машиналар және қосалқы жабдықтар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары
608
7-бөлім
СТБ EN 12852-2009
Тамақ өнімдерін өңдеуге арналған жабдықтар. Тамақ процессорлары және блендерлер. Қауіпсіздік және гигиена талаптары
609
7-бөлім
СТБ EН 12853-2007
Тамақ өнімдерін өңдеуге арналған машиналар. Блендерлер және қол бұлғағыштар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары
610

607
раздел 7
СТБ EN 12463-2010
Оборудование для обработки пищевых продуктов. Машины наполнительные и вспомогательное оборудование. Требования безопасности и гигиены
608
раздел 7
СТБ EN 12852-2009
Оборудование для обработки пищевых продуктов. Процессоры пищевые и блендеры. Требования безопасности и гигиены
609
раздел 7
СТБ ЕН 12853-2007
Машины для обработки пищевых продуктов. Блендеры и взбивалки ручные. Требования безопасности и гигиены
610

641
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
А, С және Е қосымшалары
МЕМСТ IEC
60335-1-2013
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 1-бөлік. Жалпы талаптар
642
А, С, Е және N қосымшалары
МЕМСТ МЭК 60335-1-2008
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 1-бөлік. Жалпы талаптар
643
4, 6 – 11, 13 – 32-бөлімдер
МЕМСТ IEC
60335-2-37-2012
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-37-бөлік. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін электрлі қуырма ыдыстарға қойылатын қосымша талаптар
644
5 – 11, 13 – 32-бөлімдер,
N қосымшасы
МЕМСТ IEC
60335-2-38-2013
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. 2-38-бөлік. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін бір және екі қыздыру беті бар жанаса өңдейтін электрлі аппараттарға қойылатын жеке талаптар
645
5 – 11, 13 – 32-бөлімдер,
N қосымшасы
МЕМСТ IEC
60335-2-39-2013
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. 2-39-бөлік. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін электрлі әмбебап табаларға қойылатын жеке талаптар
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
646
8 – 32-бөлімдер
МЕМСТ IEC
60335-2-47-2012
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-47-бөлік. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін электрлі пісіру қазандарына қойылатын қосымша талаптар
647
N қосымшасы
МЕМСТ IEC
60335-2-42-2013
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. 2-42-бөлік. Асүйлер үшін мүжбүрлеу конвекциясы, буқазандық аппараттары бар электрпештерге, конвекциялық пештерге қойылатын жеке талаптар
648
МЕМСТ IEC
60335-2-48-2013
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. 2-48-бөлік. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін электрлі грильдер мен тостерлерге қойылатын жеке талаптар
649
МЕМСТ IEC
60335-2-50-2013
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. 2-50-бөлік. Асүйлер үшін электрлі су моншаларына қойылатын жеке талаптар
650
А және В қосымшалары
МЕМСТ IEC
60335-2-58-2013
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-58-бөлік. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін ыдыс жуатын машиналарға қойылатын қосымша талаптар
651
МЕМСТ IEC
60335-2-62-2013
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. 2-62-бөлік. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін электр қыздырғышы бар шайғыш ванналарға қойылатын жеке талаптар
652
5 – 11, 13 – 32-бөлімдер
МЕМСТ IEC
60335-2-75-2013

641
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
приложения А, С и Е
ГОСТ МЭК 60335-1-2008
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 1. Общие требования
642
приложения А, С, Е и N
ГОСТ IEC 60335-1-2013
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 1. Общие требования
643
разделы 4, 6 – 11, 13 – 32
ГОСТ IEC 60335-2-37-2012
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-37. Дополнительные требования к электрическим фритюрницам для предприятий общественного питания
644
разделы 5 – 11, 13 – 32,
приложение N ГОСТ IEC 60335-2-38-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-38. Частные требования к электрическим аппаратам контактной обработки с одной и двумя греющими поверхностями для предприятий общественного питания
645
разделы 5 – 11, 13 – 32,
приложение N ГОСТ IEC 60335-2-39-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-39. Частные требования к электрическим универсальным сковородам для предприятий общественного питания
646
разделы 8 – 32
ГОСТ IEC 60335-2-47-2012
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-47. Дополнительные требования к электрическим варочным котлам для предприятий общественного питания
647
приложение N
ГОСТ IEC 60335-2-42-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-42. Частные требования к электропечам с принудительной конвекцией, пароварочным аппаратам и конвекционным печам для пищеблоков
648
ГОСТ IEC 60335-2-48-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-48. Частные требования к электрическим грилям и тостерам для предприятий общественного питания
649
ГОСТ IEC 60335-2-50-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-50. Частные требования к электрическим водяным баням для пищеблоков
650
приложения А и В
ГОСТ IEC 60335-2-58-2013
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-58. Дополнительные требования к посудомоечным машинам для предприятий общественного питания
651
ГОСТ IEC 60335-2-62-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-62. Частные требования к ополаскивающим ваннам с электрическим нагревом для предприятий общественного питания
652
разделы 5 – 11, 13 – 32
ГОСТ IEC 60335-2-75-2013

654
5 – 11, 13 – 32-бөлімдер
МЕМСТ IEC
60335-2-90-2013
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. 2-90-бөлік. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін қысқа толқынды пештерге қойылатын жеке талаптар
655
8 – 32-бөлімдер
МЕМСТ 27570.34-92
(МЭК 335-2-36-86)
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін электрлі асүй плиталарына, шкафтарына және конфоркаларына қойылатын жеке талаптар

654
разделы 5 – 11, 13 – 32
ГОСТ IEC  60335-2-90-2013
Приборы электрические бытового
и аналогичного назначения. Безопасность. Часть 2-90. Частные требования к промышленным микроволновым печам
655
разделы 8 – 32
ГОСТ 27570.34-92
(МЭК 335-2-36-86)
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Частные требования к электрическим кухонным плитам, шкафам и конфоркам для предприятий общественного питания

670
6-бөлім
МЕМСТ EN 13534-2013
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Тұздауға арналған піспектеуіш машиналар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары
671
6-бөлім
МЕМСТ EN 13591-2013
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Стационарлық платформасы бар пешке отырғызғыштар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары
672
6-бөлім
МЕМСТ EN 13870-2013
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Шығыркескіштер. Қауіпсіздік және гигиена талаптары

670
раздел 6
ГОСТ EN 13534-2013
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Машины шприцевальные для посола. Требования по безопасности и гигиене
671
раздел 6
ГОСТ EN 13591-2013
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Посадчики в печь со стационарной платформой. Требования по безопасности и гигиене
672
раздел 6
ГОСТ EN 13870-2013
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Блокорезки. Требования по безопасности и гигиене

673
6-бөлім
МЕМСТ EN 13886-2013
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Жетегі және араластырғышы бар пісіру қазандары. Қауіпсіздік және гигиена талаптары
674
6-бөлім
МЕМСТ EN 13954-2013
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Нан турауыштар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары
675
6-бөлім
МЕМСТ EN 14958-2013
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Ұн мен қиыршық ұнды тартуға және өңдеуге арналған машиналар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары

673
раздел 6
ГОСТ EN 13886-2013
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Варочные котлы с приводом и мешалкой. Требования безопасности и гигиены
674
раздел 6
ГОСТ EN 13954-2013
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Хлеборезки. Требования безопасности и гигиены
675
раздел 6
ГОСТ EN 14958-2013
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Машины для размола и обработки муки и крупчатки. Требования безопасности и гигиены

676
6-бөлім
МЕМСТ EN 15166-2013
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Ет ұшаларын мүшелеуге арналған автоматты машиналар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары
677
6-бөлім
МЕМСТ EN 15774-2013
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Жаңа қойытылған пасталар өндіруге арналған машиналар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары
№ р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
678
8 – 32-бөлімдер
МЕМСТ Р МЭК
335-1-94
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары. Жалпы талаптар және сынақтан өткізу әдістері
679
5-бөлім
СТБ IEC
60335-2-37-2011
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-37-бөлік. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін электрлі қуырма ыдыстарға қойылатын қосымша талаптар
680
5-бөлім
СТБ IEC
60335-2-47-2011
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-47-бөлік. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін электрлі пісіру қазандарына қойылатын қосымша талаптар
681

676
раздел 6
ГОСТ EN 15166-2013
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Машины автоматические для разделки мясных туш. Требования по безопасности и гигиене
677
раздел 6
ГОСТ EN 15774-2013
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Машины для производства свежих концентрированных паст. Требования безопасности и гигиены
678
разделы 8 – 32
ГОСТ Р МЭК  335-1-94
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Общие требования и методы испытаний
679
раздел 5
СТБ IEC 60335-2-37-2011
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-37. Дополнительные требования к электрическим фритюрницам для предприятий общественного питания
680
раздел 5
СТБ IEC 60335-2-47-2011
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-47. Дополнительные требования к электрическим варочным котлам для предприятий общественного питания
681

5-бөлім
СТБ IEC
60335-2-49-2011
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. 2-49-бөлік. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін электрлі жылу шкафтарына қойылатын жеке талаптар
682
5-бөлім
СТБ МЭК
60335-2-36-2005
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. 2-36-бөлік. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін электрлі асүй плиталарына, тұмшапештерге, конфоркаларға және қыздыру элементтеріне қойылатын жеке талаптар

раздел 5
СТБ IEC 60335-2-49-2010
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-49. Дополнительные требования к электрическим тепловым шкафам для предприятий общественного питания
682
раздел 5
СТБ МЭК 60335-2-36-2005
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-36. Дополнительные требования к электрическим кухонным плитам, духовкам, конфоркам и нагревательным элементам для предприятий общественного питания

683
8 – 32-бөлімдер
МЕМСТ Р 51366-99
(МЭК 60335-2-39-94)
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін электрлі әмбебап табаларға қойылатын жеке талаптар
684
8 – 32-бөлімдер
МЕМСТ Р 51367-99
(МЭК 60335-2-42-94)
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін мүжбүрлі ауа циркуляциясы бар электршкафтарға, бумен пісіру аппараттары және бумен пісіру-конвекциялық шкафтарға қойылатын жеке талаптар

683
разделы 8 – 32
ГОСТ Р 51366-99
(МЭК 60335-2-39-94)
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Частные требования к электрическим универсальным сковородам для предприятий общественного питания
684
разделы 8 – 32
ГОСТ Р 51367-99
(МЭК 60335-2-42-94)
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Частные требования к электрическим шкафам с принудительной циркуляцией воздуха, пароварочным аппаратам и пароварочно-конвективным шкафам для предприятий общественного питания

5-бөлім
МЕМСТ Р
52161.2.49-2012
(МЭК 60335-2-49:2008)
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. 2.49-бөлік. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін электрлі жылу шкафтарына қойылатын жеке талаптар
688
5-бөлім
МЕМСТ Р
52161.2.64-2012
(МЭК 60335-2-64:2008)
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары қауіпсіздігі. 2.64-бөлік. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін электрлі асүй машиналарына қойылатын жеке талаптар

раздел 5
ГОСТ Р 52161.2.49-2012
(МЭК  60335-2-49:2008)
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2.49. Частные требования к электрическим тепловым шкафам для предприятий общественного питания
688
раздел 5
ГОСТ Р 52161.2.64-2012
(МЭК  60335-2-64:2008
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2.64. Частные требования к электрическим кухонным машинам для предприятий общественного питания

702
6-бөлім
МЕМСТ ЕN
1010-3-2011
Полиграфиялық жабдықтар. Құрастыру және дайындауға қойылатын қауіпсіздік талаптары. 3-бөлік. Кесу машиналары
703
4 – 12-бөлімдер
МЕМСТ Р
53479-2009
(ЕН 13023:2003)
Полиграфиялық жабдықтар. Шуыл сипаттамаларын айқындау әдістері. Дәлдік дәрежелері 2 және 3
704
11-бөлім
МЕМСТ 12.2.231-2012
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Полиграфиялық жабдықтар. Қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері

702
раздел 6
ГОСТ EN 1010-3-2011
Оборудование полиграфическое. Требования безопасности для конструирования и изготовления. Часть 3. Машины резальные.
703
разделы 4 – 12
ГОСТ Р 53479-2009 (ЕН 13023: 2003)
Оборудование полиграфическое. Методы определения шумовых характеристик. Степени точности 2 и 3
704
раздел 11
ГОСТ 12.2.231-2012
Система стандартов безопасности труда. Оборудование полиграфическое. Требования безопасности и методы испытаний

705
11-бөлім
СТБ 1568-2005
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Полиграфиялық жабдықтар. Қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
706
4 – 10-бөлімдер
СТБ 1783-2007
Офсеттік табақты баспа машиналары. Технологиялық параметрлерді бақылау әдістері
51. Шыны, фарфор, фаянс және кәбіл өнеркәсібіне арналған технологиялық жабдықтар
707
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
9-бөлім
МЕМСТ 12.2.015-93
Шыны өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Жалпы қауіпсіздік талаптары

705
раздел 11
СТБ 1568-2005
Система стандартов безопасности труда. Оборудование полиграфическое. Требования безопасности и методы испытаний
706
разделы 4 – 10
СТБ 1783-2007
Машины печатные офсетные листовые. Методы контроля технологических параметров
51. Оборудование технологическое для стекольной, фарфоровой, фаянсовой и кабельной промышленности
707
статьи 4 и 5,  приложения 1 и 2
раздел 9
ГОСТ 12.2.015-93
Машины и оборудование для стекольной промышленности. Общие требования безопасности

738
3-бөлім
МЕМСТ 10058-90
Аспаптар үшін бір қатарлы шарикті радиалды мойынтіректер. Техникалық шарттар
739
3 және 4-бөлімдер
МЕМСТ 20821-75
Жанасу бұрышы 60о-ты құрайтын екі қатарлы тірелімді-радиалды шарикті мойынтіректер. Техникалық шарттар
740
3 және 4-бөлімдер
МЕМСТ 24310-80
Домалау мойынтіректері. Сақинасыз инелі роликті радиалды мойынтіректер. Техникалық шарттар
741
3 және 4-бөлімдер
МЕМСТ 26676-85
Домалау мойынтіректері. Сақинасыз инелі роликтері бар бір қабатты тірелімді роликті мойынтіректер. Техникалық шарттар

738
раздел 3
ГОСТ 10058-90
Подшипники радиальные шариковые однорядные для приборов. Технические условия
739
разделы 3 и 4
ГОСТ 20821-75
Подшипники шариковые упорно-радиальные двухрядные с углом контакта 60о. Технические условия
740
разделы 3 и 4
ГОСТ 24310-80
Подшипники качения. Подшипники радиальные роликовые игольчатые без колец. Технические условия
741
разделы 3 и 4
ГОСТ 26676-85
Подшипники роликовые упорные одинарные с игольчатыми роликами без колец. Технические условия

54. Сұйық және қатты отынмен жұмыс істейтін жылыту қазандықтары
742
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
5-бөлім
МЕМСТ IEC
60335-2-102-2014
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптар. Қауіпсіздік. 2-102-бөлік. Газды, сұйық және қатты отынмен жұмыс істейтін және электр қосылулары бар аспаптарға қойылатын қосымша талаптар
743
5-бөлім
МЕМСТ ЕN
303-1-2013
Жылыту қазандықтары. 1-бөлік. Жану үшін ауаны мәжбүрлеп беретін жанарғылары бар жылыту қазандықтары. Анықтамалар, жалпы талаптар, сынақтан өткізу және таңбалау
744
D қосымшасы
МЕМСТ ЕN
303-2-2013
Жылыту қазандықтары. 2-бөлік. Жану үшін ауаны мәжбүрлеп беретін жанарғылары бар жылыту қазандықтары. Отыншашқыш жанарғылары бар қазандықтарға қойылатын ерекше талаптар
745

54. Котлы отопительные, работающие на жидком и твердом топливе
742
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
раздел 5
ГОСТ IEC 60335-2-102-2014
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-102. Дополнительные требования к приборам, работающим на газовом, жидком и твердом топливе и имеющим электрические соединения
743
раздел 5
ГОСТ EN 303-1-2013
Котлы отопительные. Часть 1. Котлы отопительные с горелками с принудительной подачей воздуха для горения. Определения, общие требования, испытания и маркировка
744
приложение D
ГОСТ EN 303-2-2013
Котлы отопительные. Часть 2. Котлы отопительные с горелками с принудительной подачей воздуха для горения. Особые требования к котлам с топливораспылительными горелками
745

5-бөлім
МЕМСТ ЕN
303-4-2013
Жылыту қазандықтары. 4-бөлік. Жану үшін ауаны мәжбүрлеп беретін жанарғылары бар жылыту қазандықтары. Жану үшін ауаны мәжбүрлеп беретін сұйық отынға арналған жанарғылармен жарақталған, жылу өнімділігі 70 кВт-тан аспайтын және ең жоғары жұмыс қысымы 3 барды құрайтын қазандықтарға қойылатын қосымша талаптар. Терминология, талаптар, сынақтан өткізу және таңбалау
746
7-бөлім
МЕМСТ ЕN
14394-2013

раздел 5
ГОСТ EN 303-4-2013
Котлы отопительные. Часть 4. Котлы отопительные с горелками с принудительной подачей воздуха для горения. Дополнительные требования к котлам, оснащенным горелками на жидком топливе с принудительной подачей воздуха для горения теплопроизводительностью не более 70 кВт и максимальным рабочим давлением 3 бар. Терминология, требования, испытания и маркировка
746
раздел 7
ГОСТ EN 14394-2013

Жылыту қазандықтары. Ең төмен жылу өнімділігі 10 МВт-тан аспайтын және ең жоғары жұмыс температурасы 110оС-ты құрайтын, жану үшін ауаны мәжбүрлеп беретін жанарғылары бар жылыту қазандықтары
747
5-бөлім
СТБ ЕN15034-2013
Жылыту қазандықтары. Сұйық отынға арналған конденсаттық жылыту қазандықтары
748
МЕМСТ Р 51382-2011
(ЕН 303-4:1999)
Жылыту қазандықтары. 4-бөлік. Үрлемді шілтерлері бар жылыту қазандықтары. Жылу өнімділігі 70 кВт-қа дейінгі және жұмыс қысымы 0,3 МПа-ға дейінгі сұйық отынға арналған үрлемді жанарғылары бар қазандықтарға қойылатын ерекше талаптар. Терминдер, арнайы талаптар, сынақтан өткізу әдістері және таңбалау
749

Котлы отопительные. Котлы отопительные с горелками с принудительной подачей воздуха для горения номинальной теплопроизводительностью не более 10 МВт и максимальной рабочей температурой 110 оС
747
раздел 5
СТБ EN 15034-2013
Котлы отопительные. Конденсационные отопительные котлы на жидком топливе
748
ГОСТ Р 51382-2011
(ЕН 303-4:1999)
Котлы отопительные. Часть 4. Котлы отопительные с дутьевыми горелками. Специальные требования к котлам с дутьевыми горелками для жидкого топлива теплопроизводительностью до 70 кВт и рабочим давлением до 0,3 МПа. Термины, специальные требования, методы испытаний и маркировка
749

5-бөлім
МЕМСТ Р 54440-2011
(ЕН 303-1:1999)
Жылыту қазандықтары. 1-бөлік. Ауаны мәжбүрлеп беретін жанарғылары бар жылыту қазандықтары. Терминология, талаптар, сынақтан өткізу және таңбалау
750
МЕМСТ Р 54441-2011
(ЕН 303-2:1998)
Жылыту қазандықтары. 2-бөлік. Ауаны мәжбүрлеп беретін жанарғылары бар жылыту қазандықтары. Сұйық отынға арналған шашқыш жанарғысы бар жылыту қазандықтарына қойылатын арнайы талаптар
751
МЕМСТ Р 54820-2011
(ЕН 304:1992)
Жылыту қазандықтары. Сұйық отынға арналған үрлемдік жанарғылар бар қазандықтарды сынақтан өткізу қағидалары
752
8-бөлім
МЕМСТ Р 54829-2011
(ЕН 14394:2005
+А1:2008)
Ауаны мәжбүрлеп беретін жанарғымен жабдықталған, ең төмен жылу қуаты10 МВт-тан аспайтын және ең жоғары жұмыс температурасы 150оС-ты құрайтын жылыту қазандықтары
753
8-бөлім
МЕМСТ 30735-2001
Жылу өнімділігі 0,1 МВт-тан 4,0 МВт-қа дейінгі сумен қыздырылатын жылыту қазандықтары. Жалпы техникалық шарттар
754
6-бөлім
МЕМСТ 10617-83
Жылу өнімділігі 0,10 МВт-тан 3,15 МВт-қа дейінгі жылыту қазандықтары. Жалпы техникалық шарттар
755
6-бөлім
МЕМСТ 20548-87
Жылу өнімділігі 100 кВт-қа дейінгі сумен қыздырылатын жылыту қазандықтары. Жалпы техникалық шарттар
55. Өнеркәсіптік құбыржол арқауы
756
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
11-бөлім
МЕМСТ 28343-89
(ИСО 7121-86)
Ернемекті шарлы болат крандар. Техникалық талаптар

раздел 5
ГОСТ Р 54440-2011
(ЕН 303-1:1999)
Котлы отопительные. Часть 1. Отопительные котлы с горелками с принудительной подачей воздуха. Терминология, общие требования, испытания и маркировка
750
ГОСТ Р 54441-2011
(ЕН 303-2:1998)
Котлы отопительные. Часть 2. Отопительные котлы с горелкой с принудительной подачей воздуха. Специальные требования к отопительным котлам с распылительной горелкой на жидком топливе
751
ГОСТ Р 54820-2011
(ЕН 304:1992)
Котлы отопительные. Правила испытаний котлов с дутьевыми горелками на жидком топливе
752
раздел 8
ГОСТ Р 54829-2011
(EN
14394: 2005+А1:2008)
Отопительные котлы, оборудованные горелкой с принудительной подачей воздуха, с номинальной тепловой мощностью не более 10 МВт и максимальной рабочей температурой 150 ҮС
753
раздел 8
ГОСТ 30735-2001
Котлы отопительные водогрейные теплопроизводительностью от 0,1 до 4,0 МВт. Общие технические условия
754
раздел 6
ГОСТ 10617-83
Котлы отопительные теплопроизводительностью от 0,10 до 3.15 МВт. Общие технические условия
755
раздел 6
ГОСТ 20548-87
Котлы отопительные водогрейные теплопроизводительностью до 100 кВт. Общие технические условия
55. Арматура промышленная трубопроводная
756
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
раздел 11
ГОСТ 28343-89 (ИСО 7121-86)
Краны шаровые стальные фланцевые. Технические требования

757
СТБ EN 12266-1-2007
Өнеркәсіптік құбыржол арқауы. Қысымтығындарды сынақтан өткізу. 1-бөлік. Қысыммен сынақтан өткізу, сынақтан өткізу тәртібі және бағалау критерийлері
758
МЕМСТ 12.2.085-2002
Қысыммен жұмыс істейтін ыдыстар. Сақтандырғыш қысымтығындар. Қауіпсіздік талаптары
759
9-бөлім
МЕМСТ 5761-2005
PN 250-ден аспайтын ең төменгі қысымға арналған қысымтығындар. Жалпы техникалық шарттар
760
7 және 8-бөлімдер
МЕМСТ 5762-2002
Өнеркәсіптік құбыржол арқауы. PN 250-ден аспайтын ең төменгі қысымға арналған ысырмалар. Жалпы техникалық шарттар
761

757
СТБ EN 12266-1-2007
Арматура промышленная трубопроводная. Испытания клапанов. Часть 1. Испытания под давлением, порядок проведения испытаний и критерии оценки
758
ГОСТ 12.2.085-2002
Сосуды, работающие под давлением. Клапаны предохранительные. Требования безопасности
759
раздел 9
ГОСТ 5761-2005
Клапаны на номинальное давление не более PN 250. Общие технические условия
760
разделы 7 и 8
ГОСТ 5762-2002
Арматура трубопроводная промышленная. Задвижки на номинальное давление не более PN 250. Общие технические условия
761

3а және 3-бөлімдер
МЕМСТ 9887-70
Пневматикалық мембраналы атқару механизмдері ГСП. Жалпы техникалық шарттар
762
3 және 4-бөлімдер
МЕМСТ 11881-76
ГСП. Бөгде энергия көзін пайдаланбай жұмыс істейтін реттеуіштер. Жалпы техникалық шарттар
763
МЕМСТ 18460-91
Пневможетектер. Жалпы техникалық талаптар
764
8 және 9-бөлімдер
МЕМСТ 12893-2005
Бірершікті, екіершікті және торлы реттеуіш қысымтығындар. Жалпы техникалық шарттар

разделы 3а и 3
ГОСТ 9887-70
Механизмы исполнительные пневматические мембранные ГСП. Общие технические условия
762
разделы 3 и 4
ГОСТ 11881-76
ГСП. Регуляторы, работающие без использования постороннего источника энергии. Общие технические условия
763
ГОСТ 18460-91
Пневмоприводы. Общие технические требования
764
разделы 8 и 9
ГОСТ 12893-2005
Клапаны регулирующие односедельные, двухседельные и клеточные. Общие технические условия

4-бөлім
МЕМСТ 31828-2012
Кептіргіш және буландыру аппараттары мен қондырғылары. Қауіпсіздік талаптары.
795
6-бөлім
МЕМСТ 31833-2012
Микробиологиялық өндірістерге арналған жабдықтар. Өсімдік шикізатын гидролиздеуге арналған аппараттар. Ферментаторлар. Қауіпсіздік талаптары. Сынақтан өткізу әдістері
796
4-бөлім
МЕМСТ 31836-2012
Өнеркәсіптік центрифугалар. Қауіпсіздік талаптары. Сынақтан өткізу әдістері
797
4-бөлім
МЕМСТ Р 51126-98
Вакуумды және гравитациялық сұйықтық сүзгілер. Қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері

раздел 4
ГОСТ 31828-2012
Аппараты и установки сушильные и выпарные. Требования безопасности
795
раздел 6
ГОСТ 31833-2012
Оборудования для микробиологических производств. Аппараты для гидролиза растительного сырья. Ферментаторы. Требования безопасности. Методы испытаний
796
раздел 4
ГОСТ 31836-2012
Центрифуги промышленные. Требования безопасности. Методы испытаний
797
раздел 4
ГОСТ Р 51126-98
Фильтры жидкостные вакуумные и гравитационные. Требования безопасности и методы испытаний

798
4-бөлім
МЕМСТ Р 51127-98
Қысыммен жұмыс істейтін, кезең-кезеңмен іске қосылатын сұйықтық сүзгілер. Қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
799
МЕМСТ Р 51273-99
Ыдыстар мен аппараттар. Беріктілікті есептеудің нормалары мен әдістері. Бағана типтес аппараттар үшін желден және сейсмикалық әсерден есептік жүктемелерді айқындау
800
МЕМСТ Р 51274-99
Ыдыстар мен аппараттар. Бағана типтес аппараттар. Беріктілікті есептеудің нормалары мен әдістері
801
8-бөлім
МЕМСТ Р 52630-2012
Пісірілген болат ыдыстар мен аппараттар. Жалпы техникалық шарттар

798
раздел 3
ГОСТ Р 51127-98
Фильтры жидкостные периодического действия, работающие под давлением. Требования безопасности и методы испытаний
799
ГОСТ Р 51273-99
Сосуды и аппараты. Нормы и методы расчета на прочность. Определение расчетных усилий для аппаратов колонного типа от ветровых нагрузок и сейсмических воздействий
800
ГОСТ Р 51274-99
Сосуды и аппараты. Аппараты колонного типа. Нормы и методы расчета на прочность
801
раздел 8
ГОСТ Р 52630-2012
Сосуды и аппараты стальные сварные. Общие технические условия

806
МЕМСТ Р54522-2011
Жоғары қысымды ыдыстар мен аппараттар. Төзімділікке есептеу нормалары мен әдістері. Цилиндрлі белдіктердің, түптерінің, ернемектерінің, қақпақтарының есебі. Құрастыру бойынша ұсынымдар.
807
8 және 9-бөлімдер
МЕМСТ Р 54803-2011
Жоғары қысымды пісірілген болат ыдыстар. Жалпы техникалық талаптар
808
20-бөлім
МЕМСТ Р 55226-2012
Газ тәріздес сутегі. Құю станциялары
809
МЕМСТ Р55597-2013
Жоғары қысымды болат ыдыстар. Төзімділікке есептеу нормалары мен әдістері. Ішкі қысым кезіндегі белдіктердегі, түбіндегі саңылауды нығайту. Штуцерге сыртқы статикалық жүктеменің әсері кезіндегі төзімділіктің есебі.
810

806
ГОСТ Р 54522-2011
Сосуды и аппараты высокого давления. Нормы и методы расчета на прочность. Расчет цилиндрических обечаек, днищ, фланцев, крышек. Рекомендации по конструированию
807
разделы 8 и 9
ГОСТ Р 54803-2011
Сосуды стальные сварные высокого давления. Общие технические требования
808
раздел 20
ГОСТ Р 55226-2012
Водород газообразный. Заправочные станции
809
ГОСТ Р 55597-2013
Сосуды стальные высокого давления. Нормы и методы расчета на прочность. Укрепление отверстий в обечайках и днищах при внутреннем давлении. Расчет на прочность при действии внешних статических нагрузок на штуцер
810

11-бөлім
МЕМСТ Р 55601-2013
Жылуалмасу аппараттары және ауамен салқындатылатын аппараттар. Құбырларды құбырлық торкөздерге бекіту. Жалпы техникалық талаптар
57. Полимерлік материалдарды өңдеуге арналған жабдықтар
811
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
3-бөлім
МЕМСТ12.2.036-78
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Резеңке техникалық бұйымдарды дайындауға арналған баспақтау-қалыптары. Жалпы қауіпсіздік талаптары
812
6-бөлім
МЕМСТ 12.2.045-94
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Резеңке техникалық бұйымдар өндірісі үшін жабдықтар. Қауіпсіздік талаптары

раздел 11
ГОСТ Р 55601-2013
Аппараты теплообменные и аппараты воздушного охлаждения. Крепление труб в трубных решетках. Общие технические требования
57. Оборудование для переработки полимерных материалов
811
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
раздел 3
ГОСТ 12.2.036-78
Система стандартов безопасности труда. Пресс-формы для изготовления резинотехнических изделий. Общие требования безопасности
812
раздел 6
ГОСТ 12.2.045-94
Система стандартов безопасности труда. Оборудование для производства резинотехнических изделий. Требования безопасности

813
5 және 6-бөлімдер
МЕМСТ 11996-79
Кезең-кезеңмен іске қосылатын резеңке араластырғыштар. Жалпы техникалық шарттар
814
4 және 5-бөлімдер
МЕМСТ 14106-80
Қыздырып өңдеу автоклавтары. Жалпы техникалық шарттар
815
5 және 6-бөлімдер
МЕМСТ 14333-79
Резеңке өңдеу талқылағыштары. Жалпы техникалық шарттар
816
МЕМСТ 15940-84
Шендерді жинауға арналған станоктар. Жалпы техникалық шарттар
58. Сорғы жабдықтары (сорғылар, сорғы агрегаттары мен қондырғылары)
817
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
8 – 10-бөлімдер
МЕМСТ ИСО
16902-1-2006
Машиналар шуылы. Дыбыстың қарқындылығы бойынша гидрожетек сорғыларының дыбыс қуаты деңгейлерін айқындаудың техникалық әдісі.
818
5-бөлім
МЕМСТ МЭК
60335-2-41-2009
Тұрмыстық және оған ұқсас электр құралдары. Қауіпсіздік. 2-41-бөлік. Сорғыларға қойылатын қосымша талаптар.
819

813
разделы 5 и 6
ГОСТ 11996-79
Резиносмесители периодического  действия. Общие технические условия
814
разделы 4 и 5
ГОСТ 14106-80
Автоклавы вулканизационные. Общие технические условия
815
разделы 5 и 6
ГОСТ 14333-79
Вальцы резинообрабатывающие. Общие технические условия
816
ГОСТ 15940-84
Станки для сборки покрышек. Общие технические условия
58. Оборудование насосное (насосы, агрегаты и установки насосные)
817
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
разделы 8 – 10
ГОСТ ИСО 16902-1-2006
Шум машин. Технический метод определения уровней звуковой мощности насосов гидроприводов по интенсивности звука
818
раздел 5
ГОСТ МЭК  60335-2-41-2009
Бытовые и аналогичные  электрические приборы. Безопасность. Часть 2-41. Дополнительные требования к насосам
819

6-бөлім
МЕМСТ 22247-96
(ИСО 2858-75)
Суға арналған консольдік центртепкіш сорғылар. Негізгі параметрлер мен мөлшерлер. Қауіпсіздік талаптары. Бақылау әдістері
820
6 – 8-бөлімдер
МЕМСТ 31336-2006
(ИСО 2151:2004)
Машиналар шуылы. Компрессорлардың және вакуумды сорғылардың шуылын өлшеудің техникалық әдістері
821
7 – 10-бөлімдер
МЕМСТ 31300-2005
(ЕН 12639:2000)
Машиналар шуылы.
Гидравликалық сорғылар. Шуылға сынақтан өткізу
822
СТБ ЕN 13951-2009
Азық-түлік және ауыл шаруашылығы жабдықтары. Сұйық өнімдерді беруге арналған сорғылар. Қауіпсіздік талаптары және құрастыру қағидалары
823
3 және 4-бөлімдер
МЕМСТ 3347-91
Сұйық сүт өнімдері үшін центртепкіш сорғылар. Жалпы техникалық шарттар
824
2 және 4-бөлімдер
МЕМСТ 6134-87
Динамикалық сорғылар. Сынақтан өткізу әдістері
825
1 және 2-бөлімдер
МЕМСТ 14658-86
Гидрожетектердің ауқымды сорғылары. Қабылдап алу қағидалары және сынақтан өткізу әдістері
826
1 және 2-бөлімдер
МЕМСТ 17335-79
Ауқымды сорғылар. Қабылдап алу қағидалары және сынақтан өткізу әдістері
827
МЕМСТ 30645-99
Энергия үнемдеу. Дәстүрлі емес және жаңартылатын энергия көздері. Коммуналдық-тұрмыстық жылумен жабдықтау үшін "Ауа-су" деген жылу сорғылары. Жалпы техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері
828
9 және 10-бөлімдер
МЕМСТ 31835-2012
Штангілік ұңғымалық сорғылар.
Жалпы техникалық талаптар
829
6-бөлім
МЕМСТ 31839-2012
(ЕН 809:1998)
Сұйықтықтарды айдауға арналған сорғылар мен сорғы агрегаттары. Жалпы қауіпсіздік талаптар
830
6-бөлім
МЕМСТ 31840-2012
Батырылатын сорғылар және сорғы агрегаттары. Қауіпсіздік талаптары
831
6-бөлім
МЕМСТ Р 54804-2011
(ИСО 9908:1993)
Центртепкіш сорғылар.
Техникалық талаптар. ІІІ сынып
832
6-бөлім
МЕМСТ Р 54805-2011
(ИСО 5199:2002)
Центртепкіш сорғылар.
Техникалық талаптар. ІІ сынып
833
6-бөлім
МЕМСТ Р 54806-2011
(ИСО 9905:1994)
Центртепкіш сорғылар.
Техникалық талаптар. І сынып
834
СТБ 1831-2008
Ауқымды гидрожетектің тістегершілік сорғылары. Техникалық шарттар
59. Криогендік, компрессорлық, тоңазыту, автогендік, газ тазарту жабдықтары
835
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
5-бөлім
МЕМСТ12.2.016-81
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйелері. Компрессорлық жабдықтар. Жалпы қауіпсіздік талаптары
836
3 және 4-бөлімдер
МЕМСТ12.2.016.1-91
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйелері. Компрессорлық жабдықтар. Шуыл сипаттамаларын айқындау. Жалпы талаптар

раздел 6
ГОСТ 22247-96 (ИСО 2858-75)
Насосы центробежные консольные для воды. Основные параметры и размеры. Требования безопасности. Методы контроля
820
разделы 6 – 8
ГОСТ 31336-2006
(ИСО 2151:2004)
Шум машин. Технические методы измерения шума компрессоров и вакуумных насосов
821
разделы 7 – 10
ГОСТ 31300-2005 (ЕН 12639:2000)
Шум машин. Насосы гидравлические. Испытания на шум
822
СТБ EN 13951-2009
Оборудование продовольственное и сельскохозяйственное. Насосы для подачи жидких продуктов. Требования безопасности и правила конструирования
823
разделы 3 и 4
ГОСТ 3347-91
Насосы центробежные для жидких молочных продуктов. Общие технические условия
824
разделы 2 и 4
ГОСТ 6134-87
Насосы динамические. Методы испытаний
825
разделы 1 и 2
ГОСТ 14658-86
Насосы объемные гидроприводов. Правила приемки и методы испытаний
826
разделы 1 и 2
ГОСТ 17335-79
Насосы объемные. Правила приемки и методы испытаний
827
ГОСТ 30645-99
Энергосбережение. Нетрадиционные и возобновляемые источники энергии. Тепловые насосы «Воздух – вода» для коммунально-бытового теплоснабжения. Общие технические требования и методы испытаний
828
разделы 9 и 10
ГОСТ 31835-2012
Насосы скважинные штанговые. Общие технические требования
829
раздел 6
ГОСТ 31839-2012 (EN 809:1998)
Насосы и агрегаты насосные для перекачки жидкостей. Общие требования безопасности
830
раздел 6
ГОСТ 31840-2012
Насосы погружные и агрегаты насосные. Требования безопасности
831
раздел 6
ГОСТ Р 54804-2011 (ИСО 9908:1993)
Насосы центробежные. Технические требования. Класс III
832
раздел 6
ГОСТ Р 54805-2011
(ИСО 5199:2002)
Насосы центробежные. Технические требования. Класс II
833
раздел 6
ГОСТ Р 54806-2011 (ИСО 9905:1994)
Насосы центробежные. Технические требования. Класс I
834
СТБ 1831-2008
Насосы шестеренные объемного гидропривода. Технические условия
59. Оборудование криогенное, компрессорное, холодильное, автогенное, газоочистное
835
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
раздел 5
ГОСТ 12.2.016-81
Система стандартов безопасности труда. Оборудование компрессорное. Общие требования безопасности
836
разделы 3 и 4
ГОСТ 12.2.016.1-91
Система стандартов безопасности труда. Оборудование компрессорное. Определение шумовых характеристик. Общие требования

837
4-бөлім
МЕМСТ12.2.110-95
Жалпы мақсаттағы стационарлық піспекті ауа компрессорлары. Шуыл сипаттамаларын айқындаудың нормалары мен әдістері
838
МЕМСТ12.2.133-94
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйелері. Сұйықтықты-сақиналы вакуумдық компрессорлар мен сорғылар. Қауіпсіздік талаптары
839
5 және 6-бөлімдер
МЕМСТ18517-84
Гараж компрессорлары. Жалпы техникалық шарттар
840
7 және 8-бөлімдер
МЕМСТ19663-90
Көміртегінің қостотықты сұйықтығына арналған изотермиялық резервуарлар. Жалпы техникалық талаптары

837
раздел 4
ГОСТ 12.2.110-95
Компрессоры воздушные поршневые стационарные общего назначения. Нормы и методы определения шумовых характеристик
838
ГОСТ 12.2.133-94
Система стандартов безопасности труда. Компрессоры и насосы вакуумные жидкостно-кольцевые. Требования безопасности
839
разделы 5 и 6
ГОСТ 18517-84
Компрессоры гаражные. Общие технические условия
840
разделы 7 и 8
ГОСТ 19663-90
Резервуары изотермические для жидкой двуокиси углерода. Общие технические требования

841
5 және 6-бөлімдер
МЕМСТ 22502-89
Сауда тоңазыту жабдықтарына арналған герметикалық тоңазыту компрессорлары бар компрессорлық-конденсаторлық агрегаттар. Жалпы техникалық шарттар
842
МЕМСТ 23467-79
Домна пештері мен ауаны ажырататын құрылғыларға арналған ауа компрессорлары. Жалпы техникалық талаптар
843
7 және 8-бөлімдер
МЕМСТ 23833-95
Сауда тоңазыту жабдықтары. Жалпы техникалық шарттар
844
7-бөлім
МЕМСТ
25005-94
Тоңазыту жабдықтары. Қысымды белгілеуге қойылатын жалпы талаптар

841
разделы 5 и 6
ГОСТ 22502-89
Агрегаты компрессорно-конденсаторные с герметичными холодильными компрессорами для торгового холодильного оборудования. Общие технические условия
842
ГОСТ 23467-79
Компрессоры воздушные для доменных печей и воздухоразделительных установок. Общие технические требования
843
разделы 7 и 8
ГОСТ 23833-95
Оборудование холодильное торговое. Общие технические условия
844
раздел 7
ГОСТ 25005-94
Оборудование холодильное. Общие требования к назначению давлений

845
2-бөлім
МЕМСТ 27407-87
Оппозиттік піспекті компрессорлар. Шуыл сипаттамаларының рұқсат етілген деңгейлері және оларды өлшеу әдістері
846
6 және 7-бөлімдер
МЕМСТ 30829-2002
Жылжымалы ацетилендік генераторлар. Жалпы техникалық шарттар
847
МЕМСТ 30938-2002
Компрессорлық жабдықтар. Піспекті шағын және орта компрессорлардың діріл сипаттамаларын айқындау және діріл нормалары
848
7-бөлім
МЕМСТ 31824-2012
Талшықты тұманұстағыштар. Типтері және негізгі параметрлер. Қауіпсіздік талаптары. Сынақтан өткізу әдістері

845
раздел 2
ГОСТ 27407-87
Компрессоры поршневые оппозитные. Допустимые уровни шумовых характеристик и методы их измерений
846
разделы 6 и 7
ГОСТ 30829-2002
Генераторы ацетиленовые передвижные. Общие технические условия
847
ГОСТ 30938-2002
Компрессорное оборудование. Определение вибрационных характеристик малых и средних поршневых компрессоров и нормы вибрации
848
раздел 7
ГОСТ 31824-2012
Туманоуловители волокнистые. Типы и основные параметры. Требования безопасности. Методы испытаний

874
4.7- кіші бөлім
МЕМСТ 12.2.136-98
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жерүсті штангілік сорғы жабдықтары. Қауіпсіздік талаптары
875
4.9- кіші бөлім
МЕМСТ 12.2.228-2004
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі.
Ұңғымаларды жөндеуге арналған түсіру-көтеру құралдары мен икемқұралдары.
Қауіпсіздік талаптары
876
МЕМСТ 12.2.232-2012
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жерүсті бұрғы жабдықтары. Қауіпсіздік талаптары

874
подраздел 4.7
ГОСТ 12.2.136-98
Система стандартов безопасности труда. Оборудование штангонасосное наземное. Требования безопасности
875
подраздел 4.9
ГОСТ 12.2.228-2004
Система стандартов безопасности труда. Инструменты и приспособления спуско-подъемные для ремонта скважин. Требования безопасности
876
ГОСТ 12.2.232-2012
Система стандартов безопасности труда. Оборудование буровое наземное. Требования безопасности

877
3 және 4-бөлімдер
МЕМСТ 5286-75
Бұрғылау құбырлары үшін құлыптар
878
3 және 4-бөлімдер МЕМСТ 7360-82
Бұрғылау бағаналарына арналған аударғыштар. Техникалық шарттар
879
8 және 9-бөлімдер
МЕМСТ 15880-96
Электрбұрғылар. Жалпы техникалық шарттар
880
5 және 6-бөлімдер
МЕМСТ 20692-2003
Шаржылық қашаулар. Техникалық шарттар
881
МЕМСТ 21210-75
Кернқабылдаушы құрылғыларға арналған бұрғылайтын бастиектер. Типтері және негізгі мөлшерлер
882
3 және 4-бөлімдер
МЕМСТ 23979-80
Сорғы-компрессорлық құбырлар үшін аударғыштар. Техникалық шарттар
883

877
разделы 3 и 4
ГОСТ 5286-75
Замки для бурильных труб
878
разделы 3 и 4
ГОСТ 7360-82
Переводники для бурильных колонн. Технические условия
879
разделы 8 и 9
ГОСТ 15880-96
Электробуры. Общие технические условия
880
разделы 5 и 6
ГОСТ 20692-2003
Долота шарошечные. Технические условия
881
ГОСТ 21210-75
Головки бурильные для керноприемных устройств. Типы и основные размеры
882
разделы 3 и 4
ГОСТ 23979-80
Переводники для насосно-компрессорных труб. Технические условия
883

МЕМСТ 26474-85
Алмасдан жасалған және ерекше қатты композициялық материалдармен жабдықталған бұрғылайтын қашақтар мен бастиектер. Типтері және негізгі мөлшерлер
884
6 және 7-бөлімдер
МЕМСТ 26698.1-93
Ашық тау-кен жұмыстарында жару ұңғымаларын бұрғылауға арналған станоктар. Жалпы техникалық шарттар
885
6 және 7-бөлімдер
МЕМСТ 26698.2-93
Жерасты бұрғылау станоктары.
Жалпы техникалық шарттар
886
5 және 6-бөлімдер
МЕМСТ 27834-95
Бұрғылау құбырларына арналған пісірілген құлыптар. Техникалық шарттар
887
5-бөлім
МЕМСТ 30767-2002
Ұңғымаларды газлифтілік пайдалануға арналған жабдықтар. Қауіпсіздік талаптары және сынақтан өткізу әдістері
888
7 және 8-бөлімдер
МЕМСТ 30776-2002
Мұнай-газ кәсіпшілігіндегі жылжымалы сорғы қондырғылары. Жалпы техникалық шарттар
889
9 және 10-бөлімдер
МЕМСТ 31835-2012
Штангілік ұңғымалық сорғылар. Жалпы техникалық талаптар
890
4.15-кіші бөлім
МЕМСТ Р 51365-2009
Мұнай және газ өнеркәсібі. Бұрғылау және өндіру үшін жабдықтар. Ұңғыма сағасының жабдықтары және фонтандық сағалық жабдықтар. Жалпы техникалық талаптар
891
7.3 – 7.14, 8.10 және 9.14-кіші бөлімдер,
10-бөлім
МЕМСТ Р 53336-2009
Мұнай және газ өнеркәсібіндегі ұңғымалар үшін жағалата отырғызылатын немесе сорғы-компрессорлық құбырлар ретінде қолданылатын болат құбырлар. Жалпы техникалық шарттар
892
5-бөлім
МЕМСТ Р 53683-2009
Мұнай және газ өнеркәсібі. Бұрғы және пайдалану жабдықтары. Көтеру жабдықтары. Жалпы техникалық талаптар
893
МЕМСТ Р 54382-2011
Мұнай және газ өнеркәсібі. Суасты құбыржол жүйелері. Жалпы техникалық талаптар
894
МЕМСТ Р 55141-2012
Ілеспе мұнай газын қайта өңдеу. Кіші көлемді, блокты газды қайта өңдейтін кешендер. Жалпы техникалық талаптар
895
МЕМСТ Р 55288-2012
Құбырлардағы қатпарларға сынақ өткізушілер. Ұңғымалық және сағалық жабдықтар. Жалпы техникалық талаптар
896
6 және 7-бөлімдер
МЕМСТ Р 55429-2013
Құбыржолдардың ажырайтын бугельдік қосылған жерлері. Конструкциясы, мөлшерлер және жалпы техникалық шарттар
897
5 және 7-бөлімдер
МЕМСТ Р 55430-2013
Ажыратылатын құбыржолдардың қосылыстары. Техникалық жай-күйін бағалау және сынақ өткізу әдістері. Пайдалану қауіпсіздігі
62. Машинажасау бұйымдарына лак-бояу жабындарын жағуға арналған технологиялық жабдықтар мен аппаратура
898
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
8-бөлім
МЕМСТ 12.3.008-75
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Органикалық емес металл және металл емес жабындар өндірісі. Жалпы қауіпсіздік талаптары
63. Өнеркәсіптік кәсіпорындарда технологиялық процестерде пайдалануға
арналған газды және аралас (жиынтықтылардан басқа), сұйықотындық,
жабдықтарға кіріктірілгенжанарғылар

ГОСТ 26474-85
Долота и головки бурильные алмазные и оснащенные сверхтвердыми композиционными материалами. Типы и основные размеры
884
разделы 6 и 7
ГОСТ 26698.1-93
Станки для бурения взрывных скважин на открытых горных работах. Общие технические условия
885
разделы 6 и 7
ГОСТ 26698.2-93
Станки буровые подземные. Общие технические условия
886
разделы 5 и 6
ГОСТ 27834-95
Замки приварные для бурильных труб. Технические условия
887
раздел 5
ГОСТ 30767-2002
Оборудование для газлифтной эксплуатации скважин. Требования безопасности и методы испытаний
888
разделы 7 и 8
ГОСТ 30776-2002
Установки насосные передвижные нефтегазопромысловые. Общие технические условия
889
разделы 9 и 10
ГОСТ 31835-2012
Насосы скважинные штанговые. Общие технические требования
890
подраздел 4.15
ГОСТ Р 51365-2009
Нефтяная и газовая промышленность. Оборудование для бурения и добычи. Оборудование устья скважины и фонтанное устьевое оборудование. Общие технические требования
891
подразделы 7.3 – 7.14, 8.10 и 9.14,
раздел 10
ГОСТ Р 53366-2009
Трубы стальные, применяемые в качестве обсадных или насосно-компрессорных труб для скважин в нефтяной и газовой промышленности. Общие технические условия
892
раздел 5
ГОСТ Р 53683-2009
Нефтяная и газовая промышленность. Буровое и эксплуатационное оборудование. Подъемное оборудование. Общие технические требования
893
ГОСТ Р 54382-2011
Нефтяная и газовая промышленность. Подводные трубопроводные системы. Общие технические требования
894
ГОСТ Р 55141-2012
Переработка попутного нефтяного газа. Малогабаритные блочные газоперерабатывающие комплексы. Общие технические требования
895
ГОСТ Р 55288-2012
Испытатели пластов на трубах. Скважинное и устьевое оборудование. Общие технические условия
896
разделы 6 и 7
ГОСТ Р 55429-2013
Соединения трубопроводов бугельные разъемные. Конструкция, размеры и общие технические условия
897
разделы 5 и 7
ГОСТ Р 55430-2013
Соединения трубопроводов разъемные. Оценка технического состояния и методы испытаний. Безопасность эксплуатации
62. Оборудование технологическое и аппаратура для нанесения лакокрасочных покрытий на изделия машиностроения
898
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
раздел 8
ГОСТ 12.3.008-75
Система стандартов безопасности труда. Производство покрытий металлических и неметаллических неорганических. Общие требования безопасности
63. Горелки газовые и комбинированные (кроме блочных), жидкотопливные, встраиваемые в оборудование, предназначенное для использования в технологических процессах на промышленных предприятиях

899
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ 28091-89
Сұйық отынға арналған өнеркәсіптік жанарғылар. Сынақтан өткізу әдістері
900
МЕМСТ 29134-97
Өнеркәсіптік газды жанарғылар. Сынақтан өткізу әдістері
64.      Кернеуі 1000 В-қа дейінгі электрқондырғыларында жұмыс істеу үшін оқшаулағыш қолсаптары бар слесарлық-монтаждау құралы
901
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
5-бөлім
МЕМСТ 11516-94
Ауыспалы тогы 1000 В-қа дейінгі және тұрақты тогы 1500 В-қа дейінгі кернеумен жұмыс істеуге арналған қол құралдары. Жалпы талаптар және сынақтан өткізу әдістері
65.      Табиғи және синтетикалық алмастардан жасалған құрал
902
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
5-бөлім
МЕМСТ 32833-2014
Кескіш алмас дөңгелектер. Техникалық шарттар
903
6-бөлім
МЕМСТ 32406-2013
Бордың текше нитридінен жасалған алмас құрал. Қауіпсіздік талаптары
66. Жонғыштар, кескіштер
904
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар
6-бөлім
МЕМСТ 2679-2014
Кертік және кесінді жонғыштар. Техникалық шарттар
905
ІІ бөлімнің
30а-тармағы
МЕМСТ Р
5688-61
Қатты қорытпадан жасалған тілімшелері бар кескіштер. Техникалық шарттар
906
4-бөлім
МЕМСТ13932-80
Цилиндрлі құрама саптамалы ағаш кесетін жонғыштар. Техникалық шарттар
907
5-бөлім
МЕМСТ 22749-77
Шүйделенген тістері бар саптамалы ағаш кесетін жонғыштар. Техникалық шарттар
908
3-бөлім
МЕМСТ 24360-80
Қатты қорытпадан жасалған тілімшелермен жарақталған салма пышақтары бар саптамалы тік қойылған дөңбек жонғыштар. Техникалық шарттар
909
5-бөлім
МЕМСТ Р 52419-2005
Ағаш материалдары мен пластиктерді өңдеу үшін қатты қорытпамен жарақталған саптамалы жонғыштар. Техникалық шарттар
910
5.8 және 5.9-кіші бөлімдер
МЕМСТ Р 52589-2006
Ағаш материалдары мен пластиктерді жоғары жылдамдықты өңдеу үшін қатты қорытпамен жарақталған ұштық жонғыштар. Техникалық шарттар және қауіпсіздік талаптары
911
5.8 және 5.9-кіші бөлімдер
МЕМСТ Р 52590-2006
Ағаш материалдары мен пластиктерді жоғары жылдамдықты өңдеу үшін ерекше қатты материалдармен жарақталған ұштық жонғыштар. Техникалық шарттар және қауіпсіздік талаптары
912
5.6 және 5.7-кіші бөлімдер
МЕМСТ Р 53926-2010
(ЕН 847-2:2001)
Ағаштыжәнекомпозициялық ағаш материалдарын өңдеу үшін ауыспалы кескіштілімшелерінің механикалық бекітпесі барұштық жонғыштар. Жалпы техникалық шарттар
913
5.6 және 5.7-кіші бөлімдер
МЕМСТ Р 53927-2010
(ЕН 847-1:2005)
Ағашты және композициялық ағаш материалдарын өңдеу үшін ауыспалы кескіш тілімшелерінің механикалық бекітпесі бар жеңіл қорытпалардан жасалған корпустары бар құрама саптамалы жонғыштар. Жалпы техникалық шарттар
67. Қажақты құрал, қажақты материал
914
4 және 5-баптар,
1 және 2-қосымшалар

899
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ 28091-89
Горелки промышленные на жидком топливе. Методы испытаний
900
ГОСТ 29134-97
Горелки газовые промышленные. Методы испытаний
64. Инструмент слесарно-монтажный с изолирующими рукоятками для работы в электроустановках напряжением до 1000 В
901
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
раздел 5
ГОСТ 11516-94
ручные инструменты для работы под напряжением до 1000 В переменного и 1500 В постоянного тока. Общие требования и методы испытаний
65. Инструмент из природных и синтетических алмазов
902
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
раздел 5
ГОСТ 32833-2014
Круги алмазные отрезные. Технические условия
903
раздел 6
ГОСТ 32406-2013
Инструмент алмазный из кубического нитрида бора. Требования безопасности.
66. Фрезы, резцы
904
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
раздел 6
ГОСТ 2679-2014
Фрезы прорезные и отрезные. Технические условия
905
пункт 30а раздела II ГОСТ 5688-61
Резцы с твердосплавными пластинами. Технические условия
906
раздел 4
ГОСТ 13932-80
Фрезы дереворежущие насадные цилиндрические сборные. Технические условия
907
раздел 5
ГОСТ 22749-77
Фрезы дереворежущие насадные с затылованными зубьями. Технические условия
908
раздел 3
ГОСТ 24360-80
Фрезы торцовые насадные со вставными ножами, оснащенные пластинами из твердого сплава. Технические условия
909
раздел 5
ГОСТ Р 52419-2005
Фрезы насадные, оснащенные твердым сплавом, для обработки древесных материалов и пластиков. Технические условия
910
подразделы 5.8 и 5.9
ГОСТ Р 52589-2006
Фрезы концевые, оснащенные твердым сплавом, для высокоскоростной обработки древесных материалов и пластиков. Технические условия и требования безопасности
911
подразделы 5.8 и 5.9
ГОСТ Р 52590-2006
Фрезы концевые, оснащенные сверхтвердыми материалами, для высокоскоростной обработки древесных материалов и пластиков. Технические условия и требования безопасности
912
подразделы 5.6 и 5.7 ГОСТ Р 53926-2010
(ЕН 847-2:2001)
Фрезы концевые с механическим креплением сменных режущих пластин для обработки древесины и композиционных древесных материалов. Общие технические условия
913
подразделы 5.6 и 5.7 ГОСТ Р 53927-2010 (ЕН 847-1:2005)
Фрезы насадные сборные с корпусами из легких сплавов с механическим креплением сменных режущих пластин для обработки древесины и композиционных древесных материалов. Общие технические условия
67. Инструмент абразивный, материалы абразивные
914
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2

5 және 7-бөлімдер
МЕМСТ
11516-94
(МЭК 900-87)
1000 В-қа дейінгі ауыспалы және 1500 В-қа дейінгі тұрақты ток кернеуінде жұмыс істеуге арналған қол аспаптар. Жалпы талаптар және сынақ өткізу әдістері
915
5.8 және 5.9-кіші бөлімдер
МЕМСТ Р 54489-2011
(ЕН 847-1:2005)
Бөрене кесетін станоктармен автоматты желілерге арналған дискілі аралар. Жалпы техникалық шарттар
916
5.8-кіші бөлім
МЕМСТ Р 54490-2011
(ЕН 847-1:2005)
Ағаш материалдары мен пластиктерді өңдеу үшін аса қатты материалдардан жасалған тілімшелермен жарақталған дискілі аралар. Жалпы техникалық шарттар
917
4.4-кіші бөлім
МЕМСТ 9769-79
Ағаш материалдарын өңдеу үшін қаттықорытпалы тілімшелері бар дискілі аралар. Техникалық шарттар
918
4.4 және 4.5-кіші бөлімдер
МЕМСТ 22776-77
Ысқыланған теріден жасалған бұйымдар. Техникалық шарттар
919
6.4.1 және 6.4.2-тармақтар
МЕМСТ 32406-2013
Бордың текше нитридінен жасалған алмас құрал. Қауіпсіздік талаптары
920
3-бөлім
МЕМСТ Р 51140-98
Металл кесетін құрал. Қауіпсіздік талаптары және сынақ өткізу әдістері
921
6.12 – 6.15-кіші бөлімдер
МЕМСТ Р 52588-2011
Қажақты құрал. Қауіпсіздік талаптары
".

разделы 5 и 7
ГОСТ 11516-94 (МЭК 900–87)
Ручные инструменты для работ под напряжением до 1000 В переменного и 1500 В постоянного тока. Общие требования и методы испытаний
915
подразделы 5.8 и 5.9 ГОСТ Р 54489-2011 (ЕН 847-1:2005)
Пилы дисковые для бревнопильных станков и автоматических линий.  Общие технические условия
916
подраздел 5.8
ГОСТ Р 54490-2011 (ЕН 847-1:2005)
Пилы дисковые, оснащенные пластинами из сверхтвердых материалов, для обработки древесных материалов и пластиков. Общие технические условия
917
подраздел  4.4
ГОСТ 9769-79
Пилы дисковые с твердосплавными пластинами для обработки древесных материалов. Технические условия
918
подразделы  4.4 и 4.5 ГОСТ 22776–77
Изделия из шлифовальной шкурки. Технические условия
919
пункты 6.4.1 и 6.4.2
ГОСТ 32406-2013
Инструмент алмазный и из кубического нитрида бора. Требования безопасности
920
раздел 3
ГОСТ Р 51140-98
Инструмент металлорежущий. Требования безопасности и методы испытаний
921
подразделы 6.1 – 6.15
ГОСТ Р 52588-2011
Инструмент абразивный. Требования безопасности
».